Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

359

Зміст:

 • Створення контенту: набиваємо акаунт постами
 • Чистота – запорука охоплення: позбавляємося від ботів і офферов
 • Вчимося дружити по-справжньому: режим «лайкати своїх»
 • Боремося за охоплення, не накручуємо передплатників
 • Знаходимо цільових передплатників у соціальних мережах: парсинг аудиторії
 • Звід правил як підсумок

У статті – правила ефективної взаємодії з передплатниками аккаунта Instagram для тату-майстра. План дій з мінімальними вкладеннями.

Аккаунт, який розглядаємо як приклад: @evgenymel. За статистикою сервісу Livedune в пошуку за запитом «тату» в Москві, – він виходить на 3 місці з рейтингом 114,3. Понад 35 тисяч передплатників – завдяки посиленій роботі над аккаунтом.

Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

Створення контенту: набиваємо акаунт постами

Важлива частина – робота над змістом облікового запису. Матеріал для постів – фото робіт і особисті фотографії майстра. Єдину концепцію витримали в стилістиці самих робіт. Плюс щоденний постинг:

Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

Крім візуального переваги, кожен пост – історія. Жарти, питання, попередження та інші звернення до цільової аудиторії на їх мові – головний орієнтир при роботі з контентом в будь-якій соціальній мережі.

Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив
Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

Особливості профілю:

 • Мінімальна кількість продають постів – професіоналізм роботи тату-майстра говорить сам за себе.
 • Оповіщення про місцезнаходження для своїх клієнтів:
 • Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив
 • Щирий інтерес до передплатникам через прямі запитання і прохання дати поради, відповіді на всі коментарі.
 • Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив
 • Цікавість до особистого життя майстра і його бурхливого життя, поїздкам і подій – дають непоганий приріст активності.
 • Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив
  Правило № 1: Контент-маркетинг у сфері тату дає клієнтам саме ту інформацію, яка їм корисна і дозволяє вибирати послуги вільно: приклади робіт, час роботи над створенням, як краще вибрати місце для тату на тілі, відомості про обладнання, правила звернення до майстра, досягнення та участь майстри в околотемных тусовках.

  Чіпляючий контент розповсюджується не Instagram, а людьми, які його цінують. Євгену довіряють, його вибирають, незважаючи на відсутність в його акаунті закликів «приходь, купи, забейся».

  Чистота – запорука охоплення: позбавляємося від ботів і офферов

  Істеричний массфолловинг різних магазинів, нігтьових справ майстрів та інших «просуванців» без тонких налаштувань — причина того, що передплатники не бачать ваші пости. Алгоритмічна стрічка Instagram показує ваші нові пости спочатку обмеженій кількості ваших передплатників. Якщо вони приймають ваш пост добре (лайкають або коментують), то він буде показаний максимальній кількості ваших передплатників. Офферы і боти не реагують на ваші пости, коли потрапляють в першу вибірку і ви втрачаєте охоплення, оскільки вони не реагують. Ну і якщо навіть пощастить з першої вибіркою, можемо недоотримати охоплення серед «живих» у другій.

  Чому важливо чистити аккаунт від ботів і офферов, можна прочитати тут: Залученість в Instagram: як збільшити ER у два рази (кейс)

  Для очищення аккаунта Євгена ми використовували не так давно запустившийся сервісі Zengram – для новачків розробники сервісу поставили функцію очищення на автоматизацію.

  Zengram сповістив нас про 14 % комерційних записів:

  Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

  І про двох відсотках ботів:

  Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив

  Загальне число передплатників, які підлягають блокуванню – близько 8 000. Поки ми запускали очищення, нові офферы продовжували підписуватися. Очищення від ботів зайняла у нас 4 дні, від комерційних акаунтів – позбуватися довго, більше 2 тижнів.

  Правило № 2: красиві круглі цифри – ніщо в порівнянні з якісною живою аудиторією облікового запису. Якщо 40, 50, 60 % аудиторії — «неживі», ваші клієнти вас просто не побачать. І коментувати теж буде нікому. Незважаючи на класний контент.

  Вчимося дружити по-справжньому: режим «лайкати своїх»

  Після запуску очищення профілю від ботів, клієнт був попереджений про можливе зниження обхватів. Щоб уникнути можливого падіння, ми запустили нову фішку сервісу Zengram – лайкати нові пости своїх передплатників. Плюс пустили масслайкинг на передплатників конкурентів в тематиці. Після тижня очищення в один день прийшло відразу 600 нових передплатників! Їх якість, ми ще перевіряли, але очищення плануємо використовувати щомісяця.

  Правило № 3. Відповідайте на активність передплатників, демонструйте їм свою увагу. І саме подібні дії можна поставити на автомат, користуйтеся. У соціальні мережі люди приходять не купувати, а спілкуватися. Саме тому режим «лайкати своїх» або «лайкати у відповідь на лайки» допомагає оживити процес спілкування з аудиторією.

  Боремося за охоплення, не накручуємо передплатників

  Стратегія просування змінилася, і не помітив цього тільки сліпий. Стрічка новин працює за новими алгоритмами, і головним аспектом є взаємодія користувачів соціальної мережі з контентом: переходи за посиланнями, коментарі, збереження публікацій, кількість репостов і лайків. Тому на перше місце в KPI (показників ефективності) вартість обхватів і цільові коментарі (ER reach). Андрій Ткачук, власник популярного блогу з Instagram – Dnative, стверджує: «Спочатку ми платимо за передплатника, потім платимо за те, щоб він побачив наш контент», і я з ним згодна.

  Высоковирусный контент в будь-якій тематиці створювати важко, якщо це не мемасики. Завтра алгоритми можуть змінитися і тому органічний охоплення може ще впасти.

  Оповідь про те, як тату-майстер акаунт у Instagram розкрутив
  Правило № 4. Органічні охоплення падають при великій кількості передплатників, незважаючи на дорогий контент. Тому доцільно використовувати таргетовану рекламу і запускати рекламні кампанії для збільшення охоплення.

  Читайте також: Instagram-матриця: керівництво по створенню реклами в кабінеті бізнес-акаунту

  Знаходимо цільових передплатників у соціальних мережах: парсинг аудиторії

  Для залучення нових передплатників рекомендуємо використовувати: таргетовану рекламу, массфоловінг/лайкинг. Також прогрівайте аудиторію за допомогою промо-постів у тематичних пабликах:

  • Тисяча чортів, яка татуювання! – 1 000 000 передплатників.
  • Ідеї татуювань – 550 000 передплатників.
  • Майстри татуювання – близько 400 000 передплатників.

  Для налаштування таргету збирайте бази даних користувачів «ВКонтакте» за допомогою програм для парсингу – Targethunter, Церебро таргет, Pepper.ninja.

  Наприклад, Targethunter дозволяє вам знаходити:

  • активних коментаторів у зазначеній для парсингу групі/сторінці в розділах товарів, фотографіях тощо;
  • активних користувачів за конкретні години, дні тижня;
  • популярні пости і промо-пости;
  • користувачів, чиї половинки святкують дні народження, чи користувачів з дітьми та ін.

  Приклади цільової аудиторії для тату-студії:

  • Широка аудиторія: молодь від 18 до 30 або аудиторія по гео: наприклад, Москва, Пітер.
  • Вузькі аудиторії, наприклад, окремі субкультури (молодіжні неформальні об’єднання) типу байкерів, рокерів, велосипедистів, любителі пірсингу і т. п.

  Розділяйте аудиторію на окремі сегменти за віком 18-20, 21-25, 26-29, статі і роду занять (студентство, що працюють).

  Можна знайти цільових передплатників у конкурентів «ВКонтакте» (коментують пости, товари, фото і активних в обговореннях), з допомогу Targethunter або Pepper.ninja можна знайти їх профілі в Instagram і запустити массфолловинг і масслайкинг, з метою економії коштів на таргетовану рекламу.

  А в сервісі 1mlnlks для просування в Instagram є можливість фільтрувати і відсіювати передплатників згідно зі стандартними критеріями, щоб уникнути ботів і офферов. Для цього можна вказати: наявність аватара, кількість підписок і передплатників, простий аккаунт або бізнес-профіль, кількість постів і дату останньої публікації. Пам’ятайте, що подібні налаштування сильно звужують охоплення, тому бази, зібрані з профілів «ВКонтакте», можна не обмежувати.

  Правило № 5. Щоб вибирати гарячу цільову аудиторію, використовуйте парсери. Сегментируйте, створюйте вузькі і широкі вибірки. На вузьких аудиторіях перевіряйте гіпотези і тестуйте оголошення. Тоді буде простіше зрозуміти, для кого реклама ефективніше. Використовувати массфолловинг і масслайкинг треба на гарячій аудиторії, тільки тоді це буде виправдано.

  Звід правил як підсумок

 • Знайдіть єдину візуальну концепцію профілю.
 • Зберіть референси перед початком роботи – зберіть профілі конкурентів і адаптуйте контент під свої особливості.
 • Аналізуйте аудиторію за критеріями і визначте, який контент їй подобається — за охватам фактори та залученості і кращим постам.
 • Пробуйте всі методи просування, тестуйте їх ефективність. Знаходьте лідерів в тематиці, сійте рекламу, пробуйте таргетинг.
 • Не женіться за кількістю передплатників. Регулярно проводите зачистку, пам’ятайте про розумну стрічці.
 • Спілкуйтеся з вашою аудиторією.
 • Використовуйте парсери для пошуку нових передплатників і більш тонкої настройки таргетованої реклами, массфолловинга і масслайкинга.