Розминаємо память: як не забути про роботу

339

Приїхали з відпустки і забули пароль входу в Віндовс? Або, що ще гірше – пін-код банківської картки? Пропустили важливу нараду, тому що забули поставити нагадування на смартфоні?

Іноді мені здається, що всі дрібні проблеми, які підкрадаються до власників малого бізнесу і зводять нанівець їх самі продумані плани, з’являються виключно за нашу нездатність запам’ятовувати речі. Пам’ять – дуже складна штука, тому що під мікроскопом її розгледіти не можна, і, відповідно, ніяк не знайти той вузлик, що викликає в ній провали. Однак не підлягає сумніву той факт, що поліпшення роботи людської пам’яті здатне підвищити ефективність нашої роботи і розширити наші можливості.

Перший ознака погіршення пам’яті – ви починаєте повторювати свої помилки. А це для вас недозволена розкіш. Існує кілька хитрих прийомів, які можна використовувати для поліпшення пам’яті. Багато людей скаржаться на погану пам’ять, але мало хто розуміє, що гарна пам’ять – це не вроджений навик, а набутий. Його можна розвивати нескладними вправами. Якщо у вас такі ж проблеми з пам’яттю, як у всіх інших зайнятих бізнесменів, то спробуйте перелічені нижче 10 способів поліпшити пам’ять – можливо, вони допоможуть не тільки вам, але і вашому бізнесу.

Визначте основну проблему

По-перше, треба виявити першопричину погіршення пам’яті. Їх існує безліч – наприклад, низькокалорійна дієта може привести до провалів у пам’яті (не сидите тижнями на одній морквині – крім придбання оранжевого відтінку шкіри нічого цікавого це не принесе). Низька активність може також викликати проблеми зі збереженням інформації у пам’яті (не лежите тижнями на дивані, треба ж залишити в пам’яті місце хоча б для програми телепередач). Але однією з найпоширеніших причин проблем з пам’яттю є депресія (або особистий криза). Людський мозок повинен коректно регулюватися гормонами і залозами, щоб працювати з максимальною ефективністю, а при депресії все це порушується. Який звідси висновок? Правильно, лікування гормонального дисбалансу та усунення симптомів депресії здатне значно поліпшити пам’ять. Так що забули про тужливі осінні вечори, підбадьорились – і вперед, виручати свою пам’ять і своє діло!

Мислите образами

Ще одна дуже ефективна стратегія пов’язана з використанням візуалізації і мислення образами, щоб запам’ятати важливі факти, деталі та інформацію. Наш зір є одним з найпотужніших почуттів в організмі, а факти і дані так легко забуваються тому, що вони не закріпилися в нашій пам’яті у вигляді зображення. Замість того, щоб запам’ятовувати список покупок, ви, наприклад, можете уявити кожну річ, яку вам необхідно придбати. Перебираючи в пам’яті цей список, уявляйте саме річ, а не її назва. Цей же метод можна використовувати при веденні бізнесу – уявляйте особи ваших клієнтів, місця, які необхідно відвідати, і наочне зображення завдань, які необхідно виконати.

Зрозумійте, як пов’язані пам’ять і алкоголь

Послизнувся, впав, отямився, гіпс? Нічого не пам’ятаю з ранку після веселої ночі? Знайоме діло! Зв’язок між якістю пам’яті і споживанням алкоголю входить у число найперших речей, які вам потрібно зрозуміти. Напевно, ви не здивуєтеся, дізнавшись, що зловживання алкоголем є однією з основних причин погіршення пам’яті. Навіть після того як ваша печінка переробила алкоголь, і він був виведений з організму, залишкові барбітурати будуть негативно впливати на вашу здатність запам’ятовувати речі. Однак увага! З іншого боку, одна чарочка або келих алкоголю можуть фактично поліпшити вашу пам’ять, усунувши відволікаючі фактори і дозволивши більш повно зосередитися на конкретній задачі (тільки співробітникам ДПС цього не розповідайте – вони не оцінять).

Розминаємо память: як не забути про роботу

Займайтеся вдосконаленням свого фізичного здоров’я

Дієта, харчування і фізична активність дуже тісно пов’язані з функціями мозку. Якщо у вас виникли проблеми з пам’яттю, слід задуматися про користь фізичних вправ у повсякденному житті. Не дивуйтеся, коли зрозумієте, що люди, які роблять щоранку зарядку по двадцять хвилин, запам’ятовують завдання та інформацію набагато краще тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

Розбивайте інформацію на частини

Відмінний прийом, який може допомогти вам запам’ятати числові дані, – це угруповання або «фрагментація» інформації. Групування послідовності цифр, що легко запам’ятовуються фрагменти – це той самий прийом, яким користуються математики на змаганнях для запам’ятовування значення числа пі. Якщо ви ніяк не можете запам’ятати який-небудь номер телефону, розділіть сім цифр на групи по два і три знаки. Придумайте яку-небудь взаємозв’язок, яка допоможе вам пригадати ці групи чисел окремо.

Припиніть відволікатися

Недолік уваги є одним з найбільш потужних ворогів успішного запам’ятовування інформації. Якщо вам складно запам’ятовувати якісь речі протягом дня, то, можливо, ваш мозок постійно відволікається. Коли хтось повідомляє вам важливу інформацію, намагайтеся сфокусуватися на словах, які вам кажуть. Спробуйте повторювати інформацію про себе – це допоможе вам сфокусуватися ще краще. Тільки не починайте повторювати все вголос, а то навколишні можуть неправильно зрозуміти вас.

Розминаємо память: як не забути про роботу

Грайте в розвиваючі ігри

Один з кращих способів поліпшити пам’ять – грати в ігри, які змушують працювати ваш розум. Кросворди і головоломки відмінно розвивають пам’ять. Цифрові кросворди (судоку) також допомагають поліпшити здатність мозку зберігати довгі послідовності чисел. Увага! П’ята GTA пам’ять не розвиває, відкладіть джойстик!

Відкладіть гаджети і візьміться за книги

Крім джойстика, відкладіть і все інше. Активне використання електронних пристроїв – ще одна причина проблем з пам’яттю. Справа в тому, що всі наші численні гаджети, смартфони, планшетні комп’ютери та ноутбуки – позбавляють від необхідності думати активно (про це ми писали в нашій статті «9 приголомшливих фактів про мобільному маркетингу») – їх винити в цьому не можна – вони, власне, для того і створені, щоб все робити за вас – але в результаті наш мозок працює менше протягом дня. Відмовтеся від інтернет-серфінгу по вечорах на користь читання або розвиваючих ігор, і ви помітите значні поліпшення своєї пам’яті.

Просторова пам’ять

Ще один спосіб, за допомогою якого фокусники легко запам’ятовують купу інформації – просторова пам’ять. Це коли ми асоціюємо річ, яку потрібно запам’ятати, з якимось місцем або простором. Це одна з причин, чому вчителі розсаджують учнів з певних місцях, коли знайомляться з новим класом. Бачачи одне і те ж особа в тому ж місці кожен день, вчитель легше запам’ятовує ім’я учня. Ви можете згадати ім’я колеги, згадавши місце, де ви з ним познайомилися. Ви можете згадати, що вам потрібно забрати посилку на пошті, представляючи будівлю пошти у вигляді великої картонної коробки. Ну або навпаки – кому як подобається.

Тренуйте мозок як будь-яку іншу м’яз

Незважаючи на те, що технічно ваш мозок не є м’язом, його все одно потрібно регулярно «підкачувати», щоб він продовжував ефективно працювати. Кожен раз, вирішуючи завдання, які тренують свій розум, ви покращуєте здатність мозку запам’ятовувати інформацію. Прислів’я «повторення – мати вчення» дуже підходить для оптимізації роботи пам’яті.

Ці десять прийомів допоможуть вам поліпшити здатність мозку зберігати велику кількість інформації, «на повну» використовувати вашу пам’ять, і дати довгоочікуваний поштовх розвитку вашого бізнесу.

Всі запам’ятали? Молодці! Ось бачите – вже працює!

Ще кілька класних статей з саморозвитку:

  • Принадність навмисних помилок
  • Полюбіть своїх конкурентів
  • Ефект ореолу: чому ви так погано розбираєтеся в людях