Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

396

19 травня 2015 року на Inbound.org – великому закордонному співтоваристві маркетологів – вийшла стаття Confessions of a Google Worm. Стаття буквально підірвала аудиторію і швидко розійшлася по всьому інтернету. Це справжня сповідь колишнього прихильника чорного SEO – неприкрита історія безпринципного інтернет-бізнесмена, який знаходив і довгий час успішно експлуатував «дірки» в пошукових алгоритмах.

Автор статті – Джефф Дейч. Джефф – глава відділу маркетингу в Ptengine. За його власними словами, він написав цю статтю з двох причин:

 • Щоб попередити про всі небезпеки чорного SEO.
 • Щоб пояснити, чому ж він здався, і чому так важливо займатися входять маркетингом.
 • Сьогодні ми пропонуємо вам переклад цієї статті.

  Перед тим, як зайнятися входять маркетингом, я, бувало, заробляв по $50 000, використовуючи методики пошукового спаму. Моя робоча тиждень становила максимум 10 годин. Говорю вам від щирого серця: ніколи і ні за що не слідуйте по моєму шляху.

  І зараз я розповім чому…

  Як я мислив у 2009 році

  Я не збирався спамити в інтернеті. Google змусив мене робити це.

  Це було моїм самовиправданням в ті дні.

  Я думав: «Раз пошуковий спам – це погано, то чому ж він так добре працює?». Точно так само думає більшість «чорних сеошників». Вони знаходять безліч виправдань, на зразок таких:

  • Ми допомагаємо Google покращувати свої алгоритми!
  • Контент-це король? Ржака! Єдиний контент, який вам потрібен – це зовнішні посилання. Google бреше людям, тому заслуговує того, щоб бути заспамленним зовнішніми посиланнями.
  • Якщо ми не будемо спамити, то цим займуться наші конкуренти і обійдуть нас. Ми повинні продовжувати спамити.
  • Ми допомагаємо малому бізнесу виграти в битві з величезною імперією зла, яка хоче поневолити їх, примушуючи платити за контекстну рекламу.
  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Так, я той самий чоловік, який заганяв в індекс «Гугла» за 45 мільйонів слів в день. Це я розробив програму, яка генерувала подібні тексти в авторежимі. До речі, працювала вона приголомшливо: сайти моїх клієнтів просто рвали «топи» Google.

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  У 2012 році чорне SEO було дуже прибутковим

  Сума продажів підписок на наш сервіс досягла позначки в $150 000 в місяць. Рентабельність була приблизно 70-80%. Весь прибуток ми з моїм партнером ділили навпіл. Промоутированием ми займалися на двох форумах – WarriorForum і WickedFire.

  WarriorForum і WickedFire – популярні за кордоном форуми з інтернет-маркетингу.

  Ось скільки продажу ми здійснювали за кілька годин:

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  В PayPal не могли уявити, яким чином я раптово почав заробляти стільки грошей. Мій бізнес так приголомшив їх, що вони заморозили $25 000 на моєму рахунку «до з’ясування». Вони очікували, що до нас почне надходити від клієнтів безліч заявок на повернення грошей.

  Але скасували підписку на сервіс менше 1% наших клієнтів.

  Тому що наш SEO-сервіс працював.

  Читайте також: Чорний копірайтинг: як напевно добити аудиторію з допомогою неякісних текстів

  Більшість користувачів змогли домогтися для своїх сайтів топових позицій по висококонкурентних запитах. Одного разу я навіть зміг вивести сайт свого приятеля-електрика з Нью-Джерсі на перше місце за запитом «електрик». Просто заради фана. Я в буквальному сенсі міг потрапити на першу сторінку видачі з будь-якого запиту, не прикладаючи ніяких особливих зусиль.

  В результаті моє життя стала дуже легкою. У мене було дві квартири на острові в Китаї – одна для себе, інша для матері мого сина. У кожній відкривався 180-градусний панорамний огляд на затоку Саньявань.

  При цьому я майже не працював.

  Весь наш бізнес був відданий на аутсорсинг 7 асистентів у Філіппінах і одному менеджеру по роботі з клієнтами з Невади, яка була трансгендерів і збирала на закінчення гормонотерапії.

  Моє щоденне розклад виглядало так:

  • 7:00: Прокидаюся, роблю зарядку і граю зі своїм дворічним сином, поки мій кухар готує сніданок.
  • 8:00: Снідаю і дивлюся баскетбол, поки няня доглядає за сином.
  • 9:30: Перший дзвінок моєму партнерові і співробітникам. Потім заходжу в Facebook, щоб поговорити з моїми друзями-журналістами з Пекіна.
  • 11:00: Трохи балаканини по «Скайпу» в нашому закритому чаті з такими ж чорними сеошниками».
  • 12:30: Поїздка в спортзал на скутері.
  • 13:00: Бігу 10 кілометрів на доріжці, тягаю гантелі в залі.
  • 15:00: Далі йду плавати в океані або в басейні.
  • 15:30: Граю з сином і його приятелями.
  • 17:00: Баскетбол з місцевими хлопцями і туристами, зупиненими неподалік.
  • 19:00: Приймаю душ і вечеряю тим, що приготував мій кухар.
  • 20:00: Укладаю сина спати.
  • 21:00: Сиджу в Skype, туплю в інтернеті або читаю книжки.
  • 23:00: Сон.

  Самотні спам-мільйонери

  Список справ, наведений вище, демонструє те, як виглядала чотиригодинна робочий тиждень спамера. Так вона виглядає у багатьох не відійшли від справ любителів чорного SEO і досі, до речі.

  Найбільш захоплюючі (і шкідливі для нервів) часи настають тоді, коли чергова «діра» в алгоритмі «Гугла», яку ти експлуатуєш, раптово закривається; тоді твоє життя перевертається вверх дном, поки ти не знайдеш чергову «діру» або не пристосуєшся до нових умов.

  Читайте також: Чорне SEO: як отримувати посилання, якщо вам плювати на умовності

  Але якщо все йде своєю чергою, ми з моїми колегами з «чорного SEO» просто язиком клепають в Skype про все на світі.

  Один мій приятель-сеошники почав заробляти 100 тисяч доларів в тиждень на продаж гарцинії камбоджійської в капсулах після того, як доктор Оз раптово заявив, що вона магічним чином допомагає скинути зайву вагу.

  Інша приятелька-сеошница працювала в технічно легальних, але дуже сумнівних з точки зору моралі сферах – продавала солі, сальвію, а також керівництва, як зраджувати своїй другій половинці і не «спалитися». Ще один хлопець (теж з Китаю, як і я) співпрацював з охоронцями в’язниць, які змушували в’язнів заробляти золото в World of Warcraft, щоб потім продавати золото на біржах ігрових валют.

  Всі троє купували у мене посилання.

  І витрачали зароблені на пошуковому спам гроші як маленькі зіпсовані дітки.

  Вони купували розкішні машини і шампанське по $5000 за пляшку, щоб потім обливати ним своїх колег-спамерів на конференціях. Вони їли таблетки від СДУГ як цукерки, намагаючись втриматися на ногах, щоб не заснути й опрацювати як можна довше. Вони обмінювалися секретними техніками НЛП, з допомогою яких можна було спокушати жінок. Коли ці техніки не спрацьовували, на виручку завжди приходила стара добра комбінація з повій і кокаїну. Багато з них інтенсивно займалися бодібілдінгом і брали стероїди, гормони росту і інші дивні препарати, щоб наростити м’язову масу, наприклад «оленячий ріг».

  Ми володіли багатствами і привілеями, саме тому наше братство «чорних» сеошників було нещадним до тих, хто «зливає» на сторону інформацію про наших технологіях. Якщо ви дізналися про якийсь корисної техніки від свого товариша, але присвоїли її авторство собі – будьте готові до того, що вас почнуть цуратися. Розкрийте стороннім SEO-лазівку, яка принесла гроші вашому колезі, – і вас тут же виженуть. Дайте «сім’ю» – і вас забанять назавжди в нашому груповому чаті Skype. Так, це було схоже на «Клан Сопрано». За винятком того, що замість мудрих мафіозі ваша сім’я складалася з дивакуватих ботаніків-гиків, які розбагатіли й тепер хочуть жити в світі своїх мрій.

  Google змусив нас робити це

  Насправді, я не хотів продовжувати йти по цьому шляху. За іронією, в 2010 році я намагався влаштуватися в команду по боротьбі з веб-спамом Google. Я знав всі трюки і секрети і вважав, що моя допомога може виявитися дуже корисною.

  Коли вони не відповіли на мою заявку, я пообіцяв собі, що вони поплатяться.

  І я дійсно змушував їх розплачуватися протягом ще декількох років…

  До того дня, коли Метт Каттс опублікував свій твіт, який увійшов в історію:

  Ден Тіес: @mattcutts до речі, хвала вам за те, що мочіть всі ці сітки блогів – приємно бачити, що спам бомблять

  Метт Каттс: @danthies а, радий, що ви помітили. Приємно бачити на trafficplanet.com, що народ запримітив, що ми їх помітили. 🙂

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Системою, яку ми використовували для розкрутки сайтів всіх наших клієнтів, була ALN (Authority Link Network). Наш сервіс називався «ALN Service», що допомогло підвищити його впізнаваність і, за іронією долі, послужило причиною його загибелі.

  Був час, коли наш сервіс був однією з найбільш обговорюваних тем на WarriorForum. Ми пішли в нірвану «чорного» SEO, де всі хотіли, щоб це ніколи не припинялося.

  Десятки наших клієнтів пішли з роботи, щоб відкрити свій власний SEO-бізнес, роблячи ставку виключно на наш сервіс. Наш найбільший клієнт, SEO-компанія, яка надавала послуги управління репутацією для знаменитостей в Мексиці, платила нам $25 000 в місяць. А вже своїм клієнтам вони напевно виставляли цінники в 50-100 разів більше. Я зрозумів, як круто вони крутять бізнесом, тільки коли їх компанія увійшла в список Inc. 500 в 2012 році.

  Inc. 500 – щорічний рейтинг найбільш швидкозростаючих компаній в США, що складається популярним журналом Inc.

  А тепер цей твіт попереджає нас про те, що слід відмовитися від використання мережі, на яку ми розраховували. Коли клієнти запитували нас про це твіті, я робив вигляд, що мене це анітрохи не турбує. На публіці я насміхався: «Як вони виявлять мережу з 25 000 блогів? Навіть якщо б вони могли виявити її, ми тут же зробимо нову! Ніяких проблем…»

  Але насправді я був дуже стурбований. Я знав, що Google може легко обчислити кожен сайт в нашій сітці. Все, що гуглоидам потрібно було зробити – купити кілька посилань на будь-який сайт під виглядом клієнтів і почекати, поки посилання проставятся системою. Така перевірка виявляла всі наші спам-блоги, які посилаються на інші спам-блоги, які в свою чергу посилаються на сайти клієнтів. Загалом, все «палітся» на ура, при бажанні гуглоидов.

  За фактом, відштовхуючись лише від однієї проставленою посилання можна було вирахувати і знищити всю мережу ALN, що «Гугл» і зробив згодом. Але до цього ми відчували себе як борці Зіона з «Матриці». Хлопці з Google – це агенти, які посилали Сентинелей для нашого знищення. Google, природно, сприймав цю ситуацію абсолютно навпаки. Ми зламували їх алгоритми і наводили безлад у видачі заради забави і прибутку.

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Публіці я позиціонував нас як хороших хлопців, а Google як імперію зла. Але в глибині душі я знав, що поганими хлопцями були ми самі.

  Читайте також: Texterra проти всіх

  Google надає своїм користувачам якісні результати пошуку безкоштовно, що дійсно допомагає суспільству. Що ж дає суспільству заспамливание інтернету «чорними» сеошниками? Воно допомагає лише двом людям: самому спамеру і його клієнту. Інтереси решти ігноруються.

  Я знав, що те, чим я займаюся – це сумнівний бізнес. Частина мене завжди мріяла про те, щоб перейти на легальну бізнес-модель. Але я був прямо як Майкл Корлеоне, який говорив своїй дружині, що його бізнес буде законним на 100% через 5 років – надто вже багато підштовхувало мене продовжувати спамити.

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Я був переконаним, непримиренним спамером. У цьому ж світі реального маркетингу я був відлюдником. Це стало абсолютно ясно після того, як я відвідав конференцію LinkLove від Distilled у квітні 2012 року.

  Смерть линкбилдинга

  Ми з моїм німецьким партнером дізналися про LinkLove від одного з наших улюблених клієнтів. Він повинен був виступати там, так що ми купили all-inclusive квитки на подію і запланували зустріч.

  Як тільки наш клієнт дізнався, що ми їдемо на конференцію, він без пояснення причин скасував свій виступ. Це було початком нашого краю – наша сітка спам-блогів почала поступово випадати з індексу. Цілком можливо, він намагався знизити шкоди для клієнтів сітки, чиї позиції почали падати як дохлі мухи.

  Ми з партнером все одно вирушили туди, впевнено відчуваючи себе експертними маркетологами з величезними рахунками в PayPal. Ці кілька днів у Лондоні розкрили мені очі на те, як ледь оперившийся світ вхідного маркетингу сприймає «чорне» SEO.

  За день до конференції в нас була вечеря з усіма VIP-особами індустрії. Там були Ренд Фишкин, Майк Кінг та інші важковаговики інтернет-маркетингу. Вони говорили про вхідний маркетингу, якісному контенті, залученості і ще про всякому, що я вважав повній «хренью».

  І нікому з них не було цікаво, чим ми займаємося – незалежно від сум на наших рахунках. Вони просто не вірили в наше майбутнє.

  «Н#$%! линкбилдинг!»

  Їх претензії до нас стали ще більш очевидними, коли Ренд вийшов на сцену, щоб задати жару на LinkLove 2012. Моє самолюбство вже було зачеплено «привітним» прийомом на вечері, але я ніяк не очікував удару, який обрушив Ренд.

  Він піднявся на сцену, широко посміхнувся, представився і почав показувати свою презентацію під назвою «Н#$%! линкбилдинг!».

  Я занепав духом.

  Читайте також наше інтерв’ю з Рендом Фишкиным

  Мій слабенький баттхерт різко переріс у неприховану і відчайдушну злість. Ренд відкрито ображав всю нашу індустрію. Я відчував себе, як Майкл Корлеоне з другої частини «Хрещеного батька», коли сенатор Гирі висловив йому все, що думає без боязні – під час переговорів про право на ведення грального бізнесу, яке Майкл хотів отримати.

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Я поклявся, що ніколи не дозволю Google прикрити наше шоу. Але в підсумку Ренд виявився прав. Протягом двох місяців вся наша мережа з 5000+ блогів, за які ми заплатили понад $80 000, випала з індексу «Гугла». Вона здохла. Ми були в стані гроггі. Наш бізнес з щомісячним доходом понад 100 тисяч доларів був зруйнований.

  Але за інерцією я продовжував залишатися зарозумілим і зухвалим. Я все ще вірив, що заробити в інтернеті за рахунок «дірок» пошукових алгоритмів буде просто. Я вірив, що зможу внести кілька незначних поліпшень в нашу стратегію, і ми знову підемо до успіху.

  Я вклав більше $100 000 в розробку сіток ГС і сателітів, які дозволяли б обходити антиспам-алгоритми Google. Я вірив, що є якісь схеми маніпуляцій із зовнішніми посиланнями, які відстежити пошуковику буде важко. Я намагався вивести свій сервіс з зони «чорного» SEO, всіляко «відбілюючи» його.

  Жодна з версій сітки сателітів не працювала довго. Нові сітки, які я клепав, не затримувалися в індексі. Panda і Penguin стали для нас занадто складним випробуванням. Я працював 3 місяці над створенням нової сітки блогів, потім ми викладали її в паблік і 4 місяці успішно продавали розміщення посилань нашим клієнтам. А потім я прогоряв, і починав клепати нову сітку.

  Читайте також: Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

  Я був збентежений і пригнічений. Я впадав у шопоголізм, купуючи гарний одяг і різні гаджети, щоб відчути себе хоч трішки краще. Я провалився в деструктивні стосунки з однієї китайською моделлю, яка врешті-решт виграла титул Міс Китай 2014.

  Кожного тижня ми з друзями ходили в походи по пагорбах Пекіна, перебуваючи під впливом галюциногенних грибів.

  Я був порожній оболонкою людини – втрачений, без будь-якої мети і планів на майбутнє. Із-за постійної тривоги я спав лише по 2-3 години в добу. Більшість людей, з якими я зустрічався в той час, почували себе некомфортно поруч зі мною.

  Сповідь «чорного» SEO-оптимізатора

  Я був не єдиним, кого було складно пристосуватися до нових антиспам-алгоритмами пошуку. Ви в курсі, що деякі ненавидять Google «чорні» сеошники подали позов проти Google – за шкоду багатьом конкурентним фірмам»?

  Вони це серйозно? Це все одно, що написати балончиком рекламу своєї компанії в чужому офісі, а потім подати на компанію до суду, коли вона зафарбує напис.

  Як я здався, поринув у світ вхідного маркетингу і влаштувався на роботу

  Півтора року я бився головою об стінку, а потім почав знову згадувати ту саму конференцію LinkLove. А що якби я почав все спочатку? Що якщо б я витратив свої 100 тисяч доларів на щось більш корисне, ніж пошук «дірок» в алгоритмах «Гугла»? Скільки реально крутого вмісту я міг би отримати! Скільки передплатників на email-розсилку!

  Я все більше думав про вхідний маркетингу, про який Ренд Фишкин і Майк Кінг постійно говорили на тій конференції.

  Можливо, це був мій останній шанс відкрити легальний бізнес.

  Отже, я повернувся до Пекіна, де зв’язався з друзями, далекими від «чорного» SEO. Я був готовий працювати в маркетингу. Я отримав кілька пропозицій, але жодне з них не вразило мене так, як від Ptengine. Це був невеликий стартап, який займався тим, що надавав стандартний «джентльменський» набір інструментів для оптимізації конверсії.

  Вони вже досягли успіху в Японії і тепер хотіли розширюватися на англомовний ринок. Вони хотіли подвоїти кількість користувачів протягом наступних двох місяців, щоб показати венчурній фірмі, яка хотіла інвестувати в них, що вони здатні досягти стрімкого зростання.

  Ptengine запропонували мені зайнятися їх SEO. Я сказав їм, що SEO тут не допоможе. Google просто не дозволить цього. Та й сам я вже хотів йти більш безпечним шляхом.

  Своєю відповіддю я поставив у безвихідь людей, які наймали мене.

  Вони дивувалися: «А як же твої хвалені-перехваленные сітки блогів? Ми працюємо з одним дуже відомим SEO-блогером з Британії, і він непогано прокачує нас через закриті сітки блогів». Я подивився на бутафорію діяльності, яку бурхливо імітував цей SEO-«гуру» і пріфігел.

  Як ніби перенісся прямо в 2012 рік. ГС, підняті на дропнутых доменах, дубльований контент, скопійований з archive.org, автосгенеренный контент. Я перейнявся співчуттям до Ptengine. Вони вже злили на р*вн*посилання $4000 і хотіли зливати ще більше. Я був в шоці. Цей «гуру» SEO постійно твердив у своєму блозі про вхідний маркетингу, а сам продовжував шукати «дірки» в пошукових алгоритмах.

  Як я став впертим прихильником вхідного маркетингу

  Цей майстер пошукової оптимізації збентежив мене.

  Замість його методів, я вирішив слідувати своїм новообретенним ідеалам.

  Використовуючи інструменти вхідного маркетингу – такі, як довірчі листи, спонсорують публікації, промоутування в соціальних мережах і т. д. – ми досягли тих цілей, які поставила венчурна компанія. Вони інвестували в Ptengine, поставивши не менш жорсткі плани на зростання в 2015 році.

  Читайте також: 200+ кращих кейсів з інтернет-маркетингу в рунеті

  І я маю намір продовжувати йти цим шляхом. Нещодавно ми почали працювати спільно з Джоанною Вібе з SnapCopy.co (про яку днями сказали, що вона, можливо, «кращий SaaS-копирайтер в Північній Америці») і Талією з Вульф Conversioner.com щоб повністю оптимізувати всю нашу воронку.

  Зараз до нас звертається чимало послідовників з кейсами, які ми будемо рекламувати серед цільових сегментів аудиторії, які потребують Ptengine. За фактом, весь контент буде направляти чітко сегментовану аудиторію в різні воронки, єдине призначення яких – надавати цінність.

  Чуєте, як я кажу про контент тепер?

  Якщо коротко, то через 5 років, протягом яких я вважав «білих» сеошників і маркетологів снобами, я нарешті-то беззастережно став на шлях істинний.

  Google, ви перемогли.

  Контент і правда король.

  Update від Дениса Савельєва

  Вельми примітна стаття, і вельми цікаві коментарі на «Инбаунде», почитайте – в тому числі коментарі Ренда Фишкина, який не раз згадується в статті. Але мені дивно ось що. Я розумію, що ризикую зібрати величезну кількість «дизлайків» від наших «хейтеров», але скажу одну річ. Все, що на заході де-факто вже визнано як Black Hat SEO, у нас все ще продовжує бути мейнстрімом. Лідери ринку досі кулуарно хваляться тим, що їх спам-сітки живуть і процвітають. Інші «апологети» «природних посилань» на сторінках своїх сайтів вчать нас із вами такий покупці посилань, яка буде виглядати максимально природною для пошукових алгоритмів. В принципі, я не проти. Але давайте вже говорити прямо – все, що стосується маніпуляцій із зовнішніми посиланнями – це Black Hat SEO. Це – зона ризику. Крапка!

  Про це та багато іншого я буду розповідати на конференції BalticDigitalDays, яка пройде в Калінінграді 13-14 серпня. Їду туди не один, везу з собою цілу делегацію від «Текстерры». Особисто запрошую вас на Балтійське море – приїжджайте, поспілкуємося про майбутнє ринку та й просто так. До речі, для всіх читачів «Текстерры» діє якийсь там промо-код. Скажіть просто, що ви від «Текстерры» – Дмитро Шахов обіцяв дати серйозну знижку, всім хто назве цей промокод. (Ось, до речі, він сам поправляє мене через чат «Фейсбуку»: «Нехай вкажуть промо-код texterra при реєстрації, і куплять квиток на 1500 рублів дешевше». Загалом, приїжджайте. Серпень, Балтійське море і розмови про inbound маркетинг — чого ж краще?