Що вибрати – контекст або seo?

278

Ми вирішили це питання виділити в окрему статтю, аж надто багато суперечливих думок доводилося чути.

З одного боку — в інтернет-маркетингу існують спеціалізації. Фахівці з контексту, вибачте за прямоту, нічого не розуміють в пошуковому просуванні (в переважній більшості випадків). Сеошники теж не особливо шанують контекст, і це зрозуміло і передбачувано. В даний час — як би ні був доріг перехід PPC — це гарантований миттєвий ефект, на відміну від пошукового просування.

А тепер приготуйтеся, ми скажемо найважливіше: насправді такого протистояння не існує. Пошуковий трафік з ряду причин не може конкурувати з трафіком з контекстних систем. І той, і інший спосіб працюють на результат в умілих руках, і той, і інший шлях може «злити» ваші бюджетів порівняно швидко без якого-небудь значимого результату.

Основні відмінності пошукового трафіку від контексту (PPC)

Найважливіша відмінність — терміни отримання перших клієнтів. Для трафіку з органічної пошукової видачі це мінімум місяць, а то і 2-3 (якщо не 4-6, коли сайт потрапляє до тим самим «умілим рукам» в поганому стані). Для PPC-трафіку ніякого часового лагу не існує: закинув гроші на Директ — пішли перші клієнти.

Інша важлива відмінність – ціна переходу. Як не крути, а вартість отриманого переходу буде різною. По одному і тому ж запиту перехід з пошуку і з контекстного оголошення буде відрізнятися дуже суттєво. Природно, не на користь контекстного трафіку. Різниця в ціні кліка — мінімум в 2-3 рази, а інколи й у 5-6 разів, а іноді і в 10-15. Ви подумали , що це вже все? Ні, іноді й у 20-22 рази. І навіть в 30-35 разів теж буває! Перехід в контексті завжди дорожче. Порахуйте, якщо ви платите за один перехід за запитом з органічної видачі дорожче, значить, щось не те з вашою стратегією або вашим виконавцем (цілком можливо, вас підсадили на посилальну голку). Ну не може бути перехід з органічної видачі дорожче контексту з одного і того ж запиту.

Також слід враховувати, що є тематики, де традиційно клікабельність контекстних оголошень вище, ніж в органічній видачі. Точніше, в ній буде працювати тільки перша-друга позиції, а восьма-десята будуть отримувати частки відсотка від загальної кількості переглядів (не кажучи вже про другу сторінку). При цьому в контексті трафік можуть отримувати не тільки перші місця спецрозміщення, але і гарантовані покази, що знаходяться в «першому екрані». Це все тематики, де важлива швидкість отримання послуги, наприклад: відкриття замків, виклик евакуатора, усунення витоку газу, виклик ветеринара додому і т. д. Часто за цим запитам невиправдано просуватися в органічній видачі: термін і бюджет великий, а висновок просто в «топ-10» дасть мало результату, адже потрібні 1-2 позиції для отримання трафіку.

Що вибрати – контекст або seo?

Також контекстні оголошення буде мати явну перевагу у видачі за запитами, мають регіональну прив’язку до конкретного району, міста, області. На картинці нижче ми бачимо, що на «перший екран» видачі за запитом «автосервіс зеленоград» насилу можна знайти тільки сайт, який займає перше місце у природному видачі. Значну частину екрана займають контекстні оголошення (8 сумарно – два в спецрозміщенні і шість гарантії) і превью карти Яндекса з зазначеними автосервісу Зеленограда.

Що вибрати – контекст або seo?

Також потрібно ще враховувати, що одна частина користувачів пошукових систем у видачі вдається тільки до контекстним оголошенням, а інша частина – тільки до природної видачі. У кожної групи є своя логіка і свої мотиви.

Звідси основний висновок: робити ставку виключно на пошуковий трафік або тільки на PPC буде помилкою. Ви втрачаєте клієнтів, якщо не підходьте до питання отримання цільової аудиторії комплексно. Обидва способи не просто працюють, вони приносять прибуток власникам бізнес-проектів. Якщо у вас «не пішов контекст», або ви щиро вважаєте, що всі сеошники – шахраї, повірте, це тільки ваш особистий досвід. Інструмент ні в чому не винен, якщо його використовували непідготовлені люди, які не мають навичок і досвіду роботи з тим чи іншим інструментом.

Читайте наші статті по темі:

  • Ведення контекстної реклами
  • Не пора перейменувати SEO-департамент у відділ контент-маркетингу?