Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

298

Потрапити в ТОП пошуковиків – дуже складна задача. Щоб домогтися цього, треба вкладати великі кошти в розвиток сайту і написання якісного контенту, і володіти недюжей часткою успіху. Так, ви не помилилися, саме удачею, тому що навіть самі просунуті SEO-оптимізатори не знають точного алгоритму, за яким сайти виходять в ТОП. Скажу більше, навіть самі представники пошукових систем цього не знають. Машинне навчання і розумні незалежні у своїх оцінках алгоритми роблять цю інформацію недосяжною до простих смертних.

Чи означає це, що пробитися в ТОП практично неможливо? Ні, і ми своїм власним прикладом довели це. Інша справа, якщо ви хочете зробити це в більш стислі терміни… Якщо так, то вам точно буде цікава ця стаття. У ній ми докладно розповімо про так званих in-depth articles, а також про те, як ці два незрозумілих слова можуть допомогти вашому сайту опинитися в Топі, навіть якщо зараз він знаходиться на «дцатых сторінках видачі.

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

Що таке in-depth articles?

In-depth articles («детальні дослідження», як перевели на офіційному сайті Google, але особисто мені більше подобається «поглиблені статті») – це блок, який з’являється на першій сторінці пошукової видачі Гугла, що складається з 3 якісних і докладних статей, взятих з більш далеких сторінок пошуку. Виглядає це ось так:

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

Незважаючи на те, що блок in-depth articles з’явився в зарубіжному інтернеті практично рік тому (влітку 2013 року), він все ще не доступний російськомовним користувачам. Однак готуватися до його появи потрібно вже зараз, оскільки фахівці Google запевняють, що незабаром алгоритм докотиться і до рунета.

Навіщо це треба?

Навіщо найбільшого у світі пошуковика знадобилося розширювати сторінку видачі? Google пояснює це просто. За деякими типами запитів неможливо визначити, що конкретно шукає користувач. Наприклад, слово «сир». Що конкретно хоче знайти людина, яка вводить цей запит? Історію виникнення сиру? Його види? Може, він хоче дізнатися рецепт його приготування? Або замовити доставку на будинок? З допомогою «поглиблених статей» Google намагається зрозуміти, що конкретно цікавить користувача. Це перша і основна задача.

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

Друге завдання – дозволити хорошим, але маловідомих авторів опинитися на першій сторінці видачі. У теорії, якщо ваш контент відповідає всім вимогам Google, то у вас є прекрасний шанс з’явитися в Топі, незалежно від того, наскільки хороший ваш сайт. В реальності ж такого поки що не відбувається – всі місця в блоці in-depth articles займають відомі та авторитетні видання типу Your New Times і Forbes. В якості доказу ось результати дослідження компанії SeoMoz. 10 сайтів, які найчастіше з’являються в блоці in-depth articles:

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

Маловідомими авторами і не пахне. Так що, якщо ви плануєте потрапити в число «обраних», вас чекає дуже жорстка конкуренція. Але воно того варте, повірте. Сайти, яким все-таки вдалося пробратися в блок in-depth articles, всі як один відзначають збільшення відвідуваності мінімум на 10%.

Ще трохи статистики

Згідно з ще одним дослідженням, проведеним зарубіжними ентузіастами, блок in-depth articles з’являється не у всіх нішах. Це теж дуже важлива інформація. Ось список тематик, в яких «детальні дослідження» з’являються найбільш часто (за зменшенням):

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

І останнє, що вам потрібно знати, якщо ви плануєте просування з допомогою in-depth articles, це, по яких запитах туди найчастіше потрапляють статті. SeoMoz провів відповідне дослідження. Проаналізувавши 10 тисяч ключових запитів, дослідники отримали наступні результати:

Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

Як підкорити блок «детальні дослідження»?

Оскільки алгоритм був запущений відносно давно (вже майже рік назад), на даний момент накопичилося чимало знань про те, що потрібно зробити, щоб опинитися в блок «детальні дослідження». По-перше, дотримуватися офіційні вимоги Google. Докладно з ними можна ознайомитися за посиланням. Тут перелічимо лише коротко:

 • Розмітка статті з використанням schema.org
 • Розмітка інформації про автора
 • Розбивка на сторінки і вибір канонічного URL
 • Наявність логотипу
 • Відкритий доступ до змісту або безкоштовний перший клік
 • А тепер рекомендації наших зарубіжних колег, засновані на їх досвіді і дослідженнях:

 • Бажаний розмір статті – від 2 до 5 тисяч слів
 • Обов’язкова наявність зображень (мінімум одна на одній сторінці)
 • Наявність підзаголовків
 • Короткі параграфи по 5-7 пропозицій
 • Якісний і глибоко пророблений контент, який довгий час буде залишатися актуальним (мабуть, найголовніша вимога)
 • І ще кілька порад:

 • З основних запитів у вашій ніші виберіть всі односкладові і двоскладові.
 • Якщо ви побачили у блоці in-depth articles не дуже авторитетний ресурс, а самі ви є більш авторитетним, напишіть статтю під такою ж запит. Google віддає перевагу більш якісним ресурсів.
 • Расшарьте свій матеріал у всіх соціальних мережах, постарайтеся зробити так, щоб люди їм ділилися як можна частіше.
 • Дозвольте залишати до нього коментарі і стежте за тим, щоб там не було спаму.
 • Анатомія ідеальної in-depth article

  Ідеальною in-depth article, на думку Гугла, можна назвати наступний матеріал: Why you should eat brightly colored fruits and vegetables («Чому вам слід є яскраві фрукти та овочі»), опублікований в не дуже відомому блозі marksdailyapple.com. У блоці in-depth він з’явився за запитом «фрукти». Відноситься до ніші «дієта і здоров’я».

  Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

  Отже, які характеристики він має:

  • Обсяг поста – 1830 слів.
  • Ключове слово «фрукти» вживається по одному разу в тайтлі і дискрипшене, а також 8 разів – в самому тілі статті.
  • У тексті є купа посилань на корисні та потрібні матеріали. В кінці статті є список схожих матеріалів. У всіх анкор присутнє слово «фрукти».
  • Стаття набрала 142 коментаря, 133 твіти, 241 расшаріваніє у Фейсбуці, 8 – Google+ і 12 – в StumbleUpon.
  • Матеріал не має авторства через тег rel=»author», але є посилання на профіль автора в Google+ (для присвоєння авторства цього теж достатньо).
  • Замість рекомендованої розмітки Schema.org використовується формат OpenGraph (і Яндекс і Google підтримують і той, і інший стандарт мікророзмітки).
  Що таке in-depth articles і як з допомогою них потрапити в ТОП видачі Google

  Кілька слів на закінчення

  Якщо ви вмієте створювати якісний глибоко пророблений контент, який за кілька місяців залишається актуальним, вам обов’язково варто звернути увагу на таку особливість видачі Гугла, як in-depth articles. Щоб, коли вона з’явиться в рунеті, ви вже знали, що це і були готові оптимізувати свій контент під вимоги пошукової системи.

  Читайте також:

  • 10 способів збільшити природний трафік з Google без линкбилдинга
  • 8 хитрих прийомів для збільшення трафіку, якими мало хто користується
  • Не хочу чекати півроку! Як прискорити отримання трафіку, якщо ви тільки почали займатися контент-маркетингом?