Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?

301

Сьогоднішня наша стаття — це розгорнутий відповідь на питання, який приходить до нас досить часто: як просувати молоді сайти? До речі, ви можете задати будь-яке своє питання тут — ми постараємося на нього відповісти.

Дійсно, проблема просування молодих сайтів існує, частково ми вже торкалися в матеріалі «чи Існує фільтр «Пісочниця» насправді?». Але — машу в повітрі руками і вангую — проблема просування молодих сайтів буде ставати все актуальнішим з кожним роком. З одного боку, просувати молоді сайти буде все важче за все яка виросла конкуренції (а кожен новий сайт в тематиці — це зміна деякої екосистеми і спроба відвоювати чужий пошуковий трафік), з іншого боку — і це є наслідком знову-таки все зростаючої конкуренції, — сам вік (до яких пір вважати сайт молодим?) буде збільшуватися. Загалом-то, він збільшувався досить помітно всі останні роки. Згадайте, ще 4-5 років тому ми говорили про те, що молодий сайт — це сайт, створений 3-4 місяці тому. Потім стало зрозуміло, що і шестимісячний сайт — це теж молодий. Потім терміни зросли до року в деяких тематиках. Зараз вже існують тематики, де і двох-, і трехгодовалый сайт має всі проблеми, які мають молоді сайти.

Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?

А що це за проблеми, до речі? Їх багато — це і погані позиції, і серйозне недоотримання пошукового трафіку (відчуття таке, що б’єшся як риба об лід і не можеш зрушити з мертвої точки), і погана індексація (повільна або часткова). Але все це наслідок, а не причина. Наслідок чого? Невисокий рівень довіри до сайту з боку пошуковиків, або, як кажуть оптимізатори, відсутність трасту (від англ. trust — довіра).

При цьому, саме значення трасту багато в чому залежить від цілей і призначення проекту. В дійсно унікальних (за призначенням) і затребуваних аудиторією проектах цей самий траст набирається легко і невимушено. Якщо ж ви запускаєте сайт стандартного і досить поширеного бізнесу, набрати траст буде важко, а іноді і дуже важко. Ну, самі подумайте, в інтернеті існують сотні тисяч сайтів бухгалтерських та аудиторських послуг, юридичних фірм, стоматологією і клінік, виробників вікон ПВХ і монтажників систем відеоспостереження. Ні аудиторія, ні пошукові системи не зацікавлені у появі ще одного такого ж сайту. Довести, що ви теж варті уваги — завдання не така проста, як може здатися на перший погляд. Майте на увазі, що у конкурентів, що з’явилися раніше вас, є одна помітна перевага перед вами: присутність сайту в індексі (як фактор ранжування) грає за них і проти вас.

Ви дійсно повинні бути краще, ніж старіші конкуренти, щоб «довести» пошуковим системам, що гідні отримання пошукового трафіку і більш високих позицій. Основна причина невдач при просуванні молодих сайтів — це підхід до просування за принципом конвеєра. З молодими сайтами це не проканає.

Саме тому при просуванні молодих сайтів ми рекомендуємо дуже ретельно вивчати конкурентів, навіть не просто конкурентів, а лідерів своїх ніш. Потрібно черпати ідеї і намагатися впровадити на своєму сайті ті ж фічі і можливості, але зробити їх краще.

Далі представляємо вам список з 20 пунктів — що потрібно робити молодому сайту, щоб заробити рівень довіри з боку пошуковиків, достатній для того, щоб почати отримувати пошуковий трафік і високі позиції по пошуковим запитам.

 • Зберіть саме широке семантичне ядро, яке тільки можливо зібрати у вашій ніші (ось ця стаття вам в допомогу). Складіть грамотну структуру сайту, щоб всі запити з вашого ядра були відпрацьовані в тих або інших розділах.
 • Первинне наповнення сайту дуже важливо! Кожен запит з вашої семантики повинен мати відповідну сторінку на вашому сайті. Для первинного наповнення сайту пишіть лаконічні, ємні та інформаційні тексти.
 • На основному домені вашого сайту запустіть тематичний блог. Запустіть — це означає створити його, забивши на публікації через два тижні, це значить — почніть регулярно публікувати туди матеріали. Ніяких ідіотських новин компанії і нудних прес-релізів! Ви розбираєтеся в своїй темі або просто погуляти вийшли? Пишіть про те, що людям цікаво буде дізнатися. Пишіть в блог навіть тоді, коли результатів немає і, здається, що їх не передбачається зовсім. Хороший блог ще багаторазово віддячить вас пошуковим трафіком і зверненнями потенційних клієнтів.
 • Запустіть невеликі «локальні» кампанії в Яндекс-Директе і Google Adwords. Починайте напрацьовувати експертизу в цих системах, вона вам ще знадобиться. Бюджет на рекламу не настільки важливий, головне — це позитивний ROI за підсумками PPC-кампанії. Директ Adwords — не інвестиційні інструменти. Не можна в них вкладати величезні суми в надії, що вони коли-небудь принесуть вам клієнтів. Протягом календарного місяця ви повинні заробляти більше, ніж витрачати на цих інструментах, незалежно від бюджету. Невеликий секрет: не варто нехтувати інформаційними запитами — вони значно дешевші транзакційних, конверсія ж на них може бути досить висока, якщо ви продемонструєте аудиторії вашу компетенцію та експертизу.
 • Заведіть офіційні сторінки у соцмережах (хоча б в одній з них: Facebook, ВКонтакте, Однокласники — дивіться, де більше присутній вашої аудиторії). На старті досить публікувати в них просто анонси тих матеріалів, які ви створюєте в блозі. Спочатку набагато важливіше отримати якісні соцсигналы для пошукових систем, а не ліди. Найсильніший соцсигнал — трафік з соцмереж. Наше завдання — потихеньку почати збирати групи людей навколо вашого бренду. Зробити це можна тільки одним шляхом — якість матеріалів має бути на найвищому рівні (людям пофіг на ваш бренд, їм не пофіг на контент, що ви хочете до них донести).
 • Не забудьте про Twitter. Почніть прокачувати twitter-акаунт у вашій ніші — публікуйте посилання на свої і чужі матеріали по тематиці вашого бізнесу (курирування чужого контенту). Освоїти всі ази просування в Твіттері вам допоможе ця інфографіка. Прокачаний twitter-аккаунт нам знадобиться на старті, щоб швидко заганяти нові сторінки вашого сайту в індекс пошукових систем (залиште надії на лидогенерацию або брендування — тут Twitter поганий помічник).
 • Якщо ви продаєте візуальні товари (товари, для яких візуальна складова з точки зору продажів дуже важлива), почніть працювати або з Pinterest, або з Instagram. Знову ж таки, нам потрібно добитися переходів звідти (нехай цей струмочок буде і дуже вузьким). Важливо показати пошуковим системам, що ваш сайт здатний залучати різноплановий трафік.
 • Створіть об’єктивне дослідження свого ринку чи якоїсь конкретної подниши, створіть на основі цього дослідження якісну white paper. Опублікуйте white paper на своєму сайті, додайте анонси на нього в соцмережах, запропонуйте опублікувати вашу white paper галузевим порталам і популярних сайтів вашої тематики.
 • Створіть покроковий гайд «Як вибрати…». Якщо ви продаєте товари, гайд повинен бути присвячений флагманського продукту вашої лінійки. Якщо ви працюєте в b2b, то розкажіть про те, як вибрати постачальника послуги. Не треба хвалити себе! Ваш гайд повинен бути чесним, корисним і об’єктивним. Ви займаєтеся клиннинговыми послугами? Напевно ви знаєте всі хитрощі клінінгових компаній! Розкажіть чесно замовникам клінінгових компаній, як убезпечити себе від несумлінних виконавців! Нехай вони не стануть вашими клієнтами прямо зараз, але вони запам’ятають вас, як експерта і —що багато важливіше — як чесного виконавця.
 • Почніть проводити періодичні вебінари за своєю тематикою. Як збирати аудиторію на свої вебінари? Це тема окремої статті, постараємося скоро закрити цей пробіл в одному з наших матеріалів.
 • Запустіть email-маркетинг. Якщо ваш контент буде цікавий і затребуваний, ви почнете досить швидко збирати базу передплатників. Email-маркетинг — один з найбільш недооцінених у малому і середньому бізнесі інструментів продажів.
 • Тематичний видеоподкаст на youtube.com — це трудомістке, довго, але дуже ефективно. Майте на увазі, видеомаркетинг набирає обертів, і конкуренція там зростає. Але поки є шанси отримати аудиторію і успішно конвертувати у клієнтів.
 • Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться до нас! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!

 • Почніть працювати з відгуками. Якщо продаєте товари, давайте знижку кожному клієнтові за зобов’язання залишити чесний (а не хвалебний) відгук на Яндекс-Маркеті. Якщо ви надаєте послуги, створити на сайті розділ «Відгуки» і намагайтеся його поповнювати відгуками нових клієнтів. Пам’ятайте: наявність відгуків — це комерційний фактор ранжування, що використовується пошуковими системами.
 • Зареєструйте свою організацію в сервіси Яндекс-Адреси і Google-Адреси.
 • Підпишіться в сервісі Google Alerts на нішеві запити вашого ринку. Вам будуть надходити сповіщення на опубліковані матеріали, що містять ці ключові фрази. Якщо матеріали будуть опубліковані на сайтах з можливістю залишити свій коментар, обов’язково залишайте його. Коментар повинен бути розгорнутий і по суті. Так ви заявите про себе і своєму сайті набагато швидше. Мало того, якщо ваші коментарі будуть корисними, то ви ще й трафік отримаєте посилання на ваш сайт, яка буде міститися в вашому профілі.
 • Зареєструйтеся на профільному для вашого бізнесу форумі і стати активним коментатором. Постарайтеся створювати коментарі, корисні спільноти — завдяки їм ви почнете напрацьовувати статус експерта на ринку.
 • Впроваджуйте одне — нехай дуже малозначне — зміна на вашому сайті, але робіть це кожен день! Кожен день ваш сайт повинен ставати нехай трохи, але краще.
 • Почніть вибудовувати відносини з лідерами думок у вашій галузі. Дурна і ні до чого не зобов’язує фраза? Так, мені вона теж не подобається. Ок, давайте переформулюємо її так: візьміть експертів вашого ринку інтерв’ю. Опублікуйте його на своєму проекті. Якщо інтерв’ю вийде вдалим і цікавим, воно отримає відгук у соцмережах, як мінімум.
 • Партнертесь з конкурентами! Ко-маркетинг — це ефективно і обоюдовыгодно. Поле для діяльності тут може бути дуже широким: це і гостьові пости, і згадка послуг один одного в email-розсилках, і спільне промоутування спільних акцій в соцмережах і т. д.
 • При появі перших негативних коментарів в інтернеті почніть з ними працювати. Це не означає, що їх потрібно намагатися видалити, це означає, що потрібно давати на них розгорнуту відповідь. Якщо дійсно винні — визнавайте провину і намагайтеся її компенсувати.
 • Ну і найважливіше. У просуванні молодого сайту потрібно завжди пам’ятати про одну ментальну установку, яка звучить так:

  Ніколи не здавайся!

  Потрібно пройти пустелю сахару безтрафья. І зробити це можна, тільки концентруючи свої зусилля і реалізуючи свій план, навіть коли немає видимих результатів роботи. Вони настануть, обов’язково настануть, якщо ви не здастеся раніше терміну.

  Читайте також:

  • Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів
  • Growth Hacking: секрет вибухового зростання
  • Міфи, які заважають досягати результатів у контент-маркетингу