Поговоримо про творчість або 5 правил успіху для копірайтера

362

Чайковський неодноразово говорив про те, що натхнення — це стан, коли людина працює, як віл, а не кокетливо помахує ручкою. А Захар Прилепін наприклад, стверджує, що натхнення — це відмовка для лінивих людей. Вони, ледачі люди, які посилаються на його відсутність, щоб виправдати свою бездіяльність. І так вважали і продовжують вважати багато великі. Ми, копірайтери агентства «Текстерра», до великих (поки що?) не належимо, але, спираючись на власний досвід роботи, вважаємо, що апетит приходить під час їжі, а натхнення приходить лише під час роботи.

Хороший копірайтер повинен працювати, не покладаючи рук. Ситуація в сучасному контент-маркетингу така, що чекати «осяяння» просто ніколи. Не тільки пари днів або годин, а навіть десяток-другий хвилин зволікання можуть мати вирішальне значення. Так що текст для сайту копірайтер повинен писати швидко. При цьому контент повинен бути продавцям і без поширених помилок.

Дорогу здолає той, хто йде

«Стати хорошим копірайтером може будь-яка людина, що володіє умінням красиво складати слова на папері» — хибна думка. Одних задатків для цього недостатньо. Веб-копірайтер повинен не боятися труднощів і вміти вчитися на власних помилках. Колектив «Текстерры» знає про це не з чуток. Ми сформулювали для себе кілька чітких правил, які є хорошою підмогою в нашій діяльності. Повірте, кожне з цих правил – вистраждане і змучено.

Правило № 1. Чітко структуруємо робочий день. Коли відомо, що на певну роботу відведено певний термін, це здорово стимулює розумову діяльність. Звичайно, комусь з незвички буде дуже непросто ввійти в робочий режим. Але тут можна провести паралель з армією — спочатку важко, а потім звикаєш жити за розкладом, і все стає на свої місця!

Правило № 2. Пізнаємо себе. Всі люди мають власний, відмінний від інших ритм життя. Необхідно визначити, в який час доби настає період найвищої активності. І саме в цей період потрібно вирішувати найбільш важливі завдання. Але це не означає, що в інший час можна нічого не робити. Час до настання цього періоду і після його завершення необхідно присвячувати виконанню будь-яких завдань, хоч і менш актуальних і менш важливих. Різкий старт точно так само, як і різке припинення подібної діяльності, може призвести до повної втрати зацікавленості.

Правило № 3. Грамотно відпочиваємо. Кращий відпочинок — це зміна діяльності. Не потрібно зациклюватися протягом довгого часу на якійсь одній роботі. Це приведе вас в глухий кут. Набагато ефективніше чергувати навантаження. Розумову роботу можна поєднувати з короткими періодами фізичної активності. Корисно також перемикатися на інші творчі завдання. Пишіть протягом дня для різних клієнтів, різних проектів. Зміна тематик протягом дня – ефективніше, ніж робота над однією темою.

Вчені давно довели, що людський мозок — набагато більш досконалий інструмент, ніж комп’ютерний процесор. Які б завдання ви не вирішували в конкретний момент часу, на рівні підсвідомості він продовжує вести роботу над незавершеним проектом. У підсумку бажаний результат все одно буде досягнутий.

Правило № 4. Тримаємо мозок в тонусі. Варто згадати одну стару істину — «вчитися ніколи не пізно». У веб-копірайтинг робити це доводиться постійно. Але сидіти за партою потрібно не в прямому сенсі цього слова. Необхідно постійно аналізувати актуальну для професійної діяльності інформацію. Можна робити це різними способами. Наприклад, хто-то в «Текстерре» на дозвіллі дивиться телесеріали, так чи інакше пов’язані з копірайтингом, а хтось читає художню і публіцистичну літературу конкретних авторів. Все це, нехай і не явно, але ллє воду на млин нашої майстерності. Підвищуйте свою компетенцію в будь-який час, в будь-якому місці.

Правило № 5. Криза неминуче, як схід сонця. Потрібно бути готовим до того, що рано чи пізно «творчий ступор» наздоганяє будь-якого інтернет-журналіста. Як правило, це відбувається в самий невідповідний момент. На цей випадок у запасі завжди повинні бути якісь задумки: начерки або ідеї, які можна легко довести до розуму. Головне – не лякатися творчої кризи, але бути до нього підготовленим.

Відомий на просторах інтернету американський художник і письменник Остін Клеон стверджує, що художник (в широкому сенсі цього слова) повинен бути колекціонером. Він радить звертати збирати цікаві знахідки колег по перу. Саме вони можуть стати джерелом натхнення вам у важкий період.

Але історія завжди рухається по спіралі. За неминучим кризою завжди настає такий же неминучий підйом на більш високий рівень професіоналізму. А значить, дорогу здолає той, хто йде.

Про найголовніше

Ми точно знаємо, що наведені в цій статті рекомендації не перетворять відразу кого-небудь в хороших копірайтерів. Але зате вони значно полегшать роботу тим, хто просто працює не покладаючи рук на ниві написання унікальних і ефективних текстів для сайтів. І ця мета набагато важливіше, адже у світі сучасного контент-маркетингу міцний ремісник в сотні разів цінніше, ніж талановитий, але примхливий творець.

Однак не потрібно забувати про те, що сучасні технології, з допомогою яких пошукові системи оцінюють якість сайтів і ранжирують їх, розвиваються дуже швидкими темпами. Безперечно одне: підвищення позицій у видачі залежить від хороших текстів. А отже, приступаючи до виконання чергової творчої задачі, пам’ятайте — не потрібно чекати натхнення від природи. Взяти його — наше завдання. Одну з найбільш зручних доріг до цього ми тільки що показали.