Скільки коштує пошукове просування

277

Вперше звертаючись в маркетингове агентство, власник бізнесу зазвичай хоче дізнатися вартість його послуг. Підприємець бажає зрозуміти, скільки доведеться витратити, щоб потрапити в топ по основним запитам, збільшити цільовий трафік і стимулювати продажу. Спілкуючись з маркетологом, нормальний бізнесмен хоче почути конкретну цифру. Його б цілком влаштував таку відповідь: «Щоб відчути себе щасливим, вам доведеться витрачати щомісяця на пошуковий маркетинг 82 550 рублів. Ой, ні, дещо забули, 91 880 рублів на місяць».

Відповідаючи на питання про вартість послуг, нормальний пошуковий маркетолог зазвичай пропонує оцінити проект, визначити цілі просування, намітити шляхи розвитку проекту. І додає, що лише після цього зможе підрахувати вартість послуг. Приблизно. Уявляєте, як сильно дратують подібні відповіді бізнесменів, які звикли до прайсів, у яких зазначена вартість гранітної крихти в рублях за тонну?

Шановні підприємці, маркетологи не можуть назвати конкретну цифру не з шкідливості. Вони задають питання не тому, що хочуть розвести вас на бабки, прости господи. Щоб зрозуміти принципи ціноутворення, вам доведеться заглянути на маркетингову кухню. Зробивши це, ви раз і назавжди захиститеся від обману і маніпуляцій, а також зрозумієте, на що витрачаєте гроші.

Скільки коштує пошукове просування

Що продають маркетингові агентства

Звертаючись в агентство, ви купуєте послуги пошукового маркетингу (SEM). Вони об’єднуються в три групи:

 • Технічна оптимізація сайту або SEO. Оптимізатори забезпечують відповідність вашого ресурсу вимогам пошукових систем. Наприклад, вони створюють і налаштовують карту сайту.
 • Платний пошук. Експерти по контекстній рекламі створюють і реалізують PPC-кампанії.
 • Контент-маркетинг. Дана група послуг включає різні види послуг, включаючи створення та розповсюдження якісного контенту, взаємодія з аудиторією в соціальних мережах (SMM), природне отримання зовнішніх посилань і т. п. Детальніше читайте тут.

Зверніть увагу на три нюансу. По-перше, об’єднання SEM-послуг в три групи залишається умовним. Створюючи і публікуючи контент в рамках контент-маркетингової кампанії, експерт не може не займатися SEO в технічному сенсі цього терміна. Маркетолог повинен забезпечити видимість своєї публікації для пошукових систем та їх користувачів, тому він заповнює мета-теги, оптимізує зображення, виконує внутрішню перелінковку і т. п.

По-друге, ви можете розглядати контент-маркетинг як елемент пошукового маркетингу, а можете вважати SEM частиною контент-маркетингу. Обидва варіанти вірні, все залежить від контексту. У другому випадку контент-маркетинг включає і SEO і контекстну рекламу, і SMM, і роботу зі ЗМІ в офлайні, і багато іншого.

По-третє, багато вітчизняні агентства все ще включають поняття контент-маркетинг в SEO. Вірніше, вони обмежуються використанням терміна «пошукова оптимізація». Нічого страшного, якщо ваше агентство займається контент-маркетингом, називаючи його SEO, пошуковим просуванням, розкруткою або якось інакше. Гірше, якщо агентство називає свої послуги якимось модним терміном на кшталт «комплексний-діджитал-промоушен-і-инбаунд-маркетинг», а насправді штампує тексти в стилі «на телефон Samsung Ace ціна в Москві» і купують посилання.

Є ще одна зручна класифікація послуг пошукових маркетологів. Звертаючись в інтернет-маркетингове агентство, ви витрачаєте гроші на платний і природний пошук. Запам’ятали? Поїхали далі.

Скільки коштує платний пошук

Ваші витрати на контекстну рекламу складаються з двох частин. Перша — це кошти, які ви сплачуєте «Яндексу» або Google за демонстрацію оголошень і переходи користувачів. Друга — вартість послуг маркетингового агентства, фахівці якого реалізують ваші PPC-кампанії.

Скільки коштує пошукове просування

Скільки потрібно заплатити «Яндексу» або Google? Відповідь на це питання можна отримати після консультації з фахівцями з контекстної реклами. Детальніше про це ми писали тут. Можливо, вам допоможе наступна інформація від «Яндекс.Директ»: більшість рекламодавців витрачає на контекстну рекламу від 20 до 100 тис. рублів на місяць.

Скільки доведеться платити маркетинговому агентству? Це залежить від обраної моделі оплати:

 • Відсоток від бюджету. Це один з найпопулярніших способів ціноутворення. Агентства охоче запропонують вам співпрацю на даних умовах, якщо ви готові серйозно вкладатися в контекстну рекламу. Але якщо ви виділяєте на платний пошук 5000 рублів на місяць, не просіть маркетологів працювати за відсоток. Вони помруть від голоду, якщо погодяться. Стандартна величина комісійної винагороди вітчизняних агентств становить від 5 до 15%. Західні інтернет-агентства беруть з клієнтів від 3 до 7%.

До речі, деякі російські агентства обслуговують PPC-кампанії великих клієнтів, готових витрачати на контекст понад 100 тис. рублів на місяць, безкоштовно. Вони отримують винагороду від пошукових систем. Докладніше про цю практиці читайте в статті «Контекстна реклама: агентства VS агрегатори».

 • Фіксована плата. В даному випадку агентства беруть з вас гроші за час, який витрачають на управління PPC-кампанією. Вибравши дану модель оплати, ви можете розраховувати, що експерти агентства дійсно займаються вашими оголошеннями. Мінус в тому, що агентства диктують свої умови, самостійно встановлюючи вартість одиниці витраченого часу.
 • Оплата за результат. В даному випадку вам доведеться оплачувати агентству кожну конверсію або платити комісію з продажу. Перевага даного підходу очевидна: ви витрачаєте кошти тільки на необхідні дії на клієнтів. Мінуси теж є. Швидше за все, вам доведеться ділитися з маркетологами важливою інформацією про бізнес. Величину комісії або вартість конверсії доведеться обговорювати з маркетологами індивідуально.

Також існують комбіновані моделі оплати. Наприклад, захищаючись від клієнтів зі сміховинними бюджетом на контекстну рекламу, деякі агентства беруть мінімальну фіксовану плату і додають до неї комісійну винагороду. Також маркетологи можуть брати з вас фіксовану плату і бонус за досягнутий результат.

Скільки коштує природний пошук

Природний пошук — це маркетингові заходи, що передбачають залучення на сайт цільових відвідувачів, конверсію їх до споживачів, створення лояльного клієнта співтовариства. Природний пошук (або, якщо хочете, контент-маркетинг) допомагає стимулювати продажу. Крім цього, даний підхід дозволяє управляти репутацією вашого бренду. Зверніть увагу, інструменти SEM-маркетологів не обмежуються власне пошуком. Контент-маркетологи активно працюють з соціальними мережами, ЗМІ, блогосферою.

Іншими словами, звертаючись в маркетингове агентство, ви купуєте комплекс послуг, що включає в себе технічні та маркетингові заходи. Існує кілька моделей оплати природного пошуку:

 • Фіксована плата за пакет послуг. Наприклад, агентства часто стягують щомісячну плату за обумовлений перелік виконуваних робіт. Зазвичай в нього входить робота з семантичним ядром, технічна оптимізація сайту, створення і публікація певного обсягу контенту, моніторинг ефективності просування і звіти. У деяких випадках створення контенту оплачується окремо. Вітчизняні агентства все ще містять фіксовану плату витрати на купівлю чи оренду посилань. Середня вартість послуг російських маркетингових компаніях топ-рівня становить 70-120 тис. рублів на місяць. Західні агентства в середньому беруть з клієнтів від 2-5 тис. доларів.
 • Фіксована плата за окремі послуги. Найчастіше цю модель вибирають клієнти, не готові придбати комплексний пакет. Наприклад, підприємець може чудово розбиратися в технічному SEO і самостійно виконує відповідну роботу. Він замовляє в агентстві тільки створення контенту та SMM-заходу. Витрати бізнесмена залежать від набору обраних послуг та їх обсягу.
 • Погодинна оплата. Дана модель ціноутворення поширена в буржунете, де експерти в області SEO часто виступають у ролі консультантів. Середня вартість години роботи західного SEO-консультанта становить 100-300 доларів.
 • Оплата за результат. В рамках даної моделі підприємець платить агентству за досягнення обраних цілей. Наприклад, маркетологи рунета стягують плату за трафік, ліди і конверсії. Деякі агентства все ще пропонують послуги з оплатою за позиції сайту у видачі, однак даний підхід йде в минуле. Вартість результату (ліда, конверсії, угоди тощо) залежить від сфери роботи бізнесу, віку проекту та інших факторів.

Як вибрати найвигідніші умови просування

Щоб вибрати найкращі умови розкрутки, поспілкуйтеся з представниками кількох агентств і визначте, яким ви найбільше довіряєте. Обговоріть з маркетологами особливості вашого проекту і попросіть запропонувати вам оптимальні умови співпраці. Нормальне агентство буде в першу чергу орієнтуватися на ваші інтереси і потреби, а не намагатися продати вам набір послуг подорожче.

Такі практичні рекомендації допоможуть вам оцінити умови співпраці з агентствами самостійно:

  У довгостроковій перспективі пакетні пропозиції завжди вигідніше покупки окремих сервісів. Вибирайте фіксовану плату за пакет послуг, якщо ви просуваєте молодий проект. Купуючи пакет, ви економите на окремих видах робіт.

Скільки коштує пошукове просування
 • Платний пошук ефективно доповнює природний. Віддавайте перевагу пакетам послуг, що включають PPC-кампанії та залучення органічного трафіку.
 • Моделі з оплатою за результат часто бувають занадто дорогими для малого бізнесу. Оплачуючи ліди, угоди або віддаючи агентству відсоток від продажів, ви дійсно уникаєте неефективних витрат на пошуковий маркетинг. Однак цей підхід варто вибирати, якщо ви працюєте в дорогих нішах. Наприклад, якщо ви продаєте фінансові послуги, дорогі гаджети, автомобілі або ювелірні вироби.
 • Уникайте співпраці з агентствами, що роблять основну ставку на покупку посилань і інші способи маніпуляції видачею. Це марна трата грошей.
 • Вибирайте модель фіксованої оплати за окремі послуги, якщо ви точно знаєте, що вам необхідно. Цей підхід вигідний для проектів, що вирішують велику частину маркетингових завдань самостійно. А модель з погодинною оплатою підходить солідним клієнтам, які розраховують на особливу увагу до їх проекту.

Тепер ви розумієте, чому маркетологи не можуть відразу відповісти на питання про вартість просування. Вони повинні оцінити проект, визначити ваші потреби, обговорити з вами цілі розкрутки і підрахувати вартість засобів їх досягнення. Тому не зліться, коли менеджери агентств у відповідь на конкретне питання самі починають вас розпитувати.

До речі, ось вам ще одна рекомендація. Задумайтеся про компетентності та порядності агентства, менеджер якого у відповідь на ваше «скільки коштує» негайно називає конкретну цифру. Можливо, він взяв її зі стелі і навіть не збирається працювати з вашим проектом.

Використані матеріали: SEO Services Pricing – How much do you have to pay for SEO, How Much Should You Spend on SEO Services, How Should You Charge For SEM та інші.

Схожі матеріали:

 • Як вибрати контент-маркетингове агентство: сім рад бізнесу
 • Як реалізувати контент-маркетингову кампанію з нульовим бюджетом: п’ять безкоштовних інструментів