Рерайтінг vs копірайтинг

271

Ви все ще робите рерайт текстів і статей для свого сайту і дивуєтеся, чому у вас так мало відвідувачів? Все дуже просто: переказуючи своїми, нехай навіть красивими словами чужі думки, ви не передаєте в ефір нічого нового, ви плодите зайві сутності і створюєте нікому непотрібний контент. Здивовані? А ви коли-небудь у своєму житті бачили хоч одну копію, яка була б краще оригіналу?

Справжня робота з текстом – це не рерайтінг

Автор початкового тексту, на відміну від вас, з цим матеріалом попрацював, вивчив тему, як би пафосно це не звучало, пропустив через себе, і саме тому в його статті за кожним словом і навіть між рядків простежується авторська позиція. А що у вас? Ну, була проведена якась робота з чужим матеріалом (до речі, правильно говорити «рерайтинг текстів, а не «рерайт»), ви прокачали в черговий раз свої скіли по підбору синонімів або навіть зробили якісний рерайтінг, ось тільки в кращому випадку ваш переказ читачеві буде просто зрозумілий. І все. І то – не факт. Тому що ні думки, ні досвіду, ні тим більше експертизи за ним не варто – фантик є, а цукерочки немає.

Ви все ще рерайтите?

Продовжуючи тримати всіх навколо за простаків, ви робите дуже велику помилку і, до того ж, псуйте собі карму. Не тільки ту, про яку ми всі звикли чути в житті, але і віртуальну теж. Як? Та дуже просто: пошукові системи вже вміють розпізнавати плагіат, який ховається за заморським словом «рерайтінг», більш того, буквально з кожним днем вони роблять це все краще і краще. І вже не вважають подібні тексти цінними ні, ні корисними, ні релевантними. Саме тому ризик потрапити під фільтри з таким контентом підвищується, прямо скажемо, в геометричній прогресії. Логіка пошукачів проста: ранжуються високо сторінки не з красивими і добре написаними фразами, а ті, що містять в собі експертний відповідь на запит. Ось чому, якщо ви заб’єте в рядок пошуку «теорія відносності», першими в списку ви побачите посилання на енциклопедичні статті і праця самого Ейнштейна, а не останній доданий в банк рефератів захищений хоч і на «відмінно» курсовик Петі Іванова.

Копірайтинг. З чого почати?

Насамперед – поставте мету. Відповідайте собі на питання: «Чого я хочу досягти своїм текстом?». Відповіли? А тепер продумайте, як ви будете вирішувати цю задачу. Уявіть собі збірний образ представника вашої цільової аудиторії, адже ваш текст повинен бути комусь адресоване, інакше це робота даремно.

А ось тепер пориньте в матеріал так глибоко, наскільки це можливо, щоб ваш читач зміг дізнатися щось для себе цікаве і нове, щоб захотів купити ваш товар (адже він краще, ніж у інших? Так розкажіть про це) або замовити ваші послуги.

Важко? Ніхто і не казав, що буде легко. Більш того, спочатку ви навряд чи зможете уникнути типових помилок контент-маркетингу, але поступово кількість почне переростати в якість. Хоча, швидше за все, по мірі того, як ви будете осягати ази майстерності копірайтингу, почнете усвідомлювати, що це дійсно та професія, яку, як і будь-яку іншу, з наскоку освоїти неможливо.

Замість висновку

Пора вже перестати ігнорувати вікову мудрість. Кожен повинен займатися своєю справою. Мало того, що беручись за все по чуть-чуть, в підсумку ви не зробите нічого, ви просто ризикуєте залишитися біля розбитого корита. Якщо власник м’ясокомбінату почне вчити дизайнера створювати упаковку, а продавця торгувати ковбасою, нічого хорошого з цього не вийде. Ось і написання контенту, як і просування сайтів краще залиште професіоналам.