Що таке лидомагнит або як збільшити email-базу

331

Понад 98% відвідувачів вашого сайту не куплять нічого при першому відвідуванні, вони просто чимось цікавляться. Знаєте, що чує консультант оффлайн магазину в більшості випадків? «Я просто дивлюся». Щоб у відвідувача з’явилося до вас довіру, потрібен час. А щоб цей час було витрачено не даремно, візьміть у нього контакту (email, телефон) і почніть працювати над вибудовуванням відносин.

Якісна база – це база, яку збираєте ви самі (тобто бізнес), та, в якій користувачі в курсі підписки і в курсі того, які пропозиції від вас їм варто очікувати. Якщо у вас є ще і хороший лидомагнит, ваша email-база буде регулярно рости. У даній статті ми поговоримо саме про такому зрості.

Що таке лидомагниты?

Якщо до вас у передплатну базу потрапляє 10 нових передплатників в день, і ви можете збільшити їх кількість до 15, то через 30 днів ви отримуєте різницю в 150 нових контактів (450-300), що генерують додатковий дохід для вашого бізнесу. Ви готові віддати ці гроші конкуренту або все-таки скористатись шансом вибитися в лідери ринку?

Лидомагнит – це безкоштовна пропозиція, яку ви робите відвідувачам сторінки з метою отримати їх email.

Для того, щоб відвідувач віддав вам свій email, треба дати щось цінне натомість. Ваше завдання – продати ідею підписки на вашу розсилку. Як? Запропонуйте корисний контент або бонус, який відразу окупить зусилля по введенню поштової адреси у форму, занепокоєння про можливу регулярному спам і т. д.

Тільки від вашого магніту залежить, як швидко буде рости email-база:

 • Невизначений і непривабливий лидомагнит – мало підписок.
 • Привабливий магніт – багато підписок.

Це НЕ лидомагнит:

Що таке лидомагнит або як збільшити email-базу

Нічого залучає. Ніяких причин написати свій email.

Ось це приклад лидомагнита:

Що таке лидомагнит або як збільшити email-базу

Ще один приклад:

Що таке лидомагнит або як збільшити email-базу

Тут ясно сформульовано пропозицію і вигоди, які отримає передплатник.

Як створити привертає лидомагнит?

Ваша мета – викликати передчуття. Запитайте ваших поточних передплатників і діючих клієнтів, що їм може бути корисно?

5 кроків для побудови вашого магніту

Зрозумійте, чого хоче ваш клієнт, викличте у нього позитивні емоції – і він ваш. А чек-лист нижче допоможе вам уникнути грубих помилок на шляху створення «смачного» пропозиції.

1. Це дорого?

Чим доступніше приманка, тим більшій кількості людей сподобається пропозицію.

Пропозиція: «Машина в подарунок кожному передплатнику!»

Це гарантує 90+ відсотків конверсії (10% залишаємо на скептиків). Дорого – не значить, що вам потрібно роздавати свої продукти безкоштовно, всього лише варто подати свій лидомагнит дорого і зі смаком.

2. Чесно безкоштовно? Я хочу!

Ваша приманка викликає подібне бажання у відвідувачів? Ні? Тоді вам варто опрацювати настільки, щоб хотілося сказати: «Я хочу це прямо зараз». Емоційна реакція дуже важлива.

3. Будьте готові серйозно попрацювати.

Тут немає коротких шляхів. Чим більше зусиль ви вкладете, тим більше буде ваш дохід. Якщо ви хочете створити абсолютний магніт, доведеться попотіти.

4. Не обманюйте і не обіцяйте того, чого не зможете дати.

Немає нічого гірше порушених обіцянок. Ніхто не захоче бути обдуреним двічі, одного разу достатньо.

5. Це точно найкраща ідея?

Подивіться на ідею вашого лидомагнита і запитайте себе: це дійсно найкраща пропозиція з усіх можливих? Якщо ні, повертайтеся до пункту 1.

Щоб не втрачати відвідувачів, поки ви працюєте над мегасупер-пропозицією, достатньо почати з чогось неідеального і недорогого. Поставили його на сайт? Відмінно, приступаємо до важкої роботи!

Важка робота полягає у відповідях на 4 непростих питання:

 • Чому це важливо для ваших відвідувачів?
 • Як з відвідувача зробити клієнта?
 • Коли можна почати продавати?
 • Як тестувати довжину продає бесіди?

Чому це важливо для ваших відвідувачів?

Вигода починається з заголовка, бо вже в ньому вкажіть, що отримає відвідувач, коли підпишеться. Не просіть його заповнити занадто багато полів. У більшості випадків, достатньо лише email.

Ще один важливий момент: ваш лидомагнит повинен працювати як сито. Не потрібно притягувати абсолютно всіх, – лише ваших ідеальних клієнтів. Сфокусуйтеся на цільовій аудиторії та запропонуйте щось, прямо пов’язане з вашим продуктом.

Як з відвідувача зробити клієнта?

Конверсія більшості сайтів в інтернеті складає менше 3%. Це означає, що 97% і більше не купують нічого у свій перший візит.

Продажу завжди засновані на довірі. Процес довірчих відносин довгий і важливий. Надішліть щось підсилює цінність спілкування з вами і допомагає зробити позитивне рішення про майбутньої покупки. Тільки після цього можна приймати заходи для отримання вигоди.

Коли можна почати продавати?

Хоч правильної відповіді і не існує, кажуть, що перш ніж клієнт готовий купити, він повинен отримати 7 листів. Це твердження виходить з дослідження інтернет-маркетолога Corey Rudl з далекого 2005 року. Однак, це спрацювало для нього і його бізнесу, але далеко не означає, що те ж буде ефективно для вас. Використовуйте свій досвід і досвід своїх конкурентів.

Чим складніше і/або дорожчий продукт, тим більше часу та інформаційних листів вам знадобиться для того, щоб підготувати клієнта до купівлі. Якщо пропозиція просте, його легко зрозуміти, і воно дешеве, висновок – низький ризик. Люди приймають рішення негайно.

Для ефективної воронки продажів немає точної формули, але ваші спостереження, тести і час допоможуть її створити.

Як тестувати довжину продає бесіди?

Кращий спосіб – А/тестування. Один і той же оффер підноситься в декількох варіаціях, щоб після бути розісланим на базу за групами. Наприклад, можна створити групи по дням тижня, часу доби, по підлозі і т. д.

Аналізуючи результати, ви отримаєте ідеальне пропозицію.

Ідеї для лидомагнитов

Ви можете створити щось круте, виходячи з основних потреб вашої цільової аудиторії, пропонуючи їм рішення, корисні плюшки і результати досліджень, чиїсь історії або навіть розібрані кейси великих клієнтів.

Нижче ви знайдете приклади того, що ви можете дати в обмін на підписку:

 • Електронні книги та інформаційні розсилки;
 • Міні-курси;
 • Відео або серії відео;
 • Аудіозапису;
 • Безкоштовне навчання в будь-якому форматі;
 • Оцінка або тест.

Електронна комерція

Перший продаж – справа серйозна. Особливо для маленького магазину, про який покупці ніколи не чули. Якщо їм сподобається обслуговування, вони швидше за все куплять у вас що-небудь ще. Питаєте, що ви можете їм запропонувати? От хоча б:

 • Безкоштовний купон;
 • Безкоштовну доставку;
 • Навчальний матеріал «Як домогтися/розвинути/досягти чого завгодно, використовуючи те, що ви продаєте;
 • Поради «Як заощадити, купуючи ХХХ»;
 • Членство (створіть враження, що передплатники стають VIP групою, яка отримує особливі бонуси тощо);
 • Корисну інформацію про те, як, завдяки вашій продукту, можна вирішити проблему клієнта.

Короткий опис процесу:

 • Почніть з мозкового штурму.
 • Запишіть кращі ідеї у вигляді заголовків або оголошення цінності (наприклад: 21 спосіб схуднути на 10 кг за 2 тижні», «8 відмінностей хорошого лідера»).
 • Відкиньте найневдаліші, залиште 6-10 кращих ідей і запишіть їх на одному аркуші паперу.
 • Вивчіть вашого ідеального клієнта (чим більше у вас інформації про клієнта, тим краще). Ви можете зустрічатися з ними особисто або використовувати форму опитування. Кращий спосіб їх знайти – звернутися до вашим справжнім/колишнім клієнтам. Запитайте, що їм цікаво з запропонованого списку (яку статтю вони хотіли б прочитати, подивитися відео тощо).
 • Коли з’явиться кілька пропозицій-лідерів, ви зможете створити свої лидомагниты (актуальний контент, додаток і т. д.) Розмістіть на своєму сайті і порівняйте за допомогою А/В тестування. Якщо ні одна ідея в переважній більшості випадків не стала лідируючою, повертайтеся до чистого аркушу паперу.
 • Рецепт простий як три рублі. Його не існує в природі, але кожен може винайти свій. Правда, доведеться попрацювати.