Любіть ваших копірайтерів

336

Ви коли-небудь зустрічали на вулиці Людину-Сосиску? Він ходить біля забігайлівки, де люди купують фаст-фуд, і час від часу – коли думає, що на нього дивиться начальник, – махає рукою перехожим. Коли зустрічаєте людину-вивіску, на грудях якого погойдується табличка з меню і цінами, ви думаєте: ось пофігіст, якому нічого не треба від життя, раз пішов на таку роботу. І спокійно проходите мимо.

А насправді він сумний юнак, взмокший від поту у щільному костюмі сосиски, яким просто заробляє собі на життя.

Любіть ваших копірайтерів

Та ж історія з людьми, яких в інтернеті називають копірайтерами. Що в головах аудиторії про них? Одні міфи, і головний з них: це дешева робоча сила, яку без праці можна знайти на будь-якій біржі контенту. Ця робоча сила пачками видає тексти для сайтів, працює по годині в день, а весь інший час п’є пиво в пошуках якогось натхнення для того, щоб почати писати, ця дешева робоча сила впарює всім хрень про те, що з ходу напише супер-крутий текст, що продає, а на самому ділі виконує роботу, яку ви й самі могли б зробити в три рази крутіше, але шкода тратити час, та й взагалі, ця робоча сила трохи не самозарождается з бруду.

Чому ви потребуєте копірайтерах

Ось вже десятиліття копірайтери пропонують свої послуги практично задарма на біржах контенту. За цей час написані хмари всякого різноманітного – і сміттєвого, і класного – контенту. Здебільшого заточеного під сео-оптимізаторські заморочки типу: вписати 10 ключів на 1000 знаків тексту (тобто весь цей час рунет поголовно займався тим, за що сьогодні будь-який веб-сайт неодмінно забанять за переспама). Так, вони працювали за їжу, бралися за будь-яку задачу: переклад з англійської за 30 рублів за 1000 знаків без пробілів; рерайт за 10 рублів і т. д. Багато з них гарували не тільки для їжі, але і заради портфоліо, передчуваючи, що коли-небудь прийде їх час. У середньому ця юрба голодних копірайтерів видавала багато-багато контенту сумнівної якості, щоб пройти нелегкий шлях від учнівства до професіоналізму. Серед них було багато розумних і талановитих, заслуговують набагато більшого. Ми знаємо, про що говоримо, тому що багатьох своїх «розумних і талановитих» знайшли саме там – в цьому загальному котлі під назвою «біржа контенту». І знаєте, що дивно? Виявили таку нічим не зрозумілу закономірність: копірайтера, дійсно добре пише, варто шукати не серед тих, хто активно піариться і має купу позитивних відгуків, а серед скромною прошарку авторів, у яких практично немає відгуків. Це дивно, але зрозуміло: такі розходяться миттєво, як гарячі пиріжки. Варто їм на ділі проявити себе, показати, як вони пишуть, – і ось вже вони з лав «дармової робочої сили» переходять в «важку артилерію», яку серйозний бізнес використовує в маркетингових цілях.

Ситуація, коли дешевий копірайтер-фрілансер був затребуваний, пішла в минуле. Нарешті настав час талановитим і розумним відігратися. Все змінилося – це сталося не раптом, але все одно стрімко. Сьогодні всі самозарождающееся з грязі в ній і залишилося. А хороший веб-копірайтер перетворився в символ вашого безхмарного майбутнього. Так, це він – ваше майбутнє, ваше реальна прибуток і ваш єдиний спосіб знайти спільну мову з цільовою аудиторією.

Шукайте автора. А коли знайдете його, любіть, шануйте і платите гідно. Тому що цей ремісник, у якого п’ята точка міцно прикручена до стільця на весь робочий день, принесе вам набагато більше завтра, ніж ви можете припустити.

Професія копірайтера сьогодні входить в ТОП-20 найбільш затребуваних за версіями різних видань і рейтингових агентств. З’являються поки дивовижні для російського ринку вакансії: наприклад, контент-директор з зарплатою від 120 000 руб., в обов’язки якого входить формування та реалізація стратегії просування з допомогою контенту і щільна робота з авторами.

Революція в веб-копірайтинг відбувається на наших очах

У чому вона проявляється?

У січні 2008 року, на одному з веб-семінарів, Сет Годін, автор блогу про довірче маркетингу і кількох бізнес-бестселерів про нього («Фіолетова корова», «Фарш з пломбіру» і т. д.), на питання, яке місце сьогодні (нагадаємо: це був 2008-й) займає контент-маркетинг в ряду комунікацій з цільовою аудиторією, відповів так: «Це єдине, що залишилося зараз». Єдине, тому що сьогодні настав час говорити з людьми довірливо: правдиво розповідати про себе, свій бренд, ділячись достовірною і корисною інформацією про вашому ринку в цілому. Емоційність, яка пішла з нав’язливою традиційної реклами, знову виникає у вебі. Зв’язок на емоційному рівні з цільовою аудиторією народжується, коли люди відчувають, що їм не прищеплюють, не втюхують і не намагаються безсоромно втовкмачити в голову думка про перевагу свого бренду над іншими, а й діляться з ними безоплатно найціннішим – інформацією. Хто вам допоможе налагодити такий зв’язок з аудиторією? Вірно – тільки команда копірайтерів.

Ви вже розумієте, що неможливо ігнорувати загальносвітовий тренд перетікання бюджетів: канали вихідного маркетингу виснажуються, канали вхідного маркетингу поповнюються. Цей Тренд можна називати по-різному, ми назвемо жорстко і тенденційно: «Агонія традиційної реклами». Почалася ця агонія, як тільки з’явився альтернативний джерело отримання інформації у вигляді інтернету. В офлайні відчувається людська втома від нав’язливої телевізійної реклами і проплачених статей в ЗМІ. Рекламу прагнуть переключити, нею в принципі не цікавляться, єдиний козир, який ще тримає на плаву бренди, що рекламуються таким чином, велике охоплення. З іншого боку, альтернативний канал розповсюдження інформації з кожним роком удосконалювався, народжуючи все нові передумови для початку розмови з людьми людською мовою про те, що їм справді цікаво.

Маркетинг майбутнього народився на наших очах. У 2013 році «контент-маркетинг» в якості галузевого запиту став лідером в зарубіжному інтернеті. На тлі стабільного зростання цього запиту спостерігається таке ж стабільне падіння запиту «пошуковий маркетинг». Тепер бренди в мережі просувають, поширюючи корисну інформацію, подану професійно, але зрозумілим, людською мовою. Ця інформація, якою хочеться поділитися з іншими, – твітнуть, лайкнути, дати їй хід далі, щоб її прочитали знайомі, знайомі знайомих і т. д.

З тих пір, як курс на контент-маркетинг був узятий, єдине, що залишається компаніям, які бажають ефективно просувати свій бренд в мережі, – це шукати тих самих розумних і талановитих копірайтерів і добре платити їм за хорошу роботу.

Що розумні і талановиті зроблять для вас

Зробивши ставку на контент-маркетинг і почавши співпрацювати з професійними копірайтерами, ви зможете просуватися з малим бюджетом і розраховувати на колосальний ефект. Адже для успіху контент-маркетингової стратегії великий бюджет – це не панацея. Можна сконцентруватися на найбільш вигідних каналах і бити в одну точку прицільно. Факт в тому, що навіть з невеликим бюджетом ви можете скласти серйозну конкуренцію великим гравцям.

Копірайтери допоможуть вам завоювати лояльність цільової аудиторії. Тільки довірчий контент – ви пам’ятаєте про це? – може народити емоційний зв’язок між вами і вашими читачами. Зробити людей лояльними по відношенню до вас можна тільки одним способом – показати їм, що ви ділитеся з ними інформацією, потрібною їм, нічого не вимагаючи натомість.

Команда фахівців по контенту допоможе вам на всіх фронтах: не тільки створювати якісний контент для сайту компанії, але і писати для трастових майданчиків, де ви розміщуєте матеріали з метою розширити ряди вашої аудиторії, вести активність у соціальних медіа, створювати сценарії для тематичних відеороликів (ви ще не задумалися про власний відеоблозі? а даремно!) і багато іншого.

До золотої жили

Історія цієї революції почалася не вчора, а її наслідки не закінчаться завтра. Інтернет-ринок уже здійснив розворот на 180 градусів у бік просування шляхом довірчого маркетингу загалом та контент-маркетингу в частотності. І тут ви можете рухатися у всіх напрямках, розширюючи «життєве середовище» вашого бренду за рахунок контенту, але в будь-якому випадку вам доведеться копати в кожному з цих напрямків глибокого – до своєї золотої жили. А лопати і кирки ви вручите копірайтерам. Більше нема кому взятися за цю важку, але дуже вдячну роботу.

Ось вам ще одна банальна життєва історія про те, як недобре виявляється важливим, а «негри» від копірайтингу виходять з тіні завдяки своїй праці і контент-маркетингової революції. До речі, у зв’язку з цим, можливо, не зайвим буде пильніше придивитись до Людини-Сосисці. Як знати, бути може, він і сотні йому подібних теж готують повстання?