Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

345

У Рунеті про гостьовий блогінг написано досить багато статей, але, скажемо чесно, більшість з них абсолютно марні. Чому? Та тому що всі вони (ми переглянули близько 50 штук, далі, вже вибачте, набридло клацати мишкою) абсолютно однакові і містять лише теоретичні міркування, не підкріплені реальними доказами того, що цей спосіб дійсно збільшує кількість пошукового трафіку.

Ми б з радістю привели в даній статті свій власний приклад використання гостьового блогінгу, але поки результатів немає, оскільки займатися цим на систематичній основі ми почали лише тиждень тому, і більшість статей все ще знаходяться на затвердження. У зв’язку з цим ми вирішили піти іншим шляхом: привести в якості прикладу реальний кейс одного зарубіжного блогера, який, власне, і надихнув нас на те, щоб почати займатися гостьовим блогінгом. Отже, поїхали.

Вихідні дані

Guestbloggingtactics – ось сайт, про який буде йти мова. З першого погляду, просте і нічим не примітний, але щоденний пошуковий трафік зашкалює за 10.000. Так стверджує автор. Але вірити на слово ми, звичайно ж, не стали. Перевірили в Алекса і ось, що отримали:

Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

Traffic Rank становить 106.994, що є дуже гарним показником. Для тих, хто не знає, зарубіжний сайт з ранком в 100.000 – це вже реально популярний сайт з умовною відвідуваністю від 10.000 уніків на добу. Підкреслюємо слово «закордонний» (т. к. ранк російських сайтів Алекса в більшості випадків визначає неправильно) і слово «умовної» (т. к. абсолютно точних результатів Алекса дати не може в принципі, їх можуть отримати лише самі власники сайтів або ті, у кого є дані для входу до системи аналітики).

Що ще потрібно знати:

 • Блог Guestbloggingtactics знаходиться в досить конкурентній ніші.
 • Кампанія по гостьовому блогінгу почалася 9 жовтня 2011 року і тривала всього тиждень.
 • Протягом цього тижня були написані і узгоджені всі гостьові пости (всього 31 штука).
 • Процес публікації зайняв трохи менше 6 тижнів.
 • Всі майданчики були вельми популярні і авторитетні.
 • Коли почалася кампанія, сайту було приблизно 1 рік, а середній щоденний трафік з пошукових систем становив 139 відвідувачів.
 • Всі гостьові пости були написані з метою нарощування посилальної маси, а не збільшення трафіку.

Ну, а тепер перейдемо безпосередньо до результатів.

Пошуковий трафік до запуску кампанії

 • Щоденний пошуковий трафік в період з 1 по 8 жовтня 2011 року (тиждень перед запуском кампанії):
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

2.567 відвідувачів за 8 днів. В середньому, це 320 відвідувачів в день.

 • Тижневий пошуковий трафік протягом року до запуску кампанії:
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%
 • Місячний пошуковий трафік протягом року до запуску кампанії:
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

50.885 відвідувачів в рік. В середньому, це 139 відвідувачів в день.

Пошуковий трафік після запуску кампанії

 • Щоденний пошуковий трафік в період з 1 по 8 лютого 2012 року (через 4 місяці після запуску кампанії):
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

Як бачите, трафік збільшився більш ніж в 2 рази. 5.428 відвідувачів, що прийшли з пошуку, за 8 днів. В середньому, це 678 відвідувачів в день. Якщо порівняти з попередньою цифрою (320 відвідувачів в день), ми бачимо збільшення на 211.87%. Непогано, так? Особливо, з урахуванням того, що на це було витрачено всього один тиждень.

 • Тижневий пошуковий трафік протягом року після запуску кампанії:
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%
 • Місячний пошуковий трафік протягом року після запуску кампанії:
Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

174.207 відвідувачів в рік. В середньому, це 477 відвідувачів в день.

Примітка: Падіння трафіку в жовтні на більшості скріншотів відбувається тому, що обрана певна дата (до 8 жовтня), тобто повний місяць не відображається.

Давайте ще раз поглянемо на цифри. Протягом року до запуску кампанії пошуковий трафік становив 139 відвідувачів в день. Протягом року після запуску кампанії ця цифра склала 477 відвідувачів в день. Що являє собою збільшення трафіку на 342% при використанні лише одного гостьового блогінгу (ніякі інші тактики задіяні не були).

Однак відразу варто сказати, що цей результат не зовсім типовий. Але! Навіть якщо ви отримаєте результат вдвічі менше, це вже здорово. Доповнивши його іншими тактиками контент-маркетингу, можна значно підвищити кількість пошукового трафіку.

Скільки можна заощадити, використовуючи гостьовий блогінг?

Крім своєї ефективності гостьовий блогінг володіє ще однією вагомою перевагою – він не потребує великих витрат. Часто він взагалі не вимагає ніяких витрат, т. к. блогери згодні публікувати корисний і цікавий їх читачам матеріал абсолютно безкоштовно. Але так буває не завжди. Деякі відразу називають конкретні цифри. Нам, наприклад, озвучували суму в 3 тисячі рублів за один пост (і це тільки розміщення, писати потрібно самим).

А тепер, знаючи цю цифру, давайте подивимося, скільки заощадив би наш закордонний блогер, розміщуючи свої пости на російських майданчиках. Для більшого наближення до реальності візьмемо збільшення трафіку не на 342%, а лише на 200% (це дійсно можливо, і особисто ми до цього прагнемо) і злегка округлимо наведені в статті цифри: замість 31 поста візьмемо 30, а замість 139 відвідувачів в день до початку кампанії – 140.

Розрахунок:

3.000 рублів х 30 постів = 90.000 рублів

Збільшення трафіку на 200% х 140 відвідувачів в день х 365 днів = 102.200 відвідувачів

102.200 відвідувача – (140 відвідувачів х 365 днів) = 51.100 додаткових відвідувачів, що прийшли з пошуку

90.000 рублів / 51.100 відвідувачів = 1.76 рублів за відвідувача

1.76 рублів – от, у скільки вам обійдеться кожен новий відвідувач, що прийшов з пошуку, якщо ви будете використовувати гостьовий блогінг. Жодна реклама не може дати вам таких же хороших результатів і такої невисокої вартості. І це з урахуванням того, що ми розглядали платний гостьовий блогінг. Як ми вже сказали, у багатьох випадках блогери не беруть за це грошей.

Попередження

Ми не сумніваємося, що наведений вище кейс викликав у вас інтерес і, можливо навіть, бажання краще познайомитися з гостьовим блогінгом. Але тут відразу варто обмовитися. Досягти таких же результатів, як і автор описаного вище блогу, можна лише в тому випадку, якщо гостьовий блогінг використовується правильно. Що ми маємо на увазі:

 • Ваші тексти повинні бути якісними. Халтура тут не пройде.
 • Майданчики повинні відповідати вашій тематиці і бути досить популярними.
 • У тексті не повинно бути анкорных посилань. Тільки безанкорниє або брендовані.
 • Ви не повинні чекати миттєвих результатів (перш ніж ви помітите перше збільшення трафіку, може пройти від 2 тижнів до декількох місяців).
 • І останнє хочеться особливо виділити. Як ви помітили, описана вище кампанія була запущена в кінці 2011 року. З тих пір відбулося декілька важливих оновлень як в Гугл, так і в Яндекс, що може злегка ускладнити досягнення поставленої мети. Але! Гостьовий блогінг як і раніше залишається ефективним, т. к. пошуковики як і раніше люблять природні посилання. Так що, радимо вам обов’язково спробувати цей метод отримання трафіку. Особисто ми його вже використовуємо. І як тільки будуть результати, обов’язково підготуємо для вас свій кейс. Удачі!