Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету

317

Маркетинг проектів з допомогою відеоконтенту отримує все більш широке поширення завдяки ефективності даного методу. Однак бізнесмени часто потрапляють у пастку, використовуючи його. Вони більше фокусуються на процесі створення відеоматеріалів, ніж на маркетингу. При цьому розкрутка проектів за допомогою відео на YouTube приносить результат, тільки якщо ви враховуєте специфіку цього каналу просування.

Американська компанія Pixability, що спеціалізується на маркетингу проектів на YouTube, досліджувала ефективність контент-маркетингових кампаній топ-100 брендів, що увійшли в список кращих компаній 2012 року, складений консалтинговою фірмою Interbrand. Проаналізувавши близько 200 000 бізнес-відео і 1270 брендованих каналів, експерти Pixability встановили, що понад 50% маркетингових відеороликів не набирають і 1000 переглядів. І це за кордоном, де дуже сильні позиції маркетингу та його важливість не ставиться під сумнів. Що відбувається з маркетингом відеоконтенту в рунеті, можна тільки здогадуватися.

Що це означає? Великі корпорації, включаючи, наприклад, Google, Microsoft, MasterCard, інвестують величезні кошти у створення якісних відеоматеріалів. Але аудиторія часто просто не помічає ці ролики. Таким чином, бренди фактично викидають гроші на вітер, незважаючи на високу якість отриманого відео.

Особливості YouTube: результат приносить маркетинг, а не спецефекти

Згадане дослідження компанії Pixability називається «Спільнота YouTube: бізнес-відео потребує маркетингу, а не в спецефектах». Зверніть увагу на факти, щоб зрозуміти сенс цього твердження.

Топ-100 брендів зі списку кращих компаній 2012 року збільшили кількість створюваних маркетингових відеоматеріалів з 4760 до 7175 в місяць за останній рік. Вони витратили 4,3 млрд доларів США на виробництво відеоконтенту з 2006 року.

Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету

Великі корпорації, наприклад, Coca-Cola і Toyota, не обмежуються поширенням створеного відео через орендовані канали на YouTube. Вони часто транслюють ролики на своїх корпоративних сайтах. За даними Pixability, 61 компанія з топ-100 вже інтегрувала канал YouTube власні веб-ресурси. До речі, це ще раз підтверджує тенденцію до розмивання кордонів між інформаційними каналами.

Також фахівці Pixability відзначили прагнення брендів використовувати різноманітний відеоконтент. Наприклад, корпорація Intel транслює через свій канал на YouTube як професійні ролики, так і аматорське відео.

Отже, компанії не шкодують коштів на виробництво різноманітного відеоконтенту. Вони використовують різні інформаційні канали, щоб збільшити охоплення аудиторії. Але чому ж результат цієї діяльності, вимірюваний у кількості переглядів і передплатників каналів, розчаровує? Проблема не в якості відео, адже бюджетам брендів позаздрять творці «Аватара» і «Володаря кілець».

Вкладаючи величезні кошти в виробництво якісного видеконтента, бренди забувають про контент-маркетингу. І ця проблема стосується не тільки транснаціональних корпорацій. Середній і малий бізнес також спалює свій рекламний бюджет, намагаючись перетворити свій бізнес-відео в шедеври кінематографу, коли необхідно фокусуватися на просуванні та взаємодії з аудиторією.

YouTube і маркетинг за допомогою відеоконтенту

Присвоївши відеоролика кілька міток і додавши короткий опис, ви не стаєте автоматично контент-маркетологом. Насправді, маркетинг за допомогою відеоконтенту є не менш затратним процесом, ніж саме створення відеоматеріалів.

Як підвищити ефективність просування бізнесу за допомогою відеоконтенту? Наведені нижче чотири тактики допоможуть вам відповісти на це питання.

1. Створюйте велика кількість різноманітного відеоконтенту

Найбільш успішні контент-маркетингові компанії на YouTube були реалізовані завдяки великій кількості різноманітних матеріалів. Дослідники Pixability підкреслюють, що найпопулярніші маркетингові канали на YouTube включають в середньому 181 ролик. Цікаво, що тривалість відеоматеріалів також повинна змінюватись. Творці кращих каналів використовують матеріали тривалістю від 30 секунд до 20 хвилин.

Не обмежуйтеся моніторингом кількості переглядів, оцінюючи ефективність конкретного відео. Враховуйте позиції ролика в пошуковій видачі, активність аудиторії (кількість «лайків» та коментарів).

Вдалий приклад ефективного маркетингу на YouTube — канал компанії Nintendo, що входить в число найбільш популярних на відеохостингу Google. Компанія регулярно публікує велику кількість різноманітного контенту, стимулюючи аудиторію постійно стежити за оновленнями.

Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету

2. Інтегруйте YouTube з корпоративним сайтом

Інтеграція брендованого каналу YouTube і корпоративного сайту збільшує ефективність маркетингу за допомогою відеоконтенту. Як зазначалося вище, 61 компанія з топ-100 брендів транслює відео з каналу YouTube через власний веб-ресурс. Зверніть увагу, YouTube автоматично адаптує відео під мобільний трафік. Ми писали, чому це важливо.

Інтеграція каналу YouTube з сайтом підвищує природний пошуковий трафік на корпоративний ресурс. Не забувайте, що самий популярний відеосервіс в світі належить пошуковику Google.

Хороший приклад інтеграції сайту з брендованим каналом YouTube — ресурс магазину Newegg. Трансляція відеороликів використовується як для інформування користувачів, так і для залучення відвідувачів на сайт.

Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету

3. Социализируйте ваш відеоконтент

Інтернет-користувачі в десять разів частіше коментують і поширюють відеоролики, ніж контент іншого типу. Це дає вам можливість використовувати YouTube в якості потужної соціальної платформи. Для цього стимулюйте користувачів взаємодіяти з вашим брендом через YouTube.

Брендований канал Old Spice — хороший приклад соціалізації відео. Old Spice Man, персонаж відеороликів, відповідає на питання конкретних користувачів YouTube. Це стимулює шеринги і дискусії.

Маркетинг за допомогою відеоконтенту: чотири ефективні тактики для скромного бюджету

4. Не забувайте про рекламу на YouTube

Платна реклама на YouTube відноситься до критично важливих компонентів ефективного маркетингу бізнесу з допомогою відеоконтенту. Пам’ятайте, відеореклама TrueView відрізняються від контекстної реклами AdWords або «Яндекс.Директ». Користувачі в 10 разів частіше дивляться рекламу на YouTube, ніж переходять за оголошенням у тематичних блоках.

Реклама на YouTube привертає увагу аудиторії до бренду, а також генерує негайні продажу. Одним з відмінностей відеореклами від контекстних оголошень є її довгострокова ефективність, забезпечена шерингами та іншими соціальними діями користувачів. У свою чергу, контекстні оголошення перестають працювати, як тільки ви витратили рекламний бюджет.

Отже, YouTube більше не є лише перспективної маркетингової майданчиком, яку можна використовувати в комплексних кампанії з розкручування бізнесу. Сьогодні це справжній драйвер продажу, що входить в арсенал брендів, які розраховують на серйозні результати.

Скориставшись описаними вище тактиками, ви зможете просувати бізнес за допомогою відео, навіть не маючи великих бюджетів на створення роликів. Адже саме маркетинг залишається первинним при розкручуванні проектів за допомогою YouTube.

До речі, ми займаємося створенням не тільки текстової, але і відео-контенту. Так що, якщо вам потрібно по-справжньому круте і якісне відео, — звертайтеся до нас! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

Адаптація матеріалу Video Content Marketing: 4 Elements of An Effective Strategy by Rob Ciampa.