«Поганий» трафік: як залучати на сайт 10 000 зомбі кожен місяць

255

Можливо, ви давно мрієте написати статтю, яка стане неймовірно популярною. Створити справжній хіт. Уявімо, що ваш зоряний час настав. Ваша стаття, напхана ключовими словами, зібрала 100 коментарів у вашому блозі, 1500 чоловік переписав її на своїх сторінках Вконтакте, ще 200 розповіли про неї в Твіттері. Тепер посилання на вашу статтю займає високі позиції в пошуковій видачі по запитах, що містить ключові слова, які ви використовували. За місяць більш 10 000 чоловік прийшли на ваш сайт з пошукових систем.

Круто, так? Ви, мабуть, щасливі!

Тим не менш, в реальності все не так райдужно, як може здатися.

Справа в тому, що у вашого трафіку, швидше за все, дуже високий показник відмов, в порівнянні з тим трафіком, який надходить, наприклад, з ваших сторінок в соціальних мережах. Так що, по суті, ви написали вірусний пост, який збільшив трафік, але ніякої користі цей трафік вам не приносить: число лідів і конверсія залишилися колишніми.

«Поганий» трафік: як залучати на сайт 10 000 зомбі кожен місяць

Якщо ви помічаєте, що значна частина відвідувачів, які приходять на ваш сайт з пошукових систем, залишає його занадто швидко, вам обов’язково потрібно задуматися про таргетування трафіку.

Навіщо потрібно зорієнтувати трафік?

Можливо, ви створюєте дуже якісний контент: ваші статті цікаві, корисні і написані чудовим мовою. В теорії, вони повинні збільшити кількість підписок і, зрештою, підвищити кількість клієнтів. Але цього не відбувається. Чому?

А причина полягає в тому, що ви постите заради постінга як такого. Це серйозна помилка. Не варто забувати про призначення свого блогу. Ви ведете блог не для того, щоб люди приходили на ваш сайт і ділилися один з одним посиланнями на ваш контент, і навіть не для того, щоб відвідувачі сайту підписувалися на вашу розсилку. Це проміжні цілі, а кінцева мета інша – блог повинен допомогти вам заробляти більше грошей.

Існує декілька ознак того, що ваш трафік «поганий»:

Є трафік, але немає підписок

Перший ознака неякісного трафіку – це відсутність підписок на вашу розсилку. Також це може бути сигналом того, що форма підписки розміщена не в тому місці, і відвідувачі сайту її просто-напросто не бачать, або пропозицію підписатися складено некоректно. Але все ж, набагато частіше це говорить про те, що на ваш сайт приходять випадкові люди, а не ваші потенційні клієнти.

Є підписки, немає подальшої взаємодії

Якщо відвідувачі сайту підписуються на вашу розсилку, але надалі ніяк не взаємодіють з вашим брендом, це також привід задуматися. Через якийсь час ці люди, швидше за все, отпишутся від вас, тому що просто не згадають, навіщо залишали на вашому сайті свій email. Може бути, варто приділяти розсилці більше уваги?

Високий показник відмов

Якщо люди, що переходять на сторінку з вашим постом, покидають сайт відразу після прочитання поста, це може означати дві речі. Перша – це не ваша аудиторія (можливо, ви просуваєте свій контент не на тих майданчиках). Друга – у вас явні проблеми з навігацією, внутрішньої перелінковкою або закликами до дії. Може, користувачі і хотіли б продовжити перебування на вашому сайті і були б не проти прочитати ще пару-трійку додаткових матеріалів, але ви їм нічого не пропонуєте, а самі вони шукати не в силах (вони ж зомбі, забули?).

Маленька кількість переглядів сторінок сайту

Цей пункт тісно пов’язаний з попереднім. Якщо відвідувачі сайту не переходять з однієї сторінки на іншу, значить, ваш контент не підходить для вашого трафіку. Тим не менш, причина може бути і в іншому. Наприклад, у невдалому дизайні вашого блогу.

Трафік з реферальних посилань не конвертується

Реферальні посилання (гостьові пости, згадки на інших сайтах і т. д.) – це джерело самого якісного трафіку. Він зазвичай набагато більш таргетирован, ніж пошуковий трафік, тому його набагато простіше зробити частиною контент-стратегії, що призведе до передплати, а потім і до продажу. Тому, якщо ви розумієте, що навіть цей джерело трафіку не допомагає підвищити конверсію, таргетування трафіку вам, безумовно, необхідно.

Що робити, якщо ви зрозуміли, що ваш трафік «поганий»?

Слід зазначити, що не всі «зомбі» марні. Тим не менш, якщо у вас немає чіткого плану розміщення контенту, злагода з маркетингової і рекламної стратегіями, а також стратегією присутності в соціальних мережах, одного разу ви можете виявити, що ваш блог не дуже ефективний. Що ж робити? Ось декілька порад:

Зрозумійте, для чого вам насправді потрібен блог

Втім, ви, ймовірно, вже це зробили. Ні? Тоді перечитайте статтю з початку. Багато блогери не розуміють, чого вони хочуть добитися за допомогою свого блогу. Вони знають, що хочуть отримати трафік або передплатників, але не усвідомлюють, навіщо їм це потрібно. Це велика проблема.

Ставте конкретні цілі

Ставити цілі – значить використовувати свій контент розумно. Ставте як довгострокові цілі, так і короткострокові. Важливо продумати мету кожного конкретного посту.

Так, якщо ваша цільова аудиторія складається з двох категорій людей (припустимо, молоді дівчата та жінки у віці) і ви публікуєте 2 поста в день, то розумно їх таргетувати: одна стаття – для дівчат, інша – для жінок. Якщо ви не знаєте свою цільову аудиторію (о, жах), обов’язково ознайомтеся з нашою статтею «Повне керівництво з формування купівельної персони».

Якщо ваші статті періодично копіюють авторитетні сторонні майданчика і, тим самим, дають вам якісні зовнішні посилання, спробуйте публікувати один пост з перспективою на републікацію (тобто враховує особливості тих майданчиків, стиль подачі матеріалу, їх ЦА і т. д.), а інший – для своїх читачів (дуже ймовірно, що їм доведеться за смаком і перший пост).

Підштовхніть аудиторію до дії

При створенні контенту зосередьтеся на тих діях, які повинні здійснити відвідувачі блогу після прочитання статті. Ваше завдання полягає в тому, щоб підштовхнути їх до взаємодії з вами, а не просто отримати більше трафіку.

Починайте з кінця

Перед тим, як приступити до написання посту, зрозумійте, якого саме дії ви хочете домогтися від читачів після його прочитання (прокоментували, замовили послугу, підписались на розсилку), а потім вже приступайте до роботи.

На закінчення хочеться нагадати, що тут, як і в бізнесі в цілому, не обійтися без збору даних (ось тут ви можете знайти 15 суперкорисний інструментів), їх аналізу і коригування плану подальших дій у відповідності з його результатами. Так що, вивчайте, впроваджуйте, аналізуйте.

Тільки у такому порядку і ніяк інакше.

Адаптація матеріалу Bad Traffic: How to Get 9,229 Useless Visitors Every Month by Ramsay

Статті по темі:

  • Різко впав пошуковий трафік? 6 питань, які допоможуть знайти і усунути причину
  • 21 перевірений метод, здатний «підірвати» трафік на вашому сайті
  • Практичне керівництво по ньюсджекингу для контент-маркетологів