Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

419

За даними Brand Analytics в листопаді 35 млн осіб в Росії зробили хоч одну публікацію в інтернеті. Це трохи менше, ніж населення Канади. Всього було опубліковано 698 млн повідомлень, і 70% з них припадає на соціальні мережі.

Brand Analytics порахували тільки «говорять» користувачів. А скільки ще неврахованих мовчунів?

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Маркетологи вчать нас взаємодіяти зі своєю цільовою аудиторією там, де цієї аудиторії зручно. Цифри вище — найкращий доказ того, наскільки важливо для бізнесу вести грамотну smm-політику.

Щоб максимально охопити цільову аудиторію, доведеться вести акаунти на всіх майданчиках відразу. Але не треба забувати, що багато людей зареєстровані не в одній, а в декількох соцмережах. Тому коли ви намагаєтеся достукатися до своїх покупців, майте на увазі, що аудиторія може перетинатися.

До того ж у кожній соцмережі людина веде себе по-різному: в Facebook він споживає один контент, а в Instagram він приходить зовсім за іншим.

Є ще один підводний камінь: якщо ви постите одне і те ж, то у людини просто немає необхідності читати вас скрізь. Він вибере одну найбільш зручну для нього майданчик, а ви залишитеся без людино-одиниці на всіх інших.

Тому ідеальним варіантом буде різний контент для різних соцмереж.

Ми проаналізували найбільш популярні майданчики і дамо рекомендації, де який контент має більшу ефективність.

Читайте також: Мізки проти сексу: короткий експеримент з розкручування групи «Вконтакте»

Що постити в Facebook

У російському сегменті Facebook 1 млн активних авторів, 50 млн повідомлень було опубліковано за останній місяць. Це не кращий, але досить значний показник, щоб задуматися, що ж потрібно для користувачів соцмережі.

Особливості аудиторії соцмережі

За даними аналітики в мережі 42% чоловіків і 58% жінок.

У Facebook сама просунута в професійному плані аудиторія. Користувачами часто стають публічні діячі, підприємці і топ-менеджери великих компаній. Тут також багато IT-фахівців, людей творчих професій, дизайнерів, архітекторів, рекламників.

Соціальне становище – вище середнього. Вікова категорія – від 25 до 50 років.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Користувачі Facebook володіють активною життєвою позицією, цікавляться бізнесом, політикою, різними сферами культури, завжди готові поділитися своєю думкою з актуальних питань і націлені на пошук ділових контактів.

Який контент використовувати

Більшість користувачів воліють отримувати тут актуальні новини. Однак вимоги до контенту досить жорсткі. Ви повинні бути завжди у курсі того, що відбувається і моментально реагувати на інформпривід.

Сама майданчик підтримує ідею обміну цікавим контентом. Користувачі читають, коментують пости і діляться ними в своїх профілях.

Тому якщо вам вдалося написати матеріал, що відповідає інтересам аудиторії, їм захочуть поділитися. Тоді лайки і репости не змусять себе чекати. А з ними на вашу сторінку прийдуть і нові передплатники.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Цікаво відзначити, що незважаючи на всю свою серйозність, багато користувачів із задоволенням беруть участь у різних тестуваннях, флеш-ігри. З допомогою них теж можна набрати популярність.

Читайте також: Як просуватися в Facebook: повний покроковий гайд по розкрутці сторінки

На даний момент найпопулярнішими користувачами є:

 • Олег Паламар;
 • Анатолій Шарій;
 • Марія Захарова.

А в топі офіційних сторінок:

 • Dolce & Gabbana;
 • homify;
 • UNITED COLORS OF BENETTON;
 • Nikon;
 • Eurosport;
 • Jaguar;
 • Skyscanner.
Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Якщо подивитися, що ж обговорюють користувачі, то на момент написання статті в топі найбільш коментованих пост Марти Кетро, де жіноча аудиторія говорить про неприпустимість дискримінації за віком.

На сторінці Радіо Свобода люди обурені подіями в Алеппо.

А в профілі Гасана Гусейнова – пост, де просто подані антоніми. Народ грає і додає свої.

Загальна: Як і очікувалося, популярні новини, пости про політику, сторінки люксових торгових марок. Це ще раз підтверджує серйозність захоплень публіки. Проте ігри і розмови на життєві теми теж актуальні.

Тому використовуйте гострий, викликає дискусію контент, щоб було бажання поділитися з друзями та висловити свою точку зору.

Читайте також: Відкладений постинг в соціальних мережах: кращі сервіси для публікації повідомлень за розкладом

Що постити Вконтакте

ВКонтакте 13 млн осіб, за листопад вони опублікували 300 млн повідомлень. Це найпопулярніша соцмережа з представленої трійки.

Особливості аудиторії соцмережі

Серед зареєстрованих користувачів 43% чоловіків і 57% жінок.

Аудиторія – школярі, студенти, молоді фахівці, фрілансери. Вік авторів від 13 до 34 років.

Молодь тут спілкується, ділиться музикою, фотографіями, підписується на групи різних тематик, переглядає новини спільнот і ділиться посиланнями з інших ресурсів.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів
Читайте також: ИнстаГайд: найдетальніша інструкція з ведення бізнесу в Instagram

За ВКонтакте остаточно закріпився імідж мережі для легких розваг і спілкування з друзями.

Адміністрація майданчики робить все, щоб користувач проводив тут все свій час і не виходив у великий інтернет. Для цього постійно розробляються профільні програми. Нещодавно запущений сервіс для онлайн-відеотрансляцій, для інтернет-магазинів є вітрина товарів, з допомогою Вконтакте можна навіть оплатити покупку.

Читайте також: Як налаштувати рекламу «ВКонтакте» на користувачів сайтів, інтернет-магазинів, веб-сервісів і додатків

Який контент використовувати

Вконтакте склалася певна модель поведінки: тут самі користувачі вкрай рідко створюють контент. За них це роблять різні спільноти і паблики. Вони викладають тонни постів на різноманітні тематики – гумор, краса, мода, здоров’я, цікаві факти, добірки фільмів, книг, онлайн-ігри.

Користувачі підписані на величезну кількість спільнот, і саме їх постами вони діляться на своїй сторінці.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Тут легко бути «активним користувачем» — просто натиснув кнопку «Розповісти друзям» і все. Свою експертну думку відстоювати не потрібно.

ВКонтакте найбільш популярними авторами є відео-блогери. Їх сторінки користуються попитом у школярів і студентів.

Найбільше передплатників на даний момент у:

 • Мар’яна Рожкова;
 • Іван Рудської;
 • Ян Гордієнко;
 • Ольга Бузова;
 • Єгор Крід;

В топі груп:

 • Палата №6;
 • ПРИКОЛИ | Смеяка;
 • Подслушано;
 • MDK;
 • Школа? Не, не чули!
Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Серед найбільш обговорюваних публікацій на дату написання статті: опитування в групі ДОДАЙ В ДРУЗІ, де користувачі клацають на кількість друзів, яких би вони хотіли мати. На сторінці Мар’яни Ро – гра в слова серед читачів, і розіграш призу в онлайн стрілялці Warface.

Разом: На відміну від Facebook тут не прийнято висловлювати свою думку і робити гострий контент. Молодь стурбована доказом власної соціальної успішності, розважається, грає, а тому, щоб збільшити залученість, використовуйте найпростіші опитування, вікторини, вірусний контент, яким захочуть поділитися.

Читайте також: Оформлення групи «Вконтакте»: найбільш докладне керівництво у рунеті

Що постити в Instagram

В Instagram 4,6 млн активних авторів, за листопад ними було опубліковано 78 млн повідомлень. Соцмережа є однією з найбільш динамічно розвиваються. Взяти хоча б кількість оновлень, яке було проведено за останній рік. Facebook просто так майданчика не купує.

Особливості аудиторії соцмережі

Основна маса користувачів Instagram – жінки. Їх тут 79%, а чоловіків – 21%.

Офіційні дані про вік авторів відсутні, ми можемо лише приблизно розрахувати, що в середньому більшості з них від 16 до 34 років.

Вони ведуть дуже активний спосіб життя, дотримуються здорового харчування, націлені на рівний розвиток в сім’ї та кар’єрі.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Instagram займає друге місце за кількістю користувачів, що створюють контент. В наш час досить легко зробити фото, накласти фільтр, викласти його в мережу і чекати соціальних погладжувань – лайків.

Тому користувачі люблять фіксувати будні в своєму обліковому записі, куди заходять, кілька разів в день.

Аудиторія соцмережі, в основному, жіноча, а значить, і інтереси відповідні – мода, новини про знаменитостей, діти. В Instagram є акаунти у багатьох зірок, за життям яких користувачки з задоволенням стежать.

Читайте також: Instagram для комп’ютера: як зареєструватися, додати і обробити фото, якщо у вас немає мобільного пристрою

Який контент використовувати

Instagram – це, насамперед, історія про фото, це історія про гарній картинці. Користувачі приходять поділитися своїми фотографіями та надихнутися чужими.
Проте все більші обороти набирає відео: запущені лайф-трансляції, додані Stories та зникаючі відео-повідомлення, довжина ролика збільшена до хвилини – все це говорить про відео як про тренді 2017 року.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Користувачі не тільки дивляться, але і читають тексти, а також активно коментують пости. Про це говорять останні оновлення – лайки коментарів, модерація їх.

Теми, які хвилюють аудиторію – здоров’я, материнство, рукоділля, краса, шоу-бізнес.

На даний момент найпопулярніші акаунти у:

 • Ксенія Бородіна;
 • Ольга Бузова;
 • Відео;
 • Kate Clapp;
 • Найкраще з Мережі!
Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Найбільше коментарів на дату написання статті зібрали: пост ТНТ з голосуванням «Обери переможця Битви екстрасенсів», тест-загадка від Відео Прикол і опитування LOOKBOOK Fashion «Що вдягнути?» з варіативним вибором.

Загальна: Жіноча аудиторія мережі любить те ж, що і в звичайному житті: подивитися на красиві картинки, почитати про інших, висловити свою думку.

Значить, потрібен контент, який дасть можливість висловитися користувачам. Однак варто використовувати не острополитические теми, як Facebook, а піднімати повсякденні питання – про красу, моду, здоровий спосіб життя, дітей, особисту успішність, творчість.

Коли постить

Спори про ефективне часу для постінга ведуться постійно. Якщо ще недавно хтось міг з упевненістю сказати, що увагу аудиторії можна притягнути в строго певні години, то зараз у всіх трьох мережах введені «розумні стрічки», які формують контент кожна за своїм алгоритмом. Тепер навіть якщо ви розмістили пост в «правильне» час, його можуть не побачити з-за низького ER.

Але, так чи інакше, щоб було кому лайкати ваші пости, аудиторія повинна бути на зв’язку.

З допомогою сервісу Popsters ми проаналізували топові сторінки в кожній соцмережі. На графіку представлена ефективність публікацій в залежності від часу доби і днів тижня за останній місяць. Всі розрахунки зроблені -1 годину по Москві

Facebook

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Загальна: найактивніші дні – неділя та понеділок.

Це можна пояснити тим, що у п’ятницю-суботу люди активно проводили час, а в неділю – пасивний відпочинок перед роботою.

Понеділок – день прокрастинації, коли важко відразу включитися в робочий процес.

Тут ми прив’язуємося до робочих днях, тому що, як ви пам’ятаєте, професійна аудиторія.

Час – пік з 9-00 до 13-00 по Москві, в інший час – відносно рівний розподіл. Піки трапляються під час дороги на роботу і перших робочих годин прокрастинації.

Читайте також: Плюси прокрастинації або коли відкладання справ приносить користь

Вконтакте

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Загальна: протягом тижня активність розподіляється відносно рівно по днях. Збільшення в понеділок, але незначне.

По часу – рівний розподіл з 8 ранку до 24-00 по Москві.

Пояснюється це тим, що аудиторія молода, весь час з гаджетами, постійно гортає стрічку.

Instagram

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Загальна: У джерел провали найчастіше в середу і четвер, а піки в різний час.

По часу – щодо рівному з 9 ранку до 24-00 по Москві.

Щоб з’ясувати в який час активна ваша аудиторія, скористайтеся сервісами аналітики. Наприклад, безкоштовно підключіть бізнес-аккаунт, який дає цю можливість.

Читайте також: Як використовувати Pepper: сервіс точного таргетування реклами в «Фейсбуці» і «Вконтакте»

Як постити

Ваш контент – це унікальна можливість постійно нагадувати про своє існування клієнтам. Тому створювати активність на своїй сторінці в соцмережах потрібно кожен день.

Самі порахуйте: мінімум три соцмережі, не менше рази на день треба щось писати… Це гігантський обсяг часу, який потрібно витратити, якщо публікувати все по-старому вручну.

Тому варто використовувати сервіси відкладеного постінга. Наприклад, SMMplanner. З його допомогою можна викладати пости у всі популярні соцмережі – Facebook, Вконтакте, Instagram, а також Twitter і Однокласники.

Вам достатньо один раз в місяць підібрати контент, сформувати графік постів і запланувати публікації в SMMplanner, щоб більше до цього не повертатися.

У сервісу крім основного функціонала, є ряд приємних бонусів. За допомогою нього можна:

 • одночасно публікувати пости в кілька соцмереж;
 • є розбивка по проектам – можна додати потрібні мережі в кожен свій проект;
 • не тільки опублікувати, але і видалити пост в певний час;
 • редагувати зображення з допомогою 28 фільтрів;
 • є лічильник хештегов для Instagram;
 • щомісячні бонусні посади;
 • можна автоматично додавати ваш логотип на фото (вотермарка), а також змінювати його положення і розмір;
 • є зручне додавання тексту на зображення і робота з фоном;
 • програма сама піджене розмір фотографії під необхідний розмір соцмережі.

А найважливіше – зручні відеоінструкції по роботі і дружелюбна техпідтримка, яка завжди на зв’язку. Туди не страшно написати, адже хлопці чудово розуміють, що сервісом користуються не тільки професіонали.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Проект створювався, щоб полегшити роботу smm-фахівців і адміністраторів, які ведуть кілька пабликов.

Зараз навколо цього сервісу сформувалося ціле співтовариство професіоналів. Ви можете приєднатися до нього і завжди бути в курсі новин зі світу маркетингу.

Що в підсумку

На основі аналізу даних ми приготували для вас майнд-карту з контентом і вдалим часом постінга для кожної соцмережі. Сподіваємося, що тепер вам буде простіше сформувати ваш контент-план.

Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів