Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

668

Сторінка подяки – це сторінка, на яку потрапляє лід (потенційний покупець) після того, як він заповнив реєстраційну форму, зробив покупку або виконав інше онлайн-дія, яку ви вважаєте важливою і гідним подяки.

Зробивши дію, яке привело його на сторінку подяки, клієнт як би поплескав вас по плечу, кажучи: «Я зацікавлений у вашому продукті або послузі». Ваші клієнти помітили вас, і ви їм подобаєтеся, що далі? Як розвивати ваші стосунки, щоб вони не втрачали з вами контакт і просувалися по конверсійним сценарієм?

Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

Дана стаття допоможе вам створювати сторінки подяки, які конвертують лідів у клієнтів, а незнайомців – у ваших фанів.

Етап №1. Визначення цілей

Якщо ви так і не визначилися, яких результатів ви хочете від своєї сторінки подяки, ви не зможете визначити ефективність її роботи або підібрати найкращий заклик до дії. З цієї причини, перш ніж починати розробляти оптимальну стратегію взаємодії клієнта з вашою сторінкою подяки, важливо встановити цілі. Звичайно, ви можете просто подякувати людини, який вчинив дію… А далі? Що ви хочете, щоб він зробив далі? Залишився на сайті і почитав ваші матеріали? Вивчив продукти? Вступив у вашу групу в соціальних мережах? Підписався на розсилку або дізнався більше про вашу компанію?

Як ви розумієте, цілі можуть бути досить різноманітні. Для їх постановки можете використовувати наступну текстову формулу:

Після того як клієнт зробив А), я хочу, щоб на сторінці подяки він зробив Б), щоб (сталося)

Ви можете замінити «А» будь-яким діянням, яке повинен зробити клієнт, щоб потрапити на сторінку подяки. Наприклад, заповнити форму, замовити послугу або отримати безкоштовний продукт.

Частина «Б» може бути замінена будь-яким діянням, яке повинен зробити клієнт на сторінці подяки, після того, як він здійснив перше дія «А». Наприклад, він може лайкнути сторінку бренду в Фейсбуці, підписатися на розсилку або вивчити продукти на сайті.

Замість «В» ви можете підставити будь-яку мету, якої ви хочете досягти. Наприклад, збільшити кількість передплатників у соціальних мережах.

Приклад: Після того як клієнт заповнив реєстраційну форму, я хочу, щоб він підписався на нашу розсилку на сторінці подяки, таким чином, ми зможемо залишатися з ним на зв’язку і провести його крізь конверсійний сценарій.

Після того як ви поставили цілі, ви можете подумати про наповнення сторінки контентом і над створенням закликів до дії.

Етап №2. Наповнення контентом

Якщо ви хочете отримати максимум користі від вашої сторінки подяки, необхідно ретельно продумати її зміст. Наступні 5 порад допоможуть вам у цьому:

 • Скажіть вашому потенційному клієнту «спасибі». Погодьтеся, буде нерозумно, якщо на сторінці подяки не буде слів «дякую», «дякуємо» і т. д. Переконайтеся, що подяку написана в звичайному комунікаційному стилі вашої компанії, який ви використовуєте на всіх своїх веб-сторінках для взаємодії з клієнтами.
 • Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів
 • Розкажіть клієнтам, що їм очікувати далі. Ви зателефонуйте протягом найближчих 48 годин? Може, вишліть їм PDF-документ? Або напишете лист? Ніколи не обіцяйте того, що ви не зможете, чи не збираєтесь зробити, і будьте максимально конкретними.
 • Помістіть свій текст і заклик до дії в межах одного екрану. Не змушуйте ваших читачів перегортати сторінку вниз, щоб знайти необхідну інформацію, додайте її таким чином, щоб спонукати клієнта до негайної дії. Пам’ятаєте, як тільки вони перейдуть на вашу сторінку подяки, у вас будуть секунди, щоб захопити їх увагу, перш ніж вони закриють вікно або перейдуть на інший сайт.
 • Розкажіть про себе з допомогою фотографії. Для того щоб допомогти вашим клієнтам більше дізнатися про вас протягом декількох секунд, ви можете взяти зображення, яке будь-яким чином представляє вас і ваші цінності або дозволяє клієнту асоціювати себе з вами і вашим бізнесом. Припустимо, ви займаєтеся сімейним бізнесом – печете хліб. Зробіть фотографію всієї вашої родини, яка тримає табличку «спасибі» в одному з ваших булочних. Це різко підвищить довіру і симпатію до вас ваших клієнтів.
 • Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів
 • Зробіть акцент на заклику до дії. Грунтуючись на цілях, які ви визначили в попередньому розділі, створіть заклик до дії, який спонукає вашого клієнта зробити необхідну дію. Більш детально про заклик до дії поговоримо трохи пізніше.
 • Етап №3. Аналітика та вимірювання ефективності

  Після того, як сторінка подяки була запущена, необхідно стежити, наскільки ефективні заклики до дії, використовуючи A/B-тестування. Також можна використовувати Вебвізор в Яндекс.Метриці, щоб відстежити поведінку клієнта на вашому сайті, або технологію eye-tracking (айтрекинг), яка дозволяє відстежити переміщення погляду користувача з вашим сайтом і визначити елементи, які залучають його увагу найбільше.

  Кожен місяць запитуйте себе: відвідувачі виконують цільове дію на моїй сторінці подяки? Якщо ні, визначте, що саме у вас не працює або працює неефективно, знайдіть потенційні вирішення проблеми і внесіть зміни.

  Як створити якісний заклик до дії?

  Ваш заклик до дії на 100% залежить від унікальних цілей вашої компанії. Найкраща практика для створення закликів до дії на сторінках подяки – це розуміти, яких цілей ви хочете досягти, і потім цілеспрямовано направляти увагу своїх лідов на дії, які в цьому вам допоможуть. Ось 4 приклади цілей і відповідних закликів до дії, які можуть бути використані в кожному сценарії:

  Сценарій 1. Залиште клієнтів на вашому сайті і продовжуйте залучати їх іншими матеріалами

  Заклик до дії: Запропонуйте вашим клієнтам посилання на три найпопулярніших матеріалу з вашого блогу або посилання на ті сторінки з контентом, де б ви хотіли збільшити відвідуваність.

  Коли будете підбирати матеріали, вибирайте ті, які відображають інтереси різних сегментів вашої аудиторії. Наприклад, якщо ваші цільова аудиторія – це PPC-, SEO — і PR-професіонали, дайте посилання на три статті: одна – по SEO, друга – за PPC, а третя – з PR, відповідно. Потім проаналізуйте, яка посилання отримує найбільше кліків, і зробіть відповідні висновки. Припустимо, більшість клікає на SEO-матеріал і зовсім не звертає уваги на PR. Таким чином, можна зробити висновок, що люди, які підписалися на вашу розсилку, набагато більше цікавляться SEO-просування, ніж піаром. В подальшому, ви можете підібрати якісні і цікаві SEO-матеріали, які викликають найбільший інтерес з боку нових передплатників.

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

  Розширені опції: Створіть кілька сторінок подяки, кожна їх яких відповідає входить цільовим запитом, щоб отримати більш персоналізовану інформацію. Припустимо, ви підписуєтеся на афішу заходів, перебуваючи в Москві, і переходьте на сторінку подяки з найближчими заходами в Москві. А якщо реєструєтесь з Санкт-Петербурга, переходьте на пітерську сторінку подяки з актуальними заходами. Знання демографії ваших клієнтів та їх потреб може бути надзвичайно виграшним для вас у подібних випадках.

  Сценарій 2. Підтримуйте офлайн-прихильність клієнтів вашого бренду

  Заклик до дії: Використовуйте інформацію про вашому ідеальному покупця (купівельної персони), щоб запропонувати йому відповідний контент (електронну книгу, PDF або презентацію). Ви повинні знати, хто ваш клієнт, як він спілкується, чому він заповнив форму і які його потреби, як і в якому вигляді він воліє отримувати інформацію.

  Крім того, ви можете запросити вашого клієнта на безкоштовний вебінар або презентацію ваших товарів, розповісти про ваших локальних представництвах та роздрібних магазинах у його місті, або навіть запропонувати йому придумати ідеї розвитку для вашого бренду за якусь винагороду. Нехай ваш клієнт думає про вас в свій вільний час.

  Сценарій 3. Спонукайте клієнта зробити покупку

  Заклик до дії «А»: Запропонуйте клієнтам знижковий купон, щоб показати їм вигоду негайної онлайн-покупки. Чи купон, який можна роздрукувати і отримати знижку в роздрібному магазині при його пред’явленні, якщо ви хочете збільшити роздрібні продажі. Якщо обмежити дію купона коротким проміжком часу, це може підвищити продажі і мотивувати клієнтів на негайні дії. Наприклад, купон з 30% знижкою, який діє всього 48 годин.

  Якщо ви відстежуєте персональну інформацію про ваших відвідувачів (який запит вводив в пошуковику, з якого сайту або розділу перейшов і т. д.), ви можете запропонувати вашим клієнтам ідеальну угоду на основі тієї інформації, яку ви вже про них зібрали. Наприклад, клієнт підписався на вашу розсилку секції сноубордів вашого інтернет-магазину. Таким чином, ви знаєте, що йому цікавий зимовий спорт, і ви можете запропонувати йому на сторінці подяки спеціальний купон з 50% знижкою на будь-який товар в секції «зимові види спорту», в якій ви також хочете підвищити продажі.

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

  Заклик до дії «Б»: Дайте посилання на лендінгем ваших продуктів, розкажіть про діючі акції і товари зі знижкою. Сторінки подяки – це відмінна можливість направити ваших лідів у воронку продажів. Ви не тільки фокусуєте ваш трафік на декількох опціях подальшого розвитку подій в рамках конверсійного сценарію, але ви також можете збільшити конверсію і прибуток, працюючи з якісними лидами, які вже самостійно висловили інтерес до вашого продукту.

  Сценарій 4: Залишайтеся в контакті зі своїми споживачами, після того як вони покинуть ваш сайт

  Заклик до дії: Попросіть їх приєднатися до ваших сторінок в соціальних мережах, підписатися на ваш блог і т. д. Переконайтеся, що ви використовуєте простий жива мова для спілкування і підкреслюєте свої унікальні переваги, коли це можливо. Наприклад, «Слідкуйте за нами у Twitter, щоб отримувати щотижневі поради і техніки». У цьому випадку, навіть загальний і розмитий заклик до дії «Стежте за нами в соціальних мережах» та зручні кнопки соцмереж можуть принести хороші результати.

  Постарайтеся максимально спростити бажане дію, яке слід зробити вашим клієнтам. Оптимально, якщо вони зможуть підписатися на розсилку, зареєструватися або одержати додаткові матеріали в один клік. Наприклад, дозвольте вашим користувачам реєструватися за допомогою акаунтів в соціальних мережах. Ці кнопки реєстрації легко можна додати на ваш сайт, і вони значно підвищать ефективність вашої пропозиції.

  4 приклади правильних сторінок подяки

  Сторінка подяки Clіck (підписка на розсилку)

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

  Яскравою особливістю цієї сторінки подяки є невелике опитування на тему: «Допоможіть нам дізнатися вас краще». Головна перевага, яку дає їм це опитування – це збір демографічної інформації, яка допомагає поліпшити їх контент-маркетингову стратегію.

  Вони збирають інформацію, яка не може бути знайдена в Гугл Аналитиксе – наприклад, професія людини і назва його компанії. Ця форма сама по собі є чудовим інструментом дослідження, який допомагає з’ясувати, люди яких професій є їх клієнтами, відповідно, визначити, який контент буде резонувати з ними найбільше.

  Примітка: ця форма збору демографічних даних може бути розглянута як додатковий інструмент, але не повинна замінювати пряме спілкування з вашими клієнтами.

  Сторінка подяки Nature Box на Facebook (участь у розіграші безкоштовних продуктів)

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

  У цієї сторінки є три виграшних переваги:

 • Знижковий купон просуває зацікавлених споживачів з воронки продажів

  Люди, які бачать сторінку подяки Nature Box, хочуть взяти участь у розіграші натуральних і здорових продуктів Nature Box. Іншими словами, вони вже зацікавлені в тому, щоб їх отримати. Пропозиція знижки та заклик до дії «отримай першу коробку з 50% знижкою» показує, що компанія розуміє, що клієнт знаходиться на ранній стадії циклу покупки, і пропонує йому зробити наступний крок у конверсионном сценарії, серйозною знижкою зламавши ціновий бар’єр в його свідомості.

 • Заклик «поділитися в соціальних мережах» може перетворити один лід 100

  Краще одного зацікавленого ліда може бути тільки сто зацікавлених лідов. Опції «поділитися» в соціальних мережах з’являються в кінці процесу реєстрації (на сторінці подяки) і дозволяють мотивованим клієнтам надихнути інших. Людина отримує те, що йому було потрібно, переходить на сторінку подяки і думає, що варто поділитися цією інформацією з друзями. Зручні кнопки соціальних мереж дозволяють йому зробити це за один клік.

 • Персоналізація дизайну виводить відносини з клієнтом на новий рівень

  Сторінка подяки – це прекрасна можливість поліпшити взаємини з клієнтом, посилити свій вплив і спонукати клієнта зробити наступний крок у конверсионном сценарії. Сторінка подяки Nature Box непогано справляється з цим привертає увагу клієнта, використовуючи зображення, яке відображає життєвий стиль цільової демографічної групи (невелика акуратна кухня, в якій поєднуються зручність і мінімалізм, акцент на здорове харчування і т. д.). Хитрість у тому, щоб використовувати яскраві, зрозумілі асоціативні образи на сторінці подяки, щоб вивести ваші відносини з клієнтами на наступний рівень, показати їм, хто ви є; показати, що ви розумієте, хто вони, і чому ваш бренд просто створений для них.

 • Сторінка подяки Hubspot (реєстрація на вебінар)

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів

  3 виграшних переваги цієї сторінки подяки:

 • Створення дизайну, сфокусованого на конверсії

  Останнє дослідження поведінки користувачів у всесвітній павутині на основі 25 мільйонів користувацьких сесій показує, що тільки 20% людей дивляться на самий верх веб-сторінки, в той час як 80% людей акцентують свою увагу трохи вище нижньої межі першого екрана. Фахівці HubSpot грамотно використовували верхню частину сторінки для розміщення подяки, а заклик до дії розмістили трохи вище нижньої межі першого екрана. Це дуже грамотне розташування елементів: при завантаженні сторінки клієнт відразу ж бачить подяку, а найбільш важливий елемент сторінки (заклик до дії) розміщений там, де він отримає найбільше уваги.

 • Грамотно складені заголовки і вдалий вибір кольору і зображення

  Помаранчевий колір відразу привертає увагу до конверсійної формі. Невелике зображення відображає переваги, розташовується поруч з конверсійної формою і привертає до неї увагу. Великий заголовок, в якому використовується питання, підкреслює проблему клієнта. Мета цієї сторінки – закликати клієнта зробити ще один крок у конверсионном сценарії.

 • Захоплення уваги з допомогою питання і візуалізація вирішення проблеми

  HubSpot залучає своїх лідів у взаємодію з сторінкою подяки за допомогою питання, яке безпосередньо стосується теми вебінару. Використовуючи це питання, а також додаткові питання в тексті заклику до дії, вони підштовхують читача задуматися про себе, свої проблеми і про те, як HubSpot може допомогти їм досягти своїх цілей. Це відмінний спосіб привернути увагу клієнта і змістити фокус з вебінару наступного тижня на негайне вирішення проблеми.

 • Сторінка подяки Orbit Media studios (контактна форма)

  Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів
 • Простота дизайну

  Сторінка Orbit Media studios – чудовий приклад сторінки подяки без зайвих технічних складнощів, яка, тим не менш, відмінно конвертує. Проста, але упорядкована сторінка доносить заклик до дії за допомогою всього 7 слів («Отримуйте наші найкращі поради кожні два тижні) і виділеної форми для реєстрації. Такий дизайн не складний для сприйняття, не перевантажений образами та пропозиціями і дозволяє привертати увагу людей, які просто пробігають сторінку очима.

 • Різні опції на вибір, при цьому сторінка не перетворюється на розсадник посилань

  Вірите чи ні, але ця сторінка вдячності, яка високо цінується саме завдяки своїй простоті і гармонійного зовнішнього вигляду – має 6 (!) закликів до дії. До речі, у всіх інших прикладах їх не більше трьох. Головний урок в тому, що навіть якщо ви розміщуєте на своїй сторінці кілька закликів до дії, ваша сторінка не зобов’язана виглядати як новорічне посилальне дерево. Використовуючи грамотне виділення шрифтом і кольором другорядних закликів до дії, Orbit Media виконала чудову роботу, розмістивши 6 різних варіантів на одній сторінці, при цьому зберігши увагу відвідувачів на основному заклику до дії.

 • Які висновки можна зробити на основі проаналізованих сторінок подяки?

  Не існує єдиної працюючої моделі та переліку обов’язкових елементів для сторінок подяки, проте є кілька базових порад, які можуть трансформувати посередні сторінки подяки в персоналізовані інструменти конверсії. Ось чотири практичних ради/виводу, заснованих на розглянутих сторінках подяки:

  • Переконайтеся, що ви чітко визначили мету сторінки подяки та створили заклик до дії, який дозволяє реалізувати вашу мету.
  • Використовуйте інформацію, яку ви зібрали з допомогою сторінок подяки, у визначенні купівельної персони, подальшому поліпшенні сторінки та коригуванні контент-стратегії.
  • Розберіться, як поводяться споживачі на вашій сторінці подяки, які в них думки, які вони роблять кроки. Ви багато чого зможете зрозуміти про їх інтереси, вподобання і потреби, проаналізувавши їхню поведінку.
  • Зверніть увагу на дизайн, орієнтований на конкретного споживача, сегмент аудиторії, або купівельну персону. Всі елементи, які ви розміщуєте трохи вище нижньої межі першого екрану, будуть набагато більш результативними, якщо дизайн вашої сторінки подяки відображає особисті характеристики користувача та специфіку вашого бренду.

  Пам’ятайте, сторінка подяки – це відмінний інструмент для роботи з клієнтами, які знаходяться на піку інтересу до вашої компанії і готові на подальше подорож по вашому конверсійним сценарієм. Користуйтеся цим чудовим інструментом і підвищуйте свій прибуток. Успіхів!