Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

338

Нам часто задають питання такого роду: «Я вкладаю гроші в контекстну рекламу, скажіть, навіщо мені потрібен контент-маркетинг?».

Здавалося б, вже стільки про це сказано, стільки статей написано вже стільки компаній домігся успіхів завдяки контент-маркетингу, але у деяких людей, мабуть, досі немає чіткого розуміння – що це за звір – контент-маркетинг, де він живе, чим харчується і яку користь приносить «екосистемі» сайту.

Цю статтю я написала саме для таких «сумніваються».

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

Повторення – мати навчання?

Ну що ж, якщо деякі люди досі не розуміють, що таке контент-маркетинг, почну з пояснення цього визначення (я вже чую свист тапок, які в мене полетять).

Згідно з «Вікіпедії», контент-маркетинг – це «сукупність маркетингових прийомів, заснованих на створенні та/або поширення корисної для споживача інформації з метою завоювання довіри та залучення потенційних клієнтів».
Читайте також: Що таке контент-маркетинг?

Тепер поговоримо про основні переваги контент-маркетингу.

Побудова довіри

Фундамент, на якому так міцно стоїть контент-маркетинг – це регулярно випускається контент, що містить вкрай корисну, добірну інформацію, яка повинна викликати інтерес у цільової аудиторії.

У контент-маркетингу немає місця брехні, агресивної реклами, загравання з клієнтом – весь процес заснований на чесності та прозорості. Заходячи на сайт, що використовує контент-маркетинг для просування, аудиторія не зустрічає агресивної реклами, «впарювання» своїх товарів і послуг, вона знаходить вирішення своїх проблем – і це, безумовно, викликає довіру.

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

Ось що говорить на цю тему Майкл Стелзнер у своїй книзі «Контент-маркетинг. Нові методи залучення клієнтів в епоху Інтернету»:

«Мораль така: якщо в основі вашої маркетингової стратегії лежить допомогу людям у їхніх дрібних потребах, то багато з них захочуть звернутися до вас при вирішенні серйозних питань. Якщо ви безкоштовно надасте підтримку сотням, тисячам чи мільйонам людей – вони, в свою чергу, допоможуть вам швидко розвинути бізнес і виведуть його за межі конкурентної боротьби.
Основні потреби людей незмінні. Всі хочуть бути в курсі певної теми і мати можливість звернутися до авторитетних людей за порадою. Ви задовольняєте це бажання, якщо створюєте цікаву і потрібну інформацію, яка допомагає людям на практиці».

Таким чином, одним з головних переваг контент-маркетингу перед рекламою є довіра, яке з’являється у клієнта в процесі ознайомлення з вашим контентом.

Побудова довірчих відносин з клієнтом вкрай важливо, це аксіома. І саме контент-маркетинг дозволяє їх побудувати акуратно, методично, кожен раз зміцнюючи свій авторитет в очах аудиторії відмінною якістю контенту.

Ефект «сарафанного радіо»

Поява у людей довіри до сайту неодмінно приведе і до розширення аудиторії – тут входить у свої права ефект «сарафанного радіо», в основі якого лежить звичайна тяга людини ділитися з оточуючими корисною інформацією і давати поради.

Якщо ви будете публікувати по-справжньому цікавий, цінний контент, ефект «сарафанного радіо» не змусить себе довго чекати. Люди, які оцінять наповнення сайту по достоїнству, неодмінно будуть радити його і іншим своїм друзям і однодумцям.

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

Головний принцип контент-маркетингу: «Тихіше їдеш – далі будеш»

У контекстної реклами є лише одна явна перевага перед контент-маркетингом – результат від неї з’являється практично відразу після вкладення грошей. Так що, якщо у вас є бюджет, контекстна реклама може стати хорошим поштовхом до початку просування сайту – вона дозволить отримати перших клієнтів. Але одним контекстом не обійдешся. Його можна використовувати на старті, але будувати продажу тільки навколо контексту – повний провал.

В іншому контент все так само залишається королем. Який толк від запуску контекстної реклами, якщо наповнення сайту, м’яко кажучи, залишає бажати кращого? Ну перейде потенційний клієнт на сайт, подивиться: дизайн поганий, неграмотно написані, позбавлені корисної інформації і логіки тексти, додані в рандомном порядку посилання, і йому захочеться просто втекти з цього сайту.

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

А все чому – тому, що творці сайту не приділили достатньо уваги контенту: не склали грамотний контент-план, що враховує інтереси аудиторії, не запросили експертів для створення якісних інформативних статей, не подбали про належне якості верстки…

Контент-маркетинг – завдання трудомістка, вона вимагає вкладення не тільки коштів, але й великої кількості сил і часу, а головне – терпіння. Терпіння – найбільш важлива якість, яке потрібно розвивати, якщо ви вирішили займатися контент-маркетингом. Згоден зі мною і Майкл Стелзнер, цитату якого з книги «Контент-маркетинг» я наводжу:

«Якщо вам вдасться вберегти свій вміст від реклами, то ви досягнете неймовірного успіху. Я знаю, не всі готові до цієї ідеї – вона суперечить загальноприйнятим уявленням про маркетинг, але постарайтеся зрозуміти мою точку зору.

Я дуже люблю фільм «Хоробре серце», в якому Мел Гібсон грає шотландського воїна Вільяма Уолласа. У фільмі є сцена, де воїни, вишикувавшись, стоять в очікуванні битви. На них чорною хмарою несуться війська противника. Уоллас кілька разів голосно повторює: «Чекаємо… Чекаємо… Чекаємо… Чекаємо…» Його воїни рвуться в бій, у них кожен напружений м’яз, але Уоллас стримує військо.

І тільки коли армія супротивника виявляється в кількох метрах, Уоллас командує: «Пора!» Воїни блискавично виставляють перед собою довгі списи, в одну мить утворюючи стіну смерті, про яку розбивається ворожа армія. Бій виграно завдяки тактиці терплячого очікування.

Подібним же чином ви можете досягти своїх цілей, якщо будете знати, як стримувати рекламу».

Контент-маркетинг не дає миттєвих результатів, і це той мінус, з яким потрібно буде змиритися. Потрібно реально працювати. Потрібно бути готовим чекати стільки, скільки буде потрібно, і не припиняти свою діяльність ні на хвилину. Зате коли ви протримаєтеся до того довгоочікуваного моменту «ікс», ви будете щедро обдаровані за терпіння та труд.

Одночасно з таким «мінусом», як тривале очікування результату, контент-маркетинг має дуже вагомим плюсом, який і підносить його над контекстною рекламою – це його довгостроковість.

Завдяки контент-маркетингу ви можете створювати контент і отримувати трафік з нього все життя, незалежно від наявності у вас коштів. І цей трафік буде неухильно зростати.

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

SEO-переваги

Звичайно, в даній статті я не могла обійти і питання SEO. Як же контент-маркетинг впливає на ранжування в пошукових системах? Однозначно позитивно. Завдяки контент-маркетингу можна істотно просунути свій сайт в пошукових системах – за рахунок додавання природних посилань на контент сайту.

А де докази?

Щоб не бути голослівною, наведу результати, яких досягла наша компанія завдяки контент-маркетингу.

Подивіться на скріншот, наведений нижче. Представлена на ньому статистика – це лише невеликий уривок із зведення за листопад 2015 року по джерелу лідів «Текстерры». У ньому наочно показано, як наші інформаційні статті приносять нам нових лідов.

Навіщо мені контент-маркетинг, якщо я займаюся контекстною рекламою?

Місяць, по якому ми збирали статистику, був обраний рандомно, – рік тому наші показники стали ще крутіше. І ще в таблиці не відображені замовлення зворотного дзвінка – видно лише замовлення через форму на сайті. Висновки робіть самі.

Який підсумок?

Контент-маркетинг реально працює. А якщо вам здається, що він не працює для вас, тут є 2 варіанти:

  • Ви – лінива ж доклали дуже мало часу і сил.
  • Іншу причину ваших невдач ви можете знайти в статті Дениса Савельєва – «Чому ваш контент-маркетинг не працює?»