Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

399

Сайт соціальної мережі «Вконтакте» — найвідвідуваніший в рунеті. З допомогою найбільш популярною серед російськомовних користувачів платформи люди вирішують різні завдання: від особистого спілкування і пошуку друзів до побудови мережі ділових контактів і пошуку співробітників, від самовираження і розваг до просування бізнесу онлайн-торгівлі.

Це керівництво присвячений просуванню бізнесу «Вконтакте». В ньому ви знайдете покроковий план: від створення спільноти або сторінки до лайфхаков та інструментів для просунутих користувачів.

1. Почніть з планування

Визначте мету та завдання активності проекту в соціальній мережі «Вконтакте». Пам’ятайте, що мета — це запланований результат. Завдання — кроки, які допомагають досягти мети.

Вирішіть, як ви будете взаємодіяти з аудиторією, яку інформацію пропонувати потенційним та існуючим клієнтам, які проблеми користувачів зможете вирішити. Ілля Рабченок називає це концепцією співтовариства.

Обов’язково зафіксуйте результати планування в зручній вам формі.

2. Визначте необхідний тип спільноти

Для просування бізнесу в мережі «Вконтакте» можна створити групу або публічну сторінку. Використовуйте групу, якщо плануєте стимулювати учасників самостійно публікувати пости і починати дискусії. Група — це неформальна дискусійний майданчик, з допомогою якої можна дізнаватися настрої аудиторії, управляти репутацією бренда.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Вибирайте публічну сторінку, якщо плануєте публікувати офіційну інформацію, брендований контент і самостійно керувати дискусіями. У більшості випадків для розкрутки бізнесу більше підходить публічна сторінка.

Для просування конференцій, тренінгів, вебінарів використовуйте тип спільноти «Захід».

Читайте також: 97 ідей інтернет-бізнесу

3. Виберіть підходящий тип сторінки

Виберіть тип і натисніть «Створити сторінку».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

4. Створіть опис сторінки

Публічні сторінки індексуються пошуковими системами. Тому опублікуйте інформативне опис, який допоможе потенційним клієнтам знайти паблік.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

При необхідності виберіть кімнату Snapster і налаштуйте експорт в Twitter.

5. Виберіть оптимальні налаштування

В меню налаштувань «Розділи» відзначте прапорцями потрібні варіанти. У меню «Коментарі» увімкніть або вимкніть можливість коментування і при необхідності включіть фільтр нецензурних виразів і ключових слів. У блоці «Посилання» пошліться на корисні для аудиторії ресурси, а в блоці «Робота з API» при необхідності підключіть API.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Читайте також: Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів

6. Оформіть групу

У нас в блозі є надзвичайно корисний і докладний гайд «Оформлення групи Вконтакте». З його допомогою виберіть і реалізуйте відповідний зовнішній вигляд співтовариства. Після оформлення можна продовжити просування групи.

Якщо в даний момент ви не можете приділити зовнішньому вигляду пабліка, поверніться до неї пізніше. Не забувайте, що візуально привабливе оформлення допомагає користувачеві сформувати перші позитивні враження про групу або сторінці. Тому не відкладайте роботу над дизайном спільноти.

А поки як мінімум оберіть та завантажте відповідний аватар сторінки. Постарайтеся знайти або створити унікальне зображення. Воно повинно відповідати наступним вимогам:

 • Розмір аватара — 200 на 500 пікселів.
 • Розмір мініатюри — 200 на 200 пікселів.
 • Формат jpeg, максимальну якість, baseline (standart).
 • Зображення повинно привертати увагу користувачів і стимулювати їх переходити на сторінку.
 • Смислова наповненість аватара повинна відповідати тематиці сторінки.
 • Зображення повинно бути якісним.

Зверніть увагу, при завантаженні на сайт «Вконтакте» якість зображень падає. Щоб уникнути цього, скористайтесь лайфхаком від команди підтримки «Вконтакте»:

 • Відкрийте зображення в «Фотошопі».
 • Збільшіть розмір до 2560 на 2048.
 • Натисніть сполучення клавіш Alt + Shift + Ctrl + S. У вікні налаштуйте максимальну якість і конвертуйте зображення у формат sRGB.
 • Перетягніть зображення у область завантаження, а не користуйтесь кнопкою «Завантажити».

7. Розкажіть друзям про сторінку

Скористайтеся функцією «Розповісти друзям», щоб запросити ваших фоловерів підписатися на сторінку. Виконайте цю рекомендацію, коли опублікуєте в групі або на сторінці кілька постів.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

8. Запропонуйте друзям підписатися на сторінку

Запропонуйте друзям підписатися на сторінку з допомогою особистих повідомлень (ця тактика справді працює, доведено на практиці). Також попросіть передплатників розповісти про сторінку друзям.

9. Введіть URL-адресу сторінки в контактних даних на особистій сторінці

Це допоможе залучати передплатників, що зацікавилися вашим особистим профілем.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Немає часу реалізовувати всі ці пункти? Звертайтеся до нас!

10. Вкажіть в особистому профілі місце роботи

При наведенні курсору на ім’я компанії в розділі «Місце роботи» особистого профілю спливає превью групи чи сторінки. А в розділі «Кар’єра» відображається клікабельний аватар пабліка.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Щоб у розділі «Місце роботи» з’явилася посилання на групу компанії, в налаштуваннях особистої сторінки виберіть розділ «Кар’єра». У пункті «Місце роботи» з допомогою випадаючого меню виберіть потрібну сторінку.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

11. Публікуйте цікавий і корисний контент

Публікація корисного і цікавого контенту — ключовий чинник успішного просування бізнесу в мережі «Вконтакте». Тому його потрібно розшифрувати.

Конкурувати за перегляди і підписки доведеться в умовах надлишку контенту. Щоб користувачі «Вконтакте» звертали увагу на ваші публікації, інформація повинна бути дійсно цінною.

Наступні ідеї допоможуть пропонувати клієнтам дійсно вартісну інформацію:

 • Обов’язково почніть з планування. Створіть контент-план у зручній для себе формі. Плануйте на тривалу перспективу. Допоможуть наші статті «SMM-план за 30 хвилин» і «Як створити редакційний план для публікацій в соціальних мережах».
 • При контент-плануванні враховуйте особливості «Вконтакте» і уподобання аудиторії цієї мережі. Інформацію шукайте у нашій статті «Робота з контентом в різних соцмережах».
 • Навіть якщо ви робите і продаєте дуже солідні і сверхсерьезные продукти, вчіться отримувати емоційний відгук аудиторії. Це умова виживання в контент-середовищі, заповненої мемасиками. Читайте шалено корисні статті про емоційному контенті та інтелектуалізації сексуального потягу.
 • Пишіть спеціально для аудиторії «Вконтакте». Публікуйте унікальну інформацію, а не репости матеріалів з блогу. Для оформлення публікації на особистій сторінці скористайтеся функцією «Замітка», а для груп і сторінок створюйте wiki-сторінки. Інструкцію читайте в наступному пункті.

Природно, ви можете анонсувати публікації з корпоративного сайту або блогу, а також займатися контент.

12. Оформляйте публікації з вікі-розмітки

Це зручний інструмент, за допомогою якого можна красиво оформляти замітки в групах і пабликах. Якщо ви керуєте групою, для створення вікі-сторінки досить у налаштуваннях розділів відкрити матеріали. Після цього на вкладці «Свіжі новини» з’явиться кнопка «Редагувати», яка активує редактор нотаток.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Щоб створити публікацію на публічній сторінці, скопіюйте в браузер таке посилання: https://vk.com/pages?oid=-***&p=page_name. Замініть символи *** на id пабліка, а замість page_name вкажіть назву публікації. На сторінці, що відкриється, перейдіть по посиланню «Наповнити змістом».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

ID спільноти можна знайти в URL. Якщо ви змінили URL сторінки на зручний для користувачів, перейдіть в розділ «Записи спільноти». Знайдіть в посиланні цифри. Це і є ідентифікатор.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

13. Діліться історіями з передплатниками

«Історії» підходять скоріше для просування особистих профілів, ніж пабликов. Тим не менш навесні 2017 року адміністрація «Вконтакте» запустила тестування функції для спільнот.

Діліться з передплатниками фотографіями і короткими відео, привертайте увагу до особистого профілю. Якщо ви вказали групу або сторінку в розділах «Місце роботи» або «Сайт», спільнота отримає додаткові перегляди.

Скористатися функцією «Історії» можна з допомогою мобільного додатку. А переглядати публікації користувач може з будь-якого пристрою.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

14. Використовуйте Snapster

Додаток для створення та обміну фотографіями можна використовувати для просування бренду. В настройках сторінки просто вкажіть кімнату Snapster, в якій будуть з’являтися цікаві фото.

15. Використовуйте функцію запланованих публікацій

Скористайтеся функцією «Таймер», щоб заздалегідь підготувати контент і опублікувати його в обраний час. Для цього в полі публікації виберіть опції «Прикріпити — інше — таймер». Виберіть публікацію та натисніть кнопку «В чергу».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Зверніть увагу на сервіси відкладеного постінга. З їх допомогою можна публікувати контент за розкладом у різних соцмережах.

16. Стати мисливцем за контент-ідеями

Записуйте ідеї публікацій, аналізуйте сторінки колег і конкурентів, влаштовуйте мозкові штурми. Це захистить вас від дефіциту контент-ідей. В якості швидкої допомоги використовуйте наші статті:

 • 96 контент-ідей для соцмереж.
 • 25 ідей контенту у фітнес-тематиці.
 • 137 універсальних ідей для корпоративного блогу.
 • Про що писати і коли писати не про що.
 • Про боротьбу з дефіцитом ідей з допомогою ньюсджекинга.
 • 30 ідей для створення крутого контенту.

Не забувайте актуалізувати і поліпшувати старі публікації. Можливо, створена рік тому стаття «100 кращих програм для обліку робочого часу» вже повинна називатися «100500 кращих програм».

17. Залучайте до створення контенту професіоналів

Цей пункт можна трактувати по-різному в залежності від масштабів бізнесу, потреб аудиторії і завдань групи. Кому-то можна найняти штатного автора або співпрацювати з фрілансерами. Хтось делегує створення контенту агентству. Комусь для задоволення потреб аудиторії доводиться домовлятися про інтерв’ю або гостьових постах з медіа-персонами та інтернет-зірками.

18. Стимулюйте користувачів створювати контент

Повідомте передплатникам, що вони можуть опублікувати власний контент, скориставшись функцією «Запропонувати новину». Поясніть, що приймаєте тільки релевантні тематиці сторінці.

Цей пункт легко запропонувати, але дуже складно реалізувати. Тому без конкретних рекомендацій не обійтися. Вони оформлені у вигляді окремих кроків.

19. Стимулюйте користувачів коментувати публікації

Радьтеся з аудиторією, задавайте питання, просіть висловитися. Публікуйте такий контент, який користувачі захочуть прокоментувати. Він може бути дуже крутим, суперечливим, разрывающим шаблони, провокаційним.

Ось маленька хитрість: помиляйтеся. Мова не про опечатки і пропущених ком. І навіть не про спеціально допущені фактичні помилки. Вони стимулюють нерелевантні коментарі. Створюйте щось нове і діліться досвідом. Не бійтеся помилитися. Завжди знайдеться читач, який знає тему краще. В коментарях він підкаже, як можна робити краще.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

20. Відповідайте на питання

Просто запропонуйте передплатникам безкоштовні консультації. Подивіться, скільки релевантного контенту отримав дерматоонколог Дмитро Бейнусов за допомогою онлайн-консультацій «Вконтакте». Зараз доктор у соцмережі консультує, але користувальницький контент працює на групу.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

21. Створіть співтовариство гиків

Якщо в групі вдасться зібрати захоплених людей, вони будуть самі генерувати потоки якісного релевантного контенту. Адміністратору залишиться тільки стежити за порядком і видаляти явну рекламу.

Безвідмовного алгоритму створення живих спільнот не існує. Тому розкручувати групи та залучати до них користувачів, готових створювати контент, доведеться самостійно. Для натхнення подивіться на кілька прикладів:

 • Група «Контент-маркетинг» з 16+ тис. учасників. Цей яскравий приклад працює в «Фейсбуці», але суті це не змінює. «Текстерра» створила цю групу багато років тому для знайомства рунета з поняттям «контент-маркетинг». Сьогодні в групі фахівці різних спеціальностей активно діляться контентом по темі і ведуть дискусії.
 • «Подслушано Копірайтинг». В цьому співтоваристві пишуть фахівці спілкуються на професійні теми, а іноді офтопят.
 • «Класика гоління». Тут поціновувачі традиційних бритв пишуть огляди за встановленими адміністрацією правилами.
 • Пиріжки. Учасники спільноти створюють короткі смішні вірші.

22. Купуйте контент

Платити грошима всім учасникам спільноти не доведеться. Ось кілька ідей, які можна адаптувати практично до будь-якої тематики:

 • Багато інтернет-магазини пропонують користувачам розпаковувати товар на камеру або писати і знімати огляди. Автори отримують призи за кращі публікації або знижки.
 • Магазин «Літрес» дарує читачам за огляди книг віртуальні гроші, якими можна розрахуватися за книги.
 • Біржа «Адвего» регулярно проводить літературні конкурси, переможці яких отримують грошову винагороду.

Заохочуйте авторів, беріть участь у дискусіях, підтримуйте активність у співтоваристві. В активних групах завжди буде багато користувацького контенту.

23. Рекламуйте сторінку: використовуйте таргетинг

Ви можете оплачувати переходи або покази оголошення. Використовуйте оптимальні налаштування таргетування, щоб залучати цільову аудиторію. Почитайте для натхнення 10 крутих кейсів з таргетингу і нашу статтю «100 прикладів реклами «Вконтакте»».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Замість офіційної біржі реклами «Вконтакте» ви можете використовувати сервіс «Церебро Таргет». Цей інструмент дозволяє точно аналізувати і таргетувати цільову аудиторію. Результат — десятки відсотків економії рекламного бюджету (ось тут можна почитати купу кейсів, які доводять це).

24. Публікуйте рекламу в спільнотах

Рекламуйте групу або сторінку в популярних спільнотах. У рекламному кабінеті виберіть пункт меню «Реклама в спільнотах». Відкрийте розділ «Доступні спільноти». Тут можна знайти підходящі паблики.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

25. Використовуйте ретаргетінг

За допомогою цього інструменту можна показувати рекламу користувачам, які відвідували ваш сайт. У рекламному кабінеті створіть піксель ретаргетинга. Вставте його в код сторінок сайту. Система буде додавати в аудиторії відвідувачів сайту або окремих розділів.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Лайфхак: додайте на сайт піксель ретаргетинга прямо зараз, навіть якщо ви поки не плануєте рекламувати бізнес в мережі «Вконтакте». Це не впливає на ефективність ресурсу або швидкість завантаження сторінок. Система буде додавати в аудиторії потенційних клієнтів. Ви зможете показувати їм рекламу через місяць чи через рік.

26. Підвищуйте точність таргетування за допомогою сервісу Pepper

Pepper — потужний інструмент збору цільової аудиторії «Вконтакте». Подробиці дивіться в нашому огляді. Інструмент платний, але є вигідна можливість. Вибирайте тестовий період. За символічну плату ви отримаєте доступ до функціональності сервісу на 48 годин. За цей час можна зібрати аудиторії для рекламних кампаній.

27. Шукайте тематичні паблики з допомогою зовнішніх служб

Шукайте групи і паблики відповідної тематики, які прямо з вами не конкурують. Для цього можна використовувати не тільки біржу «Вконтакте». Зверніть увагу на сервіси та інструменти:

 • Allsocial.
 • Pepper.
 • Пошук спільнот (розширення для Chrome).
 • Церебро.
 • SmmUp.

Рекламуйте в знайдених пабликах свою сторінку або групу. Виберіть формат реклами «пост з посиланням». Подбайте, щоб промо-пост був цікавим для аудиторії. Як це зробити? Читайте в нашому докладному матеріалі: «Реклама «Вконтакте»: 100+ прикладів для натхнення».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

28. Публікуйте актуальне відео

Зверніть увагу, в даному пункті описується заборонений прийом. Пару років тому з його допомогою я з колегою збільшив кількість учасників групи з декількох сотень до 5 тис. за кілька тижнів. Ви можете використовувати його на свій страх і ризик. Подумайте, яким відео цікавляться представники вашої цільової аудиторії. Наприклад, передплатники кулінарних груп дивляться телевізійні шоу відповідної тематики.

Користувачі часто шукають останні випуски улюблених телепрограм в соціальних мережах. Ви можете завантажити піратські записи із сервісів обміну файлами або відеохостингів і опублікувати на сторінці «Вконтакте». Представники аудиторії будуть знаходити цікавить відео, дивитися його і підписуватися на вашу сторінку. Така тактика приносить кілька десятків абонентів в день публікації відео.

Обов’язково знімайте відео через кілька годин після публікації. По-перше, це захистить вас від проблем, пов’язаних з публікацією чужого контенту. По-друге, протягом декількох годин ваші конкуренти теж опублікують популярне відео, тому потік відвідувачів і передплатників припиниться.

29. Аналізуйте статистичні дані

У розділі «Статистика сторінки» адміністратору пабліка доступні вкладки «Відвідуваність», «Охоплення» і «Активність». На вкладці «Відвідуваність» приділяйте увагу даними про переглядах і унікальних відвідувачів.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Слідкуйте за віковими характеристиками аудиторії і географією відвідувань. Враховуйте типи пристроїв, які воліє аудиторія.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Також вам потрібні дані про джерела переходів і підписалися/відписатися користувачів. Дані про кількість вступили і вийшли з групи користувачів доступні в стандартному статистичному звіті (див. малюнок нижче). А поіменний список вступили і відписатися людей ви отримаєте за допомогою програми «Дезертир».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Вкладка «Охоплення» допоможе оцінити, скільки користувачів переглядають ваші публікації. Вкладка «Активність» допоможе проаналізувати поведінку користувачів.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Якщо вас не влаштовують стандартні статистичні звіти, скористайтесь безкоштовним сервісом SocialStats. Він забезпечує доступ до розширеним даними про аудиторії, а також аналізу поведінки користувачів. Сервіс «Порівняння груп» допоможе порівнювати аудиторії спільнот. А додаток «Дерево репостов» допоможе визначати користувачів, які діляться вашими записами.

Додаткові корисні сервіси для збору статистики і вирішення інших завдань, описані в нашій статті «Огляд 35 сервісів і додатків для адміністраторів «Вконтакте».

30. Слідкуйте за активністю в співтоваристві з допомогою програми «Модератор»

За допомогою програми «Модератор» зручно відстежувати активність у спільнотах. Про настройках програми, а також про інших корисних сервісах, читайте в нашій статті «10 додатків «Вконтакте» для бізнесу».

31. Рекламуйте сторінку на корпоративному сайті

Опублікуйте на сайті соціальний віджет, який допоможе відвідувачам підписатися на сторінку «Вконтакте». Тестуйте форми і зовнішній вигляд елемента, а також його положення на сайті. Пам’ятайте про низьку клікабельності елементів, включаючи соціальні віджети, в сайдбарі.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

32. Рекламуйте сторінку в розсилці

Згадуйте сторінку «Вконтакте» в поштовій розсилці. Також включіть посилання на паблік у шаблон листа.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Читайте також: 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж

33. Опублікуйте в шапці сайту посилання на ваші сторінки та групи в соціальних мережах

На ілюстрації видно, як це виглядає на практиці.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

34. Опублікуйте посилання на сторінку підпису в електронній пошті

Щоб змінити підпис Gmail, скористайтесь меню «Налаштування — підпис». У ящику Mail.ru скористайтесь меню «Налаштування — ім’я та підпис». У поштовому сервісі «Яндекс» використовуйте меню «Налаштування — Особисті дані, ім’я і підпис — Додати підпис».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

35. Проводите опитування

Опитування підвищують залучення аудиторії. Щоб створити опитування, в полі публікації виберіть меню «Додати — опитування». Використовуйте анонімні опитування, щоб користувачі охоче приймали в них участь.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Корисну інформацію знайдете у статті «Опитування: навіщо вони потрібні і як їх проводити».

36. Додайте на сторінку корисні посилання

Це може бути посилання на ваш корпоративний сайт, опису конкретних товарів і послуг, корисні сервіси. Для цього в розділі «Управління сторінкою» виберіть вкладку «Посилання».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Приєднуйтесь до нашої групи «Вконтакті». У ній ми кожен день постимо корисні матеріали з інтернет-маркетингу. Мінімум теорії і «води». Тільки те, що дійсно може вам стати в нагоді в просуванні вашого бізнесу. Ну і плюс трохи гумору, куди ж без нього?

37. Запропонуйте аудиторії брати участь в обговореннях

Створіть кілька обговорень, теми яких цікавлять вашу аудиторію. Підтримуйте дискусії.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Просування в соціальних мережах — складна щоденна робота. Якщо у вас немає на нього часу, можете замовити цю послугу в нашому агентстві.

38. Опублікуйте посилання на сторінку «Вконтакте» на обкладинці каналу YouTube

Детальна інструкція є в нашому супергайде про розкрутку каналу на YouTube.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

39. Розігруйте призи серед передплатників

Ви привернете нових передплатників, якщо будете розігрувати призи і дарувати подарунки. Ціна питання? Від чашки з логотипом до нескінченності. Скористайтеся програмою «Менеджер конкурсів», щоб ефективно управляти розіграшами. Організувати та провести конкурс допоможе наш посібник «Конкурси «Вконтакте»: як отримати потрібні результати і не зловити бан».

Читайте також: 30 ідей для конкурсів на бізнес-сторінках в соціальних мережах

40. Пропонуйте передплатникам знижки

Ви не повірите, на що готові люди заради знижок. А вже підписатися на сторінку заради дисконту погодиться кожен.

Лайфхак: у групі «Класика гоління» продавці і виробники тематичних товарів можуть безкоштовно розмістити оголошення. Для цього достатньо надати знижку учасникам спільноти. Це один із стимулів для вступу в групу для користувачів.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

41. Дозвольте користувачам завантажувати фото, публікуйте їх фотографії

Це ще один спосіб отримати користувальницький контент, стимулювати обговорення. Ідея відмінно реалізована в групі «Класика гоління». Учасники спільноти завантажують в основний альбом фотографії бритв. Практично кожне фото отримує багато лайків та коментарів. Альбом відображається на головній сторінці спільноти. Це чи не найпопулярніший у групі розділ.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

42. Встановіть релевантний статус сторінки

Ви можете анонсувати конкурс, повідомити про розпродаж або запропонувати користувачам вступати в співтовариство. В якості статусу можна використовувати слоган.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

43. Публікуйте розважальний контент

Не обмежуйтеся офіційним контентом. Публікуйте смішні фото, демотиватори, меми, відео розіграшів. Побільше візуального контенту! Користувачі «Вконтакте» це люблять.

Лайфхак: знімайте відео. Не відмовляйтеся, у нас є шикарний гайд по створенню відеоконтенту з нульовим бюджетом, а також відмінний огляд видеоредакторов для новачків.

44. Просіть аудиторію ділитися посадами

Можна обмежитися простим «репост вітається», обґрунтувати необхідність розшарити публікацію з точки зору науки чи використовувати іншу тактику.

Читайте також: 10 практичних порад щодо написання якісного рекламного тексту для соцмереж

45. Приділяйте увагу візуальної привабливості публікацій

У стрічках ваших передплатників щодня з’являються сотні матеріалів. Щоб люди прочитали ваш пост, він повинен привернути увагу. Цю задачу вирішують яскраві цікаві фото. Котики, легка еротика, фотожаби, — в SMM всі засоби хороші.

Читайте також: «Варто використовувати секс і еротику в рекламі».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

46. Використовуйте провокаційні заголовки

Заголовок повинен продати передплатнику перегляд статті. Тому створюйте забійні хэдлайны.

47. Рекламуйте сторінку в офлайні

Публікуйте назву сторінки та URL на поліграфічній продукції, візитках, на сувенірах.

48. Крадіть контент-ідеї у конкурентів

Використовуйте сервіс Popsters. З його допомогою ви можете визначити кращі публікації за кількістю «лайків», репостов і коментарів в будь-якому співтоваристві «Вконтакте».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

49. Вітайте передплатників з святами, публікуйте святкові пости

Створюйте святковий настрій. Приклад на ілюстрації.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

50. Попросіть авторитетних експертів розшарити ваш контент

Відомі в галузі люди, експерти, популярні користувачі соціальних мереж можуть приносити групі або сторінці сотні відвідувань і десятки передплатників. Знайдіть ключ до таких людей.

51. Публікуйте виральный контент

Справжню це практично неможливо запланувати. Але спробувати варто. У кожній галузі є свої рецепти створення вірусного контенту. Експериментуйте, використовуйте різні інструменти і формати, стежте за реакцією аудиторії. Корисна інформація про виральности є в наших публікаціях:

 • Що таке виральный контент.
 • Як зробити виральный лендінгем.
 • Чому контент стає виральным.
 • 9 уроків від генія вірального контенту.

52. Закріплюйте кращі пости

Щоб закріпити посаду, зайдіть в меню управління записом і скористайтеся відповідною опцією.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

53. Беріть участь в дискусіях на інших сторінках і в групах

Ваше завдання — привернути увагу до особистого аккаунту, підтвердити репутацію експерта в обраній тематиці. Це приверне передплатників на вашу особисту сторінку і в паблік.

У 2017 році з’явилася можливість коментувати пости від імені спільноти. Використовуйте цей інструмент акуратно. Люди охочіше спілкуються з іншими людьми, а не з обліковими записами типу «Стройремрыблес».

Якщо ви хочете коментувати від імені сторінки або групи, з допомогою випадаючого меню у формі коментування виберіть потрібний обліковий запис.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Читайте також: Як створити і розкрутити форум: покроковий план

54. Посилайтеся на сторінку в публікаціях на сайті

Посилання повинні бути релевантними. Наприклад, ви можете згадувати власні паблики, якщо пишете про соціальних мережах.

55. Обміняйте підписку на безкоштовну послугу

Проводите безкоштовні вебінари, виконуйте аудити сайтів і сторінок, обробка фото, консультує клієнтів. В якості плати вимагайте від користувачів підписатися на вашу сторінку.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

56. Використовуйте хештегі

Позначайте публікації хэштегами. Це підвищує видимість ваших постів. Щоб визначати найбільш популярні хештегі, використовуйте сервіс Тренди «Вконтакте». Корисну інформацію знайдете в наших статтях «Як використовувати хештегі» і «Як працюють хештегі в різних соцмережах».

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

57. Використовуйте Hello Bar

Цей безкоштовний плагін допоможе вам залучати передплатників в групу з вашого сайту. Інструкція по використанню Hello Bar є в статті про конверсійних плагінах для WordPress.

58. Використовуйте автопостинг

Ознайомтеся з підбіркою інструментів для автопостинга.

59. (Не використовуйте біржу SmoFast або Форумок

На біржах SmoFast або Форумок ви можете купити лайки, репости і передплатників за монети, які видаються вам після виконання завдань інших учасників біржі. Збільшення охоплення вам це навряд чи дасть, зате створить видимість того, що ваші пости подобаються користувачам. На самому початку розкрутки групи це може бути дуже корисно.

Цей інструмент я запропонував в 2015 році, коли була написана стаття. Сьогодні я не рекомендую користуватися засобами накрутки. Можливо, на початковому етапі просування спільноти чорні і сірі методи принесуть якийсь результат. Але якщо вам потрібні живі та лояльні користувачі, зосередьтеся на якості публікацій, а не на кількості передплатників, репостов і лайків.

Актуальна рекомендація звучить так: «Не використовуйте SmoFast та інші інструменти накрутки». Корисну інформацію знайдете в наших статтях «Чому дешевий SMM не працює, а ефективний SMM коштує так дорого» і «Як розпізнати підроблене SMM-просування».

60. Напишіть статтю «50 причин приєднатися до нашої групи Вконтакті»

Перерахуйте всі причини, за якими користувачам варто приєднатися до вашої сторінці «Вконтакте». Промоутируйте її на всіх можливих майданчиках.

61. Проводите прямі трансляції

Транслюйте навчальні заходи, виступи на конференціях, скринкасты. Використовуйте додаток або проводите трансляції з десктопа. Для цього зайдіть в розділ спільноти «Відеозапису» і скористайтеся відповідною функцією.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

62. Вивчіть ТОП-30 додатків для «Вконтакте»

Протестуйте кожне з 30 додатків, перерахованих ось у цьому списку. Впевнені, що багато з них будуть вам корисні.

Читайте також: 500+ кращих інструментів для комплексного просування сайту

63. Підпишіться на кращі паблики з SMM

Щоб бути в тренді відбуваються у сфері подій, першими дізнаватися про нові способи просування «Вконтакте». Список таких пабликов можна подивитися тут.

64. Створіть статтю «Кращі паблики по вашій тематиці» і включіть туди свою групу

Думаєте, навіщо рекламувати конкурентів? Повірте, в цьому є сенс. Ми в цьому переконалися на практиці. Протягом тижня після виходу в нашому блозі такої статті кількість передплатників у нашій групі «Вконтакте» стало стабільно зростати. Такий же ефект спостерігається, коли паблік «Текстерры» згадують у подібних списках в інших тематичних групах.

65. Публікуйте інформацію про вакансії

Це допоможе швидше знайти кандидатів, але суть не в цьому. Потенційні клієнти довіряють бізнесу, який активно наймає працівників.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

66. Організуйте флешмоби, беріть участь в них

Це залучає аудиторію, стимулює активність, збільшує охоплення. Ось кілька прикладів флешмобів, в яких брала участь «Текстерра»:

 • Флешмоб від «Церебро» з хештегом #ЛайкайВластвуй.
 • Mannequin challenge.
 • «Текстерра купається в ополонці» (не флешмоб, але цікаво).

67. Створіть в паблике гумористичний розділ

Це доречно навіть у групах та на сторінках солідних компаній, співробітників яких не пускають на роботу без краватки. Діліться з аудиторією гарним настроєм. Приклад реалізації є в паблике «Подслушано Копірайтинг».

68. Використовуйте тактику риби-прилипали

В буржунете ця тактика називається barnacle SEO. Суть полягає у використанні імені відомого людини, назви крутий компанії або продукту для просування свого бізнесу. Приклад з музичної галузі: молоді рок-групи часто записують кавери на пісні відомих виконавців, щоб привернути до себе увагу. Публіка на ура приймає улюблені хіти, а молоді музиканти отримують першу порцію слави.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

69. Використовуйте ньюсджекинг

Навіть якщо ви робите цеглини, металоконструкції або кіно для дорослих, не проходьте повз важливих новинних приводів та інформаційних трендів. Здається, абсолютним чемпіоном за ньюсджекингу в рунеті можна вважати фахівців Pornhub. Вони не пропускають жодного важливої події.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Корисні матеріали про ньюсджекинге в нашому блозі:

 • Практичне керівництво по ньюсджекингу.
 • Як використовувати ньюсджекинг.
 • Як ньюсджекинг вирішує проблеми контент-маркетингу.

70. Відзначайте в публікаціях популярних користувачів чи спільноти

Згадки бачать друзі і передплатники користувачів, яких ви згадуєте. Це збільшує охоплення публікацій.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

Згадки в мережі «Вконтакте» працюють не так, як у «Фейсбуці». У найбільшої мережі світу друзі і передплатники бачать згадки користувача в стрічці. Щоб публікацію побачили френди Івана Іванова, потрібно відзначити його і дочекатися включення позначки в хроніку.

Щоб відстежувати згадки співтовариства або людини в най мережі в рунеті, користувачеві доведеться зробити маніпуляції. Зрозуміло, що людям потрібні вагомі причини, щоб відстежувати чиїсь згадки. Тому заради збільшення охоплення тегайте дуже популярних користувачів або паблики. До речі, згадки нашого співтовариства можна відстежувати за посиланням.

71. Просіть залишати відгуки про вашу компанію або продукт

Для цього створіть в паблике спеціальну тему. Відгуки підвищать довіру до бізнесу і дадуть вам користувальницький контент.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

72. Встановіть на сайт віджети «Вконтакте»

Мова йде про пов’язаних з пабликом віджетах для сайтів, наприклад, «Напишіть нам», «Дозволити писати спільноти», «Повідомлення спільноти».

73. Використовуйте функцію «Товари»

Ця рекомендація підходить для пабликов інтернет-магазинів. Підключіть «Товари» в меню «Управління спільнотою – Розділи». Користувачі зможуть оформляти замовлення зі сторінки або групи бренду в соцмережі.

Просування «ВКонтакте»: 75 порад по розкручуванню групи

74. Використовуйте соціальний замок

Відкривайте доступ до кращих публікацій на сайті за підписку на сторінку або вступ у групу. Використовуйте інструмент обережно, так як необхідність підписатися на групу дратує користувачів. Закривайте на соціальний замок тільки кращі публікації.

На сайті під управлінням WordPress реалізувати соціальний замок допоможе плагін Easy Vkontakte Connect або аналогічні рішення.

75. Порекомендуйте свою групу в коментарях до цієї статті

Перш ніж створювати статтю про кращі паблики, пошукайте в інтернеті схожий матеріал. Порекомендуйте свою групу в коментарях до публікації або особистому повідомленні до ведучого блогу або пабліка.

Приєднуйтесь до нашої групи «Вконтакті». У ній ми кожен день постимо суперкорисне матеріали з інтернет-маркетингу. Мінімум теорії і «води». Тільки те, що дійсно може вам стати в нагоді в просуванні вашого бізнесу. Ну і плюс трохи гумору, куди ж без нього?

Чарівна куля існує

Коли мова йде про розкрутку сторінки «Вконтакте», це контент. Регулярно пропонуйте аудиторії цікаві та корисні публікації. Рекламуйте паблік при кожній зручній нагоді. Завдяки запропонованим у добірці дій та інструментів кількість передплатників і активність в групі будуть поступово рости. Якщо ви все зробите правильно, то отримаєте зростання з прискоренням.

P. S. Якщо вам потрібно розкрутити паблік «Вконтакте», ви можете замовити цю послугу в нашому агентстві.