Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

422

Хочете рекламувати свій продукт або послугу в соцмережах, але немає можливості (або бажання) найняти професійного копірайтера або SMM-щика, який буде писати для вас «цепляющие» анонси? Цьому мистецтву можна навчитися. Далі ми перерахуємо 10 практичних порад, які допоможуть вам поліпшити ваш рекламний текст, зацікавити цільову аудиторію і зробити так, щоб вона клікала за заповітним посиланнях.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

1. Сформуйте унікальна торгова пропозиція

Унікальна торгова пропозиція, або УТП – це, якщо говорити простими словами, головна перевага вашої компанії. Кожен бізнес повинен мати своє УТП, яке виділяло б його серед натовпу конкурентів. Чому клієнт повинен звернутися саме до вас, а не до кого-небудь ще? Задайте собі це питання. Після цього задайте собі те ж питання, тільки щодо ваших конкурентів: чому клієнт повинен звернутися до них, а не до вас? Отримавши відповіді, починайте формулювати ваше УТП.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Важливий рада: Постарайтеся вмістити УТП в одне речення – лаконічне, проста для розуміння, що привертає увагу. Зробіть це пропозиція фундаментом реклами ваших послуг. На основі цього ж пропозиції вибудовуйте структуру ваших публікацій – вкажіть на унікальність вашого продукту, наприклад: «На відміну від застарілих сервісів, наш надає можливість…».

2. Робіть ставку на перевагу продукту, не на опис

Представляючи ваш товар, обов’язково вкажіть його переваги. Або іншими словами: не розписуйте, ніж є продукт, розписуйте, що він робить. Наприклад: не треба писати «поплавки від нашої компанії – це рибальські снасті, виконані з такого матеріалу…», краще напишіть «поплавки нашої компанії чудово фіксують поклев, врятують вас від мук невдалої риболовлі і не дадуть рибі ні єдиного шансу піти непоміченою».

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

І стосується це не тільки до презентації товару та реклами в цілому. Навіть якщо ваша публікація – посилання на пост в блозі або відео, то прекрасним варіантом буде «стаття/відео навчить вас користуватися вентилятором», замість «ця стаття/відео – інструкція до вентилятора».

Опис продукту – загальні відомості. Перевага продукту – конкретні відомості.

3. Поставте запитання, поставте проблему

Просто увімкніть телевізор, дочекайтеся рекламного блоку та уважно вслухайтеся в перші фрази роликів. Чуєте щось на кшталт «в животі шум і гам?», «не вистачає часу на повноцінний обід?», «набридли високі ставки за кредитами?»? В цьому і є суть третьої стратегії – поставте чітку проблему перед тими, хто з нею зіткнувся, а потім відразу ж запропонуйте її рішення. Читач повинен розуміти, що тільки ви зможете дати відповідь на це питання.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

4. Використовуйте короткі, але ємні пропозиції

Піст завжди повинен бити точно в ціль. Не варто намагатися складати довгі пропозиції, напхані складними зворотами і граматичними конструкціями. Короткий, але інформативне висловлювання завжди буде виглядати більш вигідно. Уникайте використання пасивних конструкцій («був навчений» – пасивний, «хтось навчив його» – активна).

«Після довгих досліджень вчені нарешті змогли пояснити раніше залишалося загадкою поведінку чорних дір» – невдалий приклад.

«Вчені пролили світло на загадку чорних дір» – вдалий приклад.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

5. Створіть інтригу

Не викладайте усю інформацію з ходу, внести елемент інтриги. Примусьте читача зацікавитися і переглянути публікацію до кінця.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Пам’ятаєте приклад з минулого пункту? Давайте продовжимо:

«Вчені пролили світло на загадку чорних дір. Правда змусить вас забути все, що ви знали раніше».

«Вчені пролили світло на загадку чорних дір. Що ж вони з’ясували?»

Ці приклади досить умовні і можуть звучати, як заголовки в дешевій жовтій пресі, зате вони чітко передають суть цього способу.

6. Звертайтеся до кожного читача

Не по імені та по батькові, звичайно. Звертаючись до конкретної групи читачів, пов’язаної з яких-небудь критеріями, зробіть це схожим на пряме звернення. Не варто оформлювати кожну публікацію подібним чином, але звернення здатне зацікавити певну аудиторію.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Ще приклади:

«Якщо ви ведете власний блог, то вам просто необхідно прочитати цю статтю».

«Ви – власник малого бізнесу? Читайте далі, щоб дізнатися…»

7. Створіть відчуття необхідності скористатися послугою

Дайте читачеві зрозуміти, що йому необхідно звернути увагу на вашу публікацію і скористатися послугою прямо зараз. Як багато раз ви бачили цікавий пост/відео/статтю, відкладали на потім і забували? Щоб такого не траплялося, дайте причину, по якій передплатнику потрібно зробити це тут і зараз.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Ще приклади:

«Прочитайте цю статтю і будьте першим, хто дізнається про нові методи…»

«Ринок постійно змінюється. Встигніть дізнатися з нашої статті, як зробити що-небудь, поки ця інформація ще актуальна».

8. Дайте прямий заклик до дії

Незважаючи на свою уявну простоту, цей метод ефективний при правильному підході. Спонукайте відвідувача скористатися вашими послугами. Використовуйте дієслова наказового способу: «прочитайте цю статтю, щоб дізнатися…», «нижче читайте про те, що…», «діліться своїми думками в коментарях» і так далі.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Хочете прикладів? Зверніть увагу на заголовки пунктів у цій статті.

9. Вставте цікавий факт

Цікавий факт, цитата, невелика статистика завжди привертають увагу. Як варіант, в заголовок можна взяти цитату з самої публікації. Тільки пам’ятайте про раду з 5 пункту – не цитуйте найбільш важливу інформацію. Короткі статистичні відомості також є ефективними: «7 з 10 дослідників вважають, що…». Крім того, використання цифр у тексті також приверне увагу читача, а прості числа завжди доступні для розуміння.

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Не нехтуйте інфографікою. Навіть та аудиторія, яка погано сприймає статистичні дані, приділить увагу красиво оформленої інфографіці – не варто недооцінювати силу візуального контакту.

10. Провокуйте

Не бійтеся робити провокаційних заяв. Тільки не варто плутати провокаційні заяви з безрозсудними. Все має бути в міру. Ваша головна мета – здивувати та зацікавити читача, а не злякати чи навіть образити.

У вас є своя думка з якої-небудь проблеми, відмінне від загальноприйнятого? Дайте про це знати «Вважаєте, що не можна відпочити в Москві, маючи в кишені 500 рублів? Я доведу зворотне». Або: «Звикли користуватися тим-то, тим-то? Забудьте, а не то сміливо заносьте себе в ряди нео-луддитів».

Рекламні тексти для соціальних мереж: 10 практичних порад

Експериментуйте, дайте волю своїй фантазії

Вище ми перелічили 10 способів, покликаних допомогти вам написати ефективний рекламний текст. Але не варто обмежуватися ними – експериментуйте, борозните простори інтернету і зберігайте собі найбільш вдалі зразки рекламного тексту. Вчіться не лише на чужих помилках, але і на успішних рішеннях. Удачі!

Використаний матеріал: 10 Copywriting Tips To Drive More Engagement On Social Media