Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обовязковою

385

Найбільша в світі пошукова система Google оголосила на початку червня про заплановані зміни алгоритму ранжирування сайтів для мобільного видачі. Google вважає власників смартфонів важливим і одним з найбільш швидкозростаючих сегментів інтернет-користувачів. Пошукова система хоче забезпечити власникам мобільних девайсів доступ до всіх можливостей глобальної мережі.

Реалізуючи цей намір, Google опублікував рекомендації з оптимізації сайтів під мобільний трафік, а також список найбільш поширених помилок, що допускаються веб-майстрами. На думку Google, власники сайтів забезпечать мобільним користувачам можливість швидко знаходити потрібну інформацію, дотримуючись рекомендації та уникаючи помилок. А щоб змусити вебмайстрів піклуватися про власників смартфонів, Google якраз і планує змінити пошуковий алгоритм найближчим часом. Неоптимізованих під мобільний трафік сайти втратять позиції у видачі після цих змін.

Що не подобається Google

Пошукова система вважає, що мобільні користувачі не можуть отримати необхідну інформацію з-за некоректних редиректів і відсутності доступу до сторінок, доступним з десктопів, з допомогою смартфона.

  • Багато сайтів перенаправляють користувачів, що намагаються отримати з допомогою смартфона доступ до конкретної сторінці повній версії, на нерелевантную сторінку мобільної версії. Найчастіше мова йде про головній сторінці мобільної версії.
Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обовязковою

Google рекомендує перенаправляти користувачів на релевантну мобільний сторінку, якщо вона є.

  • Деякі сайти вибірково перенаправляють власників смартфонів на мобільну версію. Наприклад, редиректи працюють для пристроїв на Android, проте не працюють для гаджетів на iOS. Пошукова система вважає це помилкою.
  • Іноді сайти видають мобільним користувачам помилку 404 при спробі отримати доступ до повної версії сторінки. При цьому сторінка залишається доступною для власників десктопів. Google рекомендує відкривати доступ до контенту для власників смартфонів, навіть якщо сторінка не оптимізована під мобільний трафік. Іншими словами, краще показати користувачеві неоптимізований контент, ніж помилку 404.

Отже, Google реагує на зміни інтернет-ландшафту, заохочуючи ресурси, оптимізовані під мобільний трафік. Це робить мобільний SEO абсолютною необхідністю для ресурсів, які залучають відвідувачів зі сторінки органічної видачі.

Адаптивний дизайн — ключ до мобільного SEO

Багато розробники і оптимізатори кинуться створювати мобільні версії сайтів до оновлення алгоритмів Google, щоб не втратити позиції у видачі. Так вони намагатимуться задовольнити потреби зростаючої армії власників смартфонів і планшетних ПК. Проте фахівцям, які вважають створення мобільної версії сайту єдиним способом оптимізації ресурсів під трафік зі смартфонів, варто подумати ось про що.

Фрагментація трафіку буде посилюватися з появою нових типів гаджетів. Google Glass — перша ластівка цього процесу. Які версії сайтів знадобляться оптимізаторам, коли доступ в інтернет за допомогою холодильників, прасок, наручних годинників і авторучок стане реальністю?

Власники сайтів повинні забезпечувати мобільним користувачам доступ до всього контенту, який бачать власники десктопа. Природно, умови доступу повинні бути такими, щоб відвідувач не кидав свій смартфон в стіну через неможливість розібрати на екрані хоч щось. Створення мобільної версії — тільки один з варіантів вирішення цієї проблеми. До речі, його не можна назвати самим простим.

Вебмастера можуть піти більш надійним шляхом. Не секрет, що Google рекомендує використовувати адаптивний дизайн при створенні сайтів. Цей підхід гарантує доступ до URL користувачам стаціонарних ПК, так і власникам мобільних гаджетів. При цьому інтернет-сторінка адаптується до конкретного пристрою за допомогою CSS-розмітки.

Існує три способи оптимізації сайтів під мобільний трафік. Перший з них передбачає створення окремої мобільної версії сайту. При цьому користувачі отримують доступ до контенту за допомогою різних URL. Другий спосіб — динамічний показ HTML-коду в залежності від девайса відвідувача. Власники десктопів і смартфонів використовують один URL для доступу до контенту, проте отримують різний код. Третій спосіб — адаптивний дизайн. Користувачі використовують однакові URL і HTML-код, а адаптація до сайту девайсу відбувається завдяки CSS.

На думку найбільшої пошукової системи у світі, адаптивний дизайн забезпечує мобільним користувачам кращий досвід інтернет-серфінгу, ніж створення мобільної версії сайту і динамічний показ. По-перше, цей підхід гарантує, що користувачі отримують доступ до однакового контенту, яким би девайсом вони не користувалися. По-друге, використання динамічного показу і мобільної версії сайту часто призводить до того, що користувач потрапляє на нерелевантную сторінку. Нарешті, власники смартфонів можуть взагалі не отримати доступ до контенту, якщо на сайті відсутній відповідний мобільний контент або мобільна версія сторінки.

Адаптивний дизайн є оптимальним способом оптимізації сайту під мобільний трафік в більшості випадків. Винятком є ситуація, коли власник ресурсу хоче з тих чи інших причин демонструвати різний контент власникам десктопів і мобільних гаджетів.

Наступний тест допоможе вам визначити найбільш підходящий спосіб оптимізації сайту під мобільний трафік:

Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обовязковою

Висновок

Багато сайтів вже сьогодні частіше проглядаються за допомогою смартфонів і планшетів, ніж з допомогою десктопів. Частка мобільного трафіку буде рости і далі, про що ми не раз писали (наприклад, тут). Тому турбота пошукових систем про мобільних користувачів не повинна дивувати маркетологів.

Часто власники мобільних гаджетів хочуть мати доступ до того ж контенту на сайті, який вони бачать, використовуючи стаціонарний ПК. Вони навіть готові ламати очі і пальці, намагаючись знайти потрібну інформацію на повній версії сайту, так як мобільна версія здається їм малоінформативною. Адаптивний дизайн — оптимальний спосіб мобільного SEO в такій ситуації.

До речі, як ви вважаєте, в яких ситуаціях адаптивний дизайн неприйнятний? Напишіть про це в коментарях.

При підготовці використані матеріали Google Makes Non-Desktop SEO an Absolute Necessity by Richard Kirk і Changes in rankings of smartfone search results by Yoshikiyo Kato Pierre and Far.