«Сира» інформація марна: важливість обробки даних

317

Як кажуть, ніколи не буває занадто багато грошей або здоров’я. А ось занадто багато інформації дуже навіть буває. Онлайн-маркетологи повинні контролювати потік даних, інакше їх просто завалить з головою. Однак, незважаючи на похмурі прогнози, з цього завалу все-таки можна вибратися.

«Сира» інформація марна: важливість обробки даних

Не дозволяйте потоку даних завалити вас з головою

Доповідь за результатами опитування понад 700 маркетологів під назвою «Багато даних, мало користі» пояснює, що необхідно обов’язково аналізувати зібрані дані: на даний момент, фахівці відмінно справляються зі збором даних, але не всі вміють їх обробляти. Поки багато компаній збирають і ефективно використовують інформацію з окремих маркетингових каналів (наприклад, електронної пошти), решта досі не розуміють, як застосовувати результати таких досліджень для залучення нових клієнтів.

Нижче наведені результати опитування, які можуть засмутити деяких маркетологів:

 • Майже половина респондентів зізналися, що аналіз і подальше використання інформації буде для них найскладнішим завданням у цьому році.
 • Більше чверті маркетологів не змогли пригадати, коли в останній раз вони проводили контроль якості зібраної інформації.
 • Майже 40% сказали, що результати маркетингових даних рідко або ніколи не впливали на їх політику ведення бізнесу.
 • Досить песимістичні висновки, чи не так? Як виявилося, більшість компаній як і раніше зосереджені на розробці і застосуванні дуже обмежених підходів до маркетингу, до того ж розрахованих тільки на широкий ринок.

  «Сира» інформація марна: важливість обробки даних

  Крім збору інформації, її треба вміти аналізувати

  Нижче ви можете знайти кілька важливих уроків для онлайн-маркетологів, що працюють з великим обсягом інформації.

  Збір даних

  Не дивно, що онлайн-канали, які включають в себе електронну пошту, соціальні мережі і сайти, стали основним майданчиком для збору інформації про клієнтів – адже на них це робити легше всього.

  У доповіді говориться, що маркетологи повинні тісно спілкуватися із споживачами у тих мережах, де вони найбільш активно діляться особистою інформацією, а їх компанії повинні інвестувати в інструменти, необхідні для збору та зберігання таких даних у всіх мережах.

  Що стосується традиційних маркетингових каналів, то з ними бувають деякі проблеми: більшість з них прив’язані до рекламним агентствам, які спрямовані на широкий ринок. Швидше за все, це відбувається тому, що такі компанії розвивалися в той період, коли масовий маркетинг був єдиним ефективним інструментом.

  Фільтрація даних

  Онлайн-маркетологи зазвичай лінуються підчищати свою клієнтську базу даних, а це має робитися щотижня або, принаймні, щомісячно. Це цілком очевидне правило, але великі компанії все одно продовжують зберігати тонни неактуальних даних.

  Більше половини респондентів заявили, що вони фільтрують зібрану інформацію щоквартально або ще рідше. Ще чверть зізналися, що не пам’ятають, коли востаннє оновлювали клієнтську базу. Створюється враження, що маркетологи стали перетворюватися в Плюшкіних – колекціонерів, які ніколи нічого не викидають, щоб звільнити місце для більш цінної інформації. В результаті, керівникам при прийнятті рішень доводиться оперувати застарілими даними, які можуть коштувати їм клієнтів і прибутку.

  Регулярна фільтрація даних має безліч переваг: підвищується актуальність розсилки для клієнтів і знижується ймовірність бути заблокованим провайдерами в результаті скарг від передплатників.

  «Сира» інформація марна: важливість обробки даних

  Фільтрація даних з різних джерел формує актуальну картину ринку

  Аналіз даних

  Збір та зберігання даних стали набагато легше і дешевше, що незрівнянно збільшує обсяг отриманої інформації. Справа в тому, що її потрібно ще і обробляти з такою ж швидкістю, тому інвестиції в аналітику не менш важливі.

  На щастя, сьогодні існують легко доступні інструменти, здатні уповільнити нескінченний потік інформації. Компанії, у яких є багато даних і мало їх розуміння, зараз мають у своєму розпорядженні величезну кількість аналітичних інструментів.

  Зараз на ринку повно коштів для проведення моніторингу клієнтів та реагування на їх запити. Сьогодні стало простіше, ніж коли-небудь, отримати цінне розуміння поведінки клієнтів і ринку в цілому, що складаються на ньому переваг і тенденцій. Це дозволяє швидше й ефективніше реагувати на будь-які зміни.

  Набір персоналу – це один з видів інвестування у аналітику, і 56% респондентів готові здійснити його в цьому році. Маркетологи, які розглядають можливість додаткового набору персоналу, повинні в першу чергу правильно розставити перед ним пріоритети.

  Незважаючи на те, що компанії готові збільшити свої вкладення в онлайн-маркетинг, вони досі не можуть зрозуміти, що їх цілі і ресурси не цілком відповідають можливостям конкретних ринків і не зможуть забезпечити розуміння клієнтів. Тому одночасно з нарощуванням ресурсів і персоналу, потрібно починати мислити ширше і вивчати нові технології маркетингу.

  Використання даних

  Майже 40% респондентів визнали, що результати маркетингових даних рідко або ніколи не впливали на їх політику ведення бізнесу. Це не дуже добре, оскільки звернення до клієнта є найпершим кроком просування бренду, і цей процес потребує більш ретельного вивчення.

  Для маркетологів найважливіше – це надати клієнтам актуальну і цікаву інформацію, щоб привернути їх увагу через різні канали. Також дуже важливо робити висновки з кожної рекламної кампанії, виводячи показники, що забезпечують рентабельність для виправдання інвестицій в персонал або технології.

  «Сира» інформація марна: важливість обробки даних

  Правильно використовувана інформація – перший крок до успіху

  Незважаючи на величезну кількість інформації і необхідності швидко її обробляти, сучасні інструменти обробки даних дозволяють дуже швидко їх «переварювати». З допомогою аналітичних засобів, ви легко зможете проаналізувати зібрану інформацію в розрізі конкретного ринкового сегменту, а також навчитися говорити мовою споживачів і реагувати на їхні потреби швидше, ніж конкуренти.

  Переклад і адаптація матеріалу Роберта Спрінгера Data Is Useless Without Meaning: The Importance of Insight.

  Читайте також:

  • 17 порад, які допоможуть отримати максимум інформації при інтерв’ю з джерелами
  • П’ять правил, без яких не варто розраховувати на успіх в інтернет-маркетингу
  • 15 кращих інструментів для пошукових маркетологів