Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав генерувати продажу?

349

Реалізація контент-маркетингової стратегії вимагає часу. Питання в тому, скільки часу?

Є фахівці, які тільки нещодавно вирішили на практиці перевіряти ідеї контент-маркетингу, тобто ледь почали ним займатися. Їх найпоширеніша помилка очікування швидких результатів. Для них «реалізація контент-маркетингової стратегії», кажучи перебільшено, означає: вчора ввечері написали першу статтю в блозі — завтра вранці чекаємо зростання продажів. В будь-яких областях новачки схильні до цього помилці, воно поступово розвіюється, пропорційно приходу досвіду і професіоналізму: трохи більше досвіду — трохи менше очікувань, що результат прийде легко і швидко.

Але є інтернет-маркетологи, не вчора почали займатися створенням і промоутированием контенту. Вони роблять все «за правилами». Їх блог, як годинник: в один і той же час кожен день — нова стаття; кожен матеріал промотується; багато текстів і ролики отримують пристойну кількість розшарювання в соціальних мережах. Але все це не дає головного — зростання продажів. Це боляче, це позбавляє надії і вбиває віру в контент-маркетинг.

Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав генерувати продажу?

І новачки, і неновички стоять по суті перед однією проблемою: домогтися зростання продажів за рахунок контент-маркетингу — надзвичайно складне завдання. І чим менше зусиль і часу витрачено на реалізацію цього завдання, тим невозможней досягнення результату.

Перш ніж ваша віра в контент-маркетинги помре, усвідомте наступну річ: багато хто не в змозі правильно розрахувати свої сили і зробити все на відмінно тільки тому, що беруть за контент-маркетинг «вірусний потенціал» контенту: вони впевнені, що потрібно створювати матеріали, які отримають сотні розшарювання і тисячі лайків, що саме в цьому запорука того, що продажі будуть рости.

Від того, що ваш контент просто буде широко розповсюджуватися, продажу не виростуть. «Вирусность» — не запорука генерації продажів. Це перевірено практикою багатьох.

Чи означає це, що добиватися широкого поширення свого контенту в Мережі не варто? Звичайно, не значить. Дуже навіть варто. Але при цьому потрібно розуміти, що багатотисячна аудиторія (якщо ви наберетеся сил і терпіння і «доживете» до неї), читаючи ваш контент і навіть ділитися ним зі своїми друзями в соцмережах, зовсім не думає ось так: ах, яка класна стаття, треба б купити всі продукти, які пропонує ця компанія!

Це нерозумно очікувати, що контент настільки «надихає» подіє на розумних людей, якими, без сумніву, є представники вашої аудиторії.

Як насправді працює контент

У чому ж сенс необхідності широко просувати контент, для чого це все робиться, якщо ви не можете чекати пориву натхнення, спонукає купити ваш продукт?

Сенс простий: якщо ви не зупиняєтеся, продовжуєте інвестувати у створення і промоутування якісного контенту, який подобається натовпі ваших шанувальників (до речі, якщо ви поглянете на неї критично, то, швидше за все, зрозумієте, що вона не ідеально відповідає образу вашої ЦА — і це теж причина недостатнього зростання продажів), то ви домагаєтеся з часом того, що ваша аудиторія звикає до вас, до вашого бренду, його ідеям, ви стаєте частиною їхнього життя. Ваша публіка починає довіряти вам. І тільки коли це відбувається, ви вправі розраховувати на більше — на те, що частина цієї аудиторії перетворює свою лояльність до вас в реальну дію — здійснення покупки.

Так це працює на практиці: ви багато разів повторіть ті ж дії, знову і знову будете створювати контент, який сподобається, але «не спрацює», поки не почнете одержувати в процесі нудною і довгої роботи, в процесі спроб та помилок, кванти дивного контенту, який ідеально резонує з вашою цільовою аудиторією. Це робиться не за один день. Це дуже тривалий процес, що вимагає серйозних зусиль та інвестицій.

Напевно, ви все ще чекаєте відповіді на питання, скільки ж часу потрібно на те, щоб контент заробив по-справжньому, почав генерувати продажу, тобто робити те, заради чого, власне, він і створюється? Але на це питання немає чіткої відповіді. Все залежить від вас, від вашої здатності точно вловити вектор інтересів вашої аудиторії і створювати контент, який резонує з її інтересами, від вашого досвіду та професіоналізму, від грамотного підходу до інвестування в контент, від того, чи розумієте ви, що це дорого і довго, але в підсумку окупається з лишком, нарешті, від об’єктивних ринкових факторів, що впливають на ваш бренд.

Отже:

  • Не втрачайте надії.
  • А якщо ваша надія починає танути, змініть тактику: перекроїти ваш контент-план, шукайте нові ідеї, створюйте експериментальний контент — пробуйте, адже тільки висунення гіпотез та їх перевірка на практиці ведуть вас вперед.
  • Не забувайте про пошуковому маркетингу, дійте у відповідності з правилами пошукового просування. Наприклад, не забувайте, що ключі — це засіб отримати трафік з пошуку, тому ключові фрази потрібно органічно відпрацьовувати у вашому контенті.
  • Запасіться терпінням: на тривалих дистанціях (а реалізація контент-маркетингової стратегії — без сумніву, довга дистанція) виграють стаєри з довгим диханням.
  • Пам’ятайте: отримання результатів від контент-маркетингу — це процес, розтягнутий у часі. Велика кількість розшарювання на цьому шляху не рівнозначно великому числу продажів. Тільки коли ваш бренд стане «частиною життя» вашої аудиторії, ви помітите результат.

Також Вам може бути цікаво:

  • Майбутнє SEO (презентація)
  • Чому ми не займаємося просуванням по позиціях?
  • «Магічні ворота» SEO закрилися