Майбутнє SEO

307

Я, здається, зрозумів. Сидів пізно ввечері у вихідний день в офісі і зрозумів.

На питання – жваво чи SEO, – відповідь очевидна. Щоб зрозуміти відповідь на це питання, потрібно все спростити.

Якщо б ви запитали мене п’ять років тому, що таке SEO, я б відповів вам – це посадочні ключі і посилання. І десять років тому я б вам відповів те саме. І навіть три роки тому я б, мабуть, відповів би так само.

Ключі і посилання – ось і вся суть SEO, хочете ви цього чи ні.

Ключові слова, розміщені на сторінці, збільшували релевантність вашого сайту за запитом, а зовнішні посилання з інших сайтів виступали в якості донора якогось рівня довіри.

І весь реінженіринг пошукових систем полягав у впливі на ці два показника. З одного боку, це було благом для ринку: завдяки можливості впливати на ці показники ринок SEO і з’явився. З іншого боку – це було, звичайно, і злом: ключовий переспам, купівля-продаж посилань і інші маніпуляції стали логічним наслідком цього «реінжинірингу».

Потім Google серйозно взявся за всі ці «чорні» методики, прийшла Панда, потім Пінгвін. Останній рік приніс дуже багато змін. Хто хотів бачити, той бачив, що це не локальні зміни – це тектонічні пласти зрушили. Так, поки ще слабо помітно, але тренований око бачить те, що відбувається зараз в пошукових системах – це не чергові «покращення» алгоритмів. Це зрушення більш серйозні, ніж ті, які були раніше. Не знаю як вам, а я впевнений, що SEO майбутнього (всього через 1-2 роки, максимум 3 роки) – це не ключі і посилання в якості основних чинників ранжирування.

Так, ключі і посилання не будуть синонімом SEO.

А що буде?

І тепер мені здається, я знаю відповідь на це питання. SEO майбутнього – це УВАГА. Не посилання і ключі, а увага.

Боротьбу за трафік з органіки виграє той, хто зможе привернути увагу користувача. Не багато уваги, не мало, а стільки, скільки потрібно.

А от називати технології отримання цієї уваги SEO або ще як-то нехай для себе кожен сам вирішує. Мені особисто все одно, як його називати. Але мені більше подобається термін контент-маркетинг. Особисто я вкладаю в цей термін саме методики отримання і утримання уваги аудиторії.