Текстове ранжування сайтів і поведінкові фактори

297

Якщо раніше для того, щоб підвищити відвідуваність сайту і вивести його в топ видачі «Яндекса» і Google, достатньо було написати тексти під певні ключові слова і закупити посилання, то сьогодні ми можемо з упевненістю сказати: ці методи працюють вже не так ефективно. Крім того, підхід «Яндекса» до ранжування сайтів у видачі в даний час докорінно відрізняється від підходу Google.

Саме «Яндекс» почав революцію пошуку, зробивши ставку на те, що сайти повинні бути корисними та зручними для відвідувачів. Настав час, коли оцінювання користувачами якості сайту стала безпосередньо впливати на його відвідуваність, а тим самим і на кількість замовлень. Пошукові системи тепер приділяють велику увагу поведінкових факторів. Тобто важливо, як будуть вести себе відвідувачі на сайті. Це означає, що власникам з оптимізаторами варто спільно працювати над підвищенням якості сайту, використовуючи комплексне просування сайту.

До недавнього часу пошукові роботи враховували тільки зовнішню посилальну масу, внутрішню оптимізацію сайту та якість його текстів; тепер же необхідно враховувати їх взаємний вплив на видачу в сукупності з поведінковими факторами.

Текстове ранжування сайтів засноване на оцінці текстів сайтів роботами пошукових систем. Воно враховує релевантність сторінок пошукових запитів за ключовими словами, а також заспамленность текстів, їх переоптимизированность.

Якщо текст цікавий, незаспамлен, не переоптимизирован, внутрішня оптимізація проведена, а закупівля посилань не призводить до відчутних результатів і ваш сайт не потрапив під фільтр, але відчутного підвищення його позицій у видачі не спостерігається – пора замислитися про вплив поведінкових факторів.

Механізм роботи поведінкових факторів

Поведінкові фактори – це сукупність більш десяти різних параметрів, що включають глибину і частоту перегляду сторінок, час перебування користувача на сайті, повернення до результатів видачі пошукової системи і багато іншого.

Якщо користувачі йдуть зі сторінок практично відразу, не ознайомившись з їхнім змістом і, тим більше, не перейшовши в інші розділи, це неодмінно відіб’ється на позиціях сайту у видачі. Але може бути і так, що відвідувач просто знайшов на одній сторінці необхідну інформацію (наприклад, телефон консультанта). Таким чином, на всіх сайтах в залежності від тематики алгоритм працює по-різному.

Поведінку користувача на сайті дає можливість відслідковувати «слабкі» місця в її структурі та змісті. Незручна навігація, неінформативне контент, непрацюючі посилання – це тільки три «не», з якими може зіткнутися відвідувач. На практиці їх значно більше. Робота з поведінковими факторами дозволяє дати потенційному клієнту те, що йому потрібно спростити доступ до корисної інформації. Це з набагато більшою ймовірністю, ніж просто перебування в топі, сприятиме конверсії відвідувачів сайту замовників.

Як зробити сайт більш зручним та цікавим для відвідувачів

  • Маркетинговий аудит сайту дозволить проаналізувати статистику і виявити і видалити ключові запити, за якими показник відмов є найбільш високим.
  • З допомогою технічного аудиту, можна виявити «биті» посилання і неполадки в структурі сайту.
  • Зробіть свій сайт зручнішим і привабливішим для користувача. Останнім часом велика увага з боку пошукових систем приділяється юзабіліті сайту і дизайну головної сторінки. З 20 листопада 2011 року почав працювати новий алгоритм «Яндекса» для ранжирування комерційних сайтів. Тепер в обов’язковому порядку враховується наявність на сайті контактних даних, цін, телефонів.
  • Зверніть увагу на якість і кількість реклами. При ранжируванні сайтів тепер враховується й реклама на сайті: якщо вона не ускладнює доступ до основного контенту і не заважає користувачам, то сайт виявиться в результатах пошуку вище.
  • Що стосується контенту, забудьте про SEO-тексти. Алгоритми ранжирування контенту постійно вдосконалюються та оновлюються, але динаміка зрозуміла: все йде до того, щоб зробити сайти корисними з точки зору людей, а не пошукових систем. І в досягненні цієї мети поведінкові фактори відіграють ключову роль. Маскування переоптимизированного контенту для того, щоб пошуковик визнав сторінку корисною, відгукнеться негайним просіданням в позиціях. Інформація повинна бути корисна вашим потенційним клієнтам. Якщо, наприклад, відвідувач хоче дізнатися, які у вашій компанії ціни на послуги, його навряд чи зацікавить, що «ціни на дані послуги в різних компаніях варіюються в залежності від…»: дайте йому конкретні цифри, хоча б мінімальні, хай та інформація, заради якої ваш сайт був створений, займе основне місце на його сторінках. Створення текстів для сайтів поступово переходить з розряду технічної роботи в розряд творчої.

Корисна інформація – шлях до топ

Абсолютно точно, що комерційний сайт повинен прагнути до того, щоб бути кращим у своїй тематиці. Причому це зовсім не означає, що потрібно добитися попадання в топ усіма чесними і не дуже чесними методами. Зробіть свій ресурс як можна більш корисним для відвідувачів, і це приведе вас до успіху, «Яндекс» відправить ваш сайт в топ, а не «ф топку».

І не забувайте про ефект «сарафанного радіо»: перепост сторінок, на яких є яка-небудь цікава і корисна інформація, твіти, записи в блогах. Якщо сайт дійсно відмінно працює і містить якісний контент, різноманітно і зручно представлений у вигляді тексту і мультимедіа, а також всілякі цікаві сервіси, подібна реклама від відвідувачів сайту неодмінно буде збільшувати потік гостей, конвертованих у клієнтів. Причому на безоплатній основі і на всьому протязі життя сайту.