Продає текст по-російськи: 7 порад американцеві

306

Загадкова російська душа ніяк не підкориться експатам-маркетологам. Ось і нове завдання як раз для штатного копірайтера Джона з Алабами. Пора адаптувати текст з нашого сайту! Джон, де russian copy? Ти ж наш writer, ти прочитав Толстого і не став комуністом! Чорт, guys, адаптація ніяк не адаптується. Мені потрібна консультація російського копірайтера.

Привіт, Джон!

Я розповім тобі про те, як писати текст, що продає по-російськи. Наливай кефір, вмикай Leningrad. По-перше, для нас текст традиційно – одкровення, вказівка, задушевна розмова. Достоевщина. Тому «продає» текст по-російськи, по ідеї, бути не може. Може бути переконує, що пояснює, що допомагає, зазывающий. Але гаразд, залишимо термін «продає». Тобі свої старорежимні огилвизмы будуть зрозуміліше, так що ми і цю bloha подкуем. Ні, Джон, не без bloha життя погане! Це труднощі перекладу. Corrupted telephone. Давай вчитися, загалом. Викочую тобі Russian sales copy 10 7 golden tips.

І обов’язково подивися ролики. Це референси.

1. А на менше я не згоден

Коли ти робиш copy для російської customer, обов’язково обіцяй в заголовку і підстроювання щось дійсно варте прочитання тексту. Росіяни неохоче відволікаються на рекламу, так що заклади реальну вигоду для них. Але не заходь занадто далеко і не обіцяй «mountains of gold». У наших квартирах їх зберігати ніде.

Читайте також: Як писати заголовки: 10 рецептів створення забійних хедлайнов

2. Не будь дуже розумною

Розумні у нас всю дорогу були бідні. Зараз ситуація змінюється, але стереотипи живучі. Тому розумних у нас не слухають, більше слухають чесних і «своїх». У тексті роби особа простіше, без всяких developing company. Позиционируйся як nice guy і professional. Якщо компанія в тебе в IT, то можна дати більше smart. Ну, дивись сам, для якої target group що більше affordable. Але ніколи не треба мудрувати. У нас розумники з партії Apple набирають зазвичай мало голосів.

3. Не намагайся зійти за свого – чи своїм

Засланих cozzaks у нас не поважають, а для своїх на багато що готові. Будеш складати текст, роби обов’язково підстроювання під цільову аудиторію, та тільки дивись, не переборщи (too much borstch). Відчують фальш, що в душу залізти хочеш – викинуть copy в trash bin, і поминай, як звали.

Будь своїм – говори про свій досвід. Чого не знаєш – навчися або запитай розумних людей. Але не вигадуй з голови.

Читайте також: Як написати про те, в чому ви зовсім не розбираєтеся

4. Nothing but true

У нас тільки правда в честі, а текстів в інтернеті взагалі рідко вірять. Коли помітять, що привираешь – товар не захочуть купити. Так що poker face не пройде, пиши все як є. Якщо недоліки товару – сам про них перший скажи, оброби заперечення. Напиши в тексті, ніби на площу вийшов перед чесним народом: люди добрі, винен – є в котлетах глютамат! Вони посміються нехай пробачать.

5. Зима близько, не мелочись

Любиш «Гру престолів»? В Росії теж люблять. Так от, ми не сіємо, ми про космос. У нас всі бізнесмени у дитинстві хотіли стати космонавтами, як Ілон Маск. Sky is the limit. Так що пиши як для майбутніх космонавтів. Для космонавтів у запасі. Нехай товар вирішує важливі проблеми. Нехай послуга змінює життя. Знайди, в чому сила богатирська твого продукту і в УТП її уклади, як смерть кощееву в яйце. Ти ж kommerceskiy pisatel. Давай в тексті великі емоції, вдохновляй, буди. Коротше, party like a Russian.

6. Будь простіше

Будеш у тексті, покажи, що ти людина проста, але справа знаєш. Як Рон Свонсон. Звертаючись до покупця в тексті, формуй образ відкритий і доброзичливий, але без запобагливості. Будь людяним і доступним до діалогу. Будь харизматичним, несистемним, хоробрим купцем. Або чесним роботягою. Не бездушною корпорацією тільки, Джон. Think global write local, man.

І не сип термінами, навіть якщо у тебе продукт з області rocket science. Це ж реклама, а не лекція. Лекції у нас не люблять, згадай Лаврова.

7. Не насідав

Не насідав з активними продажами. Ось ці Кричущі Заголовки, ці last offers, exxxtra SALES, годинник із зворотним відліком – це все тільки розсердить російського ведмедя, будеш мати блідий вигляд як Лео в тому кіно. Тому зосередься в тексті на користь покупця, але не підганяй його. Росіяни довго запрягають, але швидко їдуть, так що в інтернет-маркетингу в цілому орієнтуйся на пріоритет инбаунд активитиз лонг терм мішн.

Згодом росіяни самі повернуться і стануть покупцями. Якщо не полетять у космос.

І взагалі, може і не треба тобі писати рекламний текст?

Читайте також: Чому копірайтерам пора перестати слухати маркетологів і піти вчитися письменницькому майстерності

У нас як? Реклама – це Льоня Голубков знову шукає дурнів: кручу, верчу, інвестувати хочу. А вірять тільки своїм, хто в наш російський сарафан одягнений і по радіо всю правду говорить. Що добрі люди порадять – то воно і добре буде. Як піде чутка, що за сімома морями немає фірми краще твоєї – так і почнуть купувати. Так у нас стали знамениті корпорація Apple алі німецький автомобільний концерн Mercedes.

Так-то Джон. Давай last question. Які дослідження? Ринку, аудиторії? Підтвердити цифрами? Питаєш, звідки я все це знаю? Так нізвідки, Вань. Відчуваю, що так правильно. Ми ж росіяни.