Онлайн-рітейлери розкривають секрети: який канал залучення покупців найефективніший?

329

Національна федерація рітейлерів (NFL) і маркетингова компанія Forrester Research досліджували стратегію і тактику залучення покупців онлайн-ритейлерами. Просування в YouTube, Twitter і Pinterest входить в число найменш ефективних маркетингових тактик, стверджують дослідники. Який канал рітейлери вважають найефективнішим? Читайте нижче.

Онлайн-рітейлери розкривають секрети: який канал залучення покупців найефективніший?

У дослідженні NFL і Forrester Research взяли участь 82 онлайн-рітейлера, які торгують товарами різних категорій. Дослідники попросили бізнесменів вказати три найбільш ефективні тактики залучення клієнтів, які вони використовували протягом останнього року. Відповіді респондентів розподілилися так:

Онлайн-рітейлери розкривають секрети: який канал залучення покупців найефективніший?

Зверніть увагу, пошуковий маркетинг упевнено зайняв перше місце, а на другому місці розташувався органічний пошук. Дослідники включили в поняття пошукового маркетингу SEO, платний пошук і мобільний пошук. При цьому деякі елементи платного пошуку, включаючи ремаркетинг і поведінковий таргетинг, були винесені в окремі пункти.

Якби дослідники включили залучення природного трафіку в SEM, результати дослідження були б іншими.

Залучення органічного трафіку можна вважати однією з основних тактик пошукового маркетингу.

Платний пошук на коні

76 % респондентів заявили, що за останній рік зуміли збільшити доходи завдяки PPC-кампаній. Майже кожен п’ятий рітейлер заявив, що витрачає більше половини маркетингового бюджету на платний пошук. Фактично, учасники дослідження вважають платний пошук базою пошукового маркетингу.

Представники NFL відзначають, що онлайн-рітейлери роблять ставку на платне залучення трафіку. Незважаючи на очевидну ефективність цієї тактики, бізнесу необхідно розширювати арсенал інструментів, які використовуються для залучення клієнтів.

Експерти Forrester Research підтримують цю думку. Вони пропонують звернути увагу на рекламу в Facebook та інших соціальних мережах. Фахівці підкреслюють, що Facebook давно перестав бути просто майданчиком для спілкування. Цю мережу можна розглядати в якості посередника між бізнесом і клієнтами.

Органічний трафік наступає на п’яти платного пошуку

За підсумками опитування, 41 % рітейлерів вважають платний пошук самим ефективним каналом залучення покупців. Дослідники підкреслюють, що переважна більшість рітейлерів збільшило інвестиції в залучення органічного трафіку.

Варто ще раз підкреслити плутанину з поняттями. Автори дослідження включили в пошуковий маркетинг суто технічне поняття SEO. При цьому вони розглядають залучення органічного трафіку в якості окремої тактики. Це некоректний підхід, так як природний трафік не виникає сам по собі. Для його отримання бізнес повинен робити певні зусилля: створювати якісний і корисний контент, просувати його, забезпечувати технічну відповідність вимогам сайту пошукових систем (SEO).

Мобільний і соціальний маркетинг: перспективні напрями

За даними дослідників, рітейлери не розглядають соціальні мережі як джерела прямих переходів. Бізнес вважає мережеві платформи каналом інформування потенційних клієнтів і залучення їх у взаємодію з брендом. 62 % рітейлерів планує збільшити витрати на рекламу і просування в Facebook. Половина опитаних збирається збільшити інвестиції в просування на YouTube, Pinterest та Twitter.

Тільки 4 % респондентів назвали мобільний канал самим ефективним в контексті залучення клієнтів. Однак більшість учасників опитування збільшує витрати на мобільний маркетинг. Це пов’язано з зростанням частки мобільного трафіку на сайти рітейлерів, а також з явищем шоуруминга.

Поштові розсилки: вічно молодий і вічно ефективний

Деякі рітейлери вважають Email-маркетинг застарілим способом залучення клієнтів. Проте 15 % учасників опитування NFL і Forrester Research назвали поштові розсилки самим ефективним каналом.

Поштові розсилки необхідно розглядати в контексті мобільного маркетингу. За даними дослідників, 42 % комерційних листів в даний час відкриваються за допомогою смартфонів, а 17 % з допомогою планшетів.

Онлайн-рітейлери розкривають секрети: який канал залучення покупців найефективніший?

Лист необхідно адаптувати до перегляду на екранах смартфонів і планшетів.

Як використовувати результати дослідження NFL для підвищення ефективності вашого бізнесу

Щоб використовувати результати дослідження для розвитку бізнесу, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Ставте на пошуковий маркетинг. Розглядайте платний пошук та залучення природного трафіку в якості двох базових тактик пошукової стратегії. Використовуйте холістичний підхід, не розділяйте paid search і залучення органічного трафіку.
 • Зверніть увагу на партнерські програми. 40 % рітейлерів вважають їх самим ефективним каналом залучення покупців.
 • Використовуйте поштову розсилку в якості інструменту інформування клієнтів. Адаптуйте листи до читання на екранах мобільних гаджетів.
 • Інвестуйте в маркетинг в соціальних мережах. Не чекайте від SMM-кампаній негайних угод. Вам необхідно збільшувати охоплення аудиторії і залучати її у взаємодію.
 • Використовуйте ремаркетинг. Майже кожен третій рітейлер вважає цю тактику найбільш ефективним способом залучення клієнтів.
 • Поділіться своєю думкою в коментарях: який канал залучення клієнтів вважаєте найефективнішим?

  Адаптація матеріалу SEM the Most Effective Acquisition Channel for 85% of Retailers [Survey] by Jessica Lee.

  Читайте також:

  • «Магічні ворота» SEO закрилися
  • 9 ефективних способів просування контенту
  • 200 самих расшариваемых постів з інтернет-маркетингу в рунеті