Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

338

Якщо у вас є сайт, і ви хотіли б отримувати більше цільових відвідувачів:

 • без створення та доопрацювання нового контенту;
 • не оплачуючи контекстну рекламу;
 • не спілкуючись на тематичних майданчиках, форумах, соцмережах

не читайте далі, я не знаю як це зробити.

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Ця стаття про те, як отримати цільових відвідувачів або переробивши вже існуючі матеріали сайту, або створивши нові. Без збору і розподілу семантичних ядер на десятки і сотні тисяч запитів, а тільки завдяки мінімальному аналізу вашого сайту і вашої цільової аудиторії, яка займе максимум 3-4 години. Стаття буде корисна, якщо у вас:

 • локальний бізнес з продажу товарів або послуг (хімчистка, СТО, доставка будматеріалів, консалтинг, юридичні послуги тощо);
 • невеликий інтернет-магазин з товарним асортиментом до 1000 позицій (сувеніри, тематичні гаджети, спортивний інвентар тощо);
 • сайт каталожного типу або великий інтернет-магазин (каталог будівельних товарів, меблів, автозапчастин).

Головне – зрозуміти викладені в статті принципи, застосовувати їх можна в багатьох нішах і практично для будь-яких видів сайтів. Виняток – лендінгем і сайти-візитки з малою кількістю сторінок.

Читайте також: Сайт-візитка must die

Що шукають користувачі – ваші можливі клієнти?

На жаль, для більшості бізнесів все розвиток сайту зводиться до «потрібно щоб ось ці 10-30-N запитів були в топ-3». Можливо, в столицях з цим трохи краще, але в регіонах це стандартна картина. Можливо, тому такий попит на контекстну рекламу хороший – сайт в топ-3, ну або хоча б на першій сторінці, це зрозуміло бізнесу.

При цьому пошукові системи не роблять ніякої таємниці зі статистики користувальницьких інтересів. Ось ці інтереси в Яндексі:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

80% запитів не входять в топ-10000 — https://yandex.ru/company/researches/2016/ya_search_2016

Тобто дані з систем статистики не показують більш 80% запитів. Охоплення за схемою «ці 30 запитів хочемо топ» в реальності не охоплює і 1% від зони користувальницьких інтересів. І це сьогоднішня реальність. На всіх без винятку проекти, з якими я мав справу, більше половини пошукового трафіку — це відвідувачі, які прийшли у «хвостах».

Ці запити мають нульову або мізерну частотність в Яндекс Вордстаті і планування ключових слів в Google Adwords. І ці ж відвідувачі роблять більше половини конверсійних дій.

Читайте також: Як скласти семантичне ядро, якщо ви не сеошник і не хочете ним бути

Давайте подивимося на цифри по невеликому проекту:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

74% цільових відвідувань сторінок за запитами, за якими були всього 1 або 2 переходу на сайт. Це не означає, що всі ці запити «нульові». 1 перехід міг бути і по високочастотному запиту, із-за того, що сайт за нього не показується на перших позиціях. Давайте подивимося, скільки з 259 запитів, що призвели до цільових візитів дійсно «нульові».

За статистикою Яндекс Вордстат і планування ключових слів Google таких запитів виявилося 64. Тобто при стандартному «сеошном» підході їх би навіть не враховували при складанні структури сайту.

З 349 цільових переходів 64 було за запитами, яких «немає» у статистиці. Це 18%.

Крім цього, на різних проектах помічено (і не тільки мною), що статистика бреше. Наприклад, є на сайті маленька стаття – відповідь на жодне конкретне питання. Яндекс показує 11 запитів в місяць, Гугл – 3. А ось що показує Яндекс Метрика:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

101 перехід за місяць. І це не поодинокий випадок, схожі дані можна побачити на багатьох проектах самої різної тематики.

Може, така картина не скрізь? Напевно ж є ніші, де весь трафік в двох і трехсловных запитах, на кшталт «основний запит + ціна» і «основний запит + купити», «основний запит + місто». Перевіримо в трьох різних нішах, і на одній з них будемо ставити досліди протягом всієї статті. А ви за цією методикою зможете перевірити групи інтересів для своєї тематики. Отже, візьмемо:

 • Локальний бізнес – доставка бетону (Москва);
 • Середній бізнес без гео-прив’язки – інтернет-магазин товарів для рукоділля (Росія);
 • Великий проект – авіаквитки (Росія).

Інтереси груп користувачів

Більшість власників сайтів схожої тематики конкурують у кращому випадку за топ-100 запитів, які в сумі не дають і 10% від всіх можливих зон інтересів. Топ-100 це ще добре, зазвичай в регіонах це топ-5 (10,20).

Це пов’язано в першу чергу з нерозумінням принципів роботи пошукових систем. Наприклад, не всі розуміють, що 100 запитів практично неможливо просунути в топ-10 однією сторінкою. Чому саме одного? Фанатична віра в одностраничники, у яких кожен 10-й відвідувач залишає заявку – ось причина появи десятків однотипних сайтів однієї і тієї ж тематики. При цьому просто ігнорується основний посил визначення «landing page» — посадкова сторінка.

Не єдина сторінка на всьому сайті, а цільова, яка відповідає на запит користувача. Таких сторінок на сайті може бути 10, 100, 1000.

Це дуже добре видно у Москві, особливо в конкурентних нішах. Наприклад, склопакети та скління:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

По цьому запиту скрізь у видачі внутрішні сторінки, багатосторінкових сайтів, жодного лендинга. І всі (крім першої) не відповідають на запит – тобто мають часткове входження слів із запиту в контент сторінки, але не більше того. Зверніть увагу – на першому місці сайт з максимальним входженням і в заголовку, і в опис. Сторінка з контентом, що відповідає на цей конкретний запит має всі шанси потрапити в топ-10 протягом 2-3 місяців, в дуже конкурентному теми, в самому конкурентному регіоні.

Читайте також: E-book: «Створення лендинга від А до Я. Докладне керівництво з прикладами»

Перейдемо до практики. У всіх трьох нішах які я вибрав для дослідження – перевіримо, який відсоток запитів припадає на короткі і довгі запити (фактично – чи можлива ситуація як з вікнами – коли конкуренція зашкалює, а частина запитів просто не охоплена). Доставку бетону візьмемо по Москві для більшої наочності.

Перевіряємо просто – запит в лапках набирається в вордстаті, з повтором від 1 до 7 разів, ось так:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Потрібно розуміти, що один запит не охоплює всю нішу. Наприклад, у випадку з бетоном аналогічні дані потрібно збирати по групах «бетон ціна», «бетон купити» і т. д.

Ось такий відсоток вийшов у підсумку за трьома обраними нішах:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Виходить, в середньому в трьох нішах більше 50% трафіку – це запити, які складаються як мінімум з 5 слів. Зверніть увагу, що словами вважаються також і прийменники. Запит «квиток з Москви до Владивостока» — при використанні лапок у вордстаті вважається пятисловным. При цьому базові запити спочатку вибрані комерційні. Якщо у ніші рукоділля може попастися запит типу «як відкрити інтернет-магазин рукоділля», то в двох інших нішах таких запитів практично немає.

Як за одну хвилину знайти приклади груп інтересів користувачів, які зацікавлені в покупці товару? Введіть закавыченный» 4-7 слівний запит:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Якщо ви продаєте такі нитки – достатньо зробити на сайті систему фільтрів, щоб мати сторінку, на якій будуть виводитися потрібні товари. Зауважте, вам не потрібно проводити багато роботи, достатньо створити сторінку і вивести на ній вже наявний в інтернет-магазині товар.

Якщо ви надаєте послуги – досить по шаблону оформити на сайті ті дані, на підставі яких ці послуги надаєте. Строки, порядок надання послуг, вкрай бажано – ціни.

Створення контенту на основі наявних даних

Отже, перейдемо до найважливішого. Як без великих тимчасових і фінансових витрат створювати контент, привертає комерційний трафік? Спочатку розберемо, де брати ідеї для цього контенту, а потім – як його можна створити.

Про важливість семантичних форм, синонімів, сленгу, транслітерації

Найбільше трафіку не береться знову ж таки із-за нерозуміння принципів роботи пошукових систем. З кожним роком пошуковики розумнішають, і досить добре розуміють синоніми, транслітерацію і слова, що мають схоже значення. Приклад:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

У прикладі Яндекс присвітив (зазначив жирним):

 • синоніми(автомобілі);
 • транслітерацію (форд);
 • регіон (Москва), хоча місто в пошуку не заданий.

Читайте також: Нова реальність в пошуку: JSON-LD, Mobile-First, «Палех»

Якщо в популярних нішах все працює більш-менш правильно, то у специфічних напрямах з цим все поки ще дуже сумно. Наприклад:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Крім одного сайту скрізь в топ-5 використовується подвійна конструкція – офіційне «УШМ» і сленгове «Болгарка». Збіг? Не думаю, особливо якщо заглянути в статистику вордстата і порівняти:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

І тут ми переходимо до найпростішого методу отримання додаткового комерційного трафіка на вже існуючі сторінки.

Перший метод – синоніми, трансліт, сленг

Потрібно вивчити свою нішу, і просто мінімально поправити текстовий контент сторінок, щоб вони містили синоніми, транслітерацію і сленг. З складного тут одне – помістити все це на сторінці гармонійно.

Перечитайте, якщо це виглядає як ніби п’яний сеошник розмовляє уві сні, пригадуючи 2007-й рік «Якщо ви хочете замовити купити вікна пвх (вони ж склопакети) в Москві Зеленограді Чехова – ви за адресою» — перепишіть.

Ось ще кілька прикладів, де потрібно відходити від внутрішньої термінології і бути ближче до потенційного споживача:

 • Лада Калина (400 000 + запитів в місяць) і ВАЗ 2119 (909 запитів в місяць);
 • Вимикач автоматичний 32 а (2000+ запитів) і автомат 32 а (3700+ запитів)
 • дуже добре різноманітність термінів обіграно у сценці КВК, коли провінціал намагається придбати светр, ну або кофту, а йому пропонують кардиган, світшот або джемпер.

При цьому деякі синоніми не так очевидні. В якості однієї з піддослідних ніш була обрана доставка бетону в Москві.

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Ось декілька варіантів запитів, сенс яких, по суті, один і той же:

 • доставка бетону;
 • купити бетон;
 • ціна бетону;
 • замовити бетон.

Тобто крім синонімів самої фрази, може змінюватися і комерційна приставка. Пошуковик не вважає комерційні приставки у вашій ніші синонімами, і ви не використовуєте кілька варіантів? Значить, ви недоотримуєте частину комерційного трафіку.

Другий метод – перевести в інтернет вже наявний контент

Цей метод більше підійде для послуг, ніж для товарних напрямків. Як у вікнах ПВХ в регіонах контент відповідає на запити користувачів? Дивимося:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Читайте також: Кейс по накрутці поведінкових факторів

Переходимо до суті другого методу – все, що не є комерційною таємницею підприємства, але може представляти інтерес для клієнта – викладаємо на сайт. Для тих же вікон – зробили комерційну пропозицію? Виклали на сайт. Вікно такого-то розміру з таким профілем і таким-то склопакетом з монтажем-демонтажем двадцятого листопада минулого року коштувало 7000 рублів. Тимчасові витрати – мінімальні.

Третій метод – переформатувати вже наявний контент

Цей метод більше підійде для інтернет-магазинів, але в цілому підходить для будь-якого сайту з каталожної структурою. Я думаю, всі знають легенду про створення шахів, яка ілюструє геометричну прогресію. В двох словах – винахідник шахів попросив у нагороду почати з 1 зерна рису і подвоювати кількість на кожній клітці, яких на дошці 64. У всій Індії не знайшлося стільки рису, щоб розплатитися з ним.

Як це застосовно до інтернет-магазину? Якщо у вас є товар, що має певні характеристики, ви можете комбінувати їх, одержуючи нові сторінки. Технічна реалізація може бути різною, важливий принцип.

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Замість однієї сторінки «Жіночі пуховики» при побіжному перегляді груп інтересів можна відразу створювати 20+ сторінок, виводячи на кожній відповідний товар. Тобто

 • Жіночі пуховики з капюшоном;
 • Канадські жіночі пуховики.
 • У схемі не вказані кольори. Ви ж розумієте, що це чоловічий пуховик може бути лише червоного або темно-червоного кольору. А жіночий може бути теракотовим, бордовим, червоним, вишневим…

Згадуємо легенду про шахи – а раптом хтось шукає жіночі канадські пуховики з капюшоном? І згадуємо початок статті – понад 80% запитів не показуються в системах статистики.

Значить, просто один раз перемноживши характеристики, ми отримуємо мінімум 400 сторінок, кожна з яких містить релевантний запитом товар. І якщо ви зможете застосувати цю схему для своєї тематики – у вас буде величезний простір для створення нового контенту.

Якщо ви вважаєте, що все написане фантастика – подивіться видачу, наприклад, по цьому запиту:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Це видача 25-го лютого 2017-го року.

Комерційні запити, які на перший погляд не є такими

Давайте трохи відійдемо від видачі та запитів у бік того, як формується потреба придбати той чи інший товар. Навряд чи середньостатистичний житель Москви прийшовши додому, думає «терміново треба купити куб бетону М400», або «помщуся сусідові — куплю перфоратор». Якщо виключити ніші з вау-ефектом, зазвичай спочатку виникає потреба. Якщо товар або послуга не дріб’язкові – йде порівняння, вибір.

І цей етап упускають з вигляду дуже багато. А в деяких тематиках вплив на етапі вибору складно переоцінити. Ось ці запити – комерційні:

 • Який ноутбук придбати для роботи в 3D max?
 • Який фотоапарат купити починаючому фотографу?
 • Що краще металочерепиця або профнастил?

Приклад з профнастилом злегка притягнутий за вуха, так як споживач не пощастить його з Москви в Краснодар, навіть якщо стаття на сайті йому дуже сподобається. А от якщо ця стаття буде на дилерському сайті, а дилер буде в кожному місті-стотысячнике – картина може бути іншою.

Читайте також: Покрокове керівництво по «Яндекс.Директ» для новачків

Технічні товари

По запитах з фото і ноутбуком – у видачі будуть інформаційні матеріали, і в топ-5 не буде інтернет-магазинів. Хоча саме інтернет-магазини могли б зробити самий крутий інформаційний матеріал на основі відгуків. Перевіримо:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Будь-який мало-мальськи складний технічний пристрій має не тільки технічні характеристики. У нього є те або інше призначення. І попит формується і за технічними властивостями товару, і по його корисності для споживача. Наприклад, якісь товари діляться на професійні і «любительські». Дивимося:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

А перед тим як купити, якась частина користувачів шукає «який» або «кращий». І тут зовсім інша картина – якщо з приставкою «купити» у видачі сторінки інтернет-магазинів, то з приставкою «кращий» тільки два сайту в топ-5 побічно пропонують товар:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Риторичне питання – а що, інтернет-магазин друкарської техніки не в змозі розмістити у себе рейтинг товарів у тому вигляді, в якому представлені рейтинги на інших сайтах?

Це були більш-менш очевидні приклади. Давайте розберемо кілька прикладів з різних ніш, щоб зрозуміти – такі групи інтересів потенційних клієнтів є практично скрізь.

Туризм

Гарячі тури на наступний рік ми вже бачили, але це був прямий комерційний запит. За запитом «Що подивитися в Халкідіках» — 3 з топ-5 сайтів так чи інакше пропонують відпочинок у Греції.

А яку ще інформацію можуть шукати перед тим як вибрати путівку? Наприклад, таку:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Явні інформаційні запити з приставками «що», «як», «який» спритні туристичні сайти вже обробили, але ще багато білих плям. Практично будь-який великий туроператор може на основі наявного у нього рекламного контенту створити чудову інформаційну сторінку, яка збере «теплих» відвідувачів.

Послуги – місцевий бізнес

Ось приклад – компанії готові платити за рекламу, але не готові разово сплатити створення контенту на своєму сайті або створити його самостійно.

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

У послугах для локального бізнесу групи клієнтських інтересів знайти просто. Досить згадати, що вас запитують по телефону, по скайпу, в пошті. Які питання задають відділу продажів. Все це – готовий матеріал для сайту. Зазвичай це:

 • Терміни;
 • Гарантії;
 • Ціни, знижки.

Ще, звичайно, всі ці питання містять слова «скільки», «коли», «як», «де».

Найбільше відкриття таких груп інтересів чекає вас, якщо ви проаналізуєте статистику сайту в Google Analytics і Яндекс Метриці – а саме, пошукові та рекламні фрази, переходи за якими були на ваш сайт. На деяких проектах, де є хоча б річна статистика – можна спостерігати цікаву картину – а саме, побачити частину тих самих 80% запитів, які не показуються в системах статистики. Ось так це виглядає наочно:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Все значуще червоним. У цифрах:

 • -За даними Google Analytics і Метрики на сайт були переходи з пошукових систем більш ніж за 2900 фразах (лівий нижній кут).
 • -7% з них були по запитам, що складається мінімум з 8 слів.
 • -Усі запити з пошукових систем і пошукових підказок Яндекса і Гугла зібрані в різні інтервали часу за 2 місяці не містять такої кількості фраз, за якими були переходи на сайт (максимальна кількість запитів – 955, а в системах аналітики 2900+).

Читайте також: Повне керівництво по Google AdWords для новачків: як налаштувати контекстну рекламу

І таку картину можна спостерігати практично на всіх сайтах. До винятків можна віднести хіба що одностраничники – там просто немає такої кількості контенту, щоб сайт показувався по 1000+ запитів.

І от як раз ці групи запитів, за якими клієнти вже переходили на ваш сайт – найцінніша інформація, тому що ні з яких відкритих джерел ви її швидше за все не отримаєте.

На основі цих даних покращити сайт за дві хвилини? Припустимо, 5 чоловік в місяць перейшли на сторінку «про нас» з запитом «строк надання послуги X в Nске», тому що саме на цій сторінці написано «Терміни надання послуг нашої компанії є найбільш швидкі, тому що ми молода перспективна компанія». Поліпшите сайт, напишіть реальні терміни. І навіть якщо відвідувачів не стане більше – з наступних п’яти троє можуть стати вашими клієнтами, просто тому що строки їх влаштовують.

Ефективні та неефективні запити

Матеріал був би неповним без простий інструкції – як зробити 20% роботи які принесуть 80% результату. Не у всіх є можливість створювати навіть мізерну кількість нового контенту на сайті. Але у будь-якого сайту вже є існуючі сторінки, кожна з яких може принести трохи більше клієнтів, ніж приносила досі.

Протягом всієї статті я розповідав про ті інтереси користувачів, на які немає хороших відповідей в результатах пошукової видачі. Але ті 20-30 «жирних» запитів, за які змагаються всі конкуренти (ціна, купити, замовити і т. д.) нікуди не поділися. І найважливіше правильно визначити ці запити. Зазвичай переважають два підходи:

 • Як можна більша базова частотність;
 • Як можна більша точна частотність.

Щоб було зрозуміло, що це таке на прикладі одного і того ж запиту:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту
 • Фраза без лапок містить основний запит + хвости + словоформи. Тобто не тільки «доставка бетону» але і «бетон з доставкою», «доставка бетону». Це і є базова частотність.
 • Фраза в лапках містить запит + словоформи – тобто «доставка бетону» і «доставка бетон». Це точна частотність і не всі на неї звертають увагу, а дарма.
 • Фраза з лапками і знаками оклику – це точна частотність – саме стільки за даними Яндекса шукали цей запит за останній місяць, вводячи дослівно, без відмін, множини.

Якщо витягти всі групи інтересів користувачів, і відсортувати їх по базовій і точної частотності, отримаємо наступну картину:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Видно, що майже половина запитів з максимальною базової частотністю має близьку до нуля фразову та точну частотність. Майже завжди це означає, що орієнтир на такі запити не завжди дасть трафік, оскільки весь цей запит складається з інших, більш «дрібних».

Наприклад, запит «ціна куба бетону з доставкою» майже повністю складається з «жирних» запитів:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

І сайти, які знаходяться в топ-5 за цим запитом далеко не завжди знаходяться в топ-5 по цьому ж запитом з «хвостом»:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Видача відрізняється повністю, варто додати одне слово. Тому в разі обмежених можливостей (наприклад, ваш підрядник створює 5-7 нових сторінок в місяць) варто зосередитися на тих групах інтересів клієнтів, топові позиції за якими гарантовано приведуть відвідувачів.

Це – ті самі ефективні запити. У них:

 • ставлення до базової фразового частотності більш, ніж 0,5;
 • частотність запиту як можна більше.
Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Якби потрібно було вибрати лише один запит для сайту – я б вибрав підкреслений червоним. Але вам ніхто не заважає підібрати хоча б по одному головному запитом для кожної з існуючих сторінок вашого сайту.

Практично всі ефективні запити складаються з 4 і більше слів. І найголовніше – щоб ваш сайт був в хоча б у топ-10 по таким запитам – вже недостатньо «олдскульною» пошукової оптимізації:

 • простирадло сео-більше тексту на 1000 знаків, ніж у конкурентів;
 • обов’язково відсоток входження фраз;
 • фрази виділити жирним;
 • купити посилань.

Доведеться зробити дійсно одну з найкращих сторінок за цим запитом, спираючись на інтереси можливих клієнтів. Трохи вище був приклад видачі за запитом «куб бетону м300 ціна з доставкою». Ось так виглядають сайти в Топі по цьому запиту:

Постійний джерело комерційного трафіка з мінімальним створенням нового контенту

Все, що написано вище – робочі способи отримати більше відвідувачів, часто з мінімальними витратами часу і грошей. Це не халява, тут потрібно думати, будувати припущення, експериментувати. Перевіряти у вашій ніші. Все це працює завдяки тому, що незважаючи на все більш складні алгоритми ранжирування (Яндекс вказує вже більш ніж на 1000 факторів впливу, Google теж), одним з базових принципів поки залишається текстова релевантність сторінки сайту пошуковому запиту користувача.

Простіше кажучи, текстове збіг запиту користувача з тегами title і description, заголовками і підзаголовками, контентом на сторінці – не гарантія зростання відвідувачів, але одна з основ. Як і бензин для формули-1 не гарантія того, що болід прийде в першій десятці. Але якщо бензину ні – то, якою б гарною не була машина і досвідченим гонщик – ні про які перших місцях не може бути й мови.

Продовжуючи аналогію з гонками – не можна виграти ралі Париж-Дакар на Зілі дядька Антона, яким би крутим він не вважав. Якщо сайт не відповідає вимогам сьогоднішніх реалій і об’єктивно в рази гірше конкурентів за всіма параметрами – він не затримається в топ-10, навіть якщо вийде пропхнути його туди за допомогою якої-небудь «дірки» в алгоритмі пошукової видачі. Ну і наостанок:

Чек-лист – що можна зробити для вашого сайту

 • Перевірте, чи встановлено у вас лічильники Google Analytics і Яндекс Метрики. Якщо на комерційний сайт приходить хоча б 10-20 відвідувачів на добу з пошуку – ви швидше за все дізнаєтеся нові групи інтересів ваших клієнтів.
 • Якщо на сайті є більш-менш однотипні сторінки (картки товарів, сторінка про послугу тощо), і деякі з них явно збирають більше відвідувачів – проаналізуйте чому. На основі цих даних поліпшите інші сторінки.
 • Подумайте, на які групи інтересів діляться ваші клієнти. У вас на сайті є контент для кожної з груп? Це трохи суперечить основам маркетингу – «знайте свою цільову аудиторію і працюйте з нею». Це все так, але ніхто не заважає продавати на одному сайті і авіаквитки лоукостера, і бізнес-клас. Просто треба це робити на різних сторінках.
 • Зберіть максимально можливу інтернет-статистику для вашої ніші. Це недовго, якщо ви в цьому розбираєтеся, або недорого – якщо не розбираєтеся. Зазвичай після цього етапу питання «про що б ще написати не сайті» відпадає сам собою.
 • Перевірте, чи справді у вашій тематиці більше 50% відвідувачів вводять запити довше трьох слів, подивіться, які запити чітко вказують на потреби клієнтів. Винесіть їх в окремий файл і пропрацюйте в першу чергу.
 • Використовуйте на існуючих сторінках сайту синоніми, сленг, транслітерацію, які поки ще не вважає синонімами алгоритм пошукової системи.
 • Можна існуючі оффлайн матеріали «упакувати» для веб-сайту? Згодиться все, що не суперечить ділової етики – розрахунки, кейси, приклади, рекламні матеріали і т. д.
 • Шукайте можливість «помножити» існуючий контент. Наприклад, в каталозі підлогової плитки створити сторінки найбільш масовий інтерес – вулична, квадратна, італійська. Квадратна вулична. Італійська 50х50 см.
 • У сезонних тематиках з року в рік йде попит на одне і те ж (пам’ятаєте «гарячі» тури на рік вперед?). Спробуйте знайти цьому застосування у вашій тематиці (або хоча б поправте рік на 2017-й, вже березень).
 • Залучайте клієнтів на етапі вибору, а не на етапі, коли він просто шукає де дешевше і зручніше. Знайдіть передпродажні групи інтересів і дайте на них відповідь – це плюс і до експертності, і до довіри, і до продажу.
 • Зверніть увагу на довгі запити в системах статистики (і особливо на ті, за якими було більше 2-3 переходів на сайт) – це ті групи інтересів, які в загальнодоступних джерелах знайти не можна.
 • Якщо у вашій ніші відверто «слабка» видача – приділіть час роботи з ефективними запитами. Подвоєння кількості заявок/покупок за 4-6 тижнів – реальність.
 • Впевнені, що ваш сайт точно гірше, ніж у конкурентів? Найкраще, що можна зробити – поліпшити сам сайт. Не намагайтеся виграти ралі на старому Зілі.
 • Якщо у вас є питання, ви можете задати їх у коментарях до статті.