Міфи, які заважають досягати результатів у контент-маркетингу

354

З контент-маркетингом пов’язано багато міфів, і всі вони заважають тверезо поглянути на роботу, спрямовану на створення і промоутування контенту в Мережі. Які з міфічних ідей заважають найбільше? Про це і поговоримо.

Міфи, які заважають досягати результатів у контент-маркетингу

Віра в чудесні результати

Пару місяців тому на одному ресурсі в Мережі мені на очі попався діалог. Сео-спеціаліст-фрілансер писав приблизно таке: «Ось всі кажуть контент-маркетинг — це сила. Нісенітниця це все. Я ось просуваю сайт і спробував використовувати контент-маркетинг. Написав статтю. Чекаю результатів день, тиждень, два тижні — нічого. Нічого він не дає, цей контент-маркетинг». «Ну ти хоч посилання-то дай на статтю» — просять його люди. Кидає посилання.

І відразу стає зрозуміло, чому не отримав результатів сео-фахівець, який вирішив використовувати чудодійну силу контент-маркетингу в просуванні клієнтського сайту.

Стаття називалася «Про цеглу» і являла собою односторінкової компіляцію з розділів «Вікіпедії», заверстанную суцільний простирадлом, без розбивки на абзаци, з мовними та граматичними помилками.

На жаль, навіть якщо б людина створив не один, а п’ятдесят текстів такого роду, навіть якщо б він став їх красиво верстати, дотримуючись прийняті норми форматування і підбираючи класні ілюстрації, навіть якщо б він просував ці матеріали за всіма правилами, промоутируя кожен з них в Мережі, — це не дало б йому результатів. Ні при яких умовах результатів не дасть контент, який:

  • написаний без початкового глибокого вивчення цільової аудиторії та її інтересів
  • є компіляцією або переказом вже багато разів сказаного
  • не дає читачеві нових відомостей, ідей
  • не захоплює
  • не спонукає скористатися наведеними рекомендаціями
  • не викликає довіри

Строго кажучи, публікація статті на сайті — це не контент-маркетинг. Навіть якщо ця стаття буде чудова. Не можна виграти бійку, один раз штовхнувши суперника і, вставши зі схрещеними на грудях руками, самовпевнено чекати результатів — що суперник підніметься, визнає вашу технічність і розсиплеться в компліментах. Навколо нас Мережа — безкрає море інформації, в яке щогодини кожен, хто бере участь в плавання, додає дрібку «солі» — гарячої, цікавої інформації, яку читають і чекають люди. Одна, навіть прекрасно написана стаття не зробить погоди — вона просто потоне в морі контенту, який множиться в геометричній прогресії навколо нас.

Контент-маркетинг — як завод годин. З самого початку потрібно розуміти, що ви тут, в інформаційному морі, надовго, що ваше завдання — не написання однієї класної статті або одного суперматериала раз в три місяці, ваше завдання — це планомірна щоденна робота по створенню і поширенню контенту, який захоплює вашу аудиторію і — головне — з дня у день завойовує її довіру. Тільки якщо ви зможете вирішити цю найскладнішу в контент-маркетингу завдання — породити довіру в людей до вашого бізнесу, — ви маєте право сподіватися на результати. Тільки лояльний представник аудиторії може конвертуватися у клієнта.

Контент-наповнення = контент-маркетинг

Це не так. Не просто публікувати тексти в блозі, але займатися комплексом робіт, спрямованих на розвиток сайту, — ось що важливо сьогодні. Не можна не враховувати фактори, що впливають на пошуковий маркетинг в інтернеті. Створення широкого семантичного ядра і грамотна опрацювання запитів в текстах, правильна перелінковка, постійна робота над поліпшенням характеристик користувача сайту — без цього важко досягти очікуваних результатів.

Іншими словами, займатися потрібно навіть не контент-маркетингом, займатися потрібно комплексним просуванням сайтів.

Міфи, які заважають досягати результатів у контент-маркетингу

Погоду роблять продають тексти

Контент-маркетинг стає абсолютно марний, якщо ви починаєте з поганою закладання фундаменту. Фундамент — це якісний контент. Це ще один розтиражований міф — що працюють так звані «продають» тексти, тобто тексти рекламного характеру. Не намагайтеся створювати рекламний контент, не прагнете спонукати і схиляти людей до покупки, не хваліть свій бренд в лоб, не намагайтеся викликати в людях відгук за допомогою статей, які складаються з продають слоганів. Це не спрацює: аудиторія нескінченно втомилася від «впарювання». Найкраща реклама — це спілкування зі своєю аудиторій в довірчому ключі, спроба зрозуміти її проблеми і прагнення запропонувати допомогу у їх вирішенні. Лояльна, довіряє вам аудиторія — ось мета вашої контент-маркетингової стратегії.

Міфи, які заважають досягати результатів у контент-маркетингу

Легко, швидко і без інвестицій

Ми говоримо, що магістральний шлях розвитку — це інвестиції в якісний контент. Але ми ніколи не говоримо, що досягти результату можна легко і швидко. Ні, треба готуватися до довгої, часом нудної роботи, яка принесе плоди аж ніяк не відразу, а після набору «критичної маси» — лише після того, як буде створено щонайменше 50 хороших матеріалів для сайту, можна починати сподіватися на результат. Так, реалізація контент-маркетингової стратегії вимагає часу та інвестицій. Але це сучасні умови ринку — сьогодні вже можна сміливо говорити про те, що в пошуковому маркетингу залишився тільки один шлях отримання лідов — постійне поліпшення характеристик користувача сайту. А робити це за рахунок якісного контенту — найбільш очевидний шлях.

Дефіцит ідей вбиває контент-маркетинг

Цей контент-маркетинг починається, коли всі вже вами написано. Коли ви склали жоден контент-план і написали всі задумані статті, коли вам здається, що ви повністю вичерпали себе». Ось з цього моменту все тільки починається.

Коли починається справжній бізнес? Коли власник задовольнив свої основні фінансові потреби. Після цього настає вирішальний момент — перевірка: піде він далі, знайде внутрішню мотивацію робити свою справу далі, або вже не за що боротися? Якщо бажання робити справу в ньому живе на рівні ідеї — він піде далі, і це буде вже справжній бізнес. Неможливо знищити ідею. З контент-маркетингом так само — робота з аудиторією — це глобальна ідея. Якщо для вас ця робота дійсно стає ідеєю, то все буде в порядку — ви підете далі, ви зрозумієте, що дефіцит тим – це лише поверхнева проблема, яка бачиться тим, хто не копав глибше. Так, у багатьох тематиках і справді коло ідей обмежений. Але зате нічим не обмежені інші речі: ваше бачення проблеми, ваша здатність аналізувати, ваші думки з того чи іншого приводу — все це індивідуально. Важливо тільки одне — постійно привносити своїм контентом щось нове в морі інформації.

Читайте також:

  • Фільтр аффіліатів в питаннях і відповідях
  • На які питання вміє відповідати Google Analytics
  • Практичне керівництво по ньюсджекингу для контент-маркетологів