Що таке удача і чи є їй місце в світі бізнесу?

466

Ви коли-небудь замислювалися про удачу? Про те, чому одних людей вона купає в своїй милості, а інших обходить за кілометр? Чому хтось оре як проклятий і не бачить результатів, а хтось, не напружуючись, отримує все найкраще? Чи є місце успіху в світі бізнесу? І якщо так, то як її «приручити»? Я впевнена, що подібні питання не раз відвідували вашу голову.

Що таке удача і чи є їй місце в світі бізнесу?

Нещодавно я задумалася над цим питанням і відкрила для себе ось таку цікаву закономірність. Коли олімпійський бігун виграє золоту медаль або кухар отримує шикарний відгук від клієнта, ніхто чомусь не говорить про удачу – «Це заслужено», «Чоловік працював, щоб досягти таких результатів». Зате коли хтось добивається успіху в бізнесі, чомусь всі заслуги приписують везінню і «зіркам, які зійшлися в потрібний час потрібним чином».

Вам не здається, що це якось неправильно…?

Адже, по суті, ніж бізнес відрізняється від спорту? Люди, що відкрили свою справу, працюють не менше спортсменів, які готуються до серйозних змагань. Кожен день на протязі тривалого періоду часу вони тренуються і відточують свої навички, шукають ідеї і виправляють свої помилки. Це як підготовка до Олімпіади: довга, планомірна, повна дрібних перемог і розчарувань.

Чи означає це, що успіху не існує?

Немає. Удача існує, це безперечно. Просто різні люди сприймають її по-різному.

Уявіть собі ситуацію. Ви записалися на плавання і там зустріли дівчину своєї мрії. Через якийсь час ви на ній одружитеся і дізнаєтеся, що її батько – крупний бізнесмен. Через рік заміжньої життя той запрошує вас працювати в його фірму, і незабаром ви станете багатим і успішним людиною. Що це? Везіння? Чи за цим приховано щось ще?

Більшість оточуючих, звичайно, не роздумуючи, скажуть: «От пощастило хлопцеві! Закохався в дівчину, в якої тато – велика шишка». Але в реальності все набагато глибше… В реальності батько не запропонував би вам високу посаду, не маючи ви такими якостями, як: розум, рішучість, уміння бачити й оцінювати ситуацію, товариськість, а також готовність прийняти такий щедрий подарунок.

Так що ж таке успіх? На основі свого власного досвіду і досвіду інших людей, я спробувала дати їй таке визначення:

Удача – це такий момент, коли ваші вміння, підготовленість і інтуїція зустрічаються з можливістю. Це не манна господнього, не подарунок за те, що ви особливий, народилися в сорочці або під щасливою зіркою. Це нагорода за вашу роботу і готовність прийняти будь-який результат.

Наведу ще один показовий приклад. Нещодавно мені зателефонував мій старий знайомий і сказав, що його фірма нарешті почала приносити прибуток, через 3 роки після створення (не буду вказувати сферу діяльності, це не суть). І він щиро не розумів, чому це сталося тільки зараз. З самого її заснування і донині його співробітники виконували одну і ту ж роботу: ніякого маркетингу та піару, ніяких нових перспективних кадрів. Одні і ті ж дії, що повторюються день у день.

Чому удача зволила прийти до нього через стільки часу?

Чесно, я не знаю відповіді на це питання, але одне можу сказати напевно: саме за таким принципом вона працює – з’являється тоді, коли ти її найменше очікуєш.

Якщо ви стежите за Олімпіадою в Сочі, ви напевно чули про випадок, який стався під час фінальних змагань з шорт-треку серед жінок. У заїзді брали участь чотири спортсменки: італійка, кореянка, британка і китаянка. Перші три дівчини відразу вирвалися вперед, залишивши позаду більш слабку суперницю з Китаю. У китаянки не було шансів, і вона це прекрасно розуміла. Але тут сталося справжнє диво: британка не втрималася на ногах і збила італійку і кореянку. У підсумку, Чи Цзянжоу, яка протягом всієї гонки йшла останньою, виявилася попереду і фінішувала в гордій самоті.

Що таке удача і чи є їй місце в світі бізнесу?

Успіх приходить до тих, хто до неї готовий

Хочете вірте, хочете ні, але я абсолютно впевнена в тому, що наш успіх залежить від нашої віри в успіх. Якщо ми вважаємо себе лузерами за життя і негідними подарунків долі, ми не зможемо помітити і скористатися можливостями, які перед нами відкриваються.

Це як у притчі про нещасного людини:

У імператора був знайомий, якому постійно не щастило. Та одного разу він вирішив провести експеримент: поставив банку з золотими монетами прямо на шляху цього нещасного чоловіка, щоб той підібрав її і перестав вважати себе нещасливим. Як ви думаєте, що відбулося, коли він так зробив? Ця людина чомусь закрив очі, випадково штовхнув банку ногою і пройшов мимо. Коли його запитали, навіщо він закрив очі, той відповів: «Я перевіряв, чи я зможу нормально ходити, якщо я раптом осліпну». Бідна людина настільки насолоджувався своєю трагічною життям, що навіть коли удача прямо під ніс поклала йому свій подарунок, він його не помітив.

І зовсім по-іншому йдуть справи, коли ви вірите в успіх і вважаєте себе гідним його уваги. У цьому випадку ви в будь-який момент готові прийняти її подарунок. Мало того, ви самі шукаєте і напрошуєтесь на ці подарунки. Ви ставитеся до успіху, як до якогось додаткового інгредієнту успіху, дополняющему інші: знання, вміння, наполегливість, прозорливість і т. д. Удача – це не те, що трапляється з вами, а те, що ви витягаєте з кожною наданою перед вами можливості.

Хтось сидить у тіні сьогодні тільки тому, що він у свій час посадив дерево

Це чудова цитата Уоррена Баффета, яка точно передає суть всього вищесказаного. У всіх бувають тяжкі часи і в житті, і в бізнесі. Деякі їх долають, деякі – ні. Бути може, тим, хто домігся успіху, тупо повезло. А може, вони просто поцілували кого-то в лисину і почали старанно працювати.

Удачі, друзі!

Читайте також:

  • Іди туди, куди веде тебе твій страх
  • Чому люди бояться успіху
  • Мільярдером вам заважає стати лише одне – страх перед виходом із зони комфорту