Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

466

Маркетологи вважають соціальні сигнали одним з найважливіших факторів успішного просування ресурсів. Шеринги, коментарі та «лайки» в соціальних мережах дійсно допомагають збільшувати охоплення аудиторії, вимірювати ефективність маркетингових кампаній, визначати відповідність опублікованого контенту потребам і очікуванням аудиторії.

Як відомо, деякі маркетологи і пошукові оптимізатори воліють чітерство нормальним методів просування проектів в Мережі. Вони шпигують тексти ключовими фразами, купують на біржах посилання і накручують соціальні сигнали. Схоже, фактично втративши можливість обманювати пошуковики з допомогою спам-текстів і линкбилдинга, ці маркетологи втрачають ще одного способу маніпуляції видачею. Накрутка «лайків» і шерингов у Facebook більше не має сенсу, так як ці показники не впливають на результати видачі сайту в Google.

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Facebook — найбільша соціальна мережа в світі і один з найбільш популярних мережевих ресурсів рунета. Вітчизняні маркетологи люблять її не тільки за популярність. На їхню думку, в Facebook збирається серйозна публіка. На відміну від розважально-підліткового «Вконтакте» і сімейно-консервативних «Однокласників», «Фейсбук» використовується для ділового та професійного спілкування і підходить для розкрутки бізнесу. Більш того, пошукові системи не можуть ігнорувати найбільшу соціальну мережу світу та враховують «лайки» і шеринги в ранжируванні ресурсів.

Так думають маркетологи і публікують черговий замовлення на «накликивание» сайту. Вони помиляються. Найбільша пошукова система в світі не враховує «лайки» і шеринги у найбільшої соціальної мережі у світі. Експерти американської маркетингової компанії Stone Temple Consulting довели це в ході проведеного дослідження.

Google «не бачить», що саме вам сподобалося

Коли ви відзначаєте веб-сторінку за допомогою кнопки «Подобається», вона не відображається у вашому профілі. Google не має інструментів, що дозволяють визначити, що, де і коли вам сподобалося. Зверніть увагу ще раз, Google не знає, коли і де користувачі Facebook ставлять «лайки».

Звичайно, роботи Google вміють читати скрипти кнопок «Подобається» на веб-сторінках і визначати кількість користувачів, що поставили відмітку «лайк». Але вони не знають, хто саме натиснув кнопку «Подобається». C точки зору Google, «лайк», отриманий від Марка Цукерберга, Артемія Лебедєва або самого Мета Каттса, нічим не відрізняється від «лайка», придбаного у власника фейкового аккаунта зі 150 фейковими фоловерів за 0,10.е. на біржі. Якщо Google не може визначити достовірність і цінність кожного «лайка» окремо, то доступні пошуковику відомості про загальну кількість «лайків» можна вважати марними.

Щоб встановити ці закономірності, компанія Stone Temple Consulting провела експеримент. У ньому брали участь нові сторінки, взагалі не мають вхідних посилань. Експериментатори об’єднали сторінки в дві групи. В першу увійшли матеріали, масово «залайканные» з різних акаунтів Facebook. У другій виявилися публікації, розтиражовані з допомогою репостинга в Facebook.

Перша група складалася з шести експериментальних сторінок, кожна з яких отримала кілька сотень «лайків». Співробітники компанії Stone Temple Consulting, їх родичі та друзі залишили близько 50 позначок «Подобається» на кожній сторінці. Решта «лайки» були куплені на одній з бірж. Результат експерименту зі сторінками першої групи дуже показовий. Роботи Google не проіндексували жодної з шести «залайканных» сторінок.

Шерінг Facebook не робить сторінку помітнішою для краулеров Google

Як зазначалося вище, публікації, що увійшли в другу експериментальну групу, були розтиражовані в Facebook за допомогою кнопки «Поділитися». Багато маркетологи вважають шеринги більш потужним соціальним сигналом порівняно з «лайками». По-перше, натиснута кнопка «Поділитися» підтверджує, що контент справив на людину настільки сильне враження, що він вирішив розповісти про прочитане своїм друзям. По-друге, при шерінг в профілі користувача в Facebook з’являється індексується посилання на відповідну сторінку.

У другій групі виявилися п’ять публікацій, кожна з яких отримала від семи до 11 репостов. Матеріалами ділилися самі експериментатори і їх передплатники, які мають живі акаунти в Facebook.

Незважаючи на появу як мінімум семи посилань, Google проіндексував жодної з п’яти сторінок. Таким чином, репостинг сторінки в Facebook не робить її видимою для пошукових роботів найбільшої соціальної мережі в світі. Однак фахівці Stone Temple Consulting вирішили, що на результат досвіду могло вплинути невелике число шерингов. Крім цього, профілі користувачів, нажимавших кнопку «Поділитися», не можна назвати дуже авторитетними.

Тому експериментатори провели ще один тест, який буде описаний нижче. Але щоб його результати були більш наочними, необхідно зрозуміти, чи бачить Google профілі ваших друзів у Facebook.

Google за замовчуванням «не бачить» всіх ваших друзів у Facebook

Google «бачить» посилання на сторінку «Друзі», якщо ваш профіль у Facebook публічний. Коли ви переходите на цю сторінку, Facebook відображає тільки 20 ваших друзів. При цьому без прокрутки сторінки ви можете побачити тільки шість френдів.

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Щоб побачити інших друзів, вам доведеться скролити сторінку вниз. Коли ви робите це, браузер виконує скрипт, підтягуючий профілі передплатників на екран. Google читає Javascript, тому може автоматично отримувати повний список ваших друзів. Однак пошукові роботи швидше за все, цього не роблять.

У мобільній версії сайту Facebook на сторінці «Друзі» є посилання «Показати більше друзів». Роботи Google легко переходять за посиланнями. Питання в тому, чи потрібні пошуковій системі відомості про ваших друзів. Експериментатори з Stone Temple Consulting припустили, що Google потребує цих даних, тому його роботи переходять за посиланням «Показати більше друзів».

Як Google індексує публікації в Facebook

За даними Stone Temple Consulting, відповідь на це питання допомагає зрозуміти, враховує найбільша пошукова система світу замітки в «Фейсбук» як фактори ранжирування сайтів. Щоб враховувати шеринги в Facebook в якості фактора ранжування, Google повинен індексувати кожен пост окремо. Як видно на зображенні нижче, пошуковик дійсно індексує багато нотаток у найбільшій соціальної мережі світу:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Звичайно, 249 млн нотаток — це багато. Але в Facebook точно опубліковано більше 249 млн постів. Тому експериментатори вирішили перевірити індексування нотаток іншим способом. Вони проаналізували 85 профілів авторитетних користувачів Facebook, які мають багато передплатників і лайків. У кожному з цих профілів вони враховували по 40 публікацій, включаючи наступні:

  • 10 останніх заміток.
  • 10 постів, опублікованих більше 3 місяців тому.
  • 10 публікацій, створених понад 6 місяців тому.
  • 10 нотаток, опублікованих більше року тому.

Співробітники Stone Temple Consulting враховували окремо текстові замітки, пости з посиланнями, публікації, фото та замітки з відео. Це необхідно, щоб визначити залежність поведінки пошукових роботів від типу опублікованого контенту.

Google «бачить» трохи більше половини свіжих постів

Аналіз індексації 10 останніх публікацій дозволяє зрозуміти, розглядає Google найбільшу соціальну мережу в якості джерела актуальних новин. Ось результати перевірки індексації 812 нотаток:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Google не розглядає Facebook в якості джерела новин, так як в індексі є лише 58% останніх заміток авторитетних користувачів.

Ось як впливає на індексацію тип контенту (вказаний відсоток проіндексованих нотаток):

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Тут і далі в якості постів з фото враховувалися замітки, що містять тільки цей тип вмісту. Пости з посиланнями — це публікація тільки лінків або лінків з текстом. Текстові пости включають тільки текст, а нотатки з відео можуть включати відео та текстовий опис.

Дві третіх постів старше трьох місяців входять в індекс

Схоже, Google потрібен час, щоб проіндексувати замітки в Facebook. Це підтверджує аналіз 801 посту, вік яких перевищує три місяці:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Дані в розрізі типів контенту підтверджують тенденцію, зафіксовану при аналізі свіжих нотаток. Пошуковик активніше індексує текстові посади і посади з посиланнями:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Через півроку частка проіндексованих постів скорочується

Аналіз 813 нотаток, опублікованих більше шести місяців тому, показує зменшення частки постів в індексі:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Тенденція скорочення частки проіндексованих нотаток зберігається в розрізі типів контенту:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Google вміє забувати: в індексі є тільки половина постів старше року

Аналіз 820 нотаток, опублікованих більше року тому, підтверджує здатність Google забувати:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Картина в розрізі типів контенту виглядає так:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

Google добре пам’ятає тексти і пости з посиланнями. Також він зберігає в індексі більше половини нотаток з відео

В індексі є трохи більше половини всіх нотаток

Зведені дані аналізу 3246 постів у Facebook показують таку картину:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

У розрізі типів контенту дані виглядають так:

Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google

«Лайки» і шеринги у Facebook марні з точки зору впливу на позиції ресурсу в SERP Google

Маркетологи-коди можуть не витрачати кошти на накрутку соціальних сигналів в Facebook. По-перше, Google не враховує при ранжируванні сторінок позначки «Подобається». Пошуковик має доступ тільки до загального показника «лайків» для кожної сторінки, проте ці відомості марні.

По-друге, репостинги не впливають на індексування сторінок пошуковими роботами. Якщо посилання з Facebook не роблять сторінки більш помітними для пошукача, то вони не можуть позитивно впливати на позиції у видачі. При цьому експерти Stone Temple Consulting визнають, що даний висновок зроблено після вивчення впливу 7-11 репостингов на кожну сторінку. Вони допускають, що значне збільшення числа шерингов може впливати на видимість сторінки в пошукових роботів.

По-третє, Google бачить ваших друзів у Facebook, якщо ваша сторінка публічна. Теоретично, це може впливати на оцінку якості репостингов і «лайків».

По-четверте, Google індексує далеко не всі замітки, опубліковані в Facebook. В індексі є тільки 60% постів, опублікованих в авторитетних акаунтах.

По-п’яте, Google не поспішає індексувати замітки в Facebook. Максимальну частку в індексі мають пости старше трьох місяців. У подальшому вони поступово випадають з індексу.

Таким чином, Google не враховує «лайки» і шеринги в Facebook в якості фактора ранжування ресурсів. На відміну від читеров, контент-маркетологи не потребують зміни стратегії після вивчення результатів дослідження Stone Temple Consulting. Природні «лайки» і шеринги у Facebook підтверджують актуальність веб-сторінки і допомагають збільшити охоплення аудиторії.

Як ви вважаєте, чи допомагають «лайки» в соціальних мережах просувати бізнес в інтернеті? До речі, поділіться, будь ласка, цим матеріалом з друзями, кнопки шерінгу нижче.

Адаптація матеріалу Does Facebook Activity Impact SEO by Eric Enge.

Читайте також:

  • 6 типових помилок при публікації постів у Фейсбуці і способи їх усунення
  • 30 ідей для конкурсів на бізнес-сторінках в Facebook
  • Інструменту по відхиленню посилань недостатньо для зняття пенальті в Google