Що таке старий контент і що з ним робити

234

Якщо у вас великий сайт, доведеться регулярно виконувати контент-аудит і за його результатами коригувати стратегію просування. Але і без аудиту ви можете помічати на сайті старий контент, який втратив актуальність. З цієї статті ви дізнаєтеся, який контент найчастіше стає непотрібним і що з ним робити.

Що таке старий контент і що з ним робити
Що таке старий контент і що з ним робити

Що таке старий контент

Тут все просто. Наприклад, уявіть посадкову сторінку, яку ви використовували для новорічного розпродажу. За вікном березень, тому клієнтам знижка в костюмах Діда Мороза і Снігуроньки втратила актуальність. Або уявіть інтернет-магазин телефонів, в якому успішно продавалася чудова модель Nokia 1100. На жаль, цей телефон більше не випускається. А сторінка на сайті залишилася.

Що таке старий контент і що з ним робити

Старим можна вважати контент, який більше не задовольняє потреб аудиторії. Окремої уваги заслуговують інформаційні матеріали. Наприклад, в статті про базових типах мікророзмітки серед іншого йдеться про Google Authorship. Як відомо, Google більше не підтримує авторство. Однак це не означає, що стаття повністю втратила актуальність, як сторінка неіснуючого товару на сайті інтернет-магазину.

Навіщо потрібно щось робити зі старим контентом

Ось лише кілька причин:

  • Турбота про інтереси користувача. Подумайте, що скажуть про вас відвідувачі сайту, якщо за запитом «як просувати сайти» знайдуть рекомендації про включення в тексти ключових слів з щільністю 3,1415 %, покупці посилань на біржах, автоматичної реєстрації в каталогах і т. п.
  • Думки про ефективність бізнесу. Якщо ви пропонуєте клієнтам застарілий асортимент товарів за невигідними цінами, то навряд чи отримаєте угоди.
  • Конвертація трафіку. Пошуковики направляють на ваш сайт певна кількість відвідувачів на добу. Якщо частину цих відвідувачів потрапить на неактуальні сторінки, загальна ефективність сайту впаде.
  • Поліпшення користувацького досвіду. Ви повинні привчати аудиторію до того, що на вашому сайті завжди є лише якісна, достовірна і актуальна інформація.

Що робити з втратили актуальність контентом

Ви можете вибрати один з чотирьох варіантів дій зі старими публікаціями:

  • Залишити контент і сторінку як є. Цей варіант підходить, якщо мова йде про інформаційних матеріалах, деякі дані в яких застаріли. Наприклад, якщо ви писали керівництво «Як вибрати велосипед» у 2012 році, воно швидше за все залишається актуальним. Можливо, на ринку з’явилося більш сучасне обладнання, деякі виробники припинили працювати, а ціни на байки зросли. Але загальний алгоритм вибору залишається актуальним, тому стаття отримує багато трафіку, репостов і вхідних посилань. Навіщо щось міняти?
  • Використовуйте редирект 301. Це кращий варіант, якщо, наприклад, мова йде про сторінку товару, який більше не продається. Коли користувач шукає дуже стару модель телефону Nokia, перенаправте його на сторінку схожої моделі, на сторінку категорії телефонів Nokia або на статтю про вибір телефонів. Ні в якому разі не перенаправляйте користувача на головну, люди і пошуковики цього не люблять.
  • Видаліть сторінку. Це крайня міра, яку використовують тільки дуже ліниві власники сайтів. Уявіть, що у вас є посадкова сторінка, яку ви використовували під час різдвяного розпродажу. Говорите, її можна сміливо видаляти? Почекайте, умови розпродажу були настільки цікавими, що 56 користувачів поставили у своїх блогах посилання на цей лендінгем. Чи Не краще використовувати редирект 301 і перенаправляти трафік на посадкову сторінку актуальною акції?
  • Актуализируйте контент. Уявіть, що ви написали гайд «Як вибрати ноутбук» в 2009 році. Загальний алгоритм вибору залишається актуальним. А от технічні характеристики лептопів з тих пір серйозно змінилися. Публікувати на сайті два керівництва з вибору ноутбуків не має сенсу. Тому актуализируйте існуючий матеріал: перепишіть його з урахуванням технічних особливостей сучасних ноутбуків.

Читайте також: Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті

Конкретні приклади старого контенту: як чинити в тій чи іншій ситуації

Вище сказано, чому необхідно приділяти увагу старим контенту і що з ним робити. Далі ви знайдете 10 конкретних прикладів неактуальної інформації і дізнаєтеся, як вирішувати цю проблему.

1. Відбулися заходи

Ви напевно проводите тренінги, вебінари, анонсируете галузеві конференції. Якщо ви робите це регулярно, подумайте про сторінці заходу на етапі планування.

По-перше, використовуйте універсальний URL, наприклад, vash-site.ru/seminar. Переконайтеся, що URL немає роки проведення події, наприклад, vash-site.ru/seminar-2015. У цьому випадку в 2016 році вам достатньо просто оновити сторінку семінару, а не створювати нову.

По-друге, створіть на існуючій сторінці невеликий звіт про минулий заході. Надалі на сторінці будуть публікуватися анонси майбутніх подій та архіви відбулися. URL буде отримувати вхідні посилання і підвищувати авторитетність сайту в цілому.

Якщо ви провели разове захід, то використовуйте редирект 301. Перенаправте трафік на сторінки, найбільш релевантні темі події. Також ви можете замінити анонс заходу на звіт і залишити сторінку без редиректів. Якщо ви проводили вебінар, опублікуйте запис.

2. Застарілі продукти

Кожен продукт коли-небудь стає застарілим. Що робити власнику інтернет-магазину зі сторінкою неактуального товару? У більшості випадків необхідно 301 редірект на сторінку, яка найкраще задовольняє потреби користувача. Якщо продукт безнадійно застарів і ви не можете адекватно перенаправляти трафік, напишіть, що сталося. Наприклад, скажіть, що квитки на цепеліни більше не продаються, так як тепер люди літають на літаках.

3. Нові назви продукту або компанії

Колись Goldstar перетворився в LG, а страхова компанія АЛІКО в «МетЛайф». Що робити зі сторінками сайту, присвяченим компаній або продуктів, що змінили назву? У більшості випадків достатньо актуалізувати текст на сторінці. Не забудьте згадати в примітках, що раніше компанія або продукт називалися по-старому.

Якщо стара назва збереглося в URL, створіть нову сторінку. Перенаправте на неї трафік зі старою з допомогою 301 редіректу.

Що таке старий контент і що з ним робити

4. Завершилися акції

Тут не треба ламати голову. Перенаправте трафік на сторінку актуальною акції. Якщо ви не проводите акцій, надсилайте користувачів на сторінку з описом стандартних умов обслуговування.

Читайте також: Що таке якісний контент з точки зору пошукових систем

5. Закриті вакансії

Найкращі ліки — це профілактика. Створіть на сайті одну сторінку «Вакансії» публікуйте на ній актуальні дані. Якщо ви створили для якоїсь вакансії окрему сторінку і вже знайшли співробітника, просто напишіть, що вакансія закрита. Не видаляйте сторінку, вона може вам знадобитися.

6. Сторінка реєстрації на захід, яке вже пройшло

Уявіть, що ви проводили безкоштовний семінар, в якому могли взяти участь 100 осіб. Лэндинг з реєстраційною формою напевно отримав багато посилань, тому не видаляйте його. Оновіть дані: напишіть, що реєстрація закінчилася, а хто не встиг, той сам винен.

7. Сезонні продукти і товари, які тимчасово немає в наявності

Не чіпайте сторінку. Просто напишіть, що купальники з’являться в продажу, як тільки глибина заметів зменшиться на 30 см, а гарячі пиріжки будуть доступні, як тільки їх спечуть.

8. Повторюваний контент

Якщо ви ведете корпоративний або особистий блог давно, то рано чи пізно з подивом зауважите, що повторюєте теми публікацій. Що робити, якщо ви написали і опублікували дві посади на одну тему?

Нічого страшного, якщо ви розглянули питання під новим кутом. Але іноді трапляється, що на сайті з’являються статті, що розповідають одне і те ж різними словами. Такі матеріали користувачам не потрібні. Тому об’єднайте дві сторінки. Залиште більш популярну, а з менш популярною зробіть редирект 301. Доповніть контент залишилася статті блоками матеріалу, з якого варто редирект.

9. Відгуки на неіснуючі продукти

Це ще один випадок, коли профілактика краще ліків. Вам потрібна одна сторінка, на якій ви будете збирати відгуки. В цьому випадку думка клієнтів про неіснуючому продукті загубиться в архівах сторінки і нікому не завадить. А якщо у вас є окрема сторінка з відкликанням на продукт, який ви більше не продаєте, виберіть один із способів дій:

  • Залиште позитивний відгук. Зробіть позначку, що ви більше не продаєте продукт.
  • Видаліть негативний відгук. Іноді корисно похуліганити.

10. Лендінгем для читачів гостьових постів

Іноді веб-майстри створюють окремі посадкові сторінки, щоб приймати трафік з сайтів, на яких вони публікують гостьові пости. Наприклад, якщо ви публікуєте гостьовий пост на Forbes, то можете створити сторінку з зверненнями до шановним читачам цього ресурсу.

Такі сторінки можуть втрачати актуальність. Наприклад, сайт, на якому ви публікували матеріал, може піти в офлайн. У цьому випадку можна видалити лендінгем. Якщо сторінка встигла отримати багато вхідних посилань, зробіть 301 редирект на релевантний контент.

Читайте також: Чого хочуть пошукові системи Порівняння вимог до сайту посібниках для вебмайстрів «Яндекс» і Google

В інформаційну епоху…

… дані швидко втрачають актуальність. Це не означає, що вам потрібно видаляти всі підряд застарілі сторінки. Спробуйте актуалізувати або повторно використовувати контент. Якщо це не виходить, налаштуйте редиректи. Видаляйте сторінки тільки в крайньому випадку.

Адаптація матеріалу A Brief Guide to Fixing Your Old, Neglected, and Broken Content by Demian Farnworth.