Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

318

Кожен блогер стежить за результатами розвитку свого блогу, порівнюючи його з іншими онлайн-журналами. Власники щоденників відстежують всілякі метрики, звертають увагу на найменші зміни і часто думають про те, як збільшити доходи і стимулювати продажу, якщо блог використовується для цих цілей.

Маркетингова компанія Zig (США) досліджувала 120 популярних англомовних блогів, присвячених різним тематикам. Фахівці компанії поставили за мету вивчити принципи роботи блогосфери. Зокрема, вони хотіли розібратися, можуть блоги генерувати дохід і як вони це роблять. Нижче ви знайдете основні факти, які вдалося встановити компанії Zig в ході дослідження.

Як довго блогери ведуть свої веб-щоденники

Менше 1% респондентів компанії Zig займаються блоґінгом більше 10 років. Зверніть увагу, ведення онлайн-щоденників стало дуже популярним в першій половині 2000-х. Таким чином, більшість блогерів, які стояли біля витоків блогосфери, відійшли від справ.

Понад 70% респондентів ведуть журнал протягом 2-6 років. Більше 10% блогерів ведуть журнал протягом 1-2 років. Експерти Zig вважають, що багато блоги, з’явилися нещодавно, стали реакцією маркетологів на впровадження алгоритмів Penguin і Panda Google.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Яка щомісячна відвідуваність блогів

Більшість блогів має невисоку відвідуваність. Більше 60% респондентів Zig повідомили, що відвідуваність їх ресурсу становить менше 25 000 унікальних відвідувачів в місяць.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Фахівці Zig встановили, що відвідуваність блогу зростає з часом. Онлайн-журнал стає більш відвідуваним по мірі зростання кількості сторінок в індексі і авторитету. Іншими словами, чим довше ви займаєтеся блоґінгом, тим вище відвідуваність вашого щоденника.

Більшість блогерів, які ведуть ресурс менше 2 років, не можуть похвалитися відвідуваністю більше 25 000 користувачів в місяць. З іншого боку, відвідуваність блогів, вік яких становить 6 років і більше, часто досягає 100 000 «унікальних відвідувачів в місяць.

Для чого люди ведуть блоги

Тільки один з чотирьох блогерів веде щоденник, щоб отримувати дохід. Приблизно кожного третього власника журналу ресурс є хобі. Кожен п’ятий блогер ділиться своїм досвідом або хоче отримати визнання.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Однак по мірі зростання відвідуваності блоги перетворюються з хобі на джерело доходу.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Чи приносить дохід блогінг

Дивно, але 85,7% блогерів отримують дохід від ведення онлайн-щоденника. Тільки 14,3% респондентів стверджують, що не одержують ні копійки за блогінг.

Власники ресурсів використовують різні способи їх монетизації. Рекламні мережі (включаючи контекстну рекламу) і брендований або спонсоркий контент відносяться до найбільш популярних з них. Також блогери займаються консалтингом і організують платні виступи.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Дві третіх блогерів вважають публікацію брендованого і спонсорського контенту найбільш вигідними способами монетизації ресурсів. Цей спосіб отримання доходів значно випереджає всі інші.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Прибутковість різних способів монетизації залежить від відвідуваності ресурсу. Крім того, спонсорство блогу і публікація брендованого контенту залишаються найбільш прибутковою стратегією монетизації нішевих ресурсів.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Можна найняти блогера

Більше 60% блогерів платно співпрацюють з брендами. Майже третина власників онлайн-журналів роблять це безкоштовно. Тільки кожен десятий блогер не співпрацює з брендами.

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Готовність блогерів надавати платні послуги залежить від тематики блогів. Найчастіше продають свої послуги власники майданчиків категорій «Зроби сам» і «Діти».

Може блозі стати хорошим джерелом доходу?

Не знаєте, скільки коштують послуги блогерів? От деякі дані по англомовній блогосфері:

  • Створення і публікація огляду — від 50 до 250 доларів.
  • Участь в онлайн-заходах — від 100 до 250 доларів.
  • Створення і публікація спонсорської статті — від 50 до 500 доларів.

Природно, вартість послуг блогерів залежить від відвідуваності їх ресурсу. Наприклад, власники майданчиків з відвідуваністю 100 000 «унікальних відвідувачів в місяць беруть за огляд або спонсорську статтю до 1000 доларів.

Користь дослідження Zig для початківців та профі блогерів

Результати дослідження Zig показують, що більшість блогерів ведуть онлайн-щоденники не заради одержання доходу. Однак їхні апетити зростають з віком журналу, зростанням його авторитетності і відвідуваності. Більшість власників блогів з відвідуваністю понад 10 000 «унікальних відвідувачів в місяць ведуть щоденники заради прибутку.

Публікація спонсорського контенту є найбільш поширеним і прибутковим способом монетизації ресурсів. Відвідувані нішеві блоги можна монетизувати, залучаючи одного спонсора. Дві третіх блогерів надають платні послуги брендам і маркетинговим агентствам.

Таким чином, ваш блог може перетворитися з хобі на джерело доходу, якщо ви будете розвивати його протягом декількох років і забезпечити високу відвідуваність. Коли ви готові почати? Може бути, у вас вже є онлайн-щоденник? Розкажіть про нього в коментарях.

Адаптація матеріалу How Blogs Generate Income by Heidy Cohen.