Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

370

В буржунете нова мода: транспарентний блогінг. Це коли людина в публікаціях повністю розкриває карти, ділиться з аудиторією будь-якою інформацією, висловлює особисту думку, демонструє емоції і нічого не приховує. Що таке відвертий і прозорий блогінг? Чи можна використовувати цю тактику в рунеті? Як це робити? Давайте розбиратися.

Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

Що таке транспарентний блогінг

Транспарентність — відсутність секретності, інформаційна прозорість.

Мода на щирий блогінг в англомовному сегменті Мережі стала відповіддю на глухоту аудиторії до комерційних повідомлень. Споживачі не помічають не тільки звичайну рекламу. Із-за девальвації контенту вони не чують інформацію, яку компанії поширюють за допомогою контент-маркетингу.

Контент девальвує через нещирості. Дивіться: продавець знає, що люди не бачать рекламу. Тому він маскує комерційні повідомлення під корисні публікації і називає їх контент-маркетингом. Наприклад, замість реклами пилососа компанія пише статтю «Як видалити 99 % пилу з кімнати». У ній є корисні поради і наукове пояснення переваг та ефективності того самого пилососа.

Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

Це не контент-маркетинг, а адверториал — замаскована під інформаційну публікацію реклама. Публіка вміє відрізняти комерційні огляди від корисної інформації. Але вона не хоче витрачати на це час. З-за інформаційної перевантаженості споживачі просто пропускають контент, створення якого дається вам потом і кров’ю.

Один з апологетів відвертого блогінгу Джеймс Альтушер описує свій підхід до роботи так: «Я вивертав себе навиворіт і публікував в блозі все, що було всередині». Пости Альтушера вписуються в концепцію радикального чесності Бреда Блэнтона. Зверніть увагу, мова йде про комерційних публікаціях.

Щирий блогер ділиться з аудиторією особистими поглядами і емоціями. Його відкритість змушує читача співпереживати, критикувати, заперечувати, сперечатися. Головне, щирість змушує аудиторію читати матеріал.

Ось кілька прикладів відвертого блогінгу:

 • Денис Савельєв обіцяє мочити і посилає за відомою адресою «) і закупателей посилань».
 • Олена Торшина барвисто описує проблему потреб цільової аудиторії.
 • Класика жанру: студія Лебедєва розповідає про своїх принципах.

Озброюєтеся щирістю, щоб отримувати тисячі репостов і коментарів до кожної публікації? Спочатку дізнайтеся…

…Як не потрапити в пастку відвертості

Вона очевидна: людям цікава ваша щирість, якщо вони вас знають, люблять і цінують. Якщо ви новенький, ваші одкровення в кращому випадку не помітять. Кому потрібен лытдыбр чергового невизнаного генія, правда? В гіршому випадку вас заклюють.

Значить, на транспарентний блогінг мають право тільки відомі люди, визнані авторитети, законодавці мод? Немає. Прості смертні можуть і повинні бути відвертими. Тільки їм варто починати з інформаційної відкритості. Мова йде про такому ж вивертання навиворіт, як у Альтушера. Тільки на першому місці в публікаціях повинні бути не емоції та особисті погляди автора, а його знання, досвід, інсайти, інсайди, ідеї, алгоритми роботи, — одним словом, корисна інформація.

Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

Настав час пожаліти гоняющихся за модою блогерів буржунете. Що вони підсовували аудиторії, коли транспарентність була не в тренді? Не буває іншого блогінгу і контент-маркетингу, крім щирого. Якщо ви маніпулюєте інформацією, не діліться секретами, боїтеся втратити монополію на важливі відомості, ваші публікації не привернуть уваги споживачів. Справа навіть не в фальші. Її можна сховати без особливих зусиль. Без емоційної та/або інформаційної відвертості у ваших публікація не буде доданої вартості, яка робить ваші пости помітними і затребуваними.

Що залишити собі

Не залишиться компанія ні з чим, якщо буде розкривати всі секрети, описувати алгоритми роботи, ділитися з клієнтами і конкурентами ідеями і відкриттями? Може бути, яку інформацію варто залишити собі?

Не публікуйте інформацію, з допомогою яких можна по-справжньому нашкодити вам, вашим партнерам або клієнтам. Сміливо діліться всім іншим. Ось кілька причин:

 • Ваші ідеї нічого не варті. Цінність має здатність втілити задумане в життя. Для реалізації ідей необхідна дисципліна, вміння важко і наполегливо працювати, доступ до ресурсів. Боїтеся, що хтось вкраде ваш задум? Нічого страшного, придумаєте ще.
 • У більшості випадків ваші секрети всім відомі. Ви дійсно винайшли щось? Тоді отримаєте патент і розкажіть про відкриття світу.
 • Ви вдосконалюєтеся, коли діліться інформацією. Знаєте, хто найкраще засвоює інформацію в процесі навчання? Педагог, який організовує цей процес.
 • Інформаційна відкритість підвищує якість ваших знань. Читачі перевіряють інформацію, критикують і доповнюють публікації.
 • Поширення корисного контенту підвищує ваш авторитет. Якщо аудиторія вважає вас джерелом достовірних відомостей, вона буде цікавитися вашою особистістю і емоціями.

Контент-маркетинг працює виключно завдяки інформаційної відкритості. Приклади нижче підтверджують цю тезу.

Як відвертість працює в маркетингу

Готовність бізнесу ділитися інформацією привертає увагу, стимулює відгук і підвищує довіру аудиторії. Найбільш очевидний приклад — кейси з розкриттям технологій, статистики та результатів.

Кейси змушують аудиторію читати контент

Розглянутий формат публікацій забезпечує кратний зростання відвідуваності та поліпшення поведінкових метрик. Це означає, що потенційні клієнти частіше переглядають кейси і приділяють їм більше уваги порівняно з іншими посадами. Детальніше про це можна прочитати в нашому кейсі.

Як робити успішні case studies? Ось кілька ідей:

 • Показуйте аудиторії статистику. Від вас не убуде. Зверніть увагу на матеріал про лонгридах: в ньому є точні дані, за допомогою яких кожен бажаючий може оцінити ефективність і доцільність використання описаної контент-стратегії.
 • Відповідайте на питання «як». Читачі самі знають, що повинні робити для досягнення мети. Їм важливо зрозуміти, як це робиться. У кейсі про просування сайту «Їмо вдома» є покрокове опис роботи маркетологів.
 • Діліться негативними або сумнівними результатами. Це заощадить час вашим читачам. В якості прикладу подивіться матеріал про сервіс Chaser.

Ваші кейси будуть затребувані, якщо аудиторія зможе використовувати описані інструменти і тактики для вирішення власних бізнес-завдань. Можна дотримати цю умову без інформаційної відвертості? Вирішуйте самі.

Читачі хочуть користі

Аудиторію залучають опису секретів, інструментів, технологій. Ось приклад: у самої видимої статті в блозі «Текстерры» за минулий рік описується покрокова схема просування сторінки в Facebook. Користувачі активно читають, поширюють і коментують матеріал. Як зробити затребуваний гайд? Скористайтеся рекомендаціями:

 • Зробіть самі, що зібралися описати. Встановіть «движок», перевірте програму, налаштувати і запустити рекламну кампанію. Так створюється додана вартість: ви знаходите підводні камені, виправляєте помилки, пропонуєте читачеві лайфхаки.
 • Повністю розкрийте тему. Користувач не повинен активно шукати додаткову інформацію, прочитавши ваше керівництво. Не вірте, що аудиторія не читає статті довше якогось обсягу. Лонгриды користуються попитом.
 • Забезпечте наочність інформації. Використовуйте фотографії, скріншоти, відео, схеми. Це допоможе аудиторії і позбавить вас від необхідності відповідати на сотні питань технічного характеру.
 • Розкажіть про використані ресурси. Не бійтеся ділитися всім: корисними посиланнями, інструментами, настройками і т. п. В інтернет-маркетингу виграє не той, хто зберігає секрети, а той, хто першим їх розкриває.

Вважайте, що ви на вірному шляху, якщо читачі приходять на ваш сайт, щоб вчитися.

Подолати байдужість

Публікуйте відверті пости, діліться своїми поглядами на проблеми, провокуйте аудиторію. Ваше завдання — отримати емоційний відгук. Будь-які емоції публіки краще байдужості. З негативно налаштованими читачами працювати простіше, ніж з людьми, які вас не помічають.

Стаття про смерть digital-ринку робить читачам боляче. Саме із-за болю користувачі дуже активно її поширюють і коментують. Звичайно, люди реагують на неприємний імпульс по-різному: хтось сперечається в стилі «сам дурень», хто думає про своє місце в новій реальності. Але первинний імпульс читач отримує завдяки негативній емоції. Біль виводить його з рівноваги і змушує реагувати.

Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

Що робити, щоб долати байдужість? Ось рецепти:

 • Переконайтеся, що у вас є достатній авторитет, емоційний інтелект, експертиза, популярність, соціальні докази. Не зліть публіку, якщо вона вас зовсім не знає.
 • Трольте читача. Ваше завдання — домогтися емоційної реакції. Вона діє як маховик, тому хороший стартовий імпульс забезпечить вам багато матеріалу для роботи.
 • Показуйте себе. Читач повинен запам’ятати ваші погляди, відношення до актуальних в галузі проблем, захоплення. Впізнаваним людям простіше донести до аудиторії свою точку зору.
 • Дивуйте. Знайдіть свої способи: йдіть проти тренда, не зважайте з авторитетами, даруєте подарунки, добивайтеся видатних результатів.
 • Визнавайте помилки і слабкості. Це ознака сили. Крім того, завжди знайдуться охочі повчити вас уму-розуму. А вам підходить будь відгук.

Ви перемогли, якщо партнери і клієнти люблять або ненавидять вас. Якщо ваша особистість, продукт, бізнес або блог не викликають емоцій, треба працювати далі.

Класика завжди в моді

Прозорість, щирість, інформаційна та емоційна відкритість — це навіть не класика. Це основа, без якої контент-маркетинг не працює. Якщо ви не до кінця відверті з аудиторією, ваші публікації не привертають уваги. Це в кращому випадку. Якщо ви свідомо приховаєте частина інформації, ваші публікації перетворюються в адверториалы, приховану рекламу, інструмент маніпуляції користувачем. До речі, користувачі добре відчувають спроби маніпулювати їх вибором. Тому вони знову перестають бачити ваш контент.

Як ви вважаєте, чи повинен комерційний автор бути відвертим? Може відкритість нашкодити бізнесу? Поділіться думкою в коментарях.