Про що вести блог: 26 ідей для початківців

1123

Перш ніж почати блог, потрібно визначитися з його темою. Маркетологи ведуть блоги для просування бізнесу, хтось веде блог про своїй улюбленій справі, а хтось ділиться в блозі особистими історіями та переживаннями. Якщо ви хочете почати вести блог і зробити його способом заробітку, але не можете вибрати тему, то ось ідеї для натхнення.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

1. Статті-списки

Статті-списки, як будь-яка форма контент-маркетингу, володіють своїми плюсами і мінусами: люди люблять їх читати, але багато ресурси штампують одноманітні, повторювані рейтинги.

Окремої популярністю користуються списки а-ля «кращі ____ 2016-го року», «століття», «2000-х років», «всіх часів» та інші топи «кращих з кращих». Хто з нас не натикався на список кращих фільмів або не чув про фотографіях, які змінили світ?

2. Практичні керівництва

Більшість людей терпіти не може читати інструкції. Коли в останній раз ви затишно розташовувалися в кріслі з келихом вина і інструкцією до свого тостеру?

Яким же чином люди дізнаються, як щось зробити? Вони гуглят. WikiHow стала популярна завдяки одним лише статтями-гайдів.

Ви б здивувалися, якби дізналися, які у аудиторії широкі інтереси. Якщо ви зможете знайти свою нішеву аудиторію і задовольнити її цікавість, то ваш блог буде популярний.

Пишіть різні види практичних керівництв. Великою популярністю користуються покрокові гайди для новачків, наприклад, наше керівництво по сервісу Mailchimp.

Якщо ви експерт в якій-небудь сфері, то можете поділитися своїм досвідом і створити більш повні керівництва для просунутих користувачів, наприклад, ось. А ще ви можете написати гайд по створенню гайдів.

3. Політика

Політика – це завжди популярна тема, особливо у рік проведення виборів, як місцевих, так і державних. Знайдіть цікаву політичну тему і запропонуйте її для обговорення у вашому блозі. Але будьте обережні – політичні теми завжди викликають палкі суперечки прихильників різних партій. Блог про політику веде, наприклад, журнал «Сноб».

4. Кулінарія

Рецепти – це відмінний спосіб збільшити трафік вашого сайту. Постійно з’являються нові модні дієти, наприклад, популярна зараз дієта «Повні 30 днів» – це переробка старої доброї дієти Аткінса, так що на рецепти завжди буде попит.

Кулінарна тематика в цілому є дуже популярною. Особливою популярністю завдяки своїй наочності користуються відеоблоги. Часто вони присвячені певній тематиці: вегетаріанства або навпаки, суворою «чоловічий кухні» з великою кількістю рецептів м’ясних страв. Красивий і цікавий кулінарний блог веде Олексій Онєгін.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

5. Часті питання (ЧаВо, FAQ)

Будьте готові до того, що навіть якщо ви відповісте на всі питання, що часто задаються, люди не перестануть їх задавати. Розділ ЧаВо – зазвичай невід’ємна частина комерційних сайтів, але в блогах він зустрічається досить рідко.

Цей розділ дуже важливий, так як алгоритм «Гугла» враховує Чапи та інші популярні теми у своєму графі знань. Так що, якщо вам пощастить, ви просунетеся в пошуковій видачі набагато вище. У нашого сайту теж є розділ FAQ.

6. Інтерв’ю

Залучення певних людей – клієнтів, фахівців, експертів, керівників – це відмінний спосіб додати вашому блогу індивідуальності і переконливості. Періодичне використання такої особистої інформації, як фото, інтерв’ю і цитати допомагає встановити зв’язок з аудиторією. Кращий спосіб виділитися на фоні інших блогерів – публікувати інтерв’ю, взяті у експертів сфери, як у людей з вашої команди, так і у представників інших компаній.

7. Благодійність і соціальна активність

Ви повинні писати в своєму блозі про будь своєї благодійної або соціальної активності.

Люди схвалюють такі краудфандинговые платформи як KickStarter і Boomstarter. Розміщення своїх програм на цих сайтах показує ваші лідерські якості. На імідж компанії може спрацювати і петиція, підписана на Change.org.

8. Огляди

Якщо ви хочете якомога швидше монетизувати свій блог, то така тема для постів вам підійде. Завдяки таким партнерськими програмами як Amazon Affiliates, ви можете монетизувати свій блог завдяки одним лише оглядам продукції. Задавайте свої огляди лише на тих ресурсах, яким довіряє аудиторія. Блогер Warlord, наприклад, робить огляди конструкторів LEGO і викладає їх на YouTube.

9. Серіали

Перегляд серіалів давно перестав бути розвагою для домогосподарок. Зараз серіали не тільки знімаються на зовсім іншому якісному рівні, але й збирають довкола себе натовпи фанатів. Можете годинами сперечатися про те, який із двох сезонів «Справжнього детектива» краще, пустилися «У всі тяжкі» чи знаєте, чому сови – це не те, чим вони здаються? Відмінно, напишіть про це у своєму блозі. Наприклад, блог Sci-fi-news присвячений серіалів, так і фільмів.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

10. Новини

Відмінний спосіб привернути увагу аудиторії – це новини з першоджерел. Вони були популярні ще до епохи інтернету, коли панували паперові газети, і їх досі цінують любителі новин. Але вам слід пам’ятати, що конкуренція в новинній сфері дуже висока, тому ви повинні правильно відбирати і подавати новини, забезпечивши їх своїми коментарями. Новинні блоги в інтернеті найчастіше представлені цілими порталами, як, наприклад, Lenta.

11. Особистий досвід

Переїхали в іншу країну, почали розводити коней або вирішили скинути 30 кілограм? Діліться досвідом у своєму блозі. Такий блог цікавий читачам, тому що події в ньому відбуваються майже в режимі реального часу. Автор в даному випадку конкретна людина, допускає помилки і робить успіхи і розповідає про це своїй аудиторії. Хороший приклад – блогер Osia.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

12. Здоров’я

Здоровий спосіб життя зараз став справжнім трендом. Спорт, правильне харчування, профілактика захворювань – це популярні зараз пошукові запити. Однак, якщо ви збираєтеся вести блог про здоров’я, не забувайте про головну заповідь медицини – «не нашкодь». Про етику ведення блогу медичної тематики ми докладно писали в цій статті.

13. Викриття міфів

У кожної сфери існують свої факти і вигадки, тому шоу типу «Руйнівників легенд» так популярні. Нам подобається розвінчувати власні думки про що-небудь, тому популярні блогери пишуть пости-викриття.

14. Віртуальна реальність

Популярність ВР з роками буде тільки рости. Аналітики прогнозують, що інвестиції в цю сферу досягнуть 3-х мільярдів доларів до кінця 2016-го року. Так що пости про віртуальної реальності можуть залучити її фанатів в ваш блог.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

15. Інтернет речей

Розумні, пов’язані один з одним девайси зараз всюди, та статті експертів у сфері інтернету речей привертають увагу читачів. Якщо ви вирішили писати статті по цій темі, то вам необхідно майстерно розбиратися в ній з-за високої конкуренції. Популярний блог на цю тему так і називається – «Блог «Інтернету речей».

16. Автоматизація

Автоматизація – зараз це дуже модне слівце в сфері B2B, тому пости на цю тему – золота жила Інтернету. Автоматизація – широке поняття. Вам необхідно вибрати, пости про якому типі автоматизації будуть приносити вам по-справжньому цінний трафік. Блог Arbus, наприклад, розповідає про автоматизації ресторанного бізнесу.

17. Поради і практичні хитрощі

Такі сайти, як Lifehacker, стали дуже популярні завдяки своїм різноманітним корисних порад. Такі поради, незалежно від їх теми, цінуються читачами.

Люди хочуть робити більше за менший час, тому вони завжди шукають інструменти, техніки або корисні поради, які б їм в цьому допомагали. Практичні хитрощі – це причина популярності багатьох блогів.

18. Подорожі

Неважливо, наскільки сильно нас зближує інтернет – подорожі завжди будуть популярною темою інтернет-запитів. Люди багато подорожують, принаймні, хочуть цього. А якщо ви зможете порадити, як подешевше відвідати цікаві та екзотичні місця – читачі це оцінять. Цікавий блог про подорожі веде Сергій Доля.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

19. Історія

Уроки історії – це відмінний спосіб наповнити блог корисною і цікавою інформацією. Багато давно пишуть блогери занадто зациклюються на сучасні події, так що час від часу вдаватися до історії корисно для створення послідовного матеріалу. Блог про історію веде і популярний автор Борис Акунін.

20. Краса

Б’юті-блоги стають все популярнішими. Вони включають в себе огляди нових продуктів, уроки макіяжу та поради по догляду за собою. Бренди люблять просувати свої товари, висилаючи їх популярним блогерам на огляд і навіть залучати їх до створення лімітованих колекцій. Цікавий б’юті-блог у MyPaleSkin, дівчата, багато років страждає акне.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

21. Забавні історії

Гумор завжди популярний. Смішні пости найбільш часто расшариваются в соціальних мережах. Тому такі ресурси як Пикабу і Фішки.немає входять в число найпопулярніших сайтів рунета. Також на цих ресурсах широко використовуються меми і гифки. Гифки замінюють собою відео і носять розважальний характер.

22. Поради батькам

Батькам завжди будуть цікаві поради, написані спеціально для них. Мами-блогери влаштовують конференції та обговорення, діляться своїм досвідом і створюють окрему, стійко розвивається сферу блогінгу. На просторах рунета теж існує спільнота мам-блогерів.

23. Майбутні заходи

Новина про майбутнє значущу подію завжди викликає підвищений інтерес і безліч обговорень в блогосфері. Неважливо, Олімпіада це, за якою буде стежити весь світ, або місцевий концерт – пошуковики будуть переповнені запитами про майбутній захід. Так, наприклад, для любителів кіно сайт Cinemaholics веде свою «Сумнівну афішу».

24. Зірки інтернету

Співпраця з найбільшими зірками інтернету приваблює нових читачів, тому багато творці контенту об’єднуються один з одним, щоб залишатися конкурентоспроможними. Так що якщо ви ще не знаєте, хто такі Катя Клэп і SlivkiShow, то саме час це виправити.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

25. Ідеї подарунків

У свята В блогах завжди з’являються гайди, допомагають читачам вибрати відповідний подарунок колегам, друзям або членам сім’ї. Партнерські посилання допомагають збільшити доходи від таких статей. Так, служба доставки квітів може вести блог, в якому буде постити поради з вибору подарунків.

26. Домашні тварини

У блогів про домашніх тварин величезна аудиторія. Самим яскравим прикладом популярності є кішка, відома як Grumpy Cat, яка стала справжньою інтернет-зіркою. Незадоволена кішка стала не тільки інтернет-мемом, але і знялася в рекламі, а також про неї вийшло дві книги, які розійшлися по всьому світу величезними накладами.

Про що вести блог: 26 ідей для початківців

Що ж вибрати?

У статті ми навели 26 прикладів, але список цікавих ідей, про ніж почати писати блог або про що написати окремий пост, можна продовжувати нескінченно. А як ви боретеся з дефіцитом ідей? Поділіться в коментарях.