Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

294

Прискорені мобільні сторінки або AMP — технологія, яка забезпечує зручне отримання інформації в інтернеті з екранів смартфонів і планшетів. Як працює AMP? Як створити і кастомизировать прискорені мобільні сторінки? Якими інструментами можуть скористатися власники сайтів на популярних CMS, включаючи WordPress, Joomla!, Drupal, OpenCart? З якими підводними каменями стикаються вебмастера при впровадженні AMP, і як вирішити проблеми? Відповіді на ці та інші питання у керівництві.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Що таке AMP і як вони працюють

AMP — акронім, який утворений з перших букв англійських слів accelerated mobile pages. По-російськи це прискорені мобільні сторінки. Терміном позначають технологію відображення сторінок сайту для мобільних користувачів, яка забезпечує максимальну швидкість завантаження сайту.

AMP являють собою радикально спрощені версії звичайних веб-сторінок. На прискорених сторінках залишається основний контент. Більшість допоміжних елементів, включаючи віджети, форми коментування, блоки рекомендованого контенту, рекламні оголошення, на прискорених сторінках відсутня.

AMP — це платформа з відкритим кодом. Тому кожен бажаючий може використовувати прискорені мобільні сторінки безкоштовно.

Ідейним натхненником і адвокатом проекту вважається Google. Найбільша в світі пошукова система використовує AMP при формуванні сторінки пошукової видачі. Більш того, Google кешує прискорені сторінки сайтів і виступає в ролі CDN. Завдяки цьому мобільні користувачі швидко завантажують AMP навіть при низькій швидкості передачі даних.

Прискорені сторінки складаються з HTML-розмітки зі спеціальними тегами і бібліотеки JavaScript. Для створення AMP можна використовувати обмежений набір тегів і макросів. Це зменшує функціональність та зовнішню привабливість сторінок, але різко збільшує швидкість їх завантаження. Також прискоренню завантаження сприяє попереднє кешування.

Серфери можуть користуватися AMP двома принципово різними способами. Перший передбачає передачу даних з сервера власника сайту на комп’ютер відвідувача і відображення в браузері прискореної версії сторінки. Наприклад, на сайті з підтримкою AMP можна налаштувати автоматичну переадресацію всіх мобільних користувачів на прискорені сторінки. Відвідувач може потрапити на AMP по посиланню з допомогою мобільного девайса або додати до URL в адресному рядку браузера на стаціонарному ПК суфікс /amp/.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Другий спосіб передбачає перегляд кешувати версії AMP з сервера Google. Найбільша пошукова система світу відображає посилання на прискорені сторінки у форматі каруселі в SERP. При перегляді сторінки користувач не переходить на сайт, а переглядає вміст сторінки видачі.

Читайте також: Яку вибрати CMS: керівництво по вибору «движка» для сайту

На жаль, Google не вважає за потрібне показувати AMP-каруселі на сторінках видачі, сформованих для моїх пристроїв. Тому за приклад спасибі Search Engine Land.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

На відміну від Google, «Яндекс» не підтримує технологію AMP.

Поки що найбільший пошуковик рунета не вважає прискорені мобільні сторінки дублями. Це пояснюється тим, що AMP посилаються на канонічні сторінки за допомогою атрибута rel=»canonical».

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Тим не менш «Яндекс» індексує AMP і навіть включає їх видачу. Один із учасників популярного SEO-форуму розповів, що пошуковик включив прискорені сторінки видачу замість основних. На скаргу техпідтримка відповіла, що робот не вважає атрибут rel=»canonical» суворої директивою. Тому AMP опинилися у видачі замість основних сторінок сайту. Топикстартеру довелося забороняти «Яндексу» індексувати прискорені сторінки у файлі robots.txt.

За кілька місяців використання AMP проблем з «Яндексом» я не помітив. У видачу цієї пошукової системи потрапляють основні версії сторінок. Спеціальних правил індексації у файлі robots.txt не вказую.

Варто використовувати прискорені мобільні сторінки

Щоб відповісти на це питання, потрібно приділити увагу переваг, недоліків та результатами впровадження AMP.

Переваги AMP

Головна перевага AMP — висока швидкість завантаження. В таблиці результати тестування базової і прискореної версії сторінки за допомогою декількох сервісів.

Сервіс/Сторінка

Базова

AMP

PageSpeed Insights від Google

62 бали для мобільних, 77 балів для десктопів.

88 балів для мобільних, 94 бали для десктопів.

Інструмент перевірки швидкості завантаження від Pingdom

Час завантаження 5,94 секунди, розмір сторінки 3,5 Мбайт.

Час завантаження 2,46 секунди, розмір сторінки 381,4 Кбайт.

Інструмент перевірки швидкості завантаження від GTmetrix

Швидкість завантаження 18,6 секунди, розмір сторінки 3,49 Мбайт.

Час завантаження 3,4 секунди, розмір сторінки 314 Кбайт.

Прискорені сторінки завантажуються швидше за стандартні. Це можливо завдяки значному зменшенню обсягу даних за допомогою технології AMP.

Низька швидкість завантаження негативно впливає на користувальницький досвід. Більше половини відвідувачів не чекає відображення контенту більше 3 секунд.

Швидке завантаження критично важлива для користувачів з мобільними пристроями. Саме тому Google попередньо кешує AMP і виступає в ролі CDN для людей, які користуються повільним інтернетом.

Google враховує швидкість завантаження сторінок при ранжируванні сайтів. Це важливо в контексті тестування mobile-first індексу. Забезпечує AMP додаткові переваги в рейтингу?

В середині 2016 року на саміті Search Engine Journal в Чикаго представник Google Гаррі Ильес заявив, що прискорені мобільні сторінки не входять у число чинників ранжирування. Але фахівець не зміг однозначно сказати, що AMP не буде фактором ранжирування в майбутньому.

Що це означає? Технологія AMP сама по собі не дає переваги при ранжируванні сайтів. Тим не менш, вона значно збільшує швидкість завантаження сайту, яка враховується при формуванні пошукової видачі.

Новинні сайти і контент-проекти виграють від впровадження AMP, якщо потрапляють в карусель. Даний елемент відображається у верхній частині SERP над результатами пошуку. Це забезпечує сайтів з прискореними сторінками додаткові переходи.

Отже, основна перевага прискорених сторінок — висока швидкість завантаження. Вона покращує користувальницький досвід і може опосередковано впливати на позиції сайту у видачі Google. Також ресурси можуть отримувати додаткові перегляди завдяки каруселі AMP.

Недоліки прискорених мобільних сторінок

У AMP багато недоліків. Ось основні:

 • Дані про відвідування прискорених сторінок не потрапляють у звіти «Метрики» і Google Analytics, які формуються завдяки кодами відстеження на основних сторінках сайту. Щоб відстежувати ефективність AMP, потрібно додати код відстеження вручну або за допомогою плагінів.
 • Прискорені сторінки мають спрощену функціональність у порівнянні з базовими. На AMP немає навігаційного меню, блоку схожих публікацій, сайдбара, форми коментування. Потрібні елементи доводиться «прикручувати» вручну або за допомогою плагінів.
 • Зовнішній вид AMP відрізняється від базових сторінок не в кращу сторону. Заради високої швидкості завантаження ви жертвуєте візуальну привабливість сайту.
 • На AMP немає сторонніх віджетів, наприклад, віджетів груп «Вконтакте або Facebook.
 • Якщо Google показує прискорені сторінки сайту в каруселі, користувачі можуть читати їх, не залишаючи SERP. Тому ваш сайт позбавляється трафіку.
 • Теоретично через AMP можуть виникати проблеми з індексацією. Приклад з «Яндексом» описаний вище.

За високу швидкість завантаження доводиться платити функціональністю і зовнішнім виглядом сторінок. Варто зазначити, що більшу частину недоліків можна повністю або частково усунути. Однак AMP завжди залишиться спрощеною або навіть скороченою версією базової сторінки сайту.

Результати впровадження AMP

Спочатку особистий досвід. Впровадив прискорені сторінки на експериментальному майданчику на WordPress в листопаді 2016 року. Проблем з «Яндексом» немає. Ця пошукова система бачить AMP, але не включає їх в індекс.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Google швидко індексує AMP. Інформація про них з’явилася в розділі Search Console «Вид пошуку – Прискорені мобільні сторінки» протягом декількох днів після впровадження на сайті.

Читайте також: Як користуватися конструкторами сайтів, або Стануть хмарні платформи альтернативою CMS

Практично відразу після індексації Google направляє на AMP трафік. Станом на кінець лютого 2017 року приблизно кожен третій відвідувач з Google потрапляє на прискорену, а не на основну версію сторінки. Ось цікава статистика:

 • За тиждень з 20 по 26 лютого на тестову майданчик з Google прийшло 749 відвідувачів.
 • 397 з 749 осіб — мобільні користувачі.
 • 246 користувачів Google приземлилися на прискорені сторінки.
Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

На прикладі конкретного ресурсу без претензії на репрезентативність видно, що Google охоче направляє на AMP відвідувачів. На прискорені сторінки пошукової системи прийшли 32,84 % від загального числа користувачів або 62 % мобільних користувачів. Решта 38 % власників смартфонів і планшетів потрапили на базові сторінки з адаптивною версткою.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок
За наявними даними не можна сказати, що Google віддає перевагу AMP сторінок з адаптивною версткою. Пошуковик направляє майже 40 % мобільних користувачів на сторінки з адаптивною версткою. Можна припустити, що на рішення пошукової системи впливають характеристики пристрою користувача та швидкість підключення до інтернету.

Ось дані, на які варто звернути увагу:

 • За три місяці з моменту реалізації відвідувачі прискорених сторінок тільки один раз натиснули на оголошення AdSense. На прискорених сторінках висить прямокутний блок 300 250 під основним контентом. Інші формати оголошень поки не тестував.
 • Показник відмов AMP значно вище, ніж у стандартних сторінок. За даними Google Analytics він досягає 98 %. Це може бути пов’язано з некоректним відображенням ефективності прискорених сторінок сервісом Google Analytics. При переході користувача з AMP на звичайну сторінку система моніторингу зараховує нове відвідування. При цьому показник відмов для прискорених сторінок зростає, а глибина сесії зменшується.
 • Показник переглянутих за сеанс сторінок у відвідувачів AMP нижче ніж у відвідувачів адаптивних сторінок. Користувачі набагато рідше переходять на інші сторінки сайту з допомогою блоку схожих публікацій, ніж відвідувачі звичайних сторінок.
 • На прискорені сторінки практично всі користувачі потрапляють з пошукової системи Google. За тиждень Google Analytics зафіксувала кілька відвідувань з невизначеним джерелом трафіку.
 • Відвідувачі прискорених сторінок рідко переходять на повну версію, незважаючи на наявність посилання в футері. За тиждень з 20 по 26 лютого сервіс аналітики зафіксував лише 10 переходів.

Після реалізації AMP стрибкоподібної зміни трафіку з Google не було. Збереглася динаміка помірного зростання відвідуваності. На відвідуваність з «Яндекса» і інших джерел прискорені сторінки також не вплинули.

Одного ресурсу з середньою відвідуваністю з Google близько 100 уніків на добу недостатньо, щоб оцінювати результати використання AMP. Тому варто звернутися до чужого досвіду. Ось цікаві дані:

 • За результатами дослідження Google заявив про більш високу ефективність контекстної реклами на AMP порівняно із звичайними сторінками. Покази оголошень в видимої частини екрану зросли на 80 %, а CTR рекламних блоків зросли на 90 %.
 • Учасники відомого російськомовного форуму пошукових технологіях відносяться до AMP переважно негативно. Вебмайстра не помічають змін трафіку. Деякі фахівці вважають, що Google придумав AMP, щоб позбавити сайти трафіку. В даному випадку мова йде про можливість перегляду вмісту прискорених сторінок на сторінці видачі.
 • Цікаві дані від Search Engine Watch. Журнал Wired завдяки AMP отримав зростання CTR посилань в пошуковій видачі на 25 %. А клікабельність оголошень на прискорених сторінках зросла на 63 %. Щомісячна відвідуваність сайту журналу Slate після впровадження AMP зросла на 44 %.
 • Представники CNN в інтерв’ю The Wall Street Journal сказали, що AMP і звичайні сторінки монетизуються з допомогою реклами однаково ефективно.

AMP завантажуються в рази швидше звичайних. За це доводиться жертвувати функціональністю і зовнішнім виглядом сторінок. На тестової майданчику різкого зростання трафіка після впровадження AMP не сталося. Однак Google направляє кожного третього відвідувача в цілому з двох з трьох мобільних користувачів на прискорені, а не стандартні сторінки тестового блогу.

Вітчизняні вебмастера вважають AMP непотрібним капризом Google, а видавці з англомовного сегменту Мережі повідомляють про зростання відвідуваності сайтів і підвищення ефективності оголошень. Ця інформація допоможе вам самостійно вирішити, чи варто використовувати прискорені мобільні сторінки.

Як встановити AMP на WordPress

Користувачам WordPress пощастило: прискорені мобільні сторінки можна реалізувати буквально протягом хвилини. Для цього встановіть активувати плагін AMP.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Створені за допомогою плагіна сторінки проходять перевірку в валидаторе AMP.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Як створити сайт на WordPress: повне керівництво для новачків

Плагін AMP не має налаштувань. Щоб розширити функціональність і поліпшити зовнішній вигляд прискорених сторінок, скористайтесь надбудовою AMP for WP. Після установки і активації плагіна перейдіть в меню налаштування прискорених сторінок в адміністративній панелі.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

У розділі General при необхідності завантажте логотип сайту. Рекомендований розмір зображення — 190×36. З допомогою кнопки Custom Logo Size ви можете вказати довільний розмір логотипу.

З допомогою кнопки Front Page ви можете вказати довільну сторінку в якості головної на AMP-версії сайту.

Зверніть увагу на функцію AMP on Pages. Базовий плагін створює лише прискорені версії сторінок записів. Якщо вам необхідні AMP-версії статичних сторінок, перемкніть кнопку в положення On.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок
На сайтах під управлінням WordPress контент можна публікувати на сторінках записів і статичних сторінках. Записи підходять для публікації в блозі, а статичні сторінки для створення інформаційних розділів сайту, наприклад, «Про автора», «Послуги».

У розділі Analytics підключіть відстеження відвідувань AMP за допомогою Google Analytics. Для цього вкажіть Google Analytics ID.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

З допомогою кнопки Use Google Tag Manager можна підключити Google Analytics за допомогою диспетчера тегів Google.

У розділі Design ви можете змінити зовнішній вигляд прискорених сторінок. З допомогою кнопки Launch Post Builder запустіть drag-and-drop редактор дизайну. Додавайте і видаляйте елементи сторінки, виберіть колірну схему, колір заголовка і фону.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Що робити, коли сверблять руки: поради та лайфхаки для просунутих користувачів WordPress

Меню Design Selector дозволяє вибрати готові варіанти дизайну. У полі Custom CSS можна додати користувальницькі стилі.

У розділі SEO можна налаштувати відображення на прискорених сторінках метаданих з плагіна Yoast SEO, додати в хедер довільний HTML-код, а також налаштувати індексування сторінок архівів і категорій. Якщо ви не користуєтеся плагіном Yoast SEO, залиште налаштування за замовчуванням.

У розділі Menu налаштуйте відображення меню на прискорених сторінках сайту. Для цього перейдіть за запропонованою посиланням.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

У розділі Advertisement налаштуйте відображення реклами AdSense. Плагін пропонує чотири варіанти розміщення реклами: над шапкою на всіх сторінках, під футером на всіх сторінках, а також над і під контентом на сторінках публікацій.

Щоб розмістити оголошення під контентом на сторінках публікацій, увімкніть кнопку AD #4. Виберіть розмір оголошення. Створіть оголошення в обліковому записі і додайте ідентифікатори користувача і рекламного блоку в запропоновані поля. Дані візьміть з коду створеного оголошення.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

За бажанням ви можете показувати на прискорених сторінках блок рекомендованого контенту. Для цього у відповідному полі плагіна введіть ідентифікатор блоку.

Блоки рекомендованого контенту приносять дохід при переходах відвідувачів по рекламних посиланнях, а також стимулюють внутрішні переходи на сайті. При виборі розміру 300×600 блок виглядає так (див. ілюстрацію).

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

У розділі Single налаштуйте зовнішній вигляд і функціональність сторінки запису. Ви можете включити прикріплені до нижньої частини екрану соціальні іконки, посилання на попередню і наступну публікацію, а також налаштувати блок схожих записів.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Створення сайту на WordPress: покрокова відеоінструкція

У розділі Social Share підключіть кнопки шерінгу соціальних мереж. У розділі Structured Data завантажте зображення для мікророзмітки прискорених сторінок. Google може використовувати його при формуванні пошукової видачі. Також вкажіть розмір зображень, які будуть використовуватися у фрагментах при публікації посилань на прискорені сторінки в соціальних мережах.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

У розділі Notification можна налаштувати відображення повідомлень. Наприклад, ви можете повідомити відвідувачам про використання cookies. У розділі Translation Panel переведіть меню сторінок на російську мову.

У розділі Disqus Comments можна підключити на прискорених сторінках систему коментування Disqus. Для цього перемкніть кнопку Disqus Comments Support в положення On, вкажіть URL ресурсу в системі Disqus та шлях до файла коментарів на сервері.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Якщо ви не підключіть систему коментування, прискореної на сторінці відображатиметься текст залишених відвідувачами базової сторінки коментарів і кнопка «Коментувати». При натисканні на кнопку користувач буде перенаправлено на основну версію сторінки.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Яку систему коментування вибрати для сайту

У розділі Advance Settings можна включити прискорену версію головної сторінки, а також сторінок, рубрик і архівів. За цю функцію відповідають кнопки Homepage Support і Archive Page Support відповідно.

З допомогою кнопки Non-AMP Homepage link in Header and Logo можна включити посилання на повну версію головної сторінки в назві сайту і логотипі. Використовуйте цю можливість, щоб перенаправляти відвідувачів прискорених сторінок на базову версію сайту.

Кнопка Mobile Redirection включає автоматичне перенаправлення всіх мобільних користувачів з адаптивною версії сайту AMP.

Не перенаправляйте всіх користувачів на AMP. У прискорених сторінках потребують не всі відвідувачі сайту. Редирект змусить власників смартфонів і планшетів користуватися скороченими версіями сторінок з обмеженою функціональністю. Це може призвести до падіння ефективності сайту.

Більш того, якщо Google бачить тільки десктопну версію сайту та AMP, для mobile-first індексу він вибирає версію для стаціонарних ПК. Це може призвести до втрати трафіку через відсутність адаптації ресурсу до мобільних пристроїв.

Обов’язково включіть посилання на повну версію сторінки в футері з допомогою кнопки Link to Non-AMP in footer. Це допоможе користувачам переходити на базові сторінки з нормальною функціональністю.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

У розділі Extension можна придбати і підключити платні надбудови для плагіна. Наприклад, ви можете скористатися додатковим інструментом для управління рекламою на прискорених сторінках або додати на AMP мікророзмітку «Рейтинг».

У розділі Fix AMP Errors можна підключити платну підтримку. Розробники плагіна допоможуть розібратися з настройками і позбутися від повідомлень про помилки Search Console.

Блок Import/Export дозволяє перенести налаштування прискорених сторінок з одного сайту на інший.

Отже, на сайтах під управлінням WordPress можна реалізувати прискорені сторінки протягом декількох хвилин. Трохи більше часу ви витратите на налаштування зовнішнього вигляду і функціональності за допомогою плагіна AMP for WP.

AMP для Drupal

Щоб впровадити прискорені мобільні сторінки на сайтах під управлінням Drupal, скористайтеся наступними інструментами:

 • Модуль AMP.
 • Тема AMP.
 • HTML-бібліотека AMP.

Для роботи модуля AMP необхідні плагіни Token та Chaos Tools. Якщо ви плануєте показувати на прискорених сторінках оголошення AdSense, встановіть розширення Google AdSense Integration.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

На сторінці налаштувань модуля AMP на вкладці AMP Configuration підключіть відображення прискорених версій для публікацій і сторінок. Виберіть тему, яка буде використана для створення AMP. Вкажіть Google Analytics ID для відстеження відвідувань сторінок. Також ви можете використовувати для обліку переглядів AMP-піксель.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Як зробити сайт на Drupal самостійно

На вкладці AMP Metadata вкажіть назву сайту. При необхідності завантажте логотип і виберіть його розмір.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Після установки перевірте відображення прискорених версій сторінок. Для цього URL додайте значення «?amp». Наприклад, експрес-версія сторінки http://primer-saita.ru/node/1 буде доступна за адресою http://primer-saita.ru/node/1?amp.

AMP для Joomla!

Щоб впровадити прискорені сторінки на сайтах під управлінням CMS Joomla!, скористайтеся розширенням wbAMP. Повна версія цього плагіна обійдеться вам в 44 долара США на рік. Збірка для спільноти доступна безкоштовно.

Після установки і активації плагіна перейдіть на сторінку налаштувань. Безкоштовна версія плагіна має обмежену функціональність, тому ви зможете налаштувати основні параметри відображення прискорених сторінок.

Залиште дефолтний значення суфікса для URL AMP. В цьому випадку для перегляду прискорених сторінок досить додати значення amp. Наприклад, прискорену версію сторінки http://primer-saita.ru/koshki можна буде знайти за адресою http://primer-saita.ru/koshki/amp.

Також на сторінці основних налаштувань вкажіть інформацію про сайт і дані видавця. Виберіть підходящий тип мікророзмітки: NewsArticle для новинних заміток і BlogPosting для публікацій в блозі.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Виберіть сторінки, для яких необхідно створювати прискорені версії. Для цього перейдіть на вкладку «Вибрати сторінки».

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Як створити сайт на Joomla!: покрокове керівництво для початківців

Заповніть розділ «Правило для com_content». Якщо ви плануєте показувати прискорені сторінки тільки для публікацій, в полі «Подання» вкажіть значення Article. У полі «Категорії» виберіть категорії, публікації в яких будуть мати AMP-версії. В полях ID, ID номер матеріалу та «Завдання» вкажіть значення «*». У цьому випадку AMP будуть створені для всіх публікацій в обраних категоріях.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Інші налаштування в безкоштовній версії плагіна недоступні.

Існує ще один комерційний інструмент для створення прискорених сторінок на сайтах під управлінням Joomla!: плагін JAmp. Він коштує 39 євро. На тестовому сайті плагіна можна побачити, як інструмент трансформує стандартну сторінку в прискорену.

На відміну від WordPress та Drupal, Joomla! немає повністю безкоштовного інструменту для створення AMP.

AMP для інтернет-магазинів

Технологія AMP призначена в першу чергу для контент-проектів: новинних ресурсів, блогів. Чи варто створювати прискорені сторінки ecommerce-сайтів?

Автори проекту AMP стверджують, що онлайн-магазини можуть і повинні використовувати прискорені сторінки. Головний аргумент на користь впровадження технології на ecommerce-ресурсах — підвищення швидкості завантаження мобільних сторінок позитивно впливає на конверсію. До речі, eBay експериментує з AMP з середини 2016 року.

AMP для OpenCart

Щоб створити прискорені сторінки для сайту під управлінням OpenCart, скористайтесь модулем Accelerated Mobile Pages. Це платне рішення. Тестову версію прискорених мобільних сторінок, створених за допомогою модуля, який можна подивитися за посиланням.

Також ви можете випробувати модуль AMP for Product Pages. Це безкоштовне рішення. Надбудова створює AMP тільки для сторінок товарів. Для роботи AMP for Product Pages потрібен модуль SEO Friendly URLS.

Я не можу рекомендувати безкоштовний модуль AMP for Product Pages, так як за півтора робочих дня не зміг змусити його працювати на тестовому ресурсі. Після установки і активації програми на OpenCart версії 2.3.0.2 прискорені сторінки на сайті не з’являються. Надбудова додає в хедер сторінок посилання на AMP-версію. При переході по посиланню з’являється помилка 404.

Крім того, в результаті установки модуля сайт періодично стає недоступним, а на екрані браузера з’являються кракозябры. Працездатність відновлюється після видалення і повторної установки модуля.

Можливо, проблема пов’язана з відсутністю реального досвіду адміністрування сайтів під управлінням ОС OpenCart. Користувачі профільного форуму відгукуються про модулі AMP for Product Pages переважно позитивно.

Що таке AMP: докладне керівництво по прискореним мобільним сторінок

Читайте також: Як створити інтернет-магазин на OpenCart: покрокова інструкція

AMP для Magento

Якщо ваш інтернет-магазин працює на платформі Magento, скористайтесь платним плагіном Accelerated Mobile Pages. Модуль створює AMP для головної сторінки категорій і товарів.

Демонстраційна версія прискорених сторінок сайту на Magento доступна по посиланню.

AMP для PrestaShop

Прискорені сторінки для магазину на платформі PrestaShop можна створити з допомогою платного модуля PrestaShop AMP. Він генерує прискорені версії головної сторінки категорій і карток товарів.

Можливості модуля можна оцінити на тестовому сайті.

Впроваджувати чи ні

Якщо у вас контент-проект, який працює на WordPress, реалізувати прискорені сторінки можна швидко і без витрат. Ви витратите хвилину на встановлення базового плагіна і півгодини на установку і налаштування додаткового плагіна.

Для сайтів під управлінням Drupal також є безкоштовне рішення, яке можна швидко встановити і налаштувати. А ось для Joomla! і движків для інтернет-магазинів плагіни для створення AMP доведеться купувати.

Чи є сенс використовувати AMP, якщо їх функціональність і зовнішній вигляд поступаються стандартним сторінок, а явних переваг у ранжуванні поки немає?

«Яндекс» не підтримує технологію і іноді неправильно індексує прискорені сторінки. Google може передумати і закрити проект.

Але чомусь здається, що Google не передумає, а «Яндекс» буде змушений грати за правилами глобального лідера пошукового ринку. Логіка проста: частка мобільного трафіку зростає і буде зростати. Люди будуть виходити в інтернет не тільки з допомогою телефонів годин. На черзі кавоварки і пральні машини. Тому технології відображення контенту на екранах мобільних пристроїв будуть розвиватися.

До речі, кілька років тому власники сайтів скептично ставилися до необхідності адаптації сайту під мобільний трафік. Сьогодні мобільна версія або адаптивна верстка — обов’язкова умова ефективної роботи онлайн-ресурсу. Дуже ймовірно, що в недалекому майбутньому технологія AMP стане однією з базових умов ефективності сайтів.