Не пора перейменувати SEO-департамент у відділ контент-маркетингу?

284

Компанія Econsultancy на початку жовтня 2012 року опублікувала результати дослідження, в ході якого вивчалася використання контент-маркетингу організаціями, рекламують свій бізнес в Інтернеті і надають послуги в сфері e-commerce. На підставі доповіді цілком напрошується висновок: SEO-департаменти великих компаній вже пора перейменувати в відділи контент-маркетингу. Більш того, просування бізнесу в Інтернеті більше не можна вважати суто технічним завданням.

Багато експертів (в лапках, так і без) по пошуковій оптимізації приймуть цю заяву в багнети. Однак навіть вони добре розуміють, який вплив робить сьогодні контент-маркетинг на сферу e-commerce. Також вони знають, що SEO в її сьогоднішньому вигляді поступається в ефективності комплексним контент-маркетинговим стратегіям. Чому мовчать? Відповідь очевидна.

Перехід на контент-марктетинг не можливий для більшості великих гравців SEO-ринку. Весь бізнес seo-компаній спочатку будувався на закупівлю посилальної маси. Подивіться, кожен з гравців має свої смітники агрегатори. Закупівля посилань перестала грати скільки-небудь значущу роль в кінці нульових років. Точніше: вона продовжує грати роль досі, але ускладнилися алгоритми пошуковиків по обліку посилальної маси, пошуковики навчилися з високим ступенем достовірності визначати покупні посилання від природних. А бізнес, побудований на закупівлю посилань, неможливо відразу перебудувати на контент-маркетингові рейки. Хоча важливість змін стратегій розуміють, очевидно, все.

Результати дослідження Econsultancy, в ході якого було опитано понад 1300 маркетологів та керівників інтернет-компаній, підтверджують це:

  • 90% респондентів заявили, що значення контент-маркетингу значно зросте в найближчі 12 місяців.
  • 44% опитаних повідомили, що контент-маркетингові стратегії є більш ефективним інструментом продажів, ніж традиційна реклама.
  • 55% власників компаній, які рекламують власний бренд в Інтернеті, роблять ставку на контент-маркетинг в якості основного інструменту просування в 2013 році.

Враховуючи ці результати, можна вже зараз звільняти SEO-фахівців і замовляти табличку з написом «Відділ контент-маркетингу»? Перш, ніж почати міняти таблички давайте все-таки враховувати наступні факти.

Контент-маркетинг і SEO не взаємозамінні…

Контент-маркетинг і пошукова оптимізація — це суміжні, але різні види діяльності. Звичайно, фахівці у сфері контент-маркетингу повинні володіти знаннями та вміннями в області SEO. Наприклад, їм дуже знадобляться навички внутрішньої оптимізації, що дозволяють спростити роботу «павуків» Яндекс і Google на певний сайті. Але робота контент-маркетолога не закінчується на цьому.

А для успішної реалізації контент-маркетингових стратегій експерти повинні володіти спеціальними знаннями і вміннями, яких, давайте говорити відверто, немає у більшості оптимізаторів. Генерація ідей, дослідження потреб аудиторії в інформації, вивчення актуальних тем, обговорюваних у блогосфері, — цю дослідницьку діяльність ніяк не можна віднести до сильних сторін фахівців у сфері SEO. До того ж, ви ж не станете вимагати від оптимізатора вміння писати гарні тексти.

… але взаємопов’язані

Повторимо ще раз, контент-маркетинг не є заміною SEO або модною різновидом пошукової оптимізації. Маркетинг за допомогою контенту доповнює і значно розширює можливості SEO в інтернет-просторі, по яким гуляють панди і пінгвіни. Крім цього, даний спосіб просування бізнесу в Інтернеті легко справляється з завданнями, апріорі недосяжними для пошукової оптимізації. Мова йде, наприклад, про залученні соціальної аудиторії у взаємодію з брендами, а також про PR.

Контент-маркетинг — це окрема дисципліна

Хороший контент надає різнобічну вплив на цей проект. Він привертає увагу рядових користувачів і великих онлайн — та офлайн-видань, створює ефект позитивного фонового шуму в соціальних мережах, а також сприяє зростанню позицій сайту в пошуковій видачі.

Більш того, актуальна інформація, що подається аудиторії від імені бренду, дозволяє компаніям транслювати свої ідеї практично через усі медіа-канали, які використовують цільові групи. Ймовірно, тому 64% респондентів, що взяли участь в дослідженні Econsultancy, назвали контент-маркетинг окремою дисципліною і новим видом діяльності в сфері e-commerce.

Це змушує компанії і бренди, які просувають свій бізнес в Інтернеті, думати про додаткових ресурсах. Вони знадобляться фірмам, щоб успішно конкурувати в умовах зростання значущості якісного контенту.

До ресурсів, що підвищує конкурентоспроможність компаній в Інтернеті, відносяться:

  • Вміння створювати якісну графіку і інфографіку.
  • Можливість виробляти відеоконтент.
  • Навички створення інформаційних та рекламних текстових матеріалів (копірайтинг).

Ці ресурси підвищують ефективність SEO-стратегій, а також розширюють можливості бізнесу як онлайн, так і офлайн-просторі.

Сеошное SEO більше не працює

Сьогодні бренди повинні вміти розуміти аудиторію і генерувати ідеї і контент, що відповідають її потребам. Звичайно, деякі бізнес-проекти все ще наповнюють сайти безглуздими текстами, напханими ключовими фразами, а також купують посилання, твіти і лайки. Однак користувачі вже давно хочуть бачити на сайтах компаній корисну і цікаву інформацію, яку можна додати в закладки браузера і відправити друзям в соціальних мережах. Тому саме контент-маркетинг перетворився в ефективний інструмент просування бізнесу, тоді як сеошное SEO вже можна вважати ознакою поганого смаку і непрацюючим способом розкрутки проектів. Що ми маємо на увазі під «сеошным seo»?

Очевидні seo-тексти в гірших їх проявах – ось основні ознаки сеошного seo. Це такі ознаки, як:

  • присутність ключів у великій кількості на сторінці (часто з точними вхождениями, яких не буває в житті – «квартири в москві ціна»);
  • багато «води» (переливання з пустого в порожнє, зростання обсягу тексту тільки для того, щоб вписати туди додаткові ключі), легка «ужимка» тексту — можливість з легкістю скоротити текст без особливих зусиль і втрати сенсу;
  • не структурованість тексту, відсутність смислових блоків і, як наслідок, відсутність заголовків і підзаголовків;
  • заголовки у вигляді просуваються ключів і т. д.

Іншою ознакою сеошного seo є зростання посилального оточення за будь-яку ціну у що б то не стало. Головне – обсяг посилальної маси, а не її якість. Саме тому сеошное seo неможливо без роботи з ссылочными біржами й агрегаторами. Як підсумок: це призводить або до пессимізації, або ви подсаживаетесь на «посилальну голку», коли відмовитися від посилального бюджету вже нереально, але він досягає таких розмірів, що сам просування вже стає не виправданим.

Яку табличку повісити на дверях

Чи випливає з цього, що SEO-департамент все-таки пора перейменувати відділ контент-маркетингу? Немає, так як фахівці в галузі пошукової оптимізації не перетворяться в експертів по контент-маркетингу негайно після заміни таблички на дверях.

З цього випливає, що ще вчора було необхідно було створити підрозділ контент-маркетингу, в яке входить SEO-департамент. Або звернутися в агентство, що надають комплексні послуги з просування бізнесу. Адже тільки комплекс заходів, що включають створення контенту, пошукову оптимізацію, PR, просування в соціальних мережах, підвищення конверсії та інші дії, приносить успіх сьогодні.

Інших варіантів просто немає.