Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

323

За даними HubSpot, 60 % природного трафіку отримують сайти, які потрапляють у топ-3 видачі. Але не поспішайте продавати нирку, щоб найняти найдорожчих сеошників і боротися за перші місця в SERP. По-перше, ні до чого битися з корпоративними монстрами, які можуть непомітно для себе продавати по 20 нирок в день. По-друге, ви забезпечите достатню відвідуваність сайту, якщо спокійно візьмете частина з решти 40 % трафіку. Це можна зробити з допомогою стратегії просування по низкочастотникам або long tail keywords.

Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

Що таке long tail

Довгий хвіст або long tail — це термін, що визначає стратегію просування ресурсу по низькочастотних ключових запитах. Вона полягає у використанні максимального числа ключів з низьким рівнем конкуренції. Просування по низкочастотникам забезпечує високу ефективність маркетингових кампаній. Це пояснюється наступними чинниками:

 • Просування по низькочастотних ключів вимагає менше зусиль порівняно з просуванням по високочастотним конкурентним запитам.
 • Робота з довгохвостими запитами гарантовано приносить результат, хоча маркетологи не завжди можуть точно передбачити ключі, які будуть генерувати трафік. При роботі з високочастотними запитами порядні маркетологи не можуть гарантувати результат.
 • Низкочастотники забезпечують більш високу специфічність результатів видачі потребам користувачів. Наприклад, зверніть увагу на користувача, який вводить в пошуковий рядок високочастотний запит «копірайтинг». Він може шукати послуги копірайтингу, визначення терміна, можливість навчання або роботу. Тепер подивіться на низькочастотний запит «копірайтинг як не з’їсти собаку». Користувач шукає конкретну книгу.
Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

Довгохвостий запит складається з трьох і більш слів. Цим визначається його інформаційна специфічність. Частотність використання long tail ключа становить від одиниці до кількох сотень в місяць. Верхня межа змінюється в залежності від тематики та рівня конкуренції, а загальноприйнятим орієнтиром вважається 1000 запитів в місяць. Також до довгого хвоста відносяться ключі з одного або двох слів з низькою частотою використання.

Читайте також: Як визначати пріоритетність використання ключових слів

Як знаходити вірні низькочастотні запити

Ви можете використовувати дві тактики роботи з long tail. Перша не припускає дослідження ключових слів. Ви просто створюєте як можна більше якісного тематичного контенту. Якщо ви досить глибоко занурилися в тему, то не можете не вживати в тексті низькочастотні запити. Ядро сайту постійно розширюється, що забезпечує цільовий трафік. Ця тактика підходить, якщо ви дотримуєтеся довгострокової стратегії і, висловлюючись образно, можете дозволити собі стріляти залпами.

Друга тактика передбачає першочергове використання конкретних низькочастотних запитів, з допомогою яких аудиторія шукає інформацію про ваші продукти. Вона підходить при довгостроковій стратегії, в рамках якої ви плануєте досягнення короткострокових результатів. Її реалізація передбачає дослідження ключових слів.

Ви можете знайти відповідні ключі з допомогою планувальника Google або «Яндекс.Вордстат». Дійте так:

 • Відкрийте планувальник ключових слів Google, введіть типовий високочастотний запит, пов’язаний з вашим бізнесом і натисніть кнопку «Отримати варіанти».
 • Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника
 • Перейдіть на вкладку «Варіанти ключових слів».
 • Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника
 • Виберіть найбільш релевантні вашому бізнесу варіанти.
 • Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника
 • Скопіюйте вибрані варіанти і вставити їх в пошукове поле. Натисніть кнопку «Отримати варіанти».
 • Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника
 • Виберіть релевантні низкочастотники. Віддавайте перевагу джерелам, що складається з кількох слів.
 • Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Навіщо потрібен довгий хвіст: приклади використання низькочастотних запитів

  Приклад 1: Instagram для комп’ютера

  Статтю Instagram для комп’ютера користувачі знаходять по кільком ключовим запитам, включаючи наступні низкочастотники:

  • Instagram реєстрація з комп’ютера — 480 запитів на місяць за розкладом Google, 8 запитів на місяць за Wordstat.
  • Як додати фото в instagram з комп’ютера — 390 запитів на місяць за розкладом Google, 0 за Wordstat.
  • Реєстрація в instagram з комп’ютера — 480 запитів на місяць за розкладом Google, 0 за Wordstat.

  За останній місяць ці три довгохвостих запиту принесли 93 відвідування.

  Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Читайте також: Просування контенту: 44 способу збільшити охоплення аудиторії нового матеріалу

  Приклад 2: аналіз сайтів конкурентів

  Статтю «Як виконати аналіз сайту конкурента» користувачі знаходять по різних запитах, включаючи низькочастотний ключ «аналіз сайтів конкурентів» (140 звернень в місяць за розкладом Google). За останній місяць запит приніс 30 відвідувань.

  Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Приклад 3: хештегі

  Статтю «Як ефективно використовувати хештегі» відвідувачі знаходять у тому числі за допомогою низькочастотного ключа «найпопулярніші хештегі» (260 запитів на місяць за Wordstat, 720 запитів за розкладом Google). За місяць цей довгохвостий ключ приніс 30 відвідувань.

  Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Зверніть увагу на переваги стратегії довгого хвоста перед просуванням по конкурентним високочастотним запитам:

  • Швидке зростання природного пошукового трафіку.
  • Висока релевантність контенту потребам аудиторії. Ви не знаєте, що саме хоче користувач, потрапив на ваш сайт за запитом «велосипед». Зате ви точно знаєте, що відвідувач потрапив за адресою, скориставшись запитом «дитячий триколісний велосипед для дівчинки».
  • Високий CTR посилань у видачі. Довгохвості запити специфічні, тому релевантні результати в SERP легше привертають увагу аудиторії. Зверніть увагу на CTR для запитів «найпопулярніші хештегі» і «хештегі» (див. ілюстрацію вище. Низькочастотний ключ забезпечує більш високу клікабельність.
  • Висока конверсія трафіку. Низькочастотні запити зазвичай використовують клієнти, які знають, що їм потрібно. Наприклад, порівняйте наміри людей, вбивающих в пошуковий рядок запити «компресійний трикотаж» та «компресійні панчохи другий клас без миска».
  • Можливість одночасно просувати сторінку з високо — і низькочастотних запитах. Стратегія long tail не заважає отримувати трафік з конкурентною комерційним запитам.
  • Відсутність необхідності маніпулювати видачею. Для просування по низкочастотникам вам досить публікувати якісний контент. А ваші конкуренти нехай купують посилання і накручують поведінкові, борючись за топ по комерційним запитам. Їм же гірше буде.

  Читайте також: Як поліпшити поведінкові чинники без накрутки: 49 рад

  Фактори ранжирування сайтів по низькочастотних запитах

  За даними маркетингової компанії ImForza, інтернет-користувачі в 93 % випадків починають пошук комерційної інформації з пошукових систем. Тому при реалізації стратегії long tail ви повинні враховувати фактори ранжирування сайтів в пошуку. На позиції ресурсу впливають сотні змінних, проте вам потрібно враховувати ключові:

  • Якість контенту.
  • Технічне відповідність сайту вимогам пошукових систем. Сюди входить юзабіліті ресурсу та адаптація під мобільний трафік.
  • Поведінкові чинники.
  • Посилальне оточення.
  • Наявність ключових слів у заголовку.

  Нижче ви знайдете рекомендації, які допоможуть вам впливати на деякі чинники ранжирування.

  Ключові слова в заголовку

  Вмикайте ключ в заголовки статей. По-перше, заголовок формує посилання в пошуковій видачі. Якщо в ньому є ключова фраза, це допомагає користувачеві визначити відповідність контенту його інформаційним потребам. По-друге, наявність ключа в хедлайне допомагає пошуковим системам. Зверніть увагу на наступну ілюстрацію:

  Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Створюйте привертають увагу заголовки, в яких є ключові фрази. Рецепти створення забійних хедлайнов допоможуть вам успішно конкурувати за переходи з пошуку.

  Внутрішня перелінковка

  Вище сказано, що до ключових факторів ранжирування відносяться юзабіліті і поведінкові фактори. Коли ви посилаєтеся у статтях на релевантні матеріали з вашого сайту, то покращуєте користувальницький досвід і робите ресурс більш зручним для відвідувачів. Крім того, ви покращуєте поведінкові фактори: користувачі переходять за внутрішніми посиланнями, що збільшує число переглядів на сеанс і час перебування на сайті.

  Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Посилайтесь на релевантний контент, опублікований на вашому сайті.
  • Думайте про інтереси користувача, а не про пошукових роботів. Ставте стільки посилань, скільки необхідно живим відвідувачам.
  • Комбінуйте анкорные і безанкорниє посилання. Перші повинні домінувати. Проте вам слід комбінувати текст анкоров, щоб пошуковики не запідозрили вас у маніпуляціях.
  • Переконайтеся, що ви забезпечила користувачам зручну навігацію по сайту.
  Long tail: як збільшити трафік з допомогою низькочастотника

  Зовнішні посилання

  Зовнішні посилання забезпечують реферального трафіку, а також входять до числа факторів ранжирування сайтів в природному пошуку. Тому вам необхідно одержувати природні беклінків з відвідуваних і авторитетних ресурсів. Як це робити? Ось вам підбірка статей на цю тему:

  • Як отримувати посилання в 2015 році.
  • Кращі джерела вічних посилань. Частина 1 і частина 2.
  • Кращі стратегії линкбилдинга.
  • Чапи по зовнішніх посиланнях.
  • Як отримувати посилання: рекомендації Метта Каттса.
  • Про бітом ликбилдинге і линкбайтинге.
  • Про link earning.
  • Про тактики линкбилдинга, які працюють і не працюють.
  • І на закуску: линкбилдинг для відморозків.

  Пам’ятайте про гостьовому блоггинге. Ця тактика збільшує охоплення аудиторії і допомагає одержувати природні посилання, якщо ви публікуєте якісні релевантні інтересам аудиторії статті.

  Читайте також: Як працювати з семантичним ядром в 2015 році

  Головний інгредієнт стратегії довгого хвоста

  Звичайно ж, це контент. Якісний, експертний, актуальний, володіє смисловою релевантністю. Самі по собі ключові слова користувачам не потрібні. Аудиторія шукає корисну інформацію. Ваша мета — надавати їй вичерпні дані з обраної тематики. І повірте, у вас це не вийде без використання довгохвостих ключів.