Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

1044

Контент-план Instagram складається на тиждень вперед і заздалегідь визначає назви постів з датами публікації. Якщо у вас ще немає профілю в цій соціальній мережі, слід визначитися з типом аккаунта.

3 варіанти організації контенту

1. Навчальний аккаунт

Зазвичай використовується для просування освітніх курсів, але не тільки. Наприклад, аккаунт @prostoremont успішно збирає замовлення в Instagram на ремонт та дизайн приміщень, ділячись з людьми нехитрими лайфхаками з облаштування будинку. Чистий прибуток в місяць тільки з Instagram двох авторів-дизайнерів становить 350 000 рублів. Все завдяки контенту, адже на відміну від інших пабликов, вони відмовилися від демонстрації своїх робіт.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

Ви теж можете створити навчальний аккаунт і показати, що кращого продавця покупцям не знайти, адже тільки ви знаєте про своїх товарах/послугах так багато.

Основою стратегії в даному випадку буде створення зрозумілого контенту, який за ступенем корисності піде від конкурентів далеко вперед.

2. Майданчик для продажу

Іншими словами, відкриваєте магазин в Instagram. Як у будь-якому іншому онлайн-магазині, потрібно розбавити продають тексти розважальним та інформаційним контентом, а також ділитися особистою інформацією.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

3. Особистий блог

Продавати можна і через персональні блоги. У цьому випадку ви розповідаєте про своє життя, паралельно розкриваючи одну або кілька тематик. Посилання на послуги розміщуєте в шапці профілю. У такої стратегії є своя перевага – ви нікому нічого не нав’язуєте і оточуєте себе людьми, яким подобаєтесь. Блог Наталії Сакадо присвячений переїзду з рідного Санкт-Петербурга в Гану (Африка). В шапці профілю можна побачити посилання на магазин африканських косметичних товарів. В блозі згадки про магазині зустрічається рідко.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

Як будувати контент-стратегію

1. Вибираємо тип облікового запису. В цьому випадку слід відштовхуватися від ваших внутрішніх відчуттів. Що вам ближче: вчити людей, розповідати про себе чи продавати? Варто подумати, що у вас виходить краще всього.

Візьміть аркуш паперу і позначте свій вибір у вигляді заголовка.

2. Формуємо структуру контенту. Відштовхуйтеся від типу облікового запису – обрали майданчик для продажу, оформляйте профіль відповідним чином та пишіть тексти, що продають, але не будьте занадто нав’язливі. Якщо завалювати аудиторію продають постами і не розповідати історії, ви не будете нічим відрізнятися від інших акаунтів. Якщо мало продавати, створиться відчуття, що ви самі своєю справою не дуже горите. У навчальному записі акцент йде на суперполезность, але якщо ви додасте трохи особистого/продає, це не зашкодить. Для особистого блогу потрібно володіти харизмою, плюс все одно доведеться зробити його тематичним: одна-дві теми, які будуть протягати через весь блог. Коли будете аналізувати контент-план, подивіться, які пости були прохідними, і позбудьтеся від них.

Під заголовком опишіть приблизну структуру: 20 % продають / 50 % інформаційних / 30 % розважальних постів.

3. Визначаємося з акцентами. Ми знаємо, що бренд – це не тільки кольори і символи. Це також те, що від нас очікують клієнти. Ви дбайливі? Завжди намагаєтеся ясно донести інформацію? Покажіть це в своїх постах. Ваші покупці знають, що ви нестандартно підходите до бізнесу? Підходьте нестандартно до створення контенту.

Запишіть декілька акцентів під своєю структурою.

4. Складіть контент-план на найближчий тиждень, скориставшись ідеями для статей, описаними нижче.

Особливості текстів для Instagram

Пам’ятайте про технічні обмеження. Підпис до фотографії в Instagram обмежена 2000 символів з пробілами, але «зачепити» увагу передплатників доведеться з першої фрази, тому що видно їм будуть тільки перші три рядки під фотографією. Крім того, коли акаунт збере велику активну аудиторію, їм буде незручно гортати коментарі в пошуках продовження посту.

Вкластися в ці рамки цілком реально, навіть якщо ви розповідаєте справжню історію. З цим легко справляється українська вчителька, яка проживає в США, @alena_amerika. Жінка веде вебінари по знайомствам онлайн і багато розповідає про життя в США. В її блозі багато цікавих історій.

Другий момент пов’язаний зі стилем написання. Багато разів було сказано, що основна аудиторія соціальної мережі – це покоління миллениалов (народжені у часовий проміжок з 1980 по 2000 роки), тому пишіть прості тексти, без зауми. Виберіть легкий формат викладу і варіює кількість інформації в залежності від тематики блогу.

Третій важливий момент – грамотність. Всі пости повинні прагнути до ідеалу. Перевіряти грамотність можна в спеціальних сервісах, наприклад, text.ru або «Орфограммка».

Ідеї для постів продають

1. Опис продукту. Пишемо коротко, легко, немов розмовляємо з одним, але не забуваємо зачепити покупців:

  • Вказати ключові переваги продукту. Вони повинні бути значущими. Перші кілька рядків повинні зачепити. З «коротким» форматом Instagram це особливо актуально.
  • Вказати цільову аудиторію. Вона повинна бути впізнаваною. Мета тексту – не просто продати, а продати конкретної категорії споживачів.
  • Встановити тимчасові рамки, протягом яких продукт буде у продажу (якщо вони є).
  • Вказати ціну. Робимо покупку зручною. Чим простіше передплатнику знайти аналог, тим менше шансів, що він буде витрачати час на пошук ціни у вашому акаунті.

При належному бажанні ви зможете укластися в один абзац. IKEA справляється з цим майстерно.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників
Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

А ось так робити не слід:

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

2. Анонси нових продуктів. Дайте знати передплатникам, якщо плануєте додавати товари або послуги в асортимент. Запитуйте думку аудиторії, адже ви працюєте для них. Корегуйте пропозицію на основі лайків та коментарів.

3. Відгуки. Перш ніж додавати відгук, можна поставити покупцю додаткові питання. Що саме сподобалося? Як оцінили колір, якість, доставка, смак, матеріал? Які знання ви отримали? Що б хотіли змінити? Опублікувавши відгук за всіма правилами, ви отримаєте довіру і додатковий інтерес до вашої продукції. До того ж, це один з інструментів боротьби з запереченнями. Публікуйте відгуки на регулярній основі.

Опублікуйте текст відгуку і супроводжуватимете його своїм коментарем. Що можна написати? Розкажіть трохи про товар і клієнта. Що хотів клієнт? Складний чи був замовлення? Чи швидко ви його виконали? Що особливого в цьому товарі?

Проблема в тому, що не всі хочуть витрачати час на відгук, особливо зайняті люди. В цьому випадку можна використовувати тактику «інтерв’ю». Задавайте ті ж самі питання і попросіть дозвіл на публікацію фотографії клієнта.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

4. Порівняння різних продуктів. Опишіть відмінності в цільових аудиторіях. Які продукти підійдуть різним категоріям споживачів найкращим чином?

5. Негативний досвід. Як ви помилилися і як це виправляли? Що допомогло взяти себе в руки, визнати помилку і прийняти правильні заходи?

Ідеї для розважальних/інформаційних постів

1. Своя рубрика. Рубрики створюють відчуття онлайн-видання. Вони виділяють акаунт серед десятків інших подібної тематики. Як придумати рубрику? Подумайте, про що ви могли б розповідати на регулярній основі. Це те, в чому ви сильні і що є базовою потребою людей. Вона необов’язково повинна бути оригінальною. Ідеально, коли автором рубрики можете бути лише ви і ніхто інший.

Стиліст Helene O Dor живе в Парижі і веде рубрику «helene_parisienne». На вулицях столиці багетів вона підглядає за стильними парижанами і пропонує оцінити передплатникам їх стиль. Таким чином, рубрика виходить інтерактивною.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

2. Обговорення трендів. Коли телеведуча Ольга Бузова розлучилася, про неї писали всі розважальні ЗМІ. Психолог і письменник Ніка Набокова присвятила цій ситуації пост, пояснивши, що поведінка дівчини вкладається в рамки психологічного мазохізму. Пост викликав резонанс і хвилю лайків. Важливо розуміти, що граючи на гарячій темі, добре б самому не підсмажитися. Писати слід максимально коректно, акцентуючи увагу на авторське «професійному» погляді. Подія може бути будь-яким. Головне, щоб воно співвідносилося з тематикою вашого облікового запису і мало навколо себе конфліктне напруження.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

3. Новини компанії. Варто зробити окремою рубрикою і присвоїти авторський хештег. Описуйте новини в позитивному ключі. Обов’язково вкажіть, яку користь нововведення несе для клієнтів.

Ось приклад від кафе, яке позиціонує себе як місце, де можна випити відмінний кави.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

4. Робочий процес. Прочиніть двері в свої майстерні, покажіть, як працює бізнес зсередини. Людям завжди цікаво зазирнути за лаштунки. Нехай ваш коментар розповість людям, чому у вас в компанії все саме так, а не по-іншому. Другий варіант: дайте людям відчуття моменту, – розкажіть, як саме в цю секунду йдуть справи у вашій фірмі.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

5. Бізнес-процес. Поділіться, як влаштовані бізнес-процеси у вашій компанії.

6. Історія про те, як з’явилась ваша компанія. Яка ситуація або ланцюжок подій визначила ваше рішення про створення цього бізнесу? Чому для вас не було іншого шляху?

7. Пости про те, що мотивує вас і колектив ходити на роботу. Співробітники приходять на роботу за безкоштовною кавою або для вирішення складних завдань? А, може бути, за тим і іншим?

8. В яких умовах з’явився ваш продукт. Яка ситуація була в країні? Яка була ваша особиста ситуація? Які були перші кроки?

9. Які клієнти оцінили цінність вашого бренду. Розкажіть про те, хто підтримав вас у перші роки роботи, і що вони у вас розгледіли.

10. Філософія і місія компанії. Поділіться щиро і відверто.

11. Смішні випадки. Всі люблять посміятися. Поділіться веселим випадком, пов’язаним з роботою. Можна обіграти негативні моменти в позитивному ключі.

Ідеї для особистих постів

1. Філософські міркування. Міркування про життя, глобальному та насущний у прив’язці до вашого бізнесу. Якщо ви ведете «технічний паблік», можна поговорити про те, як різна техніка впливає на настрій підлітків. Подумайте, про що було б цікаво дізнатися вашої аудиторії, внутрішньо промацайте тему на банальність. Подумайте, вам дійсно є що сказати? Пропустили ви цей пост через призму професійного або життєвого досвіду? Якщо так, можна публікувати текст буде популярний у читачів.

2. Розповісти про своє ставлення до продукту. Розкажіть, як ви особисто використовуєте в роботі або життя свої продукти. Який поворот у житті здійснився завдяки вашої продукції?

3. Розповісти про внутрішньоособистісних зміни. Зовсім не обов’язково відкривати двері в душу і запрошувати передплатників там топтатися, але скоротити дистанцію між вами і покупцями через особистий розповідь, цілком можна. Чому речі знаменитостей для випускників Гарварду користуються такою популярністю? Студенти чують, що Джоан Роулінг, перш ніж прославилася, потопталась на дні, а Стівен Спілберг десятиліттями не міг зняти успішний фільм, і бачать перед собою живих людей, які пройшли випробування труднощами і не зламалися. Саме таким людям, які пройшли через труднощі, хочеться довіряти.

Складання контент-плану для Instagram: посібник для чайників

4. Списки літератури. Поділіться бізнес-літературою, яка сформувала вас як фахівця. Опишіть, чому саме вас зачепила книга і який життєвий досвід принесла. Зробіть список книг, який допоможе вашим читачам стати краще. Підійдіть до створення списків оригінально: використовуйте різні часові періоди для каталогізації, зробіть список «особистих» помічників і «професійних».

5. Плани і мрії співробітників компанії. Розкажіть, про що мріють люди, які пліч-о-пліч з вами, і як ви допомогли здійснити їхні мрії.

6. Ваша особиста місія. Що ви несете своєю присутністю в цей світ? Які ваші головні цілі і мрії?

7. Відношення до кулінарії. Як не крути, але Instagram – це про їжу.

8. Подорожі. Розкажіть, куди ви подорожуєте і з якою метою. Поділіться корисними лайфхаками. Розкажіть про своїх поїздках з творчою чи професійною метою.

9. Ваші правила і принципи життя.

10. Інформація про внутрішніх складових бренду, які знаходять особистий відгук саме у вас.

Якщо не пишеться: де брати текст?

1. Гостьові пости. Обміняйтеся текстами з аккаунтом-партнером, який буде потенційно цікавий вашої публіці. Це також дозволить обмінятися аудиторіями.

2. Добірки цитат. Візьміть тему і знайдіть цитати. Намагайтеся уникати побитих фраз. Зробіть спеціальну рубрику. Робіть такі добірки, які будуть надихати і допомагати вашим читачам. Краще, якщо всі будуть оформлені в одному стилі.

3. Пропозиції до обговорення новин/постів партнерів. Зробіть репост, напишіть осмислений коментар і поцікавтеся думкою аудиторії.

4. Інтерв’ю. Поговоріть з експертом, який близький до вашої сфері. Анонсируйте інтерв’ю заздалегідь поцікавтеся у передплатників, відповіді на які питання їм цікаво почути.

5. Збірки корисних ресурсів. Сюди можете включити сайти, групи в соціальних мережах і інші акаунти в Instagram.

6. Публікації в ЗМІ. Якщо публікація була зроблена давно, розкажіть, як ви змінилися з того часу. Які почуття ви відчували під час інтерв’ю і що хотіли донести читачам?

Аналіз вмісту

У рамках аналізу рекомендуємо робити короткостроковий і довгостроковий аналіз контенту.

Наприклад, ви продаєте в’язані вироби в Instagram. Ви визначилися зі стратегією контенту, написали класні пости і публікували їх весь тиждень. Ви вибрали тип аккаунта – продає магазин.

Протягом тижня ви опублікували 3 продають поста: 2 поста – презентації нових товарів та 1 пост – анонс нового товару; 4 інформаційних посади; 2 особистих посту.

Тиждень закінчився і настав час короткострокового аналізу контент-плану. Вивчаємо лайки і коментарі під постами.

Короткостроковий аналіз

1. Виділяємо популярні пости. Два самих популярних і два найменш популярних.

2. Аналізуємо – що спільного у двох найпопулярніших постах? Якщо є щось спільне – повторюємо тенденцію. Якщо немає, беремо на замітку і повторюємо обидві посади в майбутньому.

3. Аналізуємо – що спільного у двох найменш популярних постах? Думаємо – чому вони не популярні? Якщо виключити невдалий час посту і непривабливу фотографію, то чому контент не був оцінений лайком або коментарем? Робимо висновок і виключаємо ситуацію надалі.

4. Аналізуємо наскільки знизилася активність лайків за продають постам до кінця тижня? Якщо знизилася, то на наступному тижні розбиваємо продають пости по часу або зменшуємо їх кількість.

Пишемо контент-план на другий тиждень, спираючись на результати першої. Коли тиждень закінчилася – аналізуємо контент-план по аналогії з першим тижнем.

Через ще два тижні настає час довгострокового аналізу.

Довгостроковий аналіз

1. Відбираємо найбільш популярні пости. Повторюємо їх стиль/тематику. Використовуємо найпопулярніший пост місяця для реклами гостьовим способом (за умови, що інформація не втратила своєї актуальності).

2. Визначаємо, який тип статей найпопулярніший у аудиторії. Продають/особисті/інформаційні/розважальні статті? Якщо ви пишете тільки в одному стилі, то який підвид статей найбільше затребуваний? Коли ви пояснюєте? Коли розважаєте публіку? Чому? Подумайте про це. Відточуючи майстерність у написанні іншого роду статей. Подумайте, чому люди сприймають вас тільки в одному/двох ракурсах? Якщо ваші особисті пости не користуються популярністю, то, можливо, вам не вистачило щирості? Може, ви говорили про те, що близько тільки вам, але не вашої аудиторії? Не знайшли точку перетину ваших інтересів?

3. Виписуємо найпопулярніший контент. Тут можна піти двома способами – викреслити його з контент-плану назовсім або навчитися писати. Все залежить від типу облікового запису, який ви обрали. В ідеалі – кожен тип контенту повинен виглядати у вашому профілі як вишенька на торті.

4. Порівнюємо, яка «тижнева» структура контенту була найпопулярніша в цьому місяці? Може, це і є ваше золоте перетин?

5. Дивимося, як вели себе в цьому місяці конкуренти. Що публікували? Що найпопулярніше у них? Беремо на замітку ідеї, які вам відгукнулися. Реалізуємо їх у блозі, пропустивши через особистий стиль.

Отже, якими мають бути пости в Instagram

Instagram – це живе спілкування. Пости повинні бути з якісною картинкою, легко і емоційно написані. Бажано укластися в 600-700 символів текст вміститься на екрані телефону.

При плануванні нових постів залишайтеся в рамках тематики облікового запису і враховуйте переваги передплатників, грунтуючись на лайку і коментарях.

Останнім часом найбільш популярні короткі відео і гифки з якоюсь корисною інформацією.

Бажаю удачі!