SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

335

Інтернет-маркетологи витрачають левову частку робочого часу на аналіз даних, отриманих за допомогою «Яндекс.Метрики», Google Analytics і аналогічних сервісів. Зазвичай фахівці вибирають обмежений набір показників, за яким судять про ефективність просування проекту. Вони незаслужено обділяють увагою деякі дані SEO-аналітики. З цієї статті ви дізнаєтеся про чотирьох метриках, які варто оцінювати частіше, ніж ви це робите.

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали
SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Звіт № 1: швидкість завантаження сайту

Швидкість завантаження сайту — це одна з найбільш важливих показників ефективності сайту. Її актуальність зростає паралельно зі збільшенням частки мобільного трафіку. Власники смартфонів і планшетів не люблять довго чекати завантаження сторінки. Більш того, вони часто ігнорують сайт, який одного разу здався їм занадто повільним. Як швидко повинен завантажуватися сайт? Як збільшити швидкість завантаження? Щоб визначити час завантаження, а також отримати додаткові рекомендації по оптимізації сайту, скористайтеся наступними сервісами:

 • Google PageSpeed Insights.
 • Pingdom.
 • PR-CY.
 • Quicksprout.
SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Читайте також: Покрокове керівництво з проведення контент-аудиту

Звіт № 2: кількість проіндексованих сторінок

Пошукові системи індексують сторінки вашого сайту і включають їх у пошукову видачу. Ви повинні регулярно перевіряти кількість проіндексованих «Яндексом» і Google сторінок. Якщо кількість сторінок на сайті і в індексі приблизно збігається, значить, вам не про що турбуватися. Якщо ваш сайт складається з 500 сторінок, а в індексі є тільки 50 URL, приділіть увагу можливим проблемам. Сторінки випадають з індексу в таких випадках:

 • Сайт отримує алгоритмічні або ручні санкції.
 • Ви некоректно заповнили файл robots.txt.
 • Ви зіткнулися з технічними проблемами.
 • Ви неправильно налаштували редиректи.

Щоб дізнатися, скільки сторінок в індексі, скористайтеся панелями для вебмайстрів «Яндекса» і/або Google. В кабінеті «Яндекса» вас цікавить показник «Сторінок у пошуку». У кабінеті Google скористайтесь меню «Індекс — статус індексування».

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Щоб побачити приблизне число сторінок в індексі, ви також можете ввести в пошуковий рядок запит site:primer.ru.

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Звіт № 3: наявність алгоритмічних санкцій

Санкції пошукових систем позбавляють ваш сайт трафіку. Тому при отриманні пенальті ви повинні якомога швидше усунути недоліки. Проблема в тому, що пошукачі не повідомляють власникам сайтів про алгоритмічних санкції.

Щоб перевірити наявність пенальті, загляньте в системи аналітики. Ось ознаки, які повинні вас насторожити:

 • Різке падіння трафіку.
 • Різке падіння кількості сторінок в індексі.
 • Відсутність сайту у видачі з вітальним запитам.

Читайте також: 9 способів отримувати трафік без пошукачів

Ви можете скористатися автоматичними інструментами перевірки сайту. Вони визначають алгоритмічні санкції Google. За достовірність перевірки відповідають розробники інструментів. Зверніть увагу на наступні сервіси:

 • Reconsideration.
 • FEInternational.
 • Gabblet.
 • Pixelgroove.

Також ви можете скористатися історіями зміни алгоритмів «Яндекса» і Google, щоб проаналізувати зв’язок між аномаліями трафіку і нововведеннями пошуковиків.

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Звіт № 4: кількість помилок 404

Помилка 404 — це повідомлення про неіснуючу сторінці. Наприклад, цей статус повертається, якщо користувач набирає неправильний URL або переходить на вказану сторінку.

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Самі по собі помилки 404 не впливають на ефективність сайту. Однак велика кількість помилок 404 може говорити про різні проблеми. Наприклад, якийсь відвідуваний сайт міг поставити неправильну посилання на одну з ваших публікацій. У такому випадку ви можете зв’язатися з власником ресурсу і попросити виправити беклінків.

Щоб дізнатися кількість помилок 404, скористайтеся інструментами для веб-майстрів Google. Виберіть меню «Сканування — помилки сканування».

SEO-аналітика: 4 звіту, в які ви давно не заглядали

Ви можете перевірити URL з кодом 404 і при необхідності виправити помилки.

Читайте також: 19 технічних питань: чекліст для експрес-аудиту сайту

Аналітика — це не мета, а засіб

Якщо ви пам’ятаєте про це, то не станете годинами дивитися на одні і ті ж звіти, ігноруючи інші важливі дані. Регулярно аналізуйте описані вище чотири метрики, щоб коректно оцінювати ефективність сайту. Це допоможе вам своєчасно усувати помилки і залучити відвідувачів на сайт.

Адаптація матеріалу 4 SEO Data Reports You haven’t Looked at In a While (and Should) by Neil Patel.