Пам’ятки Львова

7-19-2018

Історична спадщина Львова формувалося під впливом Речі Посполитої, Австрійської і Російської імперій, так як в різні часи місто входило до складу всіх цих держав. З архітектурної точки зору Львів – це справжнє європейське місто, тим більше від спадщини радянської епохи там поспішили позбутися вже в перші роки незалежності України. Рекомендую почитати на сайті ulvovi.info

Міська влада активно працює над реставраційними проектами, відновлюють історичні будівлі і розвивають інфраструктуру, щоб залучити якомога більше туристів. Тому Львів з кожним містом стає все красивішим. Його середньовічні костели, барокові палаци і парки викликають захоплення у мандрівників. Багаті колекції львівських музеїв складаються з безцінних творів мистецтва, а також з унікальних предметів народного промислу, що оповідають про непростої історії Західної України.

Готелі у Львові
Кращі готелі за доступними цінами.
від 500 рублів/добу
Що подивитися у Львові?

Найкрасивіші місця і головні визначні пам’ятки

1. Площа Ринок
Центральна площа Львова, архітектурний ансамбль якої почав формувався в період Казимира Великого під впливом польських і німецьких містобудівних тенденцій. Тут знаходиться міська ратуша, історичні особняки знаті і багатих купецьких родин, музеї та адміністративні будівлі. Сьогодні площа є важливим туристичним центром Львова. Через неї проходять всі прогулянкові маршрути міста.

2. Львівська ратуша
Перша дерев’яна ратуша з’явилася у Львові в середині XIV століття після прийняття містом системи магдебурзького права. Вона згоріла через кілька десятиліть. До наших днів дійшла споруда 1835 року, виконана в класичному стилі за проектом А. Вондрашека, Ф. Трешера і Ю. Маркеля. Будова складається з чотирьох поверхів, внутрішнього дворика і ратушній вежі, прикрашеної виготовленим під Віднем годинним циферблатом.

3. Палац Потоцьких
Палац в манері «французького класицизму, що належав впливовою графській родині Потоцьких. Комплекс був збудований у 1880 році за планом французького містобудівника Л. де Верні за допомогою польського архітектора Ю. Цибульського. Львівський палац Потоцьких вважався одним з найбільш розкішних серед інших володінь цієї могутньої прізвища. На його території проходили урочисті прийоми та зустрічі.

4. Палац Корнякта
Унікальний пам’ятник архітектури епохи Відродження, зведений у XVI столітті для заможного купця грецького походження К. Корнякта. Після закінчення будівництва відразу стало ясно, що у архітектора П. Барбона вийшло саме ошатна будівля у всьому Львові. Одним із самих мальовничих місць палацу є італійський дворик, влаштований за зразком типових «патіо» Флоренції. У наші дні на території особняка розташований музей.

5. Будинок вчених
Архітектурний пам’ятник кінця XIX століття, творіння австрійських містобудівників Ф. Фельнера і Р. Гельмера. Будинок збудований в характерному для Центральної Європи стилі палацової архітектури. У період 1918 — 1939 рр. в будівлі працювало казино, з 1948 року воно перетворилося в Будинок вчених. В даний час особняк належить одній з організацій сфери освіти. На його території проводяться львівські бали-маскаради.

6. Львівський оперний театр
Львів став гостро потребувати своєї власної оперній сцені в кінці XIX століття. В той час місто входило до складу Австро-Угорщини і був відомий під назвою Лемберг. Театр був побудований в 1900 році у класичному стилі з елементами бароко і ренесансу. Його архітектура випробувала сильний вплив школи «віденського псевдоренесансу». Будівля театру прикрашає центральну частину міста, надаючи їй схожість з класичними європейськими столицями.

7. Собор святого Юра
Катедральний храм греко-католицької церкви України – УГКЦ. Раніше на його місці розташовувалася дерев’яна православна церква і монастир (до XIV століття) і базиліка у візантійському стилі (до кінця XVIII століття). Собор був споруджений в манері бароко за проектом Б. Меретина. З 1946 по 1990 роки він належав до РПЦ, але потім був повернений УГКЦ. В комплекс храму входять собор, палати митрополита, тераса, дзвіниця, сад і будинку капітулу.

8. Костел Святої Ельжбети
Неоготичний храм початку XX століття, який, згідно з переказами, був названий на честь імператриці Єлизавети Баварської, більш відомої в народі як Сісі. Над проектом працював архітектор Т. Талевський. Майстер втілив у своєму творінні риси північногерманських і французьких храмів, а також додав трохи суворої романської стилістики. З 1991 року костел носить назву храм Св. Ольги і Єлизавети. Він належить УГКЦ.

9. Латинський собор
Католицький собор, який єдиний в Україні має статус «малої базиліки». У 2001 році храм брав в якості почесного гостя римського папу Івана Павла II. Латинський собор був зведений в 1360-1479 роках за проектом П. Штехер. Реставраційні роботи проводилися в XVIII, XIX століттях і на початку XX століття. Архітектура будівлі являє собою суміш стилів бароко, готики і ренесансу.

10. Каплиця Боїмів
Каплиця зведена на початку XVII століття в якості фамільного склепу родини Боїмів. Спорудження примітно тим, що його стіни прикрашені зображують сюжети з Біблії скульптурними групами. Справа в тому, що релігійні сюжети знаходили втілення, головним чином, у живопису. Зобразити біблійні сцени з допомогою скульптури – досить нестандартне рішення для того часу.