Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

366

Якщо у спиннеров є реальний конкурент за рівнем хайповости, то це проект «Нимсес». У чому секрет успіху програми? Як і для чого його використовувати? Є у Nimses майбутнє або проект здується, коли ажіотаж зійде нанівець? Про це у статті.

Що таке Nimses

Nimses — соціальна мережа. Для доступу до платформи необхідно встановити додаток для iOS або Android на смартфон. Програма не призначена для планшетів і стаціонарних ПК, але це обмеження можна обійти.

Соціальні зв’язки в Nimses формуються за географічною ознакою. За замовчуванням ваші публікації бачать користувачі в радіусі 2 кілометрів. Ви можете переглядати пости людей, які знаходяться поруч з вами.

При необхідності можна збільшити радіус охоплення користувачів з сотень метрів до нескінченності. Тобто за замовчуванням ви бачите публікації людей з сусідніх вулиць. Але додаток можна налаштувати так, щоб бачити пости людей з сусідніх міст і країн.

Ви можете зафрендити будь-якого користувача: додати у категорію близьких. Публікації друзів можна переглядати в окремій стрічці.

Всередині мережі Nimses діє віртуальна валюта «ним». Система нараховує кожному користувачеві 1 ним в хвилину. Віртуальні гроші можна одержувати за реферальні реєстрації в мережі. Також німи нараховуються, коли хтось лайкает ваші публікації. Щоб щось запостити або нимнуть чужу публікацію, потрібно платити нимами.

Розробники Nimses анонсує початок роботи розділу Nimses Goods. В ньому можна буде купувати і продавати реальні товари і послуги за німи.

З існуючих соцмереж «Нимсес» найбільше нагадує Instagram. Новий проект орієнтований на візуальний контент.

Довідка: Nimses — проект українських розробників, але материнська компанія зареєстрована в США. Лідером проекту виступає Ольга Хилобок. Творці позиціонують Nimses як «світової системи для фіксації прожитого часу». Соціальна мережа публічно працює з весни 2017 року.

Як встановити Nimses і зареєструватися в соціальній мережі

З установкою Nimses на смартфон під управлінням iOS або Android технічних складнощів не виникне. Ось посилання на додаток в App Store і Google Play. Інструкції нижче допоможуть вам використовувати «Нимсес» на планшетах і стаціонарних комп’ютерах під управлінням Windows.

Як встановити Nimses на планшет

Встановити додаток на планшет під управлінням Android Google Play не вийде, так як програма оптимізована для смартфонів. Але якщо вам зручніше користуватися соціальною мережею на планшетному ПК, вихід є.

Скачайте дистрибутив програми на планшет. Інсталяційний файл можна знайти на сайті ApkPure.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

В налаштуваннях безпеки планшета дозвольте установку додатків з невстановлених джерел. Встановіть програму.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур
Пам’ятайте, встановлювати додатки з невстановлених джерел небезпечно. Сайт ApkPure нібито перевіряє справжність дистрибутивів, але за можливі наслідки встановлення шкідливих програм відповідаєте тільки ви.

Зверніть увагу, після кожного оновлення програми вам доведеться скачувати дистрибутив і встановлювати його на планшет вручну. Автоматичне оновлення працює тільки на смартфонах.

Як встановити Nimses на стаціонарний комп’ютер під управлінням Windows

Щоб встановити додаток Nimses на комп’ютер, знадобиться емулятор Android для Windows. Скористайтеся BlueStacks, Nox або аналогічним інструментом.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Після установки і запуску емулятора авторизуйтесь в Google Play і встановіть Nimses. Щоб додаток працювало, в налаштуваннях віртуального пристрою під керуванням Android вручну вкажіть ваше справжнє місце розташування. Також дозвольте системі використовувати доступ до геоданным Google.

Як зареєструватися в Nimses

Запустіть програму і натисніть на кнопку Register or Sign in.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Введіть номер телефону та натисніть кнопку «Відправити код».

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Введіть отриманий в смс код.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

На цьому етапі реєстрації в Nimses я зіткнувся з перешкодою. Повідомлення з кодом не приходило майже добу на різні номери. Судячи з інформації в соцмережах і на форумах, а також за спеціальним пунктом у розділі «Відповіді» на сайті «Нимсес», проблеми з отриманням SMS бувають часто.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

На лист з проханням допомогти приходить автоматичний відповідь. У ньому пропонується перевірити коректність номера телефону. Автовідповідач обіцяє вирішити проблему, якщо SMS не приходить після повторної відправки запиту. На другий лист відповідь не приходить.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Користувачі одного з ігрових форумів рекомендують реєструватися Nimses пізно ввечері або вночі. Нібито соціальна мережа настільки популярна, що сервер не справляються з напливом бажаючих зареєструватися. З-за цього SMS отримують не всі і не відразу.

Рекомендація форумчан допомогла: повідомлення з кодом прийшло миттєво при спробі зареєструватися пізно ввечері.

Після підтвердження реєстрації ви можете ввести інвайт-код, який можна попросити у зареєстрованих в Nimses друзів. За це ви і ваш друг отримаєте бонусні німи. Після завершення реєстрації система продемонструє вам основні функції програми і запропонує насолоджуватися проведеним в соціальній мережі часом.

Як працює Nimses: короткий огляд функціональності додатка

Після запуску користувач потрапляє на головний екран програми. За замовчуванням тут відображаються профілі людей, які знаходяться недалеко від вас. У стрічці, яка в «Нимсес» називається тротуаром, ви також бачите публікації людей з сусідніх вулиць.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Прокрутка вгору збільшує географію охоплення користувачів, а вниз — зменшує.

Кнопка у верхній частині екрана включає режим відображення профілів і постів близьких. У цьому режимі на тротуарі відображаються публікації друзів.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Публікації у стрічці можна переглядати в хронологічному порядку або в режимі «Спочатку популярні». Перемикач знаходиться у верхньому правому куті екрану.

Якщо тапнути по своєму профілю, додаток показує німби і число нимов на рахунках користувачів. Величина німба залежить від суми накопичених віртуальних грошей.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

У лівому нижньому куті знаходиться меню, діалогів. Щоб написати комусь із близьких, увійдіть в розділ повідомлень і відкрийте чат.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Щоб написати повідомлення користувачеві, з яким ви ще не листувалися, зайдіть на її профіль і виберіть меню чатів.

Читайте також: 50 плагінів для Google Chrome, з якими робота з соцмережах стане одним задоволенням

Для перегляду та редагування свого профілю тапніте по іконці в нижньому правому куті. На особистій сторінці відображається сума нимов на рахунку і пропозиція заробити більше.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Щоб заробити німи, можна запросити в соціальну мережу друзів.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

З особистого профілю можна потрапити в меню налаштувань програми. З доступними опціями ви розберетеся самостійно.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Як заробляти в Nimses

Головна особливість «Нимсес», навколо якої побудована функціональність — віртуальна валюта ним. Система нараховує кожному користувачеві 1 ним в хвилину. У додатку відображається прогнозний курс віртуальних грошових одиниць до реальних валют на початок 2018 року.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Що таке ним? На сайті проекту цю одиницю називають неспалимою цифровим записом. У розділі FAQ зазначено, що ним — цифрова валюта і оцифрований еквівалент однієї хвилини людського життя. Розробники обіцяють, що вже в липні за німи можна буде купувати і продавати реальні товари і послуги.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Деякі підприємці не стали чекати офіційного запуску магазину Nimses Goods. У Києві і Москві є кафе, в яких за німи можна купити каву. Віртуальну валюту приймають навіть інтернет-маркетингові агентства.

Німи знадобляться і для використання соціальної мережі Nimses. Щоб щось опублікувати, потрібно заплатити 100 монет. Щоб лайкнути чийсь пост, теж доведеться платити. Вартість лайка визначає автор перед публікацією поста. Ціна позначки «мені подобається» відображається прямо під заміткою.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Де брати віртуальну валюту? Ось доступні способи заробітку:

 • Зареєструватися за промокоду одного. За це ви отримаєте 1440 нимов.
 • Просто жити. Після реєстрації в Nimses ви автоматично отримуєте одну монету кожну хвилину.
 • Запрошувати друзів у Nimses. За кожного завербованого користувача дають 4320 нимов.
 • Публікувати щось цікаве. Німи нараховують за кожен лайк.

Також ви можете що-небудь продавати за віртуальні гроші. Наприклад, багато користувачів зі статусом Human веріфіціруют юзерів за гроші.

Щоб система привласнила вам статус Human, потрібно отримати підтвердження від шести підтверджених людей. За задумом розробників, лише перевірені люди зможуть купувати і продавати товари в Nimses Goods, а також обмінювати німи на реальні гроші.

У Nimses можна зустріти спроби заробити віртуальну валюту дитячими способами.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Підприємці використовують Nimses для реклами своїх проектів. Поки найчастіше у стрічці зустрічається реклама послуг для дорослих. Представники секс-індустрії використовують цікаву тактику.

Уявіть ситуацію: ви отримуєте від невідомої людини кілька нимов. Вам стає цікаво, тому ви переходите в профіль відправника. А там вас чекає цікава пропозиція.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

З функціональністю програми і соціальної мережі розібратися легко. Як прийнято говорити, програма інтуїтивно зрозуміла. Цього не можна сказати про віртуальній валюті мережі Nimses. Що ж таке німи насправді? Давайте розбиратися.

Що таке них: гроші, криптовалюта, мильна бульбашка?

Це скоріше теоретичний і філософське питання, ніж практичний і формальний. Тим не менш відповісти на нього треба.

З традиційними грошима все просто. Емітувати рублі, євро або йєни можуть тільки уповноважені державами органи — центральні банки. Nimses не має повноважень Федрезерву або ЄЦБ, тому емітовані соціальною мережею одиниці не мають відношення до традиційних грошей.

Формально биткоин та інші кріптовалюти теж не має відношення до традиційних грошей. Але восени 2016 року суд у США визнав биткоин реальними грошима. Японія і Німеччина офіційно вважають биткоин платіжним засобом.

Незалежно від рішення суду або відносини держави, за биткоины можна купити реальні товари і послуги. За німи теж можна придбати каву, послуги маркетологів і верифікацію в Nimses.

Можна вважати Nimses криптовалютой? Щоб відповісти на це питання, потрібно приділити увагу теорії.

Вільний переклад визначення з «Вікіпедії»: Криптовалюта — електронний або цифровий актив, який використовується в якості засобу обміну і еквіваленту вартості. Операції з криптовалютой захищені криптографічними методами. Кріптовалюти — різновид електронних валют.

Тобто криптовалютой можна вважати електронні засоби обміну, титульні знаки, гроші, які захищені шифром. Навіть якщо в даний момент ним не потрапляє під визначення кріптовалюти, формально це легко виправити.

Німи вже беруть участь в обміні і виражають цінність продукту. А технічну задачу шифрування операцій розробники Nimses при необхідності вирішать.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

На популярних біржах криптовалют, наприклад, Poloniex, Livecoin, YoBit, німи поки не звертаються. Це не означає, що віртуальна валюта мережі Nimses не буде торгуватися проти биткоина, пиркоина або кварккоина завтра чи через рік.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Ним відрізняється від найпопулярнішою кріптовалюти биткоина важливою деталлю. Емісія биткоинов обмежена, тому ця віртуальна валюта нібито захищена від інфляції. Емісія нимов не має обмежень.

Теоретично в мережі можуть зареєструватися всі 7,5 млрд жителів планети. Кожен користувач буде отримувати 1440 нимов на добу. Це ще не все. Багато людей користуються декількома пристроями. Зареєструвати другий або сьомий електронну адресу і отримати кілька телефонних номерів не становить праці. Чого не зробиш заради зайвої тисячі нимов на добу, правда?

Тут виникає наступне питання.

Німи — це міхур і обман?

Це теж філософське та теоретичне питання. Хоча практичний сенс в ньому є.

Чому прямокутний клаптик паперу з чиїмось портретом можна поміняти на пляшку кефіру і полбатона? На відміну від золота і срібла, деревина та папір не вважаються дефіцитним і цінним матеріалом або сировиною. Але коли люди домовилися, що шматочки паперу будуть вважатися універсальним вираженням цінності продуктів.

За великим рахунком можливість обміняти різану папір на товар або послугу тримається на вірі конкретної людини в неформальний договір. Держави підтримують цю віру. Вони законодавчо гарантують можливість міняти паперові гроші на реальні продукти.

Чи означає це, що власники традиційних грошей захищені від бульбашок і інфляції? Для тих, хто пам’ятає 90-ті з «білочками-зайчиками» і відрізними купонами, це питання риторичне.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур
Світова фінансова система в цілому — це не просто міхур. Це бульбашки на міхурах, які тримаються на умовності і нав’язаній довірі. Це не конспірологічна теорія та не наслідки перегляду The Big Short. Тема заслуговує окремої розмови, а поки вважайте теза про спекулятивну природу фінансової системи авторською позицією.

Німи — це міхур? Однозначно. Природу цього міхура добре пояснює Борис Веденский. Нічого особистого, просто арифметика: якщо в Nimses зареєстровано 1 млн осіб, щодоби соціальна мережа генерує 1 440 000 000 нимов. За прогнозним курсом це 1 440 000 доларів США.

Фактично з нічого на рахунках користувачів щодня з’являється 1,5 млн доларів. Як казав мій викладач латини, Ex nihilo nihil fit або з нічого і вийде ніщо. Проблема навіть не в тому, що німи — міхур. За великим рахунком, такими ж бульбашками є традиційні світові валюти. Але це інша історія.

Німи — це обман? Якщо ви розумієте спекулятивну природу грошей, відповідь негативна. У чому різниця між доларом США та німом? Обидва інструменту можна обміняти на каву. Тобто вони так чи інакше виконують функцію грошей. Але зеленої папірцем ви зможете розрахуватися практично в будь-якій точці планети. Долари приймають навіть там, де люди не мають доступу до комп’ютерів та інтернету. З нимами буде складніше. Чому?

За доларом варто все ще найбільша і поки сама конкурентоспроможна економіка світу. Додайте до цього військово-політичний аспект. Зрозуміло, чому прості люди і держави довіряють долару і використовують його в якості головної резервної валюти?

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Що стоїть за німом? Талант і професіоналізм розробників, довіра декількох мільйонів користувачів, відмінний маркетинг, хайп. Насправді, це багато. Але з творами Стейнбека і Хемінгуея, самовідданістю Мартіна Лютера Кінга і Кассіуса Клея, фільмами Джима Джармуша і іншими факторами величі Америки і трастовості її фінансової системи це не зрівняється.

Тобто різниця між німом і доларом полягає в ступені довіри людей. Саме ступінь довіри визначає, скільки чашок кави ви зможете купити за один ним або долар, завтра, через рік чи 10 років.

На жаль, люди у всьому світі довіряють долару США не через Стейнбека і Джармуша, а з-за більш приземлених і менш моральних речей. Мій знайомий фінансист в часи Іракської війни жартома сказав так: «Я зберігаю заощадження в доларах, так як вірю в американські літаки». Чорний гумор, правда?

Тепер зрозуміло, чому питання про природу нимов скоріше філософський і теоретичний, ніж практичний? Так, ним можна вважати грошима, так як в даний момент за цю одиницю можна купити реальний кави.

Статус кріптовалюти має відношення до схоронності коштів і захищеності операцій, але не захищає користувача від спекулятивних бульбашок.

Бульбашки в світі фінансів — звичайне явище. Сам по собі міхур не є достовірною ознакою навмисного обману. Він підтверджує спекулятивну природу ціни на реальний або віртуальний актив. Через стадію міхура неодноразово проходили практично всі ринки та активи: від світових фондових індексів до нерухомості, від коммодітіз до деривативів та валютних пар.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Що це означає для простої людини? Бульбашки можуть надуватися і здуватися або вибухати. Ціна активу може зростати, знижуватись або обвалюватися. Якщо ви розумієте це, сміливо користуйтеся Nimses і нимами.

Є у Nimses майбутнє?

В підзаголовок винесено провокаційне питання, відповідь на який не знає ніхто. Є аргументи на користь великого успіху соціальної мережі. Але є й ознаки швидкого падіння інтересу аудиторії до проекту. Подробиці нижче.

Чому Nimses скоро забудуть

Перша причина — відсутність модерації. Звичайно, фотографії напівоголених дівчат з пропозицією попустувати — це цікаво. А ось кожен раз при запуску програми ховати екран смартфона або планшета, щоб не отримати по шиї від дружини — нецікаво.

Провокаційний контент можна було б терпіти, якби на тротуарі були пікантні фото сусідки. Але провокатори чомусь найчастіше постять фото моделей з сайтів для дорослих.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Друга причина — відсутність цікавого контенту. Якийсь мужик смажить шашлик. Чиєсь селфи. Пропозиція верифікувати за лайк, пропозиція верифікувати за лайк, пропозиція верифікувати за лайк. Якийсь інший мужик смажить шашлик. О, здається, щось цікаве.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Третя причина — баги в додатку. Мабуть, це проблема росту. Але повідомлення про неможливості обслужити запит з’являється занадто часто. Неможливість повноцінно використовувати програму на планшеті не додає зручності.

Ще одна проблема — школярі. Можна відфільтрувати вік користувачів, публікації яких ви бачите. Для цього в налаштуваннях потрібно вибрати опцію «Фільтр».

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Але після застосування фільтра на тротуарі все одно залишається багато фотографій з якимись дітьми. Мабуть, майбутні маркетологи для збільшення охоплення аудиторії завищують вік в профілі. А публікують ці підлітки в основному пропозиції «верефицировать» за лайк.

Читайте також: Навіщо і як користуватися Periscope: огляд сервісу

Бомба уповільненої дії під Nimses — німи. Коли школярі зрозуміють, що віртуальні монети знецінюються швидше, ніж з’являються, інтернет накриє хвиля під кодовою назвою «Nimses — лохотрон». Чи витримає соцмережа це цунамі? Питання відкрите.

Що в підсумку? З-за відсутності цікавого контенту, бурхливої активності школярів та непристойних пропозицій невстановлених осіб серйозним людям в Nimses нудно.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Чому Nimses — дуже крутий проект

Головна причина — відмінна ідея. Мова йде про конвертацію часу в гроші. Задумка не нова. Філософія монетизації часу обговорюється в книгах фінансиста Бернара Лиетара. А в деяких містах США в якості валюти використовується так званий итакский годину. До речі, ця валюта дуже схожа на трудодні, за допомогою яких у 20-ті роки оплачували роботу колгоспників.

Ще одна причина хороших перспектив Nimses — ефективний маркетинг. Розробники домоглися, щоб рядові користувачі самі рекламували проект і залучали в мережу нових людей. Думаєте, питання тільки в реферального програми та нарахування 4 тис. нимов за кожного запрошеного? Ні, реферальні програми запускають багато проектів, але виральности домагаються одиниці.

Цікава механіка взаємодії користувачів — ще один фактор успішного розвитку Nimses. Користувачі можуть паралельно взаємодіяти з френдами і умовними сусідами. Тобто «Нимсес» вдалося об’єднати традиційну і локальну соцмережу.

Важливий фактор, який може дати реактивне прискорення розвитку мережі — магазин Nimses Goods. Якщо користувачі зможуть купувати за німи каву, кавоварки та кавові плантації, Цукербергу доведеться відійти в сторону. Питання в тому, навіщо виробникам кавоварок продавати техніку за німи.

Якщо Nimses Goods не виправдовує очікувань користувачів, популярність соціальної мережі сильно знизиться.

На закінчення відповідь на головне питання: чи варто реєструватися Nimses? Все просто: рішення залежить від того, що ви чекаєте від нової соціальної мережі. Якщо ви хочете просто так отримати гроші і купити на них путівку в Туреччину або останній iPhone, забудьте про «Нимсес». А якщо ви хочете подивитися, як працює цікава платформу з ігровий валютою, завантажуйте додаток. В кінці кінців, ви нічого не втрачаєте. Ну, крім часу.

Єгор Мисливців: Nimses принципово не платить за рекламу

На жаль, при підготовці статті інтерв’ю у представників Nimses взяти не вдалося. Відповіді на запит не було, тому публікація вийшла без коментарів співробітників проекту.

Як виявилося, пропозицію поспілкуватися загубилася в потоці таких же. За словами фахівця по спілкуванню зі ЗМІ компанії Nimses Єгора Охотникова, журналісти багатьох видань хочуть взяти інтерв’ю у представників команди. З-за величезного інтересу до проекту відповісти на всі запити не вдається фізично.

І все-таки Єгор погодився відповісти на кілька запитань про Nimses, щоб читачі блогу «Текстерры» отримали інформацію з перших рук.

Дмитро Дементій: Назвіться, будь ласка, читачам. Як вас звати, яку посаду займаєте в Nimses.

Єгор Мисливців: Мене звати Єгор Мисливців. У Nimses я займаюся комунікацією зі ЗМІ.

Про додатку, спам і маркетингу

Д. Д.: Перший питання про програму. Воно цікаве, ясна, стильне. Але сильно заважають баги. Постійно з’являються повідомлення про неможливості обслужити запит. Іноді програма сама вимикається. Іноді зависає в момент публікації поста. Збої трапляються часто, на це скаржаться багато людей. Думаю, користувачів Nimses це не радує. Коли ви впораєтеся з цією проблемою зростання?

Е. О.: Ми працюємо майже 24 години на добу над оптимізацією програми. Це пов’язано з тим, що додаток необхідно адаптувати під всі пристрої на базі iOS і Android. Це великий шмат роботи. Через місяць ви навіть не згадаєте про ці проблеми.

Д. Д.: Додаток оптимізований для роботи зі смартфонами. Особисто я люблю великі екрани. Щоб використовувати Nimses на планшет або стаціонарний ПК, доводиться танцювати з бубном. Ви плануєте адаптувати додаток для планшетів і випустити версію для Windows або веб-версію?

Е. О.: На даний момент доступна тільки мобільна версія. Ми вибрали мобільну версію тому що телефон завжди з вами, а для геолокационного додатка це дуже важливо. Найімовірніше, з розширенням функціоналу програми ми додамо і веб-версію, але про терміни поки говорити рано.

Д. Д.: В інтернеті тільки й розмов, що про Nimses та про нимах. Про нової соціальної мережі чули всі. І багато зареєструвалися. Поділіться секретом успіху: як вдалося створити навколо Nimses хайп, домогтися виральности, змусити людей говорити про проект? Які інструменти маркетингу ви використовуєте для просування проекту?

Е. О.: Ви, напевно, вже знаєте, що ми принципово не платимо за рекламу. З моменту запуску ми не витратили ні копійки на розкрутку. Єдине за що ми платимо — дуже крутий і якісний відеоконтент. Зайдіть на наш канал на YouTube. Там багато всього, і ми постійно додаємо туди щось новеньке.

Це з’явилася за рахунок ангелів. Це люди, які дізналися про Nimses раніше за інших. Ми провели багато часу, розповідаючи кожного з них про нашу ідею, а після цього вони розповідали про Nimses своєї аудиторії. Так вийшло, що пік припав на початок літа. У цей період почали з’являтися статті, влоги, пости, а після цього люди почали всім надсилати свої промо-коди. Це призвело до того, що в якийсь момент ми перевищили пропускну здатність SMS-шлюзів.

Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

Д. Д.: Що будете робити зі спамом? Просто нічим дихати в Nimses через пропозицій пустувати і фото моделей з сайтів для дорослих. Формально тут ніякого криміналу немає, фото навіть не тягнуть на 18+. Але все-таки, як каже гітарист Серж Тютюнників, «діти ж дивляться, не треба цього».

До речі, в Instagram і Facebook є фото дівчат. Але там немає фото моделей з адалт-сайтів і пропозицій відвідати сайт або купити інтимні послуги.

Е. О.: Це одна з причин того, що Nimses Goods ще не доступний. Ми внесли ряд суттєвих змін, і кількість спаму дуже сильно зменшилося. Тепер спамити в Nimses складно, і з кожним днем це буде робити ще складніше.

Насправді, спам є в будь соцмережі. Просто такі гіганти, як Facebook, VK та інші борються зі спамом вже майже 10 років, ми ж займаємося цим трохи більше місяця.

Д. Д.: Про географію проекту. Я грав з географічними параметрами і знайшов користувачів Nimses в Брісбені і Сіднеї, в Європі, США і Канаді. Ваш проект — глобальна? Скільки зараз користувачів в мережі, в яких регіонах вона користується найвищою популярністю?

Е. О.: На даний момент додаток доступний в деяких країнах СНД (близько 10 країн), але наші люди є по всьому світу. Тому вже в перший тиждень червня у нас з’явилися користувачі з усіх континентів. Найчастіше це люди з Росії або України, які мешкають, працюють або просто подорожують десь далеко від дому.

Більше всього користувачів в Україні та Росії. В першу чергу, у столицях і містах-мільйонниках. Зараз в мережі близько 3 мільйонів користувачів.

Про нимах

Д. Д.: До головного з моєї точки зору питання: нимам або віртуальній валюті. Все-таки, що це таке — гроші, віртуальні ігрові монети, криптовалюта, умовні одиниці?

Е. О.: Якщо гроші є мірилом цінності, то ним є мірилом цінності в інтернеті. Це суміш лайка і грошей. Тільки в нимах можна одночасно виміряти наступне:

 • Наскільки крутий пост. Наприклад, цей пост набрав 50 000 нимов.
 • Скільки коштує чашка кави. Наприклад, чашка для латте коштує 2 500 нимов.
 • Наскільки популярний людина. Приклад: у умовного Портнягина 45 млн нимов.
 • Жодна відома світові форма цінності не можемо похвалитися таким. Це форма цінності XXI століття, яка, на наш погляд, потрібна сучасному суспільству як повітря.

  Д. Д.: Чим забезпечені німи? За доларом варто довіру всього світу, економіка США і геополітичний авторитет цієї країни. На що спирається валюта мережі Nimses?

  Е. О.: За будь валютою, а ним в даний момент є внутрішньою валютою програми, варто довіру. Існує термін «фідуціарні гроші». До таких грошей відносяться всі валюти світу. Так от у статті «Вікіпедії» про фідуціарні гроші сказано, що їх вартість підтримується за рахунок віри людей в те, що вони зможуть обміняти їх на що-небудь цінне. Якщо пам’ятаєте, колись за 10 000 биткоинов купили дві піци, зараз за це ж кількість биткоинов можна купити квартиру.

  У випадку з німом велике значення буде грати попит. Коли люди зрозуміють, що 1440 нимов в день — це не так вже й багато, попит на німи зросте, а вартість товарів і послуг в нимах впаде.

  Єгор Мисливців: «В даний момент ним є внутрішньою валютою додатки».

  Д. Д.: Коли почне працювати Nimses Goods? І тут же питання: у чому сенс продажу товарів та послуг за німи для реальних виробників і продавців? Як ви мотивуєте той же «Зв’язковий», «Евросеть», «Розетку» продавати за віртуальну валюту смартфони, ліхтарики, велосипеди?

  Е. О.: Як я вже говорив, ми перенесли запуск Nimses Goods з технічних причин, які потрібно вирішити до запуску.

  Для бізнесу Nimses Goods — дуже крутий рекламний інструмент. Покажіть мені людину, яка купить що-то за німи і не розповість про це своїм друзям. Коли «Зв’язковий», «Евросеть», «Розетка» почнуть продавати товари за німи, про це напишуть всі ЗМІ. Компанії так чи інакше витрачають гроші на рекламу (ТБ, Google, FB, VK). А виставляти свої товари і послуги за німи буде вигідніше, ніж витрачати гроші на рекламу.

  Після того, як компанія заробить ці німи, вона зможе ще й витратити їх на щось потрібне їй. Це можуть бути лекції, тренінги, корпоративи, обіди, що завгодно ще. Зрештою, можна виплачувати німи співробітникам в якості премії до зарплати, як додатковий елемент мотивації. Особливо добре це спрацює з молодим поколінням.

  Д. Д.: Який механізм курсоутворення німа? Хто і на підставі чого вирішив, що ним стоїть одну тисячну долара?

  Е. О.: 1000 нимов до долара — це гіпотеза, розроблена творцями Nimses. Більш детальне обґрунтування цього прогнозу ми опублікуємо, коли користувачі будуть готові почути і сприйняти економічну модель Nimses. Зараз ще рано про це говорити.

  Д. Д.: У мене вдома чотири пристрої, на які можна встановити мобільний додаток Nimses. Також є два комп’ютери, на які можна встановлювати десятки емуляторів Android. З десяток sim-карт по засіках нашкребу.

  Якщо на німи дійсно можна буде купити щось реальне, я обов’язково зареєструю десятки акаунтів в Nimses з різних телефонів і пристроїв. Буду отримувати 1400 нимов на добу на кожен аккаунт. Буду запрошувати своїх же ботів і отримувати реферальні німи. Буду купувати верифікацію у школярів за 50 нимов, а потім верифікувати своїх же ботів.

  Я навіть не питаю, як ви будете з цим боротися. Якщо в цьому буде сенс, так вчинять всі. Зрештою, встановити емулятор Android і купити sim-карти простіше, ніж витрачати гроші на дорогі відеокарти і майнить биткоины. Питаю я ось що: як ви будете боротися з інфляцією нимов?

  Е. О.: Ми віддаємо собі звіт в тому, що буде багато охочих обійти систему. І для таких людей у нас готові різноманітні методи боротьби з шахрайством.

  Для регулювання інфляції ми будемо використовувати фінансові інструменти, широко поширені у світі. Зараз ми їх не використовуємо, щоб користувачі могли освоїтися з тим, що вже є в Nimses. Про регулювання вартості німа ми теж розповімо згодом. Ми багато часу приділили цьому питанню. Поки що у вас є час змоделювати можливі варіанти вирішення проблеми інфляції. Сподіваюся, вас це захопить так само, як і мене.

  Д. Д.: Багато людей іде в Nimses в пошуках чарівної кнопки «бабло». Умовні школярі реєструються, щоб просто так отримувати гроші і витрачати їх на цукерки. Ви не боїтеся, що ці люди стануть першими хейтерами Nimses, коли побачать, що просто так гроші не з’являються? Не закладаєте ви бомбу під проект, мотивуючи людей реєструватися заради грошей?

  Що таке Nimses, або Чому німи — міхур

  Е. О.: Користувач поки що не відчуває справжньої вартості німа. Він вже починає їх збирати, але ще не усвідомлює, наскільки цінні його заощадження. Частково це послужило причиною того, що ми написали курс в додатку. Треба дати користувачеві зрозуміти, чим він володіє.

  Правило «1 ним за 1 хвилину» залишиться незмінним, просто користувачі будуть інакше ставитися до хвилини свого життя. Можливо у них буде розчарування, але вони якщо вони до цього прийдуть, вони не перестануть користуватися нимами.

  Д. Д.: Бульбашки у фінансовому світі — звичайне явище. Я дуже добре пам’ятаю міхур на ринку акцій, який лопнув під час світової фінансової кризи 2008 року. Зараз здувається міхур биткоина.

  У всіх бульбашок є один загальний ознака. Вони починають здуватися, коли всі вірять в нескінченне зростання вартості активу. Коли домогосподарки починають інвестувати в акції та нерухомість, коли школярі скуповують відеокарти для майнига.

  Ви не боїтеся популярності Nimses? Немає побоювань, що ажіотаж навколо мережі спочатку надує величезний міхур, який потім лопне?

  Е. О.: Ажіотаж навколо биткоина пов’язаний з тим, що з кожним днем їх все складніше майнить, биткоины в дефіциті. У Nimses за один день користувач отримує 1440 нимов. Це лежить в основі всієї системи, і це ніколи не зміниться. Нимов ніколи не буде багато. Їх буде мало, але користувач завжди буде знати, що завтра він отримає 1440 нимов, і на ці німи він буде розраховувати.

  А до того моменту, коли в Nimses буде підтягуватися основна аудиторія, а це ті, хто повільно освоює щось нове, ринок буде вже сформований.

  Д. Д.: Якою буде соціальна мережа Nimses через рік, через п’ять років? Чи вдасться вам поштовхатися з Facebook, Instagram, «ВКонтакте»?

  Е. О.: Це дуже цікаве питання, відповіді на який ніхто не знає. У нас є свої припущення щодо розвитку Nimses через рік, два, п’ять.

  Nimses — це екосистема, соціальна мережа є частиною цієї екосистеми, тому з гігантами в стилі «ВКонтакте» і Facebook ми знаходимося трохи в різних площинах.

  Д. Д.: Можливо, щось хочете сказати читачам, потенційним і реальним користувачам Nimses, маркетологам, власникам бізнесу? Поділіться перспективами, скажіть, яку користь приносить і принесе ваш проект?

  Е. О.: Nimses додасть сенс життя і змінить форму комунікації між людьми.

  Д. Д.: Єгор, велике спасибі за інформацію.

  Е. О.: будь Ласка, читачам успіхів.