На які питання вміє відповідати Google Analytics

314

Google Analytics — зручний інструмент веб-аналітики, що дозволяє стежити за десятками метрик і формувати інформативні звіти. Однак не всі маркетологи вміють коректно його використовувати. Для деяких початківців фахівців Analytics перетворюється в переобтяжений надмірним функціоналом сервіс фіксації статистичних даних. Вони витрачають час на безглузді блукання між діаграмами, не отримуючи корисної інформації, необхідної для прийняття рішень. Однак існує простий рецепт, що допомагає ефективно використовувати Google Analytics.

На які питання вміє відповідати Google Analytics

Секрет сервісу Analytics полягає в необхідності використовувати його усвідомлено. Іншими словами, спочатку слід усвідомити, що саме ви хочете дізнатися за допомогою даного інструменту. Потім, увійти в свій обліковий запис і знайти відповідну інформацію. І тільки після цього слід прийняти рішення і реалізувати його.

Алгоритм ефективного використання сервісу виглядає так:

 • Задайте питання, відповідь на який ви хочете отримати з допомогою Analytics.
 • Увійдіть в обліковий запис Google Analytics і знайдіть необхідні дані.
 • Прийміть рішення і дійте.

Цей підхід є єдино вірним, якщо ви — частина великої команди, яка працює над просуванням низки проектів. Усвідомивши, навіщо ви хочете скористатися Analytics в даний момент, ви заощадите час собі і колегам. Також цей підхід допомагає швидко показати замовнику або керівнику ефективність маркетингових кампаній.

Google Analytics дозволяє знайти відповіді на різні питання, пов’язані з просуванням сайтів. Наприклад, за допомогою сервісу можна дізнатися…

…який контент найбільш популярний серед відвідувачів сайту?

За даними дослідження InboundWriter, середньостатистичний сайт отримує 90% трафіку завдяки 20% сторінок. У більшості випадків ці 20% входять сторінки, що займають високі позиції в пошуковій видачі. Крім того, трафік активно генерують сторінки, на які посилаються користувачі соціальних мереж і авторитетних ресурсів.

Уявіть, що ви вирішили визначити найбільш популярні пости корпоративного блогу.

Зверніть увагу, у цьому прикладі використовується блог агентства Texterra, який є розділом корпоративного сайту texterra.ru. Якщо ваш блог знаходиться на піддомені, скористайтеся фільтром, щоб переглядати тільки відповідні публікації.

Отже, щоб визначити найбільш популярні пости в блозі, увійдіть у Analytics і виконайте такі дії:

 • Виберіть меню «Поведінка — Контент сайту — Всі сторінки».
На які питання вміє відповідати Google Analytics
 • З допомогою фільтра виберіть відображення лише сторінок блогу (вони починаються з /blog/).
 • Встановіть ранжування за унікальним переглядами сторінок.
На які питання вміє відповідати Google Analytics

Якщо ви все зробили правильно, то можете переконатися, що кілька популярних постів генерують більшу частину трафіку. Вище зазначалося, що алгоритм ефективної роботи з Analytics передбачає постановку конкретного питання, пошук необхідної інформації, прийняття рішення та його реалізацію. Припустимо, визначивши найбільш популярні сторінки, ви вирішуєте зробити їх більш ефективними. Для цього виконайте наступні рекомендації:

 • Приділіть увагу змістом статті. Можливо, з моменту публікації з’явилася додаткова важлива інформація? Може бути, ви можете додати на сторінку нові ілюстрації або графіки? Актуализируйте замітку, якщо вважаєте це необхідним і доречним.
 • Опублікуйте після статті посилання на інші тематичні пости блогу. Це допоможе довше утримувати зацікавлену аудиторію на сайті. Також ви можете додати підходящі за змістом лінки прямо в текст, якщо не зробили цього перед публікацією.
На які питання вміє відповідати Google Analytics
 • Запропонуйте аудиторії вчинити яку-небудь конверсионное дію. Наприклад, попросіть читачів прокоментувати статтю, підписатися на розсилку, поділитися матеріалом з друзями з соціальних мереж. Нарешті, запропонуйте потенційним клієнтам купити ваш продукт.

Ви тільки що визначили найбільш популярні сторінки блогу та вдосконалили їх. Тепер ви можете акуратно перенаправити аудиторію з найбільш популярних на найефективніші сторінки. Для цього треба запитати у Analytics…

… які сторінки блогу самі конверсійні?

Не секрет, що найбільш популярні сторінки далеко не завжди є найбільш ефективними. Іншими словами, популярність статті не гарантує, що вона генерує найбільше лідов, підписок і угод. Ви можете переконатися в цьому, якщо встановлюєте цілі Google Analytics. Для цього виконайте такі дії:

 • Якщо можливо, встановіть часовий фільтр на річний діапазон. Це особливо важливо для сайтів з невисокою відвідуваністю.
 • Виберіть у меню «Конверсії — Цілі — Зворотний шлях до мети».
На які питання вміє відповідати Google Analytics
 • Скористайтеся фільтром, щоб отримати дані тільки по постах у блозі.
 • Виберіть ранжування за досягнутим цілям.

Наприклад, ви можете опублікувати посилання на форму підписки, яка буде відображатися на кожній сторінці блогу. Перехід користувача до даної формі буде вважатися досягненням мети. В цьому випадку ви зможете побачити, який саме пост читав відвідувач безпосередньо перед переходом до конверсійної формі.

Якщо ви виконали попередні кроки правильно, то бачите перед собою список сторінок, які принесли вам найбільше число передплатників. Вище сказано, що найбільш популярні сторінки не завжди є найбільш конверсійними. Щоб більш коректно оцінити результативність нотаток, можна перевірити коефіцієнт конверсії. Для цього:

 • Виберіть у меню «Поведінка — Контент сайту — Всі сторінки».
 • Виберіть за допомогою фільтру відображення нотаток блогу.
 • Встановіть ранжування за унікальним переглядами.
 • Створіть таблицю з трьома колонками: назва посади, кількість унікальних переглядів і число конверсій.
 • Визначте коефіцієнт конверсії кожної сторінки. Для цього скористайтеся такою формулою: Число конверсій * 100 / Кількість переглядів.

Ви тільки що визначили сторінки, найбільш ефективні за абсолютною кількістю переходів і коефіцієнтом конверсії. Напевно ви помітили, що деякі пости в блозі в рази ефективніше в порівнянні з іншими. Якщо ви вирішили підвищити їх ефективність, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Ще раз публікуйте посилання на ці посади у своїх соціальних акаунтів. Природно, не варто робити перепост відразу всіх вибраних нотаток.
 • Додайте посилання на одну або кілька сторінок на підпис в електронній пошті.
 • Опублікуйте посилання на найбільш ефективні статті вашого блога. Це можна зробити вручну або за допомогою спеціального плагіна.
 • Опублікуйте гостьовий пост на авторитетному ресурсі і пошліться на одну з найбільш ефективних статей.

Google Analytics — це не просто інструмент для збору статистики

На жаль, деякі початківці маркетологи використовують Google Analytics для банальної фіксації статистичних даних, а не для веб-аналітики. Вони просто перевіряють динаміку трафіку, навіщо-то оцінюють відвідуваність в розрізі країн, чомусь приділяють увагу показником відмов. Вони не розуміють, для чого насправді можна і потрібно використовувати цей сервіс.

Просунуті маркетологи використовують Google Analytics для пошуку відповідей на питання, генерацію ідей і рішень та їх реалізацію. Наприклад, Analytics може відповісти на питання про найбільш популярних і найбільш ефективних сторінках блогу. Також цей сервіс підказує конкретні рішення та способи їх виконання. Використовуючи сервіс, ви отримуєте можливість зробити популярні пости ще більш популярними, а ефективні замітки ще більш ефективними.

Ви можете задавати Google Analytics і інші питання, наприклад:

 • Чи допомогло зміна форми підписки збільшити кількість передплатників?
 • Чи допоміг запуск сайту з адаптивним дизайном поліпшити досвід мобільних користувачів?
 • Яка соціальна мережа генерує найбільшу кількість лідов?

А які питання задаєте сервісу Google Analytics ви? І на які питання ця служба не може відповісти?

Адаптація матеріалу 3 Content Optimization Questions That Google Analytics Can Answer by Andy Crestodina.

Статті по темі:

 • 15 кращих інструментів для пошукових маркетологів
 • Як виміряти ROI линкбилдинга
 • Як редагування тексту впливає на рівень конверсії: аналіз 8 простих прикладів з результатами реальних А/Б тестів