Стався витік в інтернет інструкції асесора Гугла

392

Ми вже писали про роль асесорів пошукових систем в ранжируванні сайтів, і прийшли до висновку, що впливу безпосередньо на видачу асесори не мають, а служать свого роду «маяками» і подають якісні сигнали пошуковикам. За словами Метта Катца, беззмінного керівника відділу пошукового антиспаму Google, асесори впливають на 500 алгоритмічних налаштувань світового пошуковика, що, загалом-то, схоже на правду.

Минулого тижня в інтернет потрапила 161 сторінковий документ, який, за даними SearchEngineWatch.com, є нічим іншим, як інструкцією для асесорів Google. Організована була витік спеціально (а Яндекс, нагадаємо, раніше це вже робив) або, дійсно, відбувся «злив» — за великим рахунком не має значення, так як нічого сверхнеожиданного в даному документі не виявлено.

Отже, згідно даної інструкції, асесори Гугла повинні оцінювати три основних параметри сторінок:

  • Основний зміст сторінки. Це може бути новина, стаття запис у блозі, відеоролик – одним словом, будь-який цінний контент – те, для чого ця сторінка створена.
  • Додатковий вміст сторінки. Сюди відносяться всі вторинні елементи сторінки – навігаційні меню, анонси інших матеріалів і товарів, опитування і т. д.
  • Реклама. Це вся інформація, яку можна віднести до реклами – банери, платні посилання, оголошення контекстних систем і т. д.

На підставі документа, можна зробити висновок, що автоматично пошуковик не присвоює статус важливості і цінності інформації індексованих сторінках. Низький або високий статус присвоюється вручну асесорами, а вже ці дані так чи інакше впливають на ранжирування (причому, швидше «інакше», ніж «так»).

На підставі трьох вищеописаних параметрів асесори Гугла присвоюють оцінюваним сторінкам один з трьох статусів. Розповімо про кожній з них детальніше.

Статус «Високоякісна сторінка»

Як зрозуміло з назви, це сторінки з дійсно цінним і якісно викладеною інформацією. Дані сторінки не мають орфографічних і граматичних помилок, вони близькі до стандартів «паперових» видань. Часто такі сторінки добре коментуються (якщо є можливість залишати коментар) і мають велику кількість посилань з соціальних мереж.

Високоякісні сторінки мають не тільки цінне зміст, але і хороше форматування – це розбивка тексти на абзаци, використання підзаголовків, ілюстрацій і т. д. При цьому при форматуванні сторінки «головне місце займає саме цінний контент, а не реклама, або другорядні елементи.

Статус «Сторінка середньої якості»

Дана сторінка досить цінна своєю інформацією, але може бути без особливого праці покращено. Зміст може бути опрацьовано більш глибоко, можуть бути вичищені орфографічні і граматичні помилки, може бути покращено подача інформації (є недоліки форматування). Сторінка не має достатньої кількості переходів з соціальних мереж (а висока кількість переходів – це якісний сигнал про цінності сторінки).

Статус «Низькоякісна сторінка»

Низькоякісна сторінка має або неякісний контент, або зміст відсутній/згенеровано автоматично. Дані сторінки часто створюються для введення в оману користувача (фішингові), хочуть завдати йому шкоди (мають посилання на шкідливі сторінки), або просто не мають ніякої цінності для користувача. Ознаки таких сторінок: велика кількість фактичних, орфографічних і граматичних помилок, спінінг, клоакінг, висока щільність ключових слів на сторінці (текстовий переспам), занадто «водянисті» тексти (великий обсяг текстів, не несе ніякого смислового навантаження), відсутність посилань на першоджерела (навіть у випадку якісного рерайта чужих матеріалів).

Також такі сторінки знаходяться на сайтах з низькоякісним дизайном, мають явні проблеми з форматуванням (читати такі тексти незручно, вони викладені у вигляді «простирадла», без розбивки на абзаци і без використання підзаголовків).

Ось такий розклад виходить. Нічого несподіваного і нового, все було відомо і раніше. Але ось що цікаво: асесори Гугла оцінюють, крім окремих сторінок, також і сайт цілком, в комплексі. І тут в інструкції є чіткі рекомендації, на що асесор Гугла повинен звертати увагу: на кількість відгуків, нагород, присутність бренду в соціальних мережах, наявність та актуальність форм інтерактивних консультацій – загалом, те, що так чи інакше пов’язане з авторитетністю ресурсу та репутацією в цілому.

Нижче представляємо скріншот одній з сторінок користувальницького інтерфейсу асесора Гугла:

Стався витік в інтернет інструкції асесора Гугла