Покращуємо ваш текст, що продає: 20 ознак працюючих текстів для сайту

401

Що таке текст, що продає? В першу чергу це текст, який повинен спонукати читача до певних дій, залучити його в конверсійний сценарій. Наприклад, купити товар чи замовити послугу по телефону. Зрозуміло, що такий текст повинен бути гранично функціональний. Але, крім цього, продає рекламний текст повинен володіти ще цілим рядом якостей.

Головне – завданням написання конверсійного тексту повинен займатися професіонал, який уявляє собі структуру тексту, який продає, а також може вичленувати основні моменти, що продають. Звичайно, можна доручити завдання більш-менш гладко письменнику або навіть хорошому журналісту, але з дуже великою часткою імовірності результат буде не той, що ви очікували. Звичайний грамотний текст просто не буде працювати, так і залишившись мертвої оболонкою. Чому? Тому що створення працюючого тексту вимагає особливої майстерності, автору треба багато знати, включаючи інструменти продажів в інтернеті і психологію споживача. На прикладі нашого агентства можемо сказати, ідеальні тексти, що продають повинен писати тільки той автор, який має досвід роботи в продажах. І занурення в реальні конкурентні переваги товару або послуги не менш важливе, ніж уміння складати слова в потрібному порядку.

Як же створюється чари текстів? Ось 20 складових успіху від агентства «Текстерра».

 • Поставте себе на місце клієнта. Спробуйте уявити себе власним покупцем. Це дуже корисно зробити, щоб зрозуміти, як писати тексти, що продають. Хотіли б ви купити товар або замовити послугу самі у себе? Що заважає? Чим ви краще за конкурентів? Пошук реальних конкурентних переваг (а не уявних) вимагає ретельного опрацювання.
 • Продає текст повинен бути зрозумілим. Читач повинен з перших же слів вникнути в зміст тексту. Не варто навмисно відводить його убік туманними натяками і незбагненними алегоріями. Якщо не можете пояснити свій текст дитині в двох словах – викиньте заготівлю, вона не працює. Разом з тим слід дотримуватися баланс, і з цього сам собою випливає третя ознака.
 • Не тримайте читача за дурня. Поважайте свого клієнта, не допускайте навмисно зниженого тону і перебільшеної подачі інформації. Контент-маркетинг – в першу чергу довірча розмова на рівних, від якої виграють обидві сторони. Запам’ятайте, клієнти все розуміють!
 • Розкажіть про ваші переваги. Покупець завжди хоче знати, що він отримає у вас. Для цього треба досконало знати всі особливості бізнесу, інакше буде просто неможливо створити продає текст і провести повноцінну кампанію в інтернеті.
 • Використовуйте заклик до дії. Цей момент обов’язково повинен бути присутнім у тексті. Іноді достатньо всього лише змінити форму дієслова, щоб фраза звучала зовсім по-іншому. А при правильній роботі це має виходити саме собою. Наказовий спосіб і точно підібраний дієслово — це надважливо!
 • Ясність і ще раз ясність. Геть пропозиції завдовжки абзац і гіллясті дієприслівникові звороти, в яких здивовані читачі будуть блукати, як в буреломі. (Вірніше, вже не будуть, вони пішли раз і назавжди!) Пишіть простіше і нормальним російською мовою. Коли стаття буде готова, зайвий раз перечитайте її, виправте місця, які ріжуть слух.
 • Канцеляриту не місце в текстах. Це явне зловживання діловим стилем, яке перетворює мову в бюрократичний жаргон. Напишіть просто «бажання придбати», а не «планувати здійснити намір придбати покупку».
 • Добрий заголовок – половина успіху. Ємний, короткий заголовок, безсумнівно, приверне увагу читача. Його роль величезна, тому що користувач вже на рівні заголовка вирішує, чи варто йому читати текст. Тому треба постаратися зачепитися клієнта з першого погляду. І, звичайно ж, ретельно перевірте, щоб у заголовку не було помилок.
 • Одна стаття – одна ідея. Весь матеріал повинен будуватися навколо однієї простої ідеї. Найголовніше для копірайтера – чітко її виділити, сформулювати і запропонувати клієнтові. Якщо кілька ідей, то розкрийте повністю одну з них, а для інших ідей напишіть нові тексти.
 • Лаконічність не буде зайвою. Берегти час клієнтів – давайте візьмемо це правило в якості однієї з головних величин у формулі продає тексту. Обсяг статті обернено пропорційний шансів на те, що її прочитають. Звичайно, зустрічаються і винятки, але вони лише підтверджують правило.
 • Займіться структурою. Ефективний продає текст не повинен виглядати суцільний «простирадл». Розбийте його на абзаци, а грамотно складені марковані списки вигідно підкреслять елементи ідеї.
 • Зробіть гарну цікаву інфографіку, вона також допоможе зробити текст продають. Навіть якщо раптом читач мало зацікавиться самим текстом (можливо і таке!), він, швидше за все, витратить час на розглядання цікавою барвистою схеми, а там, дивись, і… Словом, хороша інфографіка працює.
 • Текст не повинен бути нав’язливим. Дайте читачеві відчути різницю між контент-маркетингом і тим потоком настирливої реклами, в якому пересічний споживач змушений борсатися протягом дня. І якщо вас серйозно цікавить, як написати текст, що продає, ви зробите потрібні висновки.
 • Позбавтеся від кліше. Можна довго сперечатися про те, бути чи не бути сверхоригинальным. Але однозначно можна заявити одне: варто уникати розхожих фраз, які набили оскому. «Широкий асортимент для всієї сім’ї за привабливими цінами» викликає лише сумну усмішку читача.
 • Ведіть діалог з читачем. При цьому ставте потенційному клієнтові питання, що схиляють його на вашу сторону. Згодні?
 • Текст повинен бути унікальним. З плагіатом треба покінчити раз і назавжди. Пошуковики не люблять копипастеров та істотно знижують їх сайти у видачі – але це ще півбіди. «Продає» текст, який розтиражований на великій кількості ресурсів – це вже не продає текст.
 • Наведіть відгуки. Думка інших клієнтів може виявитися вирішальним у битві за чергового покупця.
 • Дизайн сторінки – це важливо! Здавалося б, це дрібниця, але і вона теж істотна. Зробіть гарний шрифт зручного розміру. Якщо потрібно, виділіть найбільш важливі моменти курсивом, жирним шрифтом і т. д. Нехай текст не буде нудним і монотонним.
 • Трохи гумору не завадить. Вчасно сказаний жарт здатна розважити читача, оживити його увагу. Проте гумор не повинен ставати самоціллю. Все добре в міру.
 • Працюйте на ентузіазмі. І, нарешті, останнім (але не за значенням) правило. Для написання продають текстів треба зробити так, щоб вони були вам цікаві насправді. В іншому випадку читач вам не повірить.
 • Отже, написання текстів – дуже складне завдання, що вимагає серйозних знань і досвіду в веб-копірайтинг. Звичайно, можна спробувати самостійно взятися за неї, а можна просто звернутися в наше агентство і замовити тексти, що продають у нас. Зуб даємо — ми впораємося!

  Читайте також:

  • Як писати тексти все краще і краще: дюжина ідей на замітку авторам
  • Який контент сприймається людьми як корисний?
  • Вбивці конверсії: 7 фраз, після яких користувачі йдуть з вашого сайтав
  • 17 нестандартних рад копірайтерам