Про зарозумілість SEO-оптимізаторів

358

Як ви зрозуміли з назви, цей пост буде присвячений SEO. Проте в ньому ви не знайдете і слова про «смерть» цієї індустрії або про те, що контент-маркетинг – єдине майбутнє e-commerce. У ньому не буде й натяку на «сірі» і «білі» способи просування або поради Метта Каттса. У цьому матеріалі мова піде про інше. Про щось більш серйозне і, відверто кажучи, сильно наболіле. Якщо коротко передати головний посил цієї статті, мабуть, вистачить однієї фрази:

Дорогі SEO-оптимізатори, припиніть вважати себе пупом землі!

Ну, а тепер більш докладно. Я не SEO-оптимізатор, але, оскільки моя робота тісно пов’язана з цією областю, щодня доводиться стикатися з величезною кількістю матеріалів, написаних сеошниками. Читаючи їх виливу, в голові все чіткіше і чіткіше стали формувати певні думки. Але перш ніж до них перейти, дозвольте відразу обмовитися: все, що буде сказано далі, не стосується всіх SEO-оптимізаторів – тільки найбільш типових представників, які б’ють себе кулаками в груди і прописують свою роботу як ліки від усіх хвороб. Ну, ви зрозуміли, про що я 🙂

Отже, почнемо.

1. У SEO-оптимізаторів сильно розвинене почуття неповноцінності

Не зрозумійте мене неправильно, але, мені, дійсно, здається, що у більшості сеошників розвинене почуття. Посудіть самі – займаючись просуванням сайтів, вони так і не змогли просунути свою власну професію. SEO-індустрія існує вже понад 10 років, але досі так і не отримала справжнє визнання нарівні з іншими маркетинговими дисциплінами. SEO в очах «великого» бізнесу досі – ні що інше, як уміння виявляти «дірки» пошукових машин.

Якщо спробувати визначити роль SEO у великій родині інтернет-маркетингу, в голову приходить образ задирчивого молодшого брата. Всі знають про його існування, всі знають, що він начебто важливий, але коли справа доходить до прийняття серйозного рішення, ніхто не звертає на нього уваги. І тоді він починає злитися і кричати: «Ви мене недооцінюєте! Я можу вирішити будь-яку вашу проблему! Дайте мені шанс!»

2. SEO-оптимізатори – це вузька група эндогамная

Про зарозумілість SEO-оптимізаторів

Сеошники спілкуються з сеошниками. Діляться контентом, створеним сеошниками. Плескають у долоньки тільки, коли побачать успішний кейс сеошника. Вони всерйоз вірять в те, що весь маркетинг зводиться до того, чим вони займаються. А коли хтось починає говорити з ними про те, що хоча б трохи відрізняється від їх безпосередньої роботи, відповідають приблизно наступне: «Це реально працює? Як я можу це використовувати в рамках SEO?»

Цілком нормальний відповідь, не сперечаюся. Але чи не здається він вам злегка, ммм… обмеженим? Набагато краще була б наступна реакція: «Чудово, тепер я знаю, чим займається контент / SMM / email / онлайн-маркетолог і можу поділитися з ним своєю компетенцією. Разом наша робота буде набагато продуктивніше.»

Звучить непереконливо? Тоді зайдіть на будь-який популярний сайт, присвячений інтернет-маркетингу, і порівняйте розділ SEO з іншими розділами. Можливо, це вас здивує, але він нічим не виділяється на тлі інших – приблизно стільки ж статей, приблизно така ж залученість користувачів (якщо не менше). І ви все ще думаєте, що ви чимось крутішим представників інших суміжних спеціальностей?

Відкрийте, нарешті, свої очі! Станьте скромніші і почніть вчитися у інших експертів. Вивчайте маркетинг. Вивчайте те, як насправді функціонує бізнес. Вчіться у таких ненависних вами медійних компаній, тому що SEO-індустрія – це все ще дитина, який тільки-но закінчив початкову школу, в якій багато років пропагувалося заперечення всього, що не пов’язане з цими трьома літерами.

3. SEO-оптимізатори впевнені в тому, що вони можуть все

Про зарозумілість SEO-оптимізаторів

SEO-оптимізатор є SEO-оптимізатор. Той факт, що його щоденна робота злегка змінилася і стала частково включати роботу з соціальними медіа і контентом, не робить його королем SMM і богом контент-маркетингу. Навіть до такої необхідної йому веб-аналітиці класичний сеошник відчуває зневагу, використовуючи лише малу її частину – тільки те, що потрібно йому в рамках SEO.

Звичайно, я не заперечую, що є такі люди, які грамотно реалізують цілу стратегію, що охоплює кілька областей інтернет-маркетингу. Причому роблять це на совість, тобто проставленням лайків на Фейсбуці та вписуванням лінків в скопійовані з іншого сайту і «отрерайченные» статті їхня робота не обмежується. Однак у цьому випадку SEO-оптимізатор перестає бути SEO-оптимізатором. Він стає кимось іншим, фахівцем широкого профілю: інтернет-маркетологом, менеджером по інтернет-маркетингу або навіть директором по маркетингу.

4. SEO-оптимізатори як хамелеони

Про зарозумілість SEO-оптимізаторів

«Соціальні сигнали – важлива для вас метрика? Ми підкорювачі всіх соціальних мереж!»

«Контент – король? Ніхто не створить контент краще, ніж ми!»

Тисячі уявних «інтернет-маркетологів» кричать про свої здібності, але на ділі так і залишаються простими SEO-оптимізаторами. Все, що в них змінилося, – це назва посади в Твіттері і Фейсбуці. Компетенція залишилася колишньою – вони ні чорта не знають про що входить маркетинг.

Сеошники повинні навчитися скромності.

Хлопці, зрозумійте, у вас нереально крута професія. Ви багато знаєте про інтернет-маркетингу. Прекрасно розумієте, що взагалі таке маркетинг і маєте чудову здатність оптимізувати сайти і контент під реалії інтернету. Але ваша робота ізольовано не може привести до успіху бізнесу.

Що значить бути скромним?

  • вміти слухати свого клієнта і розуміти, що йому потрібні зовсім не позиції або трафік, а продажу;
  • бути здатним відійти в сторону, якщо який-небудь інший маркетинговий канал виявляється більш ефективним для бізнесу;
  • органічно доповнювати своєю роботою інші методи просування, забезпечуючи тим самим ще більший успіх.

Уявіть таку ситуацію. Головний стратег компанії вирішує, що просування було б більш успішним, якщо б компанія почала використовувати сервіс Pinterest (на додачу до інших каналах комунікацій з клієнтами). Як ви розумієте, в цій ситуації SEO-оптимізатор не повинен вчити SMM-фахівця, як керувати спільнотою в даній мережі. Його завдання – оптимізувати дошку і «піни» під внутрішній пошук, забезпечити їх кращу видимість в природному видачі та розмістити на сайті зручні кнопки для розшарювання. Таким чином, SEO-оптимізатор залишається SEO-оптимізатором і не претендує на звання експерта з соціальних медіа. Він просто робить свою роботу і скромно сприяє розвитку бізнесу.

Привід для роздумів

Багато сео-оптимізатори скаржаться на те, що їх недооцінюють. Що засоби масової інформації ніколи не говорять про їх індустрії. Що клієнти насилу розуміють, в чому сенс їх професії. А контент-маркетологи і зовсім оголосили їх «смерть».

І ви досі думаєте, що це не ваша вина?