Розкрутка сайту швидко? Боріться зі спокусами

431

Сьогодні багато seo-агентства пропонують швидко розкрутити сайт з «нуля». Дуже приваблива пропозиція для тих, хто тільки почав освоювати інтернет-маркетинг. Але чи це справді можливо? І якщо так, то чому ж в топі так мало молодих сайтів? Дозвольте нам висвітлити свою точку зору на цю проблему.

Магічні браму в інтернет-маркетинг захлопнулись

Період з 2004 по 2005 рік став справді щасливим часом для інтернет-маркетологів. Саме тоді в Москві та інших великих містах стали активно проводити широкосмуговий інтернет, і тисячі жителів отримали довгоочікуваний доступ до глобальної мережі. Магічні браму в інтернет-маркетинг відчинилися, і той, хто це помітив і встиг в них проскочити, тепер плавають в жирному шоколаді, похрюкивая від захвату (ок, невдалий жарт, соррі). На підтвердження цього достатньо згадати лише один приклад.

У той час на ринок вікон ПВХ можна було увірватися з невеликим за нинішніми мірками (для даної ніші) річним маркетинговим бюджетом в 100 000$ і потіснити великі компанії. Як? Зробивши ставку не на традиційні методи просування, а на інтернет, контекстну рекламу і seo. І таких прикладів, повірте, досить багато. Ті підприємці, які змогли вчасно оцінити перспективи розвитку інтернету і e-commerce і зважилися одними з перших в своїй ніші вкласти кошти в інтернет-маркетинг, добилися приголомшливих результатів. Так чому цей метод не працює сьогодні? Відповідь, до банальності проста: минув той чарівний час. Магічні ворота закрилися. І ось що вплинуло на це:

Удосконалення алгоритмів пошукових систем

Раніше головним фактором ранжування були посилання. Тобто для того, щоб підняти сайт в топ, потрібно було просто закупити достатню кількість посилальної маси і вписати в тексти ключевики. Зараз же це нічого вам не дасть, тому що алгоритми пошукових систем з тих пір значно «порозумнішали» і тепер, крім посилань, враховують і кілька сотень інших факторів ранжирування (якісний релевантний контент, поведінкові фактори, вік домену і т. д.).

Посилення конкуренції

У 2004-2005-х роках в рунеті конкуренції практично не було. Більшість фірм як і раніше торгували офлайн і дотримувалися традиційних методів розкрутки. Зараз всі бренди кинулися в інтернет. В топі йде запекла боротьба за позиції, а в seo щомісяця вливаються величезні бюджети.

Інтернет-користувачі стали більш вибагливими

Якщо раніше крутий динамічний банер або забавна флеш-анімація ще могли хоч якось зацікавити користувача, то зараз ними нікого не здивувати. Єдине, що зможе утримати відвідувача на сайті, – це корисна і потрібна йому інформація.

З цих трьох пунктів випливає один простий висновок:

Швидкі способи розкрутки, де ви, ау?

Зараз інтернет-маркетинг все більше наближається до офлайн. Що це означає? Що для отримання результатів доведеться працювати серйозно і довго.

Маленький магазинчик електронної техніки не може за півроку перетворитися в «М. Відео», а ларьок з мобільними телефонами – в «Зв’язковий». Щоб домогтися такого ж успіху, необхідно пройти всі етапи, на своїй шкурі відчути всі труднощі і докласти зусиль для вирішення виникаючих проблем на шляху.

У нашій практиці не поодинокі випадки, коли приходить клієнт, бере самий частотний запит з своєї ніші і запитує, через скільки часу вона займе перше місце за цим запитом, якщо буде з нами співпрацювати. Ми його відразу приземляем. Задаємо декілька простих питань. Перший: «Ви знаєте, що за компанії сидять в топі по цьому запиту? Який їхній маркетинговий бюджет, і скільки років вони цей бюджет витрачають на те, щоб там сидіти? І другий: «Ви готові за півроку витратити той самий бюджет, щоб їх наздогнати?»

Зазвичай ці питання змушують клієнта замислитися, і починається зовсім інша розмова. Ми пояснюємо клієнтам, що чудес на світі не буває. Також як і швидкого просування. Що це довга і копітка робота, що вимагає тривалого вкладення коштів і великого запасу терпіння. Не готові чекати? Ну, що ж, шкода. Спробуйте звернутися в ті контори, які пропонують «швидку розкрутку з нуля». Ви здивуєтеся тому, як швидко і абсолютно безрезультатно непрацюючі прийоми класичного seo затягують ваш бюджет в чорну діру.

Як можна прискорити процес розкрутки?

Сподіваємося, ми вас не дуже налякали своєю категоричністю щодо цієї проблеми? Повірте, це було необхідно, щоб відразу опустити вас на землю і розвіяти ті помилкові надії, що вселили вам не цілком компетентні фахівці. А тепер перейдемо до більш позитивного моменту.

Незважаючи на те, що в середньому розкрутка сайту займає не менше півроку, в деяких випадках її можна злегка прискорити. Коли це можливо:

  • Якщо ваш контент, продукти або послуги мають виральностью, тобто мають потенціал до самокопированию. Не знаєте, як створювати виральный контент? Тоді радимо вам прочитати одну з наших статей «Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад». У ній ви знайдете багато корисного. Чесно.
  • Якщо у вас є суперпродукт або суперуслуга. За дуже низькою ціною або, наприклад, з йдуть в комплекті безкоштовним подарунком. Однак тут потрібно проявляти обережність. Перш ніж презентувати свою унікальну продукцію і послуги, переконайтеся в тому, що вони дійсно «супер», а також у тому, що вони не принесуть вам великого збитку.

Ну, ось, в принципі, і все. Інших способів прискорення немає. Без виральности або суперпродуктів перші значні результати з’являться, як ми вже сказали, не раніше ніж через півроку. І якщо ви готові терпляче чекати протягом цього періоду часу, ефект не змусить себе чекати. Можете нам повірити. Кейсів, що підтверджують це, у нас предостатньо.