Що важливіше: освіта або ділова хватка?

794

Кожен другий сьогодні – менеджер або юрист за освітою. Чому ж так мало людей досягають успіху в своїй справі, і чому серед них майже немає юристів та економістів?

Світ бізнесу – це складне і постійно мінливий простір нових ідей, нових практик і методів досягнення успіху. Як тільки якась бізнес-концепція потрапляє в підручники, вона відразу ж втрачає актуальність, тому що нові практики витісняють її з цього світу. Ось чому бізнес-освіта має набагато менше значення, ніж ділові якості характеру – наполегливість, упевненість і дисципліна. Перегляньте будь-список найважливіших якостей успішного підприємця, і ви навряд чи знайдете згадка про освіту в області бізнесу або наукового ступеня.

Чому ж освіту в області бізнесу рідко вважається основою успіху? Швидше за все, вся справа в його відносній важливості у порівнянні з іншими діловими якостями і рисами характеру. Згадайте про неймовірну кількість людей, які залишили свій слід в історії, незважаючи на відсутність у них вищої освіти. Давайте розберемося, чому воно не зможе замінити такі якості, як наполегливість, упевненість і пунктуальність.

Що важливіше: освіта або ділова хватка?

Причина перша: освіта дає лише теоретичні знання про минуле

По-перше, важливо розуміти, що освіта не зможе навчити вас заглядати вперед. Мова, звичайно, йде про традиційній освіті – там, де є підручники, аудиторії та лектори. Взагалі-то все ваше життя буде одним великим уроком. З цієї причини навчання в класі обмежена в тому, що вона може дати молодим професіоналам. Як вже говорилося, ділові тактики і методи роботи застарівають практично миттєво після того, як потрапляють в підручники. Уявіть собі, що бізнес – це світ технологій або мистецтва, де постійно виробляються нові розробки. Новатори в цій справі постійно придумують нові прийоми, тактики, звичаї і методи досягнення успіху. Викладач може дати вам лише знання про те, що працювало у минулому. Проте це не є гарантією того, що воно буде працювати в майбутньому.

Причина друга: реальний практичний досвід більш цінний

З іншого боку, реальний досвід є найкращим освітою для підприємця, який хоче досягти успіху в світі бізнесу. Це не означає, що не потрібно вивчати ділові практики і концепції – вони можуть навчити вас ділового спілкування, привести до розуміння фінансового планування та маркетингу, а також допомогти розвинути в собі інші навички ведення бізнесу. Однак потрапити в реальний світ бізнесу, робити помилки і вчитися на них – це найкращий спосіб засвоїти принципи успіху в діловому світі. Ви можете годинами сидіти над підручниками і з відзнакою скласти випускний іспит, але набагато більше шансів назавжди засвоїти правила ведення гри у світі бізнесу у вас буде, якщо ви відчуєте все на собі.

Причина третя: освіта не зможе виховати у вас ділову хватку

Ще одна причина, чому освіта не дає ті ж переваги, що наполегливість і завзятість – це те, що освіта дається у вигляді об’єктивної концепції, а сам бізнес насправді є суто суб’єктивним поняттям. Іншими словами, всім студентам викладають одне і те ж, але кожен індивідуальний підприємець. У бізнесі вам будуть потрібні ваші особисті якості, і у кожного вони свої – завзятість, працьовитість, позитивність або креативність. Ці якості неможливо придбати під час теоретичних занять. Звичайно, у класі ви можете обговорювати важливість цих рис характеру, а й розвивати їх ви зможете тільки самі, протягом свого власного життя.

Причина четверта: ваш бізнес унікальний

Мінус освіти в області бізнесу в тому, що воно спочатку вважає, що всі ділові починання досить схожі. Однак коли ви відкриєте свою справу, ви виявите, що ваш бізнес буде стикатися з унікальним набором перешкод і проблем. Всі ділові починання унікальні, і загальні принципи освіти можуть дати лише приблизне уявлення про ведення бізнесу. Навіть найкраща освіта не може передбачити майбутнє вашого власного справи.

Причина п’ята: наполегливість допомагає долати перешкоди

Наполегливість перевершує освіта з цілого ряду причин. В процесі ведення справ ви можете зустріти на своєму шляху серйозні перешкоди і випробувати повні провали. Освіта може допомогти вам уникнути деяких перешкод або навіть обійти ті, які не можна уникнути. Освіта може представити вам факти і план дій, але не може наділити вас завзятістю і наполегливістю, щоб продовжувати рухатися вперед в стресових умовах. Ці риси характеру допоможуть вам зберегти позитивний настрій і продовжувати роботу після провалу.

Причина шоста: впевненість просуває ваш бізнес вперед

Віра в себе і свою справу теж важливіше освіти. Освіта може розповісти вам, як генерується прибуток, просувається ваша справа і ведеться бухгалтерський облік, але не може дати настільки необхідні вам натхнення і підтримку. Тільки ваша особиста віра в бізнес, свій продукт і свої здібності може змусити вас рухатися вперед.

Причина сьома: пунктуальність виробляється тільки практикою

Пунктуальність – невід’ємна риса характеру підприємця, яку можна придбати тільки шляхом постійної практики. Так, традиційна освіта може допомогти вам виробити навички дисципліни, тому що ви неминуче повинні навчитися тайм-менеджменту і самомотивації, щоб успішно завершити свою освіту. Однак пунктуальності можна навчитися в абсолютно різних обставин. Освіта не зможе мотивувати вас продовжувати роботу, коли справи йдуть не так гладко, вставати на годину раніше, щоб скласти план завдань на поточний день, і відмовитися від розваг на користь справи. Тільки життєвий досвід і практика допоможе вам виховати в собі пунктуальність.

Що важливіше: освіта або ділова хватка?

Безсумнівно, освіта дуже корисно в діловому світі. Воно може стати основою, на якій ви побудуєте своє успішне майбутнє. Однак такі ділові якості, як наполегливість, упевненість і пунктуальність, набагато важливіше теоретичної бази. Маючи їх у своєму арсеналі, ви автоматично збільшуєте свої шанси на успіх, навіть якщо будете часто терпіти невдачі на шляху до нього.

Так що, якщо у вас немає заповітних кірочок диплома, не турбуйтеся – хіба їх вимагають при реєстрації вашого геніального бізнесу?

Ще кілька цікавих статей:

Десять речей, які допоможуть вам зробити стрибок вище голови

Чому бізнесу потрібна глобальна мета

Як зрозуміти, що ваш бізнес приречений на провал?