Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість

422

Ви – творча людина: письменник, музикант, ілюстратор або танцюрист. Може бути, ви створюєте скульптури або коштовності, займаєтеся модного фотографією, робите дивовижні малюнки на воді або ставите власні вистави. Ви – досить смілива людина у всьому, що стосується творчості, але будь-яка думка про те, щоб самому продавати і просувати ваші роботи значно збільшує ваше потовиділення і змушує тремтіти від жаху.

Швидше за все, ви б воліли, щоб вами вистрілили з гармати, ніж самому рекламувати і просувати свою творчість. Повітряна акробатика над стометрової прірвою для вас більш зрозумілою і бажаною, ніж особисті продажі своїх творів.

Якщо все дійсно так, не хвилюйтеся, ви не самотні. Продовжуйте читати, тому що ми підготували для вас значний список маркетингових порад, яких вистачить, щоб ліквідувати ваші страхи і щільно зайняти вас на кілька місяців.

Ця місія позбавляє вас мужності, але ставки – високі

Багато митці, вибираючи між просуванням їх останнього створеного твору і зустріччю з дорослою левицею, все ж віддадуть перевагу непередбачувану і плотоядную кішку.

Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість

Ви – визнаний фахівець у своїй справі. Звичайно, ви хочете витрачати свій дорогоцінний час на те, щоб створювати більше чудових творів. Навіщо дратувати людей, намагаючись щось їм продати? Ви – вище всіх цих матеріальних потреб, ви – обдарована і талановита людина мистецтва. А справжнє мистецтво не повинно мати нічого спільного з комерцією…

Загалом, продажу – явно не ваша сильна сторона, вірно?

Найбільша проблема в тому, що бути чи не бути добрим маркетологом – питання життя і смерті для будь-якого творця. Коли ви станете злегка популярним, ви цілком можете зустріти якогось продюсера або підприємця, який може допомогти вам з просуванням. Але до тієї пори, або ви забуваєте про творчість і йдете на яку-небудь більш приземлену роботу, або вчіться продавати свою творчість.

Радимо вам вибрати другий варіант. Повірте, в цьому немає нічого кримінального. Навпаки, даний вчинок дозволить вам подолати масу труднощів і позбутися від панічного жаху перед комерційною стороною вашої діяльності і нелюдськими подвигами (тільки вголос не говоріть!) по заробітку грошей на мистецтво.

Закиньте вашу капелюх на ринг

Офіційно оголосити світові про те, що ви готові поборотися за своє місце під сонцем.

Виступіть як творець, який бунтує проти загального переконання, що він завжди повинен бути бідним, жити у своїй старезної машині і голодувати кожен день, надихаючись ликом своєї голодної смерті. Повірте, у вас дійсно є можливість робити хороші гроші на своїй пристрасті.

Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Постарайтеся побачити милого кошеня в безжальної левиці. Слова «маркетинг» і «збут» багатьох лякають набагато більше, ніж леви, що вирвалися з клітки. Якщо ви – один з тих, хто віддає перевагу зубастих кішок, ось вам порада – починайте спілкуватися з людьми. Просто говоріть з ними про те, що ви робите. Як тільки ви зрозумієте, що ви просто робите вашу роботу доступною для людей (більш того, ці люди в ній зацікавлені), ваше напруга і страх зникнуть.
 • Прийміть рішення використовувати свої суперздатності на благо. Люди жадають нових вражень і натхнення, емоцій і вражень. Ви майже знайшли ліки від раку, але боїтеся, що вас не зрозуміють, коли ви будете розповідати про це оточуючим? Зрозумійте, у вас є соціальне зобов’язання: донести вашу роботу до людей, яким вона потрібна.
 • Налаштуйте себе на довгий шлях. Будьте терплячі і ласкаві до себе. Ваша дорога буде легкою, і доведеться багато вчитися. Ви побудуєте свій замок успіху цеглинка за цеглинкою, але перед цим треба освоїти книгу по замішуванню маркетингового цементу, найняти бригади будівельників-фанів і, найважливіше, підготувати себе (як головний ресурс) і свої творчі навички та вміння для майбутнього грандіозного будівництва.
 • Повірте в свої сили

  Якщо ви до цих пір не впевнені, що ваша творчість гідно прямого ефіру на телебаченні і великих інвестицій, спробуйте такі тактики:

 • Зрозумійте, що ви – дуже смілива людина. Попросіть друзів, фанів і споживачів розповісти вам про вашу творчість. На що, на їхню думку, вам вистачило сміливості зважитися, і що тепер так захоплює цих людей. Ви напевно сприймаєте свої композиторські здібності або навички написання сценаріїв як належне, але подумайте: як багато людей можуть сказати, що вони ніколи не зможуть зробити це настільки ж добре?
 • Гордо стійте в світлі софітів. Ви унікальні. Використовуйте це. Випишіть кілька ключових характеристик, за якими ви відрізняєтеся від конкурентів і донесіть їх до вашої аудиторії. Люди повинні говорити: «я знаю його – він може співати в чотирьох октавах» або «я бачила її картини на міжнародній виставці». Пам’ятайте Ксенію Симонову і її пісочні картини? Вона була звичайним художником, але знайшла унікальний спосіб демонструвати своє художнє бачення світу і стала надзвичайно популярною.
 • Навчіться читати думки. Запитайте себе, що подобається і не подобається вашій аудиторії, як і де вони проводять свій час, що відчувають, що заважає їм спати ночами. А потім задайте ці питання своєї бази передплатників або, якщо її немає, своїм відданим фанам (для цього можна використовувати такий інструмент, як Survey Monkey). Читати думки – це, звичайно, круто, але при цьому потрібно зіставляти їх з реальністю.
 • Знайдіть найбільш відданих, готових до пригод фанів

  Багато людей резонують з вашими цінностями і переконаннями. Ваше завдання – привернути до себе і своєї творчості увагу і залучити зацікавлених людей.

  Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Створіть свій віртуальний штаб. Якщо у вас немає сайту, створіть його. Всі ваші сторінки в соціальних медіа і зовнішні посилання повинні вести на цей ресурс. Тут буде ваше віртуальне творчий простір і місце для онлайн-комунікації з вашими фанами.
 • Створюйте захоплюючі історії. Розкажіть, як ви дійшли до поточного моменту, яка ваша історія (відчайдухи не відразу приходять до стрибків з Ейфелевої вежі, зазвичай вони починають з стрибків з холодильника у власній квартирі). Історії – це чудовий спосіб створити взаємозв’язок з аудиторією. Як ви стали тим, ким ви є зараз? Якими були ваші переломні моменти? Які труднощі ви подолали? Чого ви навчилися? Заведіть блог про свою творчість і здобутки. Будьте самими собою, не соромтеся, використовуйте гумор.
 • Обнажіть перед своїми фанами. Тільки не сприймайте цей раду буквально! Не потрібно лякати своїх фанатів, інакше ви їх швиденько втратите. Замість цього, просто дайте відповідь на наступні питання: Яка ваша місія? Чому ви робите те, що ви робите? Як ви хочете допомагати людям? Розкажіть у своєму блозі, на сайті та в соціальних мережах про речі, які спонукають діяти, займатися творчістю і підприємництвом. Люди, які поділяють ваші цінності, автоматично стануть вашими прихильниками.
 • Розгорніть камеру на людей, коли вони говорять про вас. Збирайте відгуки інших людей про вас і вашої діяльності. Можна просто попросити про невеликому видеоотзыве, коли хто-то наступного разу зробить комплімент вашій роботі. Те, що інші говорять про вас, набагато вагоміше ніж те, що ви говорите про себе самому.
 • Станьте незабутнім

  Просто бути перед очима у людей – недостатньо. Наступні ваші дії повинні зруйнувати їх усталені стереотипи. Почніть ось з чого:

  Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Дайте людям те, що їм потрібно. Знати, що хоче аудиторія – ваша робота не їх. Зрозумійте, люди не купують об’єкти. Їм не важлива сама книжка, диск, картина або саморобний кавовий столик. Вони купують почуття, враження, пам’ять, емоційну зв’язок. Знайдіть те, що ви продаєте насправді. І відразу зворушливий приклад з життя. На одну з вистав театру, де я працював актором, як-то раз прийшла парочка. Видно було, що вони не так давно разом і ще соромляться один одного. Після вистави вони виходили в обнімку. Одне єдине подання допомогло їм розкритися і зрозуміти щось один про одного. У цьому випадку вони купили спосіб відчути один одного (до речі, вони досі разом).
 • Створіть образ ідеального покупця. Пориньте в глибини психіки вашої аудиторії і звертайтеся у своєму маркетингу до однієї людини. Ви можете зробити це, створивши ідеальний профіль клієнта і уявивши, що ви розмовляєте з людиною. Це найбільш ефективний спосіб спілкування з аудиторією.
 • Зрозумійте внутрішні переживання ваших фанів. Визначте їх ключові потреби, проблеми і бажання. Як ваша робота допоможе вашим фанам позбутися від переживань і звільнити розум? Подумайте, може бути, ваша творчість допомагає зменшити біль, пережити втрату або важку травму; або надихає на подвиги і дозволяє з подвоєною силою радіти життю. Визначитися з цим питанням треба. Це допоможе вам скорегувати свою діяльність і видавати аудиторії те, що вона справді потребує.
 • Поруште глибинні бажання. Спокушайте своїх шанувальників тим результатом, який вони так шукають. Зробіть його настільки бажаним, що з цим бажанням неможливо було боротися. Глядачі, які приходять на мюзикл, переживають ураган емоцій разом з акторами. Вони готові ходити туди знову і знову, щоб жити життям, якої у них немає.
 • Будьте непередбачувані. Розширюйте межі. Творіть по-новому. Підтримуйте цікавість людей, постійно дивуючи їх. Нехай вони стежать за вашою діяльністю. Пишете картини маслом? Видайте крутий портрет в олівці. Співаєте в стилі рок? Спробуйте записати пісню в жанрі хіп-хоп. Ажіотаж навколо вашого нового творчості забезпечений.
 • Об’єднуйте однодумців

  Ніхто не досягає видатних результатів самотужки. Зазвичай ціла команда працює за лаштунками будь-якого шоу, щоб переконатися, що все пройде на вищому рівні.

  Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Об’єднайте ваших суперфанов. Зберіть всіх людей, які готові слідувати за вами хоч на край землі. Дозвольте їм стати частиною вашої команди. Вони можуть поширювати інформацію, яка їх захоплює і роботи, які змушують діяти. Вони можуть вішати постери, поширювати спеціальні пропозиції і приводити нових людей на заходи. Так з успіхом робить «Атмасфера», музичний колектив зі Львова. Хлопці досить популярні на Україні й ще більше популярні в Європі. Коли вони планують концерт, зазвичай кидають клич в соціальних мережах, і місцеві фани заклеюють місто афішами. Натомість отримують диски або безкоштовні квитки на концерт.
 • Знайдіть покровителів і прихильників. Знайдіть тих людей, хто впливає на суспільну думку у вашій ніші і подружитеся з ними. Нічого не просіть у них, просто будьте щирим і віддають. Якщо ви будете їм корисні, вони дадуть вам шанс отримати вигоду від взаємодії з ними. Якщо ви художник, спілкуйтеся з сучасними художниками, на які рівняєтеся. Ви можете запросити їх провести майстер-клас чи виставку у вас в місті. Це досить легко зробити, а ви зможете подружитися, навчитися і допомогти вашому кумиру в поширенні його творчості. Чи варто говорити, що він може в подальшому допомогти вам порадою і всілякою підтримкою?
 • Розпаліть вогонь залучення

  Коли ви починаєте давати людям те, що вони хочуть, вони обов’язково повернуться, щоб отримати ще. Вони з затаєним подихом будуть чекати вашого наступного кроку, розкажуть про вас всім своїм друзям і навіть притягнуть їх знайомитися з вами.

  Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Розповідайте про майбутні події. Підготуйте прес-реліз для ЗМІ, додайте в блозі і в соцмережах інформацію про ваших шоу і нових місцях, де ви будете представляти свої роботи. Позиционируйте свою діяльність як щось унікальне.
 • Введіть церемонії розрізання стрічки. Святкуйте нові починання і великі проекти. Зробіть велика подія і власноруч підпишіть запрошення. Підготуйте віртуальну підтримку заходу, знявши маленьке відео про своїх майбутніх діях. Заявіть про новому проекті світу – після цього ви просто зобов’язані будете його реалізувати.
 • Нагороджуйте перепустки за куліси вашої творчості. Дайте доступ у вашу студію вашим фанатам або фізично, або віртуально. Розкажіть про своїх ідеях, інструментах, улюблених темах і матеріалах. Ви можете занурити ваших фанів в робочий процес, познайомити з речами, які вас надихають, або розповісти про те, як ви збираєте ідеї. Все це надзвичайно захоплююче для людей.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Створіть канал на YouTube. Ви думаєте, що цей ресурс просто забирає час за переглядом фільмів і роликів? У більшості випадків – це так, але не забувайте, що YouTube – один з найбільших пошукових ресурсів. Там є ваша цільова аудиторія, яка шукає людей, які роблять те ж, що і ви. Зробіть невелику відеопрезентацію про себе та свою творчість. Завантажуйте відео з ваших подій. Це дуже зручний майданчик для знайомства з вашою творчістю і залучення нових фанатів на ваш сайт.
 • Створюйте корисний контент про своєї творчої ніші. Доведіть, що ви дбаєте про своїх фанів більше, ніж хто-небудь інший. Побудуйте теплі стосунки. Станьте їх другом та наставником. Розповідайте про те, чому ви навчилися, вчіть інших, допомагайте справою і порадами.
 • Дослідіть і аналізуйте навколишнє середовище

  Дощ чи сніг, сонячна погода і легкий вітерець – ці фактори, безсумнівно, впливають на вашу творчість і повсякденне життя. Ви повинні знати, що діється навколо і мати стратегію на усі непередбачені ситуації.

 • Не бійтеся конкурентів. Конкуренція – це добре. Це означає, що на вашу творчість існує попит, вже сформувався необхідний ринок. Люди платять за те, що ви пропонуєте. Коли аудиторія цінує значення вашої роботи, вам не потрібно працювати днями і ночами, намагаючись це продати. Все, що вам потрібно, постати перед ними з класним продуктом.
  Чудовий приклад – малюнок і живопис. Більшість з нас, ймовірно, будуть стверджувати, що фотографія може набагато більш чітко передати дійсність. Це твердження було аксіомою до появи гіперреалізму. Роботи художників цього напряму відрізняються на перший погляд від фотографії, але особлива принадність у тому, що часто вони відображають реальність, яка ніколи не існувала.
 • Кожен раз боріться за бурхливі овації. Постійно удосконалювати себе і свою майстерність. Знову і знову восхищайте і надихайте людей. Бути професіоналом і не погоджуватися у своїй діяльності ні на що, крім самого кращого – ваш обов’язок.
 • Забезпечте себе

  Ви вирушили в далеку дорогу і не застраховані від неприємностей. До того ж, ви розпалили велике багаття, який приваблює і прихильників, і противників. Подумайте про те, як не обпектися в цій ситуації.

 • Особисто вибирайте ключових гравців вашої команди. Згадайте, з якою швидкістю і майстерністю техніки Формули-1 заправляють гоночні боліди, для того щоб вони могли продовжити гонку. Правильно підібрана команда допоможе добитися таких самих феноменальних результатів і у вашій справі. Знайдіть досвідчених людей, яким ви зможете зателефонувати, як тільки буде потрібно, не витрачайте час на холосте прокручування коліс. Зберіть формальну чи неформальну групу соратників, у яких є сильні сторони, знання і зв’язки, яких у вас немає.
 • Виберіть першокласних наставників. Немає жодних сумнівів, що якісні ментор і наставники можуть привести вас саме туди, куди вам потрібно. У вас є ментор? Вибрати людину, якого ви поважаєте, і чиї цінності і світогляд схожі з вашими. Ви заощадите найдорожче, що у вас є – час. Коли ви будете рости, ваш коло надійних наставників також буде рости, і ви будете рухатися ще швидше.
 • Крадіть, але не займайтесь плагіатом. Ви запитаєте, як провести цю тонку грань? Для цього необхідно прочитати маніфест Остіна Клеода «10 правил творчості» (тут ви знайдете кілька уривків з цього твору). Його автор в подробицях описує те, як повинен «красти» справжній художник. Ну а якщо немає можливості почитати цей шедевр, ось кілька простих порад. Не зупиняйтеся на чомусь одному – обозревайте інші галузі пошуку нових перспектив, натхнення і можливостей співробітництва. Будуйте стосунки з конкурентами і артистами суміжних професій. Визначте, як ви можете застосувати підхід іншої людини, щоб він добре спрацював для вас, але не копіюйте наосліп. Пам’ятайте, те, що добре російській, німцю – смерть.
 • Станьте майстром переконання. Навчитеся створювати хороші матеріали для вашого сайту і маркетингової стратегії. Якщо написання текстів – не ваша сильна сторона, найняти кого-небудь, хто буде наповнювати ваш сайт, а також займеться маркетинговими матеріалами. Навчіться виступати перед публікою. Артисти, які вміють говорити, цінуються вище, ніж ті, хто не може розповісти про своїх роботах.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Використовуйте страховку, щоб уникнути травм. Визначте, скільки грошей ви готові обгрунтовано витратити на маркетинг. Плануючи просування, ви можете припустити найгірше: ви взагалі не отримаєте ніякого відгуку на вашу рекламу. Ви зможете впоратися з втратою цих грошей? Чітко визначте ваш рекламний бюджет. Ви можете втратити гроші на платній рекламі, тому будьте обережні, витрачайте невеликими частинами і будьте рухливі, відстежуючи результати і змінюючи підхід.
 • Пробіжіть мільйон кіл. Пристраститесь до власного просування: щодня приділяйте трохи часу на ваші маркетингові дії, як би ви не були зайняті. Зробіть комунікацію і побудова відносин частиною вашої особистості. Бути постійним у своїх маркетингових зусиль – значить гарантувати собі розвиток і успіх.
 • Сплетіть павутину безпеки. Не використовуйте єдину стратегію, особливо якщо ви не отримуєте необхідних результатів. Спробуйте кілька стратегій та оцініть ефективність кожної. Найпростіший спосіб зробити це – запитати людей, як вони вас знайшли. Залишайте тільки те, що працює. Потім експериментуйте далі.
 • Творіть як Cirque du Soleil. Ця чудова канадська компанія вдихнула нове життя в циркове мистецтво. Візьміть цей чудовий проект за орієнтир. Працюйте з іншими артистами над виступами, які дозволяють максимально задіяти аудиторію і створювати незабутні видовища.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість

  Перестрибніть прірву

  Ви готові почати отримувати переваги від вашої роботи, яку ви віддаєте в світ? Переконайтеся, що ви продовжуєте вибудовувати відносини з оточуючими. Ви ж хочете, щоб ваші шанувальники були з вами в майбутньому, вірно?

 • Очольте натовп. Чітко скажіть вашим фанам, які дії вони повинні зробити далі. Ви хочете, щоб вони отримали безкоштовні матеріали? Купили вашу книгу, картину або DVD? Розповіли своїм друзям? Зробіть ваше спілкування з аудиторією максимально простим і зрозумілим.
 • Надайте вашим фанам бонуси. Створіть недорогий продукт або послугу, щоб будь-який підтримує вас людина могла придбати щось, що йому сподобається. Зробіть кілька таких продуктів. Ваші фани хочуть підтримувати вас, тому будуть купувати все, що вони зможуть отримати від вас. Це можуть бути сувеніри, одяг, атрибутика і т. д.
 • Продавайте ВІП-пакети. Смійтеся в обличчя своєму страху того, що ваш продукт ніхто не купить. Підвищіть ціни і створіть преміум-пропозиція для людей, які хочуть його отримати. Дозвольте їм платити за індивідуальну роботу, за можливість провести захід у себе вдома або стати частиною творчого процесу. Організуйте музичний табір або спільний відпочинок для невеликої групи шанувальників. Люди цінують ексклюзивні пропозиції.
 • Навчайте новачків на практичних заняттях. Працюйте над збільшенням вашої сфери діяльності, навчаючи наступне покоління. Ваші студенти будуть природно доповнювати вашу базу фанатів. Не думайте, що ви недосвідчені чи знаєте недостатньо. Щоб навчати, треба знати одну річ більше, ніж ваші учні. До того ж, викладання – кращий спосіб самому чогось навчитися.
 • Використовуйте купівельний імпульс. Після того, як фани щось купили у вас, вони дуже щасливі. Не упускайте цей момент. Після покупки попросіть їх розповісти про вас і дати рекомендації. Не бійтеся робити це більше ніж один раз. Видеоотзыв, замітка в соціальних мережах або в блозі можуть виявитися дуже корисними.
 • Влаштуйте вечірку після виступу або презентації. Люди люблять подібні заходи, де можна особисто поспілкуватися з відомими і улюбленими людьми.
 • Перевірте свої всі поточні рекорди

  Увійдіть в історію людиною, яка змінила умови гри.

 • Розсовує кордону. Будьте хоч у чомусь краще, ніж ваші конкуренти. Знайдіть щось, що потрібно на ринку, але чого завжди не вистачає, і знайдіть спосіб, як ви можете це надати. Це може бути винайдення нового творчого стилю, більш індивідуальну взаємодію з вашими фанами і клієнтами, а, може, ви будете робити чудове шоу з кожного свого виступу. Тільки ви встановлюєте собі межі, не рівняйтеся на когось іншого.
 • Виходьте на нові території. Пробуйте те, чого ніхто й ніколи ще не робив. Новий метод, нові незвичайні медіа або способи подачі інформації. Або взагалі займіть нішу дитячих малюнків. Чудова дівчина Таня Tavvla малює чарівні й іронічні картинки. Виглядають вони як дитяча творчість, але вельми популярні в інтернеті.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Будьте небезпечним конкурентом. Навіть якщо ви дієте в поодинці або більше прагнете до співпраці, ніж до конкуренції, кожен день в чомусь перевершуєте себе колишнього. Встаньте на 10 хвилин раніше, витрачати більше часу на щоденне навчання, купіть більш професійні інструменти. Є тисячі можливостей для самовдосконалення. Не забувайте про них.
 • Робіть неможливе. Це як побити світовий рекорд по самому довгого перебування під водою. Знайдіть всі шляхи, якими ви можете більше дбати про аудиторії і приносити більше користі. Пристрасть, прихильність і реальне бажання віддавати своїм фанам те, що вони хочуть, призводить до шаленої лояльності і відданості. Але й про себе не забувайте.
 • Носіть свою емблему на грудях. Так, прямо як Супермен. Створіть свій образ, особистість і бренд. Гордо уявіть його на загальний огляд, як це зробив Джексон Поллок – це художник, який винайшов свою унікальну «ллється техніку» і відійшов від звичних інструментів: мольберта, палітри та пензлів. Він став ідеологом абстрактного експресіонізму, надавши значний вплив на американську культуру другої половини ХХ століття. У 2006 році його картина «№5, 1948» була продана за рекордні 140 мільйонів доларів.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість

  Дивіться за тим, як стрімко росте ваша популярність

  Справа не в славі й удачі. Чим більше людей ви охопіть, тим більшій кількості людей ви допоможете покращити якість їх життя. Ваша робота починає змінювати світ, і ви – на чолі кута. Чим більше впливу ви маєте, тим більше користі завдає ваша робота світу. Потім ваша справа продовжиться і без вашої участі.

 • Найміть фахівця або стати власним видавцем. Створіть сильну біографію. Це не пряме цитування вашого резюме. Це ваша історія боротьби, розвитку. Тут перераховано те, що вас надихає, ідеї, які захоплюють вас. Найголовніше, тут ви розповідаєте про те, як ваша творчість допомагає вам взаємодіяти з вашими фанами і робити їх життя кращим. Крім того, підготуйте всі необхідні маркетингові та інформаційні матеріали, портфоліо і прес-релізи. Будьте у всеозброєнні.
 • Читайте всі листи від фанатів. Що людям подобається в вас? Що ви робите такого, що викликає великий відгук? Як ви надихаєте їх? Як ви ще можете їм допомогти? Знайдіть відповіді на ці питання.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Займіть значуще місце в їх серці. Зробіть все можливе і неможливе, щоб побудувати довірчі і глибокі відносини зі своїми шанувальниками. Беріть приклад з відомої української рок-групи «Океан Ельзи».Під час туру по Україні, в кожному місті для музикантів фани придумували цілі вистави під час концертів. На кожну пісню у них була заготовлена певна реакція. А на день народження фронтмена гурту, Святослава Вакарчука, фани влаштували міжнародний флешмоб.
 • Маркетинг в мистецтві: 48 рад як просувати свою творчість
 • Станьте ім’ям прозивним. Ваше повідомлення повинно звучати гранично ясно: що ви робите і для кого. Ось, приміром, місія вже згадуваного Cirque du Soleil: «стимулювати уяву, пробуджувати почуття і емоції людей по всьому світу». Але за цією фразою стоїть діяльність однієї з найвідоміших компаній індустрії розваг.
 • Будьте щиро скромні. Будьте відкриті з приводу своїх минулих і поточних випробувань. Насправді, люди не хочуть спілкуватися зі сверхсуществами. Вони хочуть бачити реальних людей, які боролися і перемогли в тих же обставинах, з якими вони стикаються.
 • Маркетинг в мистецтві або мистецтво маркетингу

  Вірите ви чи ні, але у вас вже є більшість необхідних навичок. Головне, бути прихильним своїй справі. Іншому можна навчитися. Почніть думати про маркетинг, як про спосіб стати ще більш вправним у своїй творчості, а не про щось зовсім протилежне вашим мистецтва.

  Звичайно, у вас є вибір не вживати ніяких дій, щоб ваші роботи були належно оцінені тільки після вашої смерті. Але набагато приємніше, щоб вас оцінили за життя, чи не так? Тому…

  Вилазьте зі своєї затишної шкаралупи! Боріться зі своїми страхами і уявними несправедливостями! Подружіться з левицею з пункту №1 і заявіть права на щасливе і забезпечене життя справжнього професіонала у своїй справі.

  При написанні статті було використано матеріал «99 ways to market your art» by Leanne Regalla