Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

375

WebMoney Transfer почали лаяти ще з кінця дев’яностих, коли система з’явилася в Росії і СНД. Користувачі роками скаржилися на складність і заплутаність, мовляв, піди розберися з цими «киперами», WMID і атестатами (і не дай боже втратити файл з ключами, тоді починається справжній квест).

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Алекс Екслер, автор комп’ютерних підручників і гумористичних книг, красномовно описав у своєму блозі досвід роботи з WebMoney: «На моїх очах ця система ставала все більш монстрообразной, все більш незручним і все більш ідіотською. У своєму прагненні до „захищеності“ розробники дійшли до такого маразму, що тепер гроші взагалі нікуди толком не відправити – система живе власним життям, і вона вам диктує, що і як ви повинні робити зі своїми грошима».

З моменту гнівною публікації Олексія Борисовича минуло більше шести років, а ситуація з WebMoney тільки погіршилася. Так, наприклад, навесні 2016 року перестав працювати виведення WMR:

 • на карту «Кукурудза» від «Евросети»;
 • банківським переказом;
 • на карти Visa і Mastercard, прикріплені до гаманців «Вебмані».

До «переходу на нову юридичну модель» я уточнив реквізити картки «Ощадбанку» і спокійно виводив гроші через сервіс banking.guarantee.ru. Чекати поповнення рахунку доводилося три дні, якщо робити переклад в п’ятницю ввечері, але комісія була мінімальною (15 рублів + стандартні 0,8 %).

Після нових вимог «Центробанку» я опинився в замішанні, але вибору не було – роботодавець платив за копірайтинг тільки титульними знаками WEBMONEY.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Обмінники: звично, але дорогувато

Коли зіткнувся з труднощами при виведенні через WMR Banking WebMoney, не став довго розбиратися – вирішив звернутися до послуг онлайн-обмінників. Щоб знайти вигідний курс і перевірений обмінний пункт, використовував сервіс bestchange.ru.

Bestchange збирає дані трьохсот обмінних пунктів, впорядковує їх і надає учаснику системи «Вебмані» у вигляді графіків і таблиць. Адміністрація ресурсу гарантує безпеку і надійність: стверджує, що строго перевіряє кожен сервіс, і обіцяє виключити будь-проблемний обмінник за скаргою користувача. На сайті ви знайдете відгуки, вік і BL (бізнес-рівень) обмінних пунктів, обсяги резервів валют.

Користуватися моніторингом легко: в таблиці зліва достатньо вказати, що хочете віддати і що плануєте отримати. Я вибрав WMR і «Ощадбанк», перейшов на відповідну сторінку і вибрав перший за списком обмінник – onlinechange.com.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

З допомогою «Онлайнчейндж» виводив гроші півроку і все чекав заповітної знижки на 0,1 %, поки в один прекрасний день не з’явився ліміт у 3 000 рублів. Тобто, щоб отримати тижневу зарплату, мені потрібно було три рази одне і те ж:

 • Скопіювати WMID з «Кіпера» і вставити в поле заявки.
 • Написати Ф. В. О. російською.
 • Вказати реквізити банківської картки.

Ця ситуація вивела мене з себе, і я почав шукати більш зручний спосіб. Виявилося, що за ці півроку ще й переплатив.

Порада: якщо потрібно змінювати одні титульні знаки на інші (наприклад, WMZ на WMR), забудьте про обмінниках – використовуйте WM Exchanger. Там вигідні курси валют і автоматичний p2p-обмін. У розділі, присвяченому бірж, ви знайдете інформацію і про інших секціях Exchanger.

TELEPAY: недешево, але швидко

Telepay – єдиний сервіс поповнення рахунків системи WebMoney. За допомогою нього можна покласти гроші на баланс телефону, сплатити комунальні послуги, вивести гроші на карту Visa або Mastercard.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Особливості поповнення банківських карток через «Телепэй»:

 • У день можна вивести до 35 000 рублів, в місяць – не більше 200 000 рублів.
 • На Visa гроші приходять миттєво, терміни зарахування на Mastercard – до трьох днів.
 • Можна відправити суму будь-якого, немає прив’язки банківських карт до WMID.
 • Кошти надходять з Великобританії, значить, є певний ризик блокування картки співробітниками банку.

Комісія (2,5 % + 40 рублів) досить висока, але в моєму випадку Telepay виявився вигідніше, ніж Onlinechange.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Тепер щотижня я економив 52 рубля при виводі 10 000 WMR. Здається, що невеликі гроші, але за рік при такому розкладі набіжить майже дві з половиною тисячі.

І, звичайно, Telepay набагато зручніше обмінників.

Читайте також: 54-ФЗ: Як інтернет-магазинах пристосуватися до онлайн-касам

Карта «Мегафона»: max вигода без cash

На тлі диджитализации і уберизации бізнес трансформується: IT-компанії йдуть на ринок вантажопасажирських перевезень, банки проникають в онлайн, а телеком-оператори – у банківську сферу. Так, наприклад, «Мегафон» відкрив «блакитний океан», з’єднавши воєдино банківський рахунок і рахунок мобільного телефону.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Інформація з сайту bank.megafon.ru

Гроші, що знаходяться на такому рахунку, можна витрачати і на телефонну розмову, і на купівлю продуктів у супермаркеті.

Щоб оформити карту, беріть паспорт і йдіть в центральний офіс «Мегафона». Картка Голд коштує 249 рублів, але користувачі тарифів «Включайся! Слухай/Говори/Спілкуйся/Дивись/Преміум» і «Все включено» M/L/XL/VIP – можуть оформити її безкоштовно. Коли я підключався, було вигідніше купити сім-картку з певним тарифом і змінити його через деякий час, а не платити 249 рублів.

Рахунок телефону теж поповнюють через сервіс Telepay. Комісія за операцію – 0,8 %, сума поповнення – не більше 15 000 рублів. Не знайшов інформацію про добових і місячних лімітах, але, якщо виявите їх і вони вас не влаштують, завжди можна безкоштовно завести ще кілька карт.

Обслуговування карти «Мегафона» не варто ні рубля. Cashback можна отримати тільки від невеликого числа партнерів, тому практичної користі мало.

Відсоток на залишок – 8% річних при дотриманні двох умов:

 • На рахунку сума більше 500 рублів.
 • Здійснена хоча б одна покупка в місяць.

Важливий момент: п’ятсот рублів не враховуються програмою лояльності. Тримайте на рахунку 10 000 – через рік отримаєте зверху (10 000 – 500) * 0,08 = 760 рублів (звичайно, якщо у вас буде відключений СМС-банкінг, який коштує 30 рублів на місяць).

Якщо знімати готівку, «Мегафон» візьме комісію 2,5 % – вийде майже так само, як з виведенням через «Телепэй». За переклад на іншу картку (наприклад, c «Мегафона » Золото» на «Тінькофф Блек») доведеться заплатити 2 % від суми. Тобто, якщо ми виводимо 10 000 WMR на номер «Мегафона», а потім переводимо рублі на іншу карту для зняття готівки, втрачаємо 280 рублів. Економія, порівняно з простим поповненням картки через Telepay, – всього 10 рублів.

Таким чином, карта «Мегафона» – найвигідніший варіант для виводу «Вебмані», якщо розплачуєтеся безготівковим способом. Немає сенсу відкривати для зняття готівки і грошових переказів.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Одне з головних переваг такої карти: немає небезпеки блокування. Гроші знаходяться на балансі вашого телефону, тому не варто побоюватися санкцій або відкликання ліцензії банку-емітента (фінансові продукти «Мегафона» обслуговує ТОВ «банк Раунд»).

Біржі: довго, але великі ліміти

Я не став зв’язуватися з біржами Cards Exchanger, C2C Web Money і Wire Exchanger, так як гроші завжди потрібні були «ще вчора». Якщо ви маєте часом і виводите великі суми, то, можливо, вам підійде такий спосіб.

На біржах користувачі «Вебмані» самі ставлять умови обміну, а система виступає гарантом угоди (однак, вся відповідальність лежить на її учасників). Обміняти WMR на рублі можна двома способами:

 • Вибрати відповідну пропозицію на обмін зі списку поточних заявок і виставити для нього свою зустрічну заявку.
 • Подати власну нову заявку і чекати її схвалення іншим учасником WM.

Сервіси Wire Exchanger і Cards Exchanger схожі.

Wire Exchanger

Cards Exchanger

Вимоги до атестата

Не нижче формального

Не нижче початкового

Спосіб виведення

На банківський рахунок (якщо у вас карта, реквізити можна дізнатися у банку)

На мапу

Комісія

1,5-2 % + 0,8 %

Від 2 % + 0,8 %

Страховий внесок (повертається в гаманець після вдалого завершення операції)

2 %

2 %

Ліміти

Від 1000 WMR

Від 100 до 200 000 WMR

Користувачі відзначають: суми на Wire Exchanger незручні, угоди можуть зриватися з вини іншої сторони, а комісію 0,8 % в цьому випадку не повертають. Вигідніше і надійніше виводити гроші на цій біржі через представника WebMoney. АТ «Консервативний комерційний банк» працює з найнижчою комісією (1,52 %), але є обмеження: вивести за один раз можна не більше 60 000 WMR, а на місяць – не більше 100 000 WMR.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

C2C WebMoney працює трохи по-іншому: ви отримуєте не один, а кілька дрібних перекладів. Сервіс сам шукає зустрічні заявки і автоматично укладає угоди. Сума виводу повинна бути кратна ста, а гроші на карту надходять від інших учасників WebMoney.

Добре те, що вам повністю повернуть суму та комісію, якщо не знайдеться відповідних заявок. При часткової оплаті система також поверне залишок WMR разом з комісією на цей залишок.

Для початкових і персональних атестатів у C2C WebMoney діють наступні обмеження:

 • Мінімальна сума – 100 WMR.
 • Одноразово можна вивести 60 000 рублів максимум.
 • Добовий ліміт виведення – 90 000 рублів, місячний – 600 000 рублів.
Увага: ваш банк може брати додаткові комісії з платежів card-to-card. Дізнайтеся тарифи заздалегідь або просто спробуйте для початку вивести маленьку суму.

До речі, через C2C WebMoney вигідно вводити гроші в систему. При купівлі WMR на суму понад 2 800 рублів – комісія не стягується, а зараховується в гаманець.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Важливо: про атестати і комісії

Майте на увазі: цифри, наведені в статті, актуальні тільки при використанні системи авторизації E-num. Якщо підтверджуєте операції за допомогою СМС, врахуйте – за кожне повідомлення WebMoney бере 1,5 рубля. Не хочете платити за есемески – використовуйте E-num авторизацію.

Стандартну комісію у 0,8 % вийде уникнути тільки в трьох випадках:

 • Проводите операцію на суму понад 187 500 рублів (максимальний розмір комісії – 1500 WMR).
 • Перекидаєте гроші між своїми однотипними гаманцями.
 • Відправляєте WMR на R-гаманець учасника з таким атестатом, як у вас (при тому що ваш атестат – не нижче початкового).

Детальніше про тарифи і комісіях – на сайті WM. Тепер про атестатах.

Користувачі WM з атестатами нижче початкового стикаються з фінансовими обмеженнями, їм менше довіряють інші учасники системи. З грудня 2016 року з атестатом псевдоніма навіть не можна поповнити рахунок мобільного телефону. Якщо ви постійно працюєте з WebMoney, робіть початковий або персональний атестат. Перший можна безкоштовно отримати через портал держпослуг, другий – за 2-5 WMZ при зустрічі з реєстратором.

Я отримував персональний атестат в далекому 2011 році, користуюся ним досі.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту

Копійка рубль береже

Що в підсумку:

 • Від обмінників варто зовсім відмовитися. В крайньому випадку заходьте на Bestchange: слідкуйте за курсами обміну і вибирайте кращі сервіси.
 • Telepay (поповнення карти) використовуйте для швидкого виведення невеликих сум.
 • Заведіть карту «Мегафона» і переводите гроші на рахунок телефону з максимальною вигодою, якщо в основному розплачуєтеся за безготівковим розрахунком.
 • Виводите великі суми без зайвого поспіху за допомогою бірж: C2C WebMoney, Cards Exchanger і Wire Exchanger.
 • Почніть користуватися E-num – не платите за півтора рубля за кожну SMS.
 • Отримаєте початковий або персональний атестат – відкрийте додаткові можливості.

А ще краще – знайдіть інші способи приймати гроші від роботодавців, партнерів і клієнтів. Мало що: від WebMoney можна чекати чого завгодно.

Огляд способів переказу грошей з WebMoney на карту