Просування сайту в умовах конкурентного середовища

308

Підвищення відвідуваності сайту є постійним головним болем онлайн-ритейлерів, які працюють в умовах насиченого ринку e-соммегсе. Більшість інтернет-магазинів все ще використовують перефразовані опису товарів (т. зв. «рерайт»), напхані ключовими словами, як єдиного інструменту залучення відвідувачів. Однак цього разу новорічний бум продажів обійде вас стороною, якщо потенційний клієнт бачить на сторінках вашого сайту лише безглуздий набір фраз типу «купити недорого цей планшет/дитячу коляску/лазерний пістолет/пісок у пустелі можна в нашому магазині.

За даними дослідження Російської асоціації електронних комунікацій та Вищої школи економіки в 2011 році жителі Росії придбали через інтернет товари і послуги на суму 309,4 млрд. рублів. Щорічне зростання продажів в даний час обчислюється десятками відсотків. Це говорить про те, що e-commerce – воістину одна з найбільш швидкозростаючих ринків, і цей ринок дуже далекий від насичення. Якщо ви хочете прокотитися на цій хвилі, переглянете свою стратегію просування продуктів в мережі. Інакше ваші товари так і будуть припадати пилом на полицях складів вашого інтернет-магазину.

Читайте також: Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів

Наступні п’ять маркетингових кроків зроблять ваш продукт помітним навіть в умовах високої ринкової конкуренції:

 • Приділяйте увагу вашого сайту щодня

  Працюйте з сайтом самостійно незалежно від того, ви найняли зовнішнє агентство чи ні. Робіть свій ресурс зрозумілим і зручним для людей і для пошукових систем. Візьміть за правило вносити зміни на сайт, які зроблять його ще краще і зручніше. При цьому, запам’ятайте одне важливе правило (повірте, це вистраждане і перевірено на великій кількості проектів): краще щодня вносити одна маленька зміна, ніж кілька місяців готувати якийсь глобальний апгрейд. Веб-сайт повинен мати зручну і логічну архітектуру, щоб «павуки» Яндекса і Google легко індексували кожну його сторінку. Створіть файл Sitemaps і перелинкуйте внутрішні сторінки ресурсу, щоб пошукові роботи почувалися на ньому комфортно. (Якщо будете працювати з нами, то перелінковкою займатися не треба, ми візьмемо її повністю на себе).

  Майте на увазі, що «пошуковики» швидше визначають тематику ресурсу, який має чітку структуру, внутрішню перелінковку і заповнені мета-теги. Збільшення цільового трафіку — такий результат поліпшення внутрішньої структури сайту. І дуже «класичні» SEO-агентства цю роботу виконувати не будуть.

 • Уникайте дублювання контенту

  Неунікальний і дубльований контент зводить нанівець будь-які спроби зробити продукти видимими в мережі і збільшити продажі. Алгоритми роботи Яндекс і Google постійно удосконалюються, тому пошуковики легко визначають авторський матеріал. Вони позбавляють трафіку ресурси, використовують крадений контент.

  Деякі власники інтернет-магазинів все ще замовляють рерайтінг описів товарів з сайтів виробників, щоб опублікувати нібито унікальний матеріал. Більше того, знаходяться навіть горе-підприємці, які просто «копіпастять» тексти з ресурсів вендорів і колег, які вкладають кошти у створення унікального контенту. Що ж, пошукові системи вже вміють визначати як грубий плагіат, так і його різновид, завуальовану іноземним словом «рерайтінг». Це дозволяє вам стати помітною фігурою на тлі ресурсів, крадуть тексти. Створюйте унікальні описи продуктів, пишіть корисні покупцям огляди. Користувачі і «пошуковики» віддячать вам за це.

  Уникайте публікації однакового контенту на сторінках з різними URL-адресами. Наприклад, на сайті вашого інтернет-магазину можуть бути мітки «телефон» та «Nokia», які ведуть на різні сторінки з однаковим контентом, що описують телефони зазначеного виробника. Використовуйте канонічні ДО и (за допомогою атрибута canonical тега link) і переадресацію (за допомогою 301-го редиректа, щоб вирішити дану проблему і уникнути санкцій з боку пошукових систем. Ви зможете зробити це, навіть не володіючи спеціальними знаннями у сфері веб-програмування або SEO.

  Вкладаючись в контент, пам’ятайте, що ці вкладення окупляться сторицею. Але, тим не менш, не забувайте його захищати. В панелі вебмастера Яндекса є інструмент «захист текстів», для Гугла таким інструментом захисту контенту є соціальна мережа Google+ (створіть ваш корпоративний блог в цій мережі, зв’яжіть його з вашим сайтом і оперативно розміщуйте в блозі посилання на нові матеріали).

 • Примусьте авторитетні ресурси посилатися на вас

  За даними SEOmoz, більше 60% всіх існуючих веб-сайтів не є трастовими (не володіють необхідним рівнем довіри з боку пошуковиків), так як публікують неякісні матеріали, посилаються на неякісні майданчики, мають погані поведінкові характеристики. Пошукові системи аналізують і враховують вхідні посилання, віддаючи високі місця у видачі ресурсів, на які посилаються авторитетні джерела. При цьому, всі пошуковики борються з «посилальним пресингом», намагаючись нівелювати вага посилань, які проставлені на сайтах-донорів неприродно.

  Саме тому ми вкрай не рекомендуємо нарощувати посилальну масу будь-якими способами і у що б то не стало. Нарощуйте природну посилальну масу на ваш сайт, щоб підвищити його авторитетність. Досягніть, щоб на вас посилалися вузькотематичні авторитетні ресурси, посилання з яких володіють великою вагою для «пошукачів» в порівнянні з посиланнями з загальнотематичних ресурсів. І пам’ятайте, не всі посилання хороші. Посилання з низькоякісних сайтів і каталогів не просто даремні, вони можуть шкодити, передаючи негативний вагу вашого сайту. До речі, ми докладно розповідали, як отримувати природні посилання, а також про негативні наслідки линкобомбинга. Не забувайте також про перелінковці, так як «пошуковики» враховують внутрішні посилання при розрахунку авторитетності сторінки. Будувати перелінковку потрібно тільки за одним принципом. Посилаючись на одній сторінці вашого сайту на іншу, думайте про те, наскільки посилання буде корисна читачеві, будуть по ній переходити реальні користувачі.

 • Публікуйте інформативні огляди та відгуки

  Не секрет, що пошукові системи люблять сайти, які регулярно публікують ексклюзивний, унікальний контент. Створюйте докладні огляди продуктів, а також дозвольте вашим покупцям розповісти на сторінках сайту про свої враження після покупки того чи іншого товару.

  Відгуки споживачів, зазвичай написані від першої особи, підвищують загальний рівень довіри до сайту з боку пошуковиків. Багато інтернет-магазини нехтують можливістю просування за рахунок контенту, адже його можна отримати, приклавши мінімальні зусилля. Просто попросіть ваших клієнтів поділитися своєю думкою про придбаному товарі через тиждень після покупки. Не варто видаляти негативні відгуки, «негатив» потрібно не видаляти, а працювати з ним. Визнайте свою помилку, якщо вона, дійсно, є, вибачтеся за неї публічно і постарайтеся її виправити. Це викличе більше довіри до вас з боку вашої аудиторії, ніж просто видалення негативних відгуків.

 • Використовуйте широке семантичне ядро

  Пошукові системи визначають релевантність веб-сторінок пошуковим запитам користувачів, аналізуючи вміст сайту. Використовуючи для створення контенту широке семантичне ядро, що включає середньо — і низькочастотні запити, ви збільшуєте видимість ваших продуктів в Інтернеті. Крім цього, «довгий хвіст» низькочастотних запитів позбавить вас від необхідності конкурувати з іншими ритейлерами за місце у видачі по «высокочастотникам».

  Не потрібно вписувати ключові фрази в уже готовий контент. Копірайтери вашого проекту повинні розуміти, що таке пошуковий запит, що таке ключ та інші базові поняття просування, найголовніше з яких – це текстова релевантність сторінки. При створенні контенту ми категорично не рекомендуємо вписувати у вже готові тексти ключові фрази, їх потрібно тримати в голові при написанні матеріалу. Тільки тоді ви отримаєте дійсно релевантний і якісний текст, тільки тоді просувні ключі в заголовках і метатегах не будуть «стирчати», як сорочка з-під поли піджака. І головне, пам’ятайте – текст повинен бути читабильным. Цей ключ не одно пошуковий запит. Люди можуть шукати в інтернеті, використовуючи запит «квартири в москві ціни», а такого ключа у тексті з прямим входженням бути не повинно, він просто буде неприродним.

 • Приділяйте увагу дизайну сайту і його юзабіліті

  Необхідно пам’ятати, що сьогодні видимість вашого сайту в пошукових системах – не тільки результат роботи пошукових алгоритмів. Певний тиск на видачу надають так звані асесори пошукових систем, дивіться про них детальніше. Саме асесори переглядають і оцінюють ваш сайт з точки зору дизайну і зручності використання. Так, вони не надають прямої дії на видачу, але вони дати пошукового алгоритму досить якісні сигнали. Саме тому сьогодні так складно просувати проекти, які поступаються своїм конкурентам з точки зору дизайну і юзабіліті. Пам’ятайте, ваш інтернет-магазин – це обличчя вашої організації в інтернеті. Логіка пошукових систем очевидна: якщо ви використовуєте безкоштовний (а, значить, розтиражований) дизайн-макет сайту – тобто, економите на дизайні, — де гарантії того, що ви не економите на якості продукції, логістики, доставки? В результаті страждають ваші покупці.

 • Скориставшись даними рекомендаціями вже сьогодні, ви виведете свій інтернет-бізнес на новий виток. А контент-маркетингові стратегії допоможуть вам почувати себе впевнено навіть в умовах жорсткої ринкової конкуренції.